محتوی اصلی صفحه

استعلام اعتبار دفترچه بیمه سلامت

در راستای ارائه خدمات کاربردی به کاربران عزیز، امکان مشاهده اعتبار دفترچه بیمه سلامت، تمدید بیمه سلامت و مشاهده سوابق درمان و نسخه پزشک در پیشخوان24 در اختیار شما قرار گرفته است و با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل خود می‌توانید جزئیات مربوط به اعتبار و سوابق درمان خود را مشاهده و نسبت به تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود نیز اقدام کنید.

استعلام اعتبار دفترچه بیمه سلامت

ویژگی‌های مشاهده اعتبار دفترچه بیمه سلامت با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد اعتبار دفترچه بیمه

برای مشاهده اطلاعات دفترچه بیمه سلامت با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده اعتبار و سوابق دفترچه بیمه سلامت همگانی کافیست کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کنید.

چه جزئیاتی از دفترچه بیمه سلامت از طریق پیشخوان24 قابل مشاهده است؟

اعتبار دفترچه بیمه - تمدید بیمه سلامت - مشاهده سوابق درمان

در بخش مشاهده سوابق درمان در پیشخوان24 چه جزئیاتی قابل مشاهده هستند؟

تاریخ ثبت نسخه - نام پزشک - تخصص - کد سماد - جزئیات نسخه پزشک

چه گروه‌هایی می‌توانند از پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی استفاده کنند؟

تمامی افرادی که فاقد پوشش بیمه درمانی باشند می‌توانند از پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی استفاده کنند.

چگونه می‌توان نسبت به تمدید بیمه سلامت از طریق پیشخوان24 اقدام کرد؟

جهت تمدید بیمه سلامت از طریق پیشخوان24 باید گزینه تمدید را در صفحه استعلام انتخاب کنید و پس از مطالعه قوانین ذکر شده و قبول آن‌ها درخواست تمدید بیمه سلامت خود را ثبت کنید.

اعتبار بیمه سلامت برای چه مدت است؟

مانند بسیاری دیگر از قراردادهای بیمه‌ای، اعتبار این بیمه نامه نیز یکساله است. پس از یکسال اعتبار بیمه نامه سلامت به اتمام می‌رسد و بیمه‌شدگان جهت تداوم استفاده از خدمات باید نسبت به تمدید آن اقدام کنند.

مشاهده اعتبار دفترچه بیمه سلامت با پیشخوان 24 

به هنگام مراجعه به پزشک و مراکز درمانی یکی از مهم‌ترین دغده‌های بسیاری از ما بهره‌مندی از خدمات بیمه‌ای در زمینه درمان است. بیمه سلامت یکی از انواع بیمه درمان است که در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است. مشاهده اعتبار دفترچه بیمه، تمدید اعتبار و مشاهده سوابق درمان سه مورد از مهم‌ترین درخواست‌های بیمه شدگان بیمه سلامت است که ما در پیشخوان24 این امکان را فراهم کرده‌ایم تا خدمات کامل‌تری را در اختیار شما قرار داده باشیم. برای استعلام اعتبار دفترچه بیمه، تمدید اعتبار دفترچه بیمه و مشاهده سوابق درمان کافیست کد ملی و شماره موبایل خود را در سایت یا اپلیکیشن وارد کنید و به راحتی جزئیات مربوط به دفترچه بیمه سلامت خود را به طور کامل مشاهده کنید.

مشاهده اعتبار دفترچه بیمه سلامت

ثبت نام دفترچه بیمه سلامت

برای ثبت نام اینترنتی بیمه سلامت همگانی کافیست ابتدا به آدرس اینترنتی https://hir.ihio.gov.ir/ مراجعه و گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از مزایای بیمه سلامت همگانی باید فاقد هر گونه پوشش بیمه‌ای باشید. حالا می‌توانید مراحل ثبت نام را مطابق توضیحات زیر طی کنید.

در صورتیکه توان پرداخت حق بیمه خود را نداشته و تقاضای بهره¬ مندی از یارانه حمایتی دولت را دارید می‌توانید با انتخاب دکمه مربوطه درخواست خود را تثبت کنید. در این هنگام پیامکی با متن "اطلاعات شما به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت ارزیابی وسع ارسال شده است و پس از یک ماه نتیجه به شما اطلاع رسانی خواهد شد"، دریافت خواهید کرد. پس از گذشت مدت زمان اعلام شده، پیامکی مبنی بر نتیجه ارزیابی وسع از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای شما ارسال شده و می توانید به سامانه مراجعه و بر اساس نتیجه ارزیابی نسبت به برقراری پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنید.

روش‌های استعلام اعتبار دفترچه بیمه سلامت

استعلام اعتبار از سایت بیمه سلامت

برای استعلام دفترچه بیمه سلامت از طریق سایت ابتدا به آدرس اینترنتی https://eservices.ihio.gov.ir/isc/ مراجعه کنید. سپس نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (به صورت پیش فرض شماره موبایل) خود را وارد کنید. پس از ورود به صفحه کاربری خود می‌توانید از خدمات غیرحضوری بیمه سلامت ایران استفاده کنید.
علاوه بر این، سایت http://changei.visit123.ir/request.aspx نیز در اختیار بیمه‌شدگان قرار گرفته است تا راحت‌تر از خدمات غیرحضوری این سازمان استفاده کنید.

استعلام اعتبار دفترچه بیمه سلامت با کد USSD

برای استعلام اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود کافیست کد #1666* را شماره‌گیری کنید و با طی کردن مراحل و وارد کردن کد ملی، وضعیت اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود را مشاهده کنید.

تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت

با توجه به شیوع بیماری کرونا دفترچه‌های بیمه سلامت تا مهر 1400 اعتبار دارند و نیازی به تمدید مجدد نیست. این کار برای راحتی بیشتر بیمه شدگان و کمتر کردن مراجعات حضوری انجام شده است. پس از این زمان نیز با استفاده از سایت سازمان بیمه سلامت و اپلیکیشن پیشخوان24 امکان تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت وجود دارد.

تعویض غیرحضوری دفترچه بیمه سلامت

به دلیل حذف دفترچه کاغذی بیمه سلامت، تعویض اینترنتی دفترچه غیر فعال است.

انواع بیمه سلامت

سازمان بیمه سلامت ایران با در نظر گرفتن نیازهای متفاوت افراد جامعه، بیمه‌های مختلفی را ارائه داده است.

بیمه سلامت همگانی

این بیمه نامه، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای و بدون دریافت حق بیمه، تمام خدمات درمانی را به بیماران ارائه می‌دهد .البته توجه داشته باشید که برای استفاده از خدمات این بیمه، نباید تحت پوشش هیچ‌یک از بیمه‌ها (تامین اجتماعی و خدمات درمانی) باشید.

بیمه سلامت ایرانیان

تفاوت بیمه ایرانیان و بیمه همگانی در این است که برای دریافت آن باید حق بیمه پرداخت کرد .حق بیمه این بیمه نامه سالیانه مبلغ ۵۵۰ هزار تومان می‌باشد که دولت حدود نصف این مبلغ را تقبل می‌کند . مبلغی که بیمه شده برای دریافت این بیمه نامه پرداخت می کند، حدود ۲۶۴ هزار تومان است.

بیمه سلامت روستائیان

تمام روستاییان و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند بیمه روستائیان استفاده کنند . این بیمه نامه را می‌توان یکی از زیرمجموعه‌های بیمه همگانی به حساب آورد. دولت پرداخت حق بیمه سلامت روستاییان را برعهده گرفته است.

بیمه سلامت کارکنان دولت

تمام کارکنان دولت افراد استخدام شده در سازمان‌های زیر نظر دولت ، تحت پوشش بیمه کارکنان دولت قرار می گیرند .

بیمه سلامت سایر اقشار

تمام مددجویان سازمان بهزیستی، دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه و خانواده شهدا و جانبازان تحت پوشش بیمه سایر اقشار قرار می‌گیرند .

مراکز و خدمات تحت پوشش بیمه سلامت

این بیمه تمام خدمات درمانی بستری و سرپایی ارائه شده در مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد و تمام این مراکز طرف قرارداد این بیمه هستند.

اخبار و مقالات مرتبط