استعلام تصادفات رانندگی

تصادفات رانندگی از معمول‌ترین و پر رخدادترین اتفاقاتی هستند که متاسفانه به صورت متعدد در سراسر دنیا اتفاق می‌افتند. پیشخوان 24 در کنار تمامی خدمات خود امکان استعلام وضعیت تصادفات رانندگی را نیز فراهم کرده است که به سادگی و با با وارد کردن VIN خودرو خود نسبت به استعلام اقدام کنید.

ویژگی‌های استعلام تصادفات رانندگی با پیشخوان 24

استعلام وضعیت تصادفات رانندگی

با وارد کردن شماره VIN خودرو خود در پیشخوان24 به راحتی می‌توانید وضعیت تصادفات رانندگی ثبت شده را مشاهده کنید.

مشاهده جزئیات کامل تصادفات رانندگی

با واردکردن شماره VIN خودرو می‌توانید جزئیات مربوط به تصادفات رانندگی نظیر تاریخ تصادفات رانندگی، زمان آن و محل وقوع حادثه را مشاهده کنید.

ذخیره سوابق تصادفات رانندگی

کلیه سوابق مربوط به استعلام‌ها در پیشخوان 24 ثبت و ذخیره خواهد شد و نیازی به وارد کردن هر باره اطلاعات نیست.

سوالات متداول در مورد تصادفات رانندگی

برای استعلام تصادفات رانندگی با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام تصادفات رانندگی با پیشخوان24 تنها به شماره VIN خودرو خود نیاز دارید.

آیا استعلام تصادفات رانندگی با پیشخوان 24 هزینه دارد؟

خیر استعلام تصادفات رانندگی با پیشخوان 24 هیچ هزینه‌ای برای شما در بر نخواهد داشت.

چه زمانی باید برای پیگیری تصادفات خودرو اقدام کرد؟

بسته به زمان تصادف و نیاز خود می‌توانید به صورت 24 ساعته نسبت به استعلام اقدام کنید.

شماره VIN خودرو چیست؟

شماره VIN یا شناسه وسیله نقلیه، حروف و شماره‌های 17 کاراکتری است که با IR شروع می‌شود و نشان‌دهنده اطلاعات کامل خودرو (شامل سال تولید، شرکت تولیدکننده، رنگ ماشین، شماره موتور و شاسی و…) است. این شناسه روی کارت و برگ سبز خودرو شما درج شده است.

آیا شماره بارکد خودرو همان شماره VIN است؟

خیر. شماره بارکد یک شناسه 8 یا 9 رقمی است که برای استعلام خلافی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما شماره VIN یک شناسه 17 کاراکتری است و با شماره بارکد پشت کارت ماشین متفاوت است.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

مشاهده و استعلام تصادفات آنلاین رانندگی با پیشخوان 24

تصادفات رانندگی دلایل متعددی دارند که ممکن است برای هر یک از ما اتفاق افتد. بیشترین علل تصادفات رانندگی، سرعت غیرمجاز، عدم تمرکز کافی، تغییر ناگهانی لاین، عدم رعایت فاصله مجاز، مصرف داروهای خواب آور و سبقت غیر مجاز است. اما به هر دلیلی اگر دچار سانحه تصادف در رانندگی شدید، با پیشخوان 24 به‌راحتی می‌توانید استعلام تصادفات خودرو خود (استعلام تصادفات بیمه ایران یا ...) را انجام دهید. تنها کافی است که وارد سایت یا اپلیکیشن پیشخوان 24 شوید و روی گزینه تصادفات رانندگی کلیک کنید و با وارد کرد VIN خودرو خود از تصادفاتی که داشته‌اید باخبر شوید.

روش‌های استعلام تصادفات رانندگی

استعلام تصادفات رانندگی از وب سایت پلیس راهور

رانندگان عزیز می‌توانند با مراجعه به وب سایت راهور120 نسبت به استعلام تصادفات رانندگی خودرو خود اقدام کنند که البته برای این کار باید شماره VIN خودرو خود را را وارد کنند. این اطلاعات آفلاین بوده و به بانک اطلاعاتی راهور متصل نیست. همچنین این اطلاعات مربوط به تصادفات غیر سازشی است که توسط مأمور راهنمایی و رانندگی کروکی رسم شده است. علاوه بر این تصادفاتی که با خودروی پلاک غیر ملی رخ داده است در این سایت ثبت نمی‌شود.

بیشترین علل تصادفات رانندگی چیست؟

بیشتر مواردی که منجر به تصادف می شود از سوی راننده است که می توان به سرعت غیرمجاز، عدم تمرکز کافی، عدم رعایت فاصله مجاز، تغییر ناگهانی لاین، سبقت غیر مجاز، مصرف داروهای خواب آور اشاره کرد. گاهی اوقات این تصادفات ناشی از خرابی خودرو مانند ترمز، کم بودن نور چراغ، فرسوده بودن خودرو و … است. در واقع این موارد جز مهمترین علل تصادفات رانندگی به حساب می‌آیند.

کروکی کشیدن خودرو در چه مواردی حین تصادفات رانندگی لازم است؟

مطابق با قانون جدید پلیس راهنمایی و رانندگی، در موارد زیر باید کروکی ثبت شود.

 • تصادف‌های شاخ به شاخ
 • تصادف‌هایی که با عبور از چراغ قرمز منجر می‌شود
 • تصادف با خودروهای نظامی یا خودروهای سنگین
 • تصادف بین چند خودرو
 • تصادف با شهروندی که مقیم شهر دیگریست
 • تصادف با شخصی که بیمه نامه یا گواهینامه ندارد
 • تصادف با موتورسیکلت
 • تصادف با شی ثابت
 • مواردی که بیمه نامه امسال با سال گذشته پیوسته نباشد
 • تصادفاتی که در ۲۰ روز بعد از صدور بیمه نامه اتفاق بیفتد
 • تصادفاتی که منجر به جرح و فوت شود
 • تصادف ناشی از حرکت دنده عقب

سامانه تلفنی استعلام تصادف موتور و خودرو (شماره تصادفات رانندگی)

شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ ضمن اطلاع از انسداد محورها، آخرین وضعیت راه‌ها، وضعیت جوی مسیر، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد، نسبت به استعلام تصادفات در محورهای کشور نیز اقدام کنند.