استعلام نمره منفی گواهینامه رانندگی با پیشخوان24

ویژگی‌های استعلام قبض همراه اول با پیشخوان 24

استعلام آسان نمره منفی گواهینامه

با استفاده از پیشخوان24 به سادگی می‌توانید نمره منفی گواهینامه خود را استعلام بگیرید. برای این کار کافیست شماره گواهینامه خود را در این بخش وارد کنید و گزینه استعلام را انتخاب کنید.

نمایش به‌روزترین اطلاعات نمره منفی گواهینامه

با استفاده از پیشخوان24 امکان مشاهده آخرین و به‌روزترین اطلاعات مربوط به استعلام نمره منفی گواهینامه وجود دارد. این اطلاعات به محض اعمال تغییرات در سایت راهور، در پیشخوان24 نیز به روز می‌شوند.

نگهداری سوابق استعلام و نامگذاری شماره گواهینامه

کلیه استعلام‌های شما در بخش مربوط استعلام نمره منفی ذخیره می‌شوند و می‌توانید برای راحتی بیشتر آن‌ها را با نام مورد نظر خود نامگذاری کنید. و در دفعات بعد بدون نیاز به شماره گواهینامه استعلام خود را انجام دهید.

سوالات متداول در مورد استعلام نمره منفی گواهینام

برای استعلام نمره منفی گواهینامه با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام نمره منفی با اپلیکیشن یا سایت پیشخوان24 فقط به شماره گواهینامه خود نیاز دارید.

آیا امکان مشاهده جزئیات و تاریخ نمره منفی از طریق پیشخوان24 وجود دارد؟

خیر در حال حاضر امکان مشاهده تاریخ نمره منفی وجود ندارد و فقط عدد نمره منفی و تعداد تخلفات در جزئیات نمره منفی نمایش داده می‌شود.

چگونه نمره منفی خود را پاک کنیم؟

اگر فردی که دارای نمره منفی است تا 6 ماه مرتکب تخلف نشود، نمره منفی از سوابق او حذف می‌شود.

برخورد با رانندگانی که دارای 30 نمره منفی هستند به چه صورت است؟

با رانندگانی که دارای 30 نمره منفی باشند برخورد شده و گواهینامه آن ها تا سه ماه توقیف می‌شود. این در حالی است که اگر این افراد طی این مدت به رانندگی خود ادامه دهند بدون گواهینامه بوده و این خود یک تخلف به حساب می‌آید

رانندگانی که دارای 30 نمره منفی هستند در چه صورتی می‌توانند گواهینامه خود را پس بگیرند؟

رانندگانی که دارای 30 نمره منفی هستند می‌توانند با گذشت 3 ماه و پرداخت 40 هزار تومان هزینه نقدی به خزانه دولت گواهینامه خود را پس گرفته و دوباره اجازه رانندگی داشته باشند.

در چه صورتی گواهینامه رانندگان دارای نمره منفی تا 6 ماه ضبط می‌شود؟

اگر افراد دوباره مرتکب جرم شوند و به 25 نمره منفی برسند، گواهینامه آن‌ها تا 6 ماه ضبط شده و پس از گذشت این زمان و پرداخت هزینه 60 هزار تومانی می‌توانند گواهینامه خود را پس بگیرند.

شرایط ابطال گواهینامه برای رانندگان خاطی به چه صورت است؟

اگر افراد برای سومین بار مرتکب تخلفات حادثه ساز شوند و حتی با رسیدن به 20 نمره منفی گواهینامه‌شان باطل شده و باید مبلغ 100 هزار تومان به نفع خزانه عمومی پرداخت کنند؛ تا یک سال نیز حق اقدام برای دریافت گواهینامه را هم ندارند.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام نمره منفی گواهینامه رانندگی با پیشخوان24

پیشخوان24 در کنار تمامی خدمات خود، امکان استعلام نمره منفی را نیز برای رانندگان قرار داده است تا به راحتی و کاملا رایگان از این خدمت نیز استفاده کنند. علاوه بر استعلام نمره منفی، امکان استعلام خلافی خودرو با شماره بارکد ماشین، استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی و چندین خدمت دیگر که برای خودرو خود به آن نیاز دارید به سادگی از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 در دسترس شماست. استعلام جزئیات و ریز نمره منفی مثل تاریخ فعلا در دسترس نیست اما به محض اضافه شدن این سرویس، حتما در پیشخوان24 نیز قرار خواهد گرفت.

روش‌های استعلام نمره منفی گواهینامه

استعلام نمره منفی گواهینامه از سایت پلیس راهور

با مراجعه به سایت پلیس راهور به آدرس https://rahvar120.ir و وارد کردن شماره گواهینامه که بر روی کارت گواهینامه درج شده است، می‌توانید از نمره منفی گواهینامه خود باخبر شوید. علاوه بر مشاهده نمره منفی، امکان استعلام خلافی و استفاده از دیگر خدمات آنلاین پلیس راهور نیز از طریق این سایت وجود دارد.

استعلام نمره منفی گواهینامه با برنامه پلیس من

در کنار تمامی خدمات اپلیکیشن پلیس من امکان استعلام نمره منفی گواهینامه نیز در اختیار کاربران قرار داده شده است تا به راحتی به تمامی امکانات پلیس راهور دسترسی داشته باشید. البته برای استعلام نمره منفی از طریق اپلیکیشن پلیس من، باید هزینه 5200 تومان پرداخت کنید. امکانات دیگری از جمله استعلام تخلفات رانندگی خودرو و موتورسیکلت، آخرین وضعیت گواهینامه و خدمات گذرنامه نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

استعلام نمره منفی با اپلیکیشن

برای استعلام نمره منفی می‌توانید از برنامه‌های مختلفی استفاده کنید. کافیست این اپلیکیشن‌ها را از استورهای معتبر دانلود و روی گوشی موبایل خود نصب کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه رانندگی با پیامک

در این روش باید شماره گواهینامه خود را به شماره 1101202020 پیامک کنید تا نتیجه استعلام نمره منفی برای شما ارسال شود.

استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق شماره تلفن ثابت

با گرفتن شماره ۸۸۲۸۸۸۸۸ با تلفن ثابت می‌توانید از تخلفات و جرائم وسیله نقیله و گواهینامه خود مطلع شوید.

نمره منفی به چه تخلف‌هایی و با چه امتیازی تعلق می‌گیرد؟

لیست نمره منفی و توضیحات هر تخلف به شرح زیر است:

 • انجام حرکات نمایشی/ دور زدن‌های درجا و تک چرخ زدن موتور سیکلت برای وسایل نقلیه شخصی 8 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 10 نمره منفی.
 • عبور از چراغ قرمز راهنمایی برای وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 10 نمره منفی.
 • حرکت مارپیچ برای وسایل نقلیه شخصی 2 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 5 نمره منفی.
 • تجاوز به چپ از محور راه برای وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 9 نمره منفی.
 • عبور وسایل نقلیه از پیاده‌رو برای وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 7 نمره منفی.
 • عدم رعایت حق تقدم عبور برای وسایل نقلیه شخصی 4 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 6 نمره منفی.
 • عدم رعایت مقررات ایمنی حمل و نقل جاده‌ای مواد خطرناک برای وسایل نقلیه شخصی 8 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 8 نمره منفی.
 • رانندگی با وسایل عمومی پیش از زمان مجاز برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 7 نمره منفی.
 • استفاده از تلفن همراه یا وسایل ارتباطی مشابه در سرعت بالای 60 کیلومتر برای وسایل نقلیه شخصی 3 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 5 نمره منفی.
 • عدم رعایت شرایط مندرج در گواهینامه (سمعک، عینک و تجهیزات خاص) برای وسایل نقلیه شخصی 3 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 7 نمره منفی.
 • تجاوز از سرعت مجاز (بیش از ۵۰ کیلومتر) برای وسایل نقلیه شخصی 10 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 15 نمره منفی.
 • تجاوز از سرعت مجاز (بین ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر) برای وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 10 نمره منفی.
 • سبقت غیرمجاز در راه‌های دو طرفه برای وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 10 نمره منفی.
 • رانندگی در حالت مستی و مصرف روانگردان برای وسایل نقلیه شخصی 10 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 20 نمره منفی.
 • حرکت با دنده عقب در آزادراه و بزرگراه برای وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 7 نمره منفی.
 • عبور از محل ممنوع برای وسایل نقلیه شخصی 4 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 6 نمره منفی
 • نقص فنی مؤثر یا نقص در سیستم روشنایی شب برای وسایل نقلیه شخصی 3 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 6 نمره منفی.
 • عدم توجه به فرمان ایست یا پرچم مراقبین، محصلین یا پلیس مدرسه برای وسایل نقلیه شخصی 3 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 5 نمره منفی.
 • عدم رعایت مقررات حمل بار برای وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 8 نمره منفی.
 • دور زدن در محل ممنوع برای وسایل نقلیه شخصی 3 نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین 5 نمره منفی.

مراحل محرومیت‌های ناشی از کسب نمره منفی و ضبط گواهینامه

محرومیت‌های ناشی از نمره منفی در سه مرحله به اجرا گذاشته می‌شوند.

در مرحله اول گواهینامه راننده‌ای که ۳۰ نمره منفی کسب کرده است، به مدت ۳ ماه ضبط می‌شود و در پایان این مدت، باید مبلغ 40 هزار تومان به نفع خزانه عمومی جریمه پرداخت کند، تا گواهینامه به وی بازگردانده شود. این در حالی است که اگر این فرد طی این مدت به رانندگی خود ادامه دهد بدون گواهینامه بوده و این خود یک تخلف به حساب می‌آید.

در مرحله دوم درصورتی که راننده مرحله اول را سپری کرده باشد و مجددا تخلف جدیدی انجام دهد و ۲۵ نمره منفی کسب کند، این بار گواهینامه به مدت ۶ ماه ضبط می‌شود و بعد از این مدت با پرداخت 60 هزار تومان، گواهینامه به او بازگردانده می‌شود. مجددا توجه داشته باشید که اگر این فرد طی این مدت به رانندگی خود ادامه دهند بدون گواهینامه بوده و این خود یک تخلف به حساب می‌آید.

اگر بعد از گذراندن مرحله اول و دوم، دوباره راننده تخلفات جدیدی مرتکب شود و ۲۰ نمره منفی بگیرد، گواهینامه او باطل خواهد شد. در این شرایط شخص باید مجددا برای اخذ گواهینامه اقدام کند و تمامی مراحل دوره‌های آموزش رانندگی و آزمون شهری را مجددا طی کند. توجه داشته باشید این رانندگان یکسال از شرکت در آزمون راهنمایی رانندگی محروم می‌شوند.

پاک شدن نمره منفی گواهینامه

اگر شما به مدت 6 ماه هیچ تخلف جدیدی که منجر به ثبت نمره منفی در گواهینامه شود انجام ندهید، تمام نمرات منفی قبلی شما پاک خواهد شد. همچنین اگر گواهینامه‌ شما، دو بار به دلیل نمره منفی توقیف شده باشد و در آستانه ابطال گواهینامه باشید؛ اگر یک سال هیچ تخلفی که منجر به ثبت نمره منفی جدید شود انجام ندهید، تمام نمرات منفی شما پاک خواهد شد. اگر نمرات منفی شما پاک شود، تخلف‌های بعدی شما به عنوان اولین نمره منفی ثبت می‌شود. لازم به ذکر است که حذف نمره منفی گواهینامه به صورت خودکار انجام می‌شود و نیازی به پیگیری ندارد.

رسیدگی به اعتراض نمره های منفی گواهینامه رانندگی

برای اعتراض به نمره منفی گواهینامه ابتدا باید به واحدهای اجرائیات در سراسر کشور مراجعه و اعتراض خود را با ذکر دلائل کافی ارائه کنید. کارشناس واحد اجرائیات پس از انطباق مدارک نسبت به رسیدگی اقدام می‌کند و نتیجه را در حداقل زمان ممکن به معترض اعلام می‌کند.

مدارک لازم برای اعتراض به نمره منفی گواهینامه:

 • اصل گواهینامه رانندگی
 • تکمیل فرم درخواست
 • قولنامه، وکالتنامه یا هر سند قانونی که بیانگر فروش وسیله نقلیه باشد
 • هرگونه سند یا مدرک جهت اثبات دلیل