استعلام و پرداخت پارک حاشیه ای

ویژگی‌های استعلام عوارض پارک حاشیه‌ای با پیشخوان 24

استعلام آنی عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو

برای استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای خود، تنها به شماره پلاک وسیله نقیله‌ خود نیاز دارد. بعد از وارد کردن شماره پلاک اتومبیل‌تان، می‌توانید جزئیات مربوط به پارک هوشمند را مشاهده کنید.

مشاهده جزئیات عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو

با پیشخوان 24 می‌توانید جزئیات مربوط به زمان، مکان، شماره پلاک، تاریخ، ساعت و همچنین مبلغ مربوط به عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو خود را استعلام و مشاهده کنید.

ذخیره پلاک و سوابق پرداختی پارک حاشیه‌ای خودرو

در پیشخوان 24 این امکان برای شما مهیا شده است تا بتوانید سوابق‌تان را ذخیره کنید و همچنین با نام‌گذاری پلاک خودرو خود در زمان‌های دیگر استعلام آسان‌تر و بهتری داشته باشید.

سوالات متداول در مورد پارک حاشیه‌ای

برای پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای با پیشخوان 24 به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای مشاهده عوارض پارک حاشیه‌ای با سامانه و اپلیکیشن پیشخوان 24 تنها به شماره پلاک ماشین خود نیاز دارید.

محاسبه عوارض پارک حاشیه‌ای چگونه انجام می‌شود؟

هزینه پارک حاشیه‌ای مطابق مصوبه شورای شهر تهران، در محدوده طرح ترافیک 700 تومان است و در خارج از طرح 500 تومان پیش‌بینی شده است. برای پارک بیش از 1 ساعت هم هزینه‌ها بر طبق جدول ضریب رده‌بندی معابر افزایش می‌یابد.

جریمه عدم پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای چقدر است؟

جریمه تاخیر پرداخت یا جریمه‌ای که برای دیرکرد پرداخت عوارض پیش‌بینی شده است 10 درصد مبلغ کل است. شهروندان در صورت عدم پرداختی این مبلغ، باید هزینه مربوطه را در زمان فروش خودرو نظیر سایر جرائمی که در صورتحساب خلافی خودرو می‌پردازند به دولت پرداخت کنند.

زمان پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای چه حدودی مقرر شده است؟

هر اتومبیل می‌تواند پس از اینکه در محدوده پارک حاشیه‌ای توقف کرد، نسبت به پرداخت هزینه پارک هوشمند اقدام کند.

محدوده پارک حاشیه‌ای تهران چه مناطقی را شامل می‌شود؟

پارک حاشیه‌ای تهران در حال حاضر بیشتر در محدوده طرح ترافیک است و قرار است در سایر مناطق نیز اعمال شود.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

پیام یا دیدگاهی ثبت نشده است.!

پارک حاشیه‌ای چیست؟

بر طبق تعریف شهرداری پارک حاشیه‌ای در بر گیرنده بخشی از فضای حاشیه‌ای (کناری) خیابان است و برای توقف وسایل نقلیه موتوری طراحی شده است. این جایگاه‌ها برای دسترسی راحت و سریع شهروندان به مراکز خدماتی و فروشگاهی در کمترین زمان ممکن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استعلام پارک حاشیه‌ای کاربران محترم می‌توانند از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان 24 در کنار سایر خدماتی که سامانه در اختیار این عزیزان گذاشته است، اقدام کنند. برای این امر تنها با وارد کردن شماره پلاک خودرو خود، می‌توانید فوراً جزئیات عوارض پارک حاشیه‌ای اتومبیل‌تان را استعلام و پرداخت کنید.

روش‌های استعلام پارک حاشیه‌ای خودرو

استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای از پیشخوان 24

پیشخوان 24 در کنار خدمات متنوع و گوناگونی که به کاربران محترم خود ارائه می‌دهد، به تازگی امکان استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای را نیز فراهم کرده است. برای این کار تنها با وارد کردن شماره پلاک می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه پیش از جریمه اقدام کنید. همچنین بعد از پرداخت می‌توانید جزئیات مربوط به سوابق خود را ذخیره و نام‌گذاری کنید.

استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای با قبضینو

سامانه قبضینو نیز یکی دیگر از روش‌های آنی و آنلاین استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو است. در قبضینو به صورت انفرادی و تجمیعی می‌توانید هزینه عوارض پارک هوشمند خود را پرداخت کنید. سایت و اپلیکیشن قبضینو این امکان را برای شما فراهم کرده است تا در کنار پرداخت سایر قبوض خود، هزینه پارک حاشیه‌ای ماشین‌تان را نیز بپردازید.

استعلام عوارض پارک حاشیه‌ای با شاپ

اپلیکیشن و سامانه شاپ به آدرس https://shopp.ir یکی از جدیدترین برنامه‌هایی است که در زمینه‌های متعددی مثل خرید شارژ، اینترنت، کارت به کارت، استعلام سهمیه تردد رایگان فصلی، شارژ کارت مترو، تهیه بلیط مترو، پرداخت عوارض آزادراهی، طرح ترافیک، پارک حاشیه‌ای و ... فعالیت می‌کند. از این برنامه نیز می‌توانید برای استعلام پارک هوشمند کمک بگیرید.

استعلام پارک حاشیه‌ای با تهران من

شهروندانی که ساکن استان تهران هستند، می‌توانند بعد از ثبت نام در سامانه تهران من، از طریق آدرس https://myservices.tehran.ir/dashboard/ParkingMeter/list نسبت به استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای اتومبیل خود اقدام کنند.

استعلام عوارض پارک حاشیه‌ای با اپلیکیشن تهران من

علاوه‌بر سامانه تهران من، شهروندان تهرانی با ورود به اپلیکیشن تهران من نیز می‌توانند نسبت به شارژ و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو خود اقدام کنند.

محاسبه هزینه پارک حاشیه‌ای در سال 1400

حداکثر نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو در شهر تهران بر طبق فاکتورهایی نظیر مدت زمان پارک و محدوده پارک مشخص می‌شود و بر طبق ضریب مربوط به رده‌بندی معابر افزایش پیدا می‌کند. نرخِ پایهِ عوارضِ پارکِ حاشیه‌ای در جدول زیر با توجه به نوع وسیله نقلیه آورده شده است:

نوع وسیله نقلیهبه ازای هر نیم ساعت (تا حداکثر زمان سه ساعت)به ازای هر نیم ساعت (بعد از گذشت سه ساعت)
سواری و وانت12.50016.000
کامیونت و مینی بوس25.00031.000

همچنین ضریبِ رده‌بندیِ معابرِ پارک ِحاشیه‌ای نیز توسط شورای شهر تهران و شهرداری به قرار زیر تنظیم شده است:

رده معبرضریب پایهضریب خوش‌حسابی
الف۱.۵۰.۸
ب۱۰.۸
ج۰.۸۰.۸
د۰.۶۰.۸

هزینه پارک حاشیه‌ای هوشمند تهران

هزینه پارک حاشیه‌ای با توجه به مصوبه‌ای که شورای شهر تهران تصویب کرده است، برای ساعت اول پارک در محدوده طرح ترافیک 700 تومان و خارج از محدوده طرح 500 تومان تنظیم شده است. برای شهروندانی که بیش از یک ساعت در محدوده پارک حاشیه‌ای توقف می‌کنند، به صورت جدول تصاعدی که در بالا آمد هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند.
نکته: توقف اتومبیل به مدت نیم ساعت در محدوده پارک حاشیه‌ای مجاز، برای شهروندان، رایگان محسوب می‌شود.

محدوده پارک حاشیه‌ای در شهر تهران

هم اکنون پارک حاشیه‌ای هوشمند در محدوده طرح ترافیک اجرا شده است. البته در برخی از مناطق تفریحی و تجاری (بوستان نهج‌البلاغه، مرکز تجاری مگامال و...) نیز این محدود اجرا شده است ولی به طور منحصربه‌فرد محدود به منطقه طرح ترافیک است. محدوده طرح ترافیک در استان تهران از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر تا تقاطع فاطمی و از سمت شرق نیز به خیابان هفده شهریور و شریعتی محدود می‌شود.

جریمه پارک حاشیه‌ای خودرو 1400

جریمه نپرداختن هزینه پارک هوشمند در حساب عوارض خودرو مالک ثبت می‌شود؛ مالک خودرو موظف است در زمان فروش اتومبیل خود، نظیر سایر جرایمی که در خلافی خودرو خویش می‌پردازد، این هزینه را هم به سازمان خدمات حمل و نقل بپردازد. جریمه تاخیر پرداخت یا جریمه دیرکرد پرداخت عوارض، برای هر نوبت 10 درصد مبلغ کل عوارض است.

شارژ پارک حاشیه‌ای خودرو

شهروندان استان تهران این توانایی را دارند که به کمک شارژ پارک حاشیه‌ای خودرو با اپلیکیشن تهران من یا آپ و ... به صورت حضوری از طریق کیوسک‌های مخصوص در محدوده پارک هوشمند، هزینه اعمال شده را پرداخت کنند. این روش اغلب برای شهروندانی مناسب است که گوشی موبایل هوشمند ندارند و امکان پرداخت و استعلام اینترنتی پارک حاشیه‌ای خودرو برای‌شان مقدور نیست.

روش استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای هوشمند در سایر شهرستان‌ها

استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای با آذر پارک تبریز

شهروندان عزیز تبریزی به کمک سیستم یکپارچه آذر پارک (سامانه پارک حاشیه‌ای هوشمند تبریز) با وارد کردن شماره پلاک خود می‌توانند خیلی راحت به مشاهده و پرداخت هزینه پارک هوشمند خودرو شان در شهر تبریز اقدام کنند.

استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای با الیت مشهد

الیت مشهد، با همت شهرداری این شهر برای بهبود حال شهروندان طراحی شده است. این سامانه توانایی انجام بسیاری از خدمات خودرویی را برای شهروندان مشهدی به وجود آورده است که خدمات مربوط به پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای در شهر مشهد مقدس نیز یکی از عناوین جدید این سامانه است. برای استفاده از این سامانه می‌توانید به آدرس https://tat.mashhad.irرجوع کنید و از خدمات مربوط به شارژ پارک حاشیه‌ای مشهد در این سایت نهایت استفاده را ببرید.

استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای با سی پی شیراز

پارک حاشیه ای سی پی شیراز این امکان را برای شهروندان شیرازی به وجود آورده است تا به کمک شماره پلاک خود، بتوانند هزینه پارک هوشمند را استعلام و پرداخت کنند. از این رو شهروندان عزیز شیرازی می‌توانند از این پس با استفاده از سامانه مخصوص پارک حاشیه‌ای هوشمند شیراز خدمات اتومبیل خود را بی‌وقفه و به صورت آنلاین در منزل انجام بدهند.

استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای با آذر پارک اصفهان

شارژ پارک حاشیه‌ای هوشمند در اصفهان یکی از امکانات عمده‌ای است که آذر پارک یا ایران اپس برای شهروندان عزیز اصفهانی مهیا کرده است. پرداخت پارک حاشیه‌ای اصفهان از طریق این سامانه و اپلیکیشن به شهروندان اصفهانی در صرفه‌جویی در وقت و هزینه کمک شایانی کرده است.