استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو

استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو

-
شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو با پیشخوان 24

استعلام عوارض سالیانه خودرو

برای استعلام عوارض سالیانه خودرو با پیشخوان24 کافیست شماره پلاک، کد ملی، کد vin و شماره موتور را در این بخش وارد کنید و گزینه استعلام را انتخاب کنید. عوارض سالیانه خودرو شما با جزئیات نمایش داده می‌شود و می‌توانید پرداخت را انجام دهید.

مشاهده جزئیات عوارض سالیانه خودرو

با استفاده از پیشخوان 24 امکان مشاهده جزئیات عوارض سالیانه خودرو در اختیار شما قرار گرفته است و می‌توانید مبلغ اصلی عوارض، استهلاک، جریمه و مجموع بدهی خود را به تفکیک مشاهده کنید.

ذخیره سوابق پرداخت و نامگذاری شماره پلاک‌ها

کلیه تراکنش‌ها و سوابق پرداخت‌هایی که از پیشخوان 24 انجام می‌شود در بخش سوابق ذخیره می‌شود و در هر زمان می‌توانید وضعیت پرداخت‌های خود را پیگیری کنید. علاوه بر این، امکان نامگذاری شماره پلاک‌ها نیز وجود دارد تا دیگر نیازی به وارد کردن هر باره اطلاعات نداشته باشید.

سوالات متداول در مورد عوارض سالیانه خودرو

برای مشاهده عوارض سالیانه خودرو از طریق پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده عوارض سالیانه خودرو از طریق پیشخوان24 تنها یک بار به شماره پلاک، کد ملی، کد vin و شماره موتور خود نیاز دارید.

عوارض سالیانه خودرو چیست؟

شهروندان تمامی شهرها باید سالیانه مبلغی را در ازای استفاده از خدمات شهری، برای سهولت تردد، به متولی این عوارض یعنی شهرداری پرداخت کنند. مالکان خودرو باید به‌ صورت سالیانه نسبت به پرداخت عوارض خودرو خود اقدام کنند و در غیر اینصورت مشمول جریمه دیرکرد خواهند شد.

عوارض سالیانه خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

محاسبه مبلغ عوارض سالیانه خودرو به سه عامل بستگی دارد: 1.قیمت خودرو: هر چه خودرو شما ارزش قیمتی بالاتری داشته باشد باید عوارض بیشتری پرداخت کنید. 2.شهرداری شهر: شهرداری‌های شهرهای مختلف، نرخ‌های متفاوتی برای تعیین عوارض سالیانه دارند. 3.سال پرداخت عوارض: عوارض یک خودرو خاص در هر شهر در سال‌های مختلف متفاوت است و ممکن است هر سال تغییر کند.

شماره VIN خودرو چیست؟

شماره VIN یا شناسه وسیله نقلیه، حروف و شماره‌های 17 کاراکتری است که با IR شروع می‌شود و نشان‌دهنده اطلاعات کامل خودرو (شامل سال تولید، شرکت تولیدکننده، رنگ ماشین، شماره موتور و شاسی و…) است. این شناسه روی کارت و برگ سبز خودرو شما درج شده است.

آیا شماره بارکد خودرو همان شماره VIN است؟

خیر. شماره بارکد یک شناسه 8 یا 9 رقمی است که برای استعلام خلافی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما شماره VIN یک شناسه 17 کاراکتری است و با شماره بارکد پشت کارت ماشین متفاوت است.

جریمه دیرکرد پرداخت عوارض سالیانه خودرو به چه صورت محاسبه می‌شود؟

عدم پرداخت به موقع عوارض سالیانه نیز جریمه‌ای معادل 2 درصد به ازای هر ماه به دنبال دارد که این مبلغ به عوارض سال آتی خودرو افزوده خواهد شد.

چرا به جای شماره VIN، اطلاعاتی مربوط به مدل خودرو درخواست شده است؟

چرا به جای شماره VIN، اطلاعاتی مربوط به مدل خودرو درخواست شده است؟

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو با پیشخوان 24

عوارض سالیانه خودرو یکی دیگر از عوارض‌هایی است که شهروندان در ازای استفاده از خدمات شهرداری‌ها ملزم به پرداخت آن هستند. پیشخوان24 علاوه بر پرداخت عوارض شهرداری ملک تهران، امکان پرداخت عوارض سالیانه خودرو را برای ساکنان کلان‌شهر تهران فراهم کرده است تا به خدمات گسترده‌تر و کاربردی‌تر دسترسی داشته باشید. کافیست شماره پلاک، کد ملی، کد vin و شماره موتور را در این بخش وارد کنید و گزینه استعلام را انتخاب کنید.

گاهی زیاد بودن روش‌های پرداخت باعث سردرگمی می‌شود و یکی از سوالات اصلی کاربران این است که عوارض خود را کجا پرداخت کنیم یا اینکه کدام روش برای ما بهتر است؟ ما برای راحتی بیشتر شما در پیشخوان24 این سرویس را نیز در بخش خدمات خودرو قرار داده‌ایم تا همراه بهتری برای شما باشیم.

عوارض سالیانه خودرو چیست؟

مانند تمامی عوارض‌ها، از جمله عوارض آزادراهی و شهرداری ملک، شهروندان باید در ازای استفاده از خدمات شهرداری برای سهولت تردد سالیانه مبلغی را به متولی این عوارض یعنی شهرداری پرداخت کنند. مالکان خودرو باید به‌ صورت سالیانه نسبت به پرداخت عوارض خودرو خود اقدام کنند و در غیر اینصورت مشمول جریمه دیرکرد خواهند شد.

محاسبه عوارض سالیانه خودرو

میزان عوارض سالیانه خودروهای سواری تولید داخل 5/1 در هزار قیمت فروش کارخانه و برای خودروهای وارداتی 5/1 در هزار ارزش گمرکی و حقوق ورودی می باشد و ممکن است سالیانه افزایش نیز داشته باشد که در این صورت تمهیدات مربوط به پرداخت اقساطی عوارض خودرو در نظر گرفته خواهد شد.
محاسبه مبلغ عوارض سالیانه خودرو به سه عامل بستگی دارد:

 • هر چه خودرو شما ارزش قیمتی بالاتری داشته باشد باید عوارض بیشتری پرداخت کنید.
 • شهرداری‌های شهرهای مختلف، نرخ‌های متفاوتی برای تعیین عوارض سالیانه دارند.
 • عوارض یک خودرو خاص در هر شهر در سال‌های مختلف، متفاوت است و ممکن است هر سال تغییر کند.

روش‌های پرداخت عوارض سالیانه خودرو

پرداخت اینترنتی عوارض سالیانه خودرو

یکی از ساده‌ترین روش‌های پرداخت عوارض خودرو سالیانه، استفاده از سایت‌های پرداخت عوارض خودرو است.

پرداخت عوارض سالیانه خودرو از سایت تهران من

برای پرداخت عوارض خودرو از سایت تهران من، باید ابتدا به آدرس https://myservices.tehran.ir/debt مراجعه کنید. با وارد کردن شماره موبایل خود و دریافت کد تائید سپس شماره پلاک خود را وارد کنید و گزینه استعلام عوارض را انتخاب کنید. عوارض خودرو شما نمایش داده می‌شود. سپس لازم است شماره VIN خودرو خود را وارد کنید و عوارض خودرو خود را مشاهده کنید.
سامانه تهران من، خدمات دیگری را نیز در زمینه حمل و نقل شهری برای شهروندان فراهم کرده است. این خدمات عبارتند از:

 • نوبت‌دهی معاینه فنی
 • پارک حاشیه‌ای
 • بسته‌های ترافیکی
 • رزرو مجوز روزانه طرح ترافیک

پرداخت عوارض سالیانه از سایت آیتول

برای پرداخت عوارض سالیانه خودرو خود می‌توانید از سایت آیتول به آدرس https://itoll.ir/query/annual مراجعه کنید و به سادگی عملیات استعلام و پرداخت را انجام دهید. برای استعلام عوارض سالیانه از آیتول نیز باید شماره پلاک خود را وارد کنید.

پرداخت عوارض سالیانه خودرو از سایت کارگزار

برای استعلام و پرداخت عوارض سالانه خودرو از سایت https://cargozar.ir/annual کافیست شماره پلاک و شماره VIN خودرو و شماره موبایل خود را وارد کنید و سپس گزینه استعلام عوارض را انتخاب کنید.

پرداخت عوارض سالیانه خودرو با اپلکیشن‌های پرداخت

برای پرداخت عوارض سالانه خودرو خود می‌توانید از تمامی اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله تهران من و آپ که انواع خدمات خودرو را داشته باشند استفاده کنید. اطلاعات مورد نیاز برای انجام استعلام نیز مانند تمامی روش‌های قبلی، شماره پلاک و شماره VIN خودرو شماست.

پرداخت حضوری عوارض سالیانه خودرو

شهروندان تهرانی می‎توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران نسبت به پرداخت حضوری عوارض خود اقدام کنند. توجه داشته باشید که برای پرداخت یا استعلام حضوری عوارض خودرو به همراه داشتن مدارک زیر ضروری است:

 • کارت ملی مالک خودرو
 • برگ سبز خودرو یا همان سند مالکیت ماشین
 • اسناد پرداختی عوارض گذشته

کد استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو

برای استعلام و پرداخت عوارض خودرو سالیانه کد USSD در نظر گرفته نشده است اما برای پرداخت عوارض تردد در شهر تهران می‌توانید کد دستوری *137*3*3# را شماره‌گیری کنید. کافیست مطابق مراحلی که برای شما نمایش داده می‌شود پیش بروید و با استفاده از رمز دوم پرداخت عوارض را انجام دهید.

سامانه ملی عوارض سالیانه خودرو

برای استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو یک سامانه ملی و کلی وجود ندارد و با استفاده از تمامی این روش‌های ذکر شده می‌توانید نسب به پرداخت آن اقدام کنید و نحوه مشاهده عوارض سالیانه خودرو در تمامی آن‌ها یکسان است.

پرداخت اینترنتی عوارض خودرو اصفهان

برای پرداخت عوارض خودرو اصفهان کافیست به آدرس https://economy.isfahan.ir/node/32026 مراجعه کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا عوارض برای شما نمایش داده شود و بتوانید پرداخت را انجام دهید.

پرداخت اینترنتی عوارض سالیانه خودرو شیراز

برای پرداخت عوارض خودرو شیراز کافیست به آدرس https://car.shiraz.ir/default.htm مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات مربوط به خودرو خود عوارض سالانه را مشاهده و پرداخت کنید.

دریافت مفاصا حساب عوارض سالیانه خودرو با پیشخوان24

مفاصا به برگه‌ای میگویند که افراد بعد از تسویه مالیات خود دریافت می‌کنند. مفاصا حساب به معنی اعلام تسویه کردن است که برای امور مالیاتی، بیمه، سهام و خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مالکان خودرو می‌توانند پس از پرداخت عوارض سالانه خودرو خود که در واقع همان مالیات خودرو است نسبت به دریافت مفاصا حساب خود اقدام کنند. فایل مفاصا حساب از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 نیز به سادگی قابل دریافت است. این مفاصا حساب اینترنتی در زمان نقل و انتقال خودرو قابل استناد است.

انواع مفاصا حساب:

 • مفاصا حساب خودرو
 • مفاصا حساب مالیاتی
 • مفاصا حساب ساختمان
 • مفاصا حساب بیمه
 • مفاصا حساب نقل و انتقال سهام

جریمه دیرکرد پرداخت عوارض سالیانه خودرو

لازم به ذکر است عدم پرداخت به موقع عوارض سالیانه نیز جریمه‌ای معادل 2 درصد به ازای هر ماه به دنبال دارد که این مبلغ به عوارض سال آتی خودرو افزوده خواهد شد.

شماره VIN خودرو چیست؟

شماره VIN یا شناسه وسیله نقلیه، حروف و شماره‌های 17 کاراکتری است که با IR شروع می‌شود و نشان‌دهنده اطلاعات کامل خودرو (شامل سال تولید، شرکت تولیدکننده، رنگ ماشین، شماره موتور و شاسی و…) است. این شناسه روی کارت و برگ سبز خودرو شما درج شده است. علاوه بر این توجه داشته باشید که نباید آن را با شماره بارکد کارت خودرو که معمولا برای استعلام خلافی استفاده می‌شود، اشتباه بگیرید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
...

سلام وقت بخیر من مبلغ نقل و انتقال خودرو رو پرداخت کردم ومبلی هم از حسابم کسر شده ولی استعلام میگیرم مبلغ پرداخت شده ام صفر می باشد

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و وقت بخیر
این مشکل به دلیل اختلال در سامانه اصلی است. برای پگیری، لطفا به بخش «سوابق پرداخت» مراجعه کنید. در صورتی که رسید پرداختی شما در این صفحه قرار داشت، پرداخت شما با موفقیت انجام شده است؛ اما اگر این رسید وجود نداشت، هزینه پرداختی تا 72 ساعت به حساب شما واریز خواهد شد.
موفق و برقرار باشید

پاسخ
کاربر
سید حسن موسوی

با خودرویی که در یکسال ۵۰۰۰ کیلومتر حداکثر تردد داردعوارض و آیا جریمه تاخیر پرداخت مناسب بنظر میرسد؟ یاد آوری میشود بیشتر تردد بدلیل تردد به پمپ بنزین و تعمیر گاه بوده است

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و احترام جناب موسوی
برای اعتراض به این موضوع لطفا با شماره تلفن ۱۵۳۱ تماس بگیرید.
موفق باشید

پاسخ
کاربر
Anwaralam

License

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود بر شما
لطفا در قسمت‌های مشخص‌شده شماره پلاک ماشین و کد ملی را وارد کنید و با زدن دکمه عوارض سالیانه مراحل آن را تکمیل کنید.
پایدار باشید.

پاسخ
کاربر
رقیه حانمی

من عوارض سالانه شهرداری خودرو را از طریق آیتول پرداخت کردم که پیشخوان میگ اوکی نشده.درضمن پلاک تهران هس در تبریز ساکن لطفا چگونه ثابت کنم که عوارض پرداخت شده

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام خانم حاتمی وقت بخیر
تمامی پرداخت‌های انجام شده از طریق پیشخوان 24 از قسمت سوابق قابل پیگیری هستند. باتوجه به اینکه پرداخت شما از سامانه‌ دیگری انجام شده است، لذا باید از طریق همان سامانه و ارائه شماره ارجاع و مدارک پرداخت، این موضوع را پیگیری کنید.
پایدار باشید.

پاسخ
کاربر
فرامرز نوری

من جزئیات عوارض ماشینمو چجوری میتونم مشاهده کنم واسه سه سال برام اومده ۱۷۲۰۰۰۰تومان در حالیکه ماشین نزدیک دو سال تو پارکینگ توقیف بوده و اجازه حرکت نداشته یکی راهنماییم کنه کجا برم چیکار کنم ممنونم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت به‌خیر
برای استعلام و پرداخت،‌ به صفحه پرداخت عوارض آزاد راه رفته و با وارد کردن پلاک خودرو، استعلام را انجام دهید.
برقرار باشید.

پاسخ
کاربر
حسن آگاه

با سلام
عوارض شهرداری خودرو اینجانب از طریق گوشی موبایل بمبلغ 12383000 ریال پرداخت شده ولی مفاحساب صادر نمیشه لطفا راهنمایی بفرماید ضمن بدون برگه مفاصا حساب نمی تونم تعویض پلاک کنم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت به‌خیر
سوابق پرداخت‌تان را بررسی کنید و اگر در قسمت سوابق پرداخت چیزی وجود نداشت، احتمالا تراکنش شما ناموفق بوده و هزینه به حساب کیف پول‌تان بازگردانده خواهد شد.
ممنون از همراهی‌تان

پاسخ
کاربر
محمدی

چرا نمیتونم ببینم آخرین عوارضی که برام ثبت شده مربوط به کدوم عوارضی و در چه تاریخ و ساعتی بوده ؟و از بانک من پرداخت شده

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام دوست عزیز
سامانه آنی رو که مختص عوارض آزادراهی است یک شماره تلفن و یک سرشماره پیامکی برای اعتراض و شکایت دارد. برای این کار باید شماره پلاک خودرو را وارد کنید.
شماره اعتراض: ۱۵۳۱
شماره پیامک: ۱۰۰۰۰۱۵۳۱
و اگر عوارض شما پرداخت شده باشد،‌ باید از طریق اطلاعات حساب بانکی‌تان دردسترس باشد.

پاسخ
کاربر
شهیون

سلام میخواستم سامانه سمیع را برای شهرداری شهیون راه اندازی کنم چه کارهای را باید انجام بدم ؟

حسین اورعی

همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

پاسخ
کاربر
اسماعیل دلیری

از برنامه نویس بسیار تشکر 0کارشون دروسته فکر نمی کردم این همه برنامه نوشته و انجام بشه داد