پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری

پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری

ویژگی‌های سرویس پیگیری مرسولات پستی

پیگیری مرسوله پستی با شماره مرسوله

برای پیگیری و مشاهده آخرین وضعیت مرسوله پستی با جزئیات در پیشخوان ۲۴ به شماره مرسوله (کد رهگیری مرسوله پستی) نیاز دارید.

مشاهده جزئیات پیگیری مرسولات پستی

شما می‌توانید در سرویس پیگیری مرسولات پستی پیشخوان ۲۴ اطلاعاتی مانند آخرین وضعیت مرسوله، مشخصات گیرنده و فرستنده، هزینه پستی و نوع سرویس مشاهده کنید.

ذخیره شماره مرسوله پستی

تعداد ارقام بالای کد رهگیری مرسوله پستی باعث شده تا این کد زود فراموش شود. با سرویس پیگیری مرسوله پستی پیشخوان ۲۴ می‌توانید به اطلاعات مربوط به مرسولات پستی بدون نیاز به وارد کردن شماره مرسوله دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول درباره مرسولات پستی

با سرویس استعلام مرسوله پستی در پیشخوان ۲۴ چه جزئیاتی قابل مشاهده است؟

با سرویس پیگیری مرسوله پستی پیشخوان ۲۴ می‌توانید جزئیاتی مانند نوع سرویس، هزینه پستی، تاریخ و ساعت قبول بسته، مشخصات گیرنده و فرستنده و آخرین وضعیت مرسوله را به صورت به‌روز مشاهده کنید.

برای پیگیری مرسوله پستی در پیشخوان ۲۴ به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای رهگیری مرسوله پستی و مشاهده وضعیت آن در پیشخوان ۲۴ به شماره مرسوله (کد رهگیری مرسوله پستی) نیاز دارید.

برای پیگیری مرسولات پستی سازمانی هم می‌توانیم از این سرویس پیشخوان ۲۴ استفاده کنیم؟

بله؛ البته در صورتی که به کد رهگیری مرسوله پستی دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت امکان مشاهده جزئیات مرسوله پستی وجود ندارد.

چگونه می‌توانیم کد پیگیری مرسوله پستی سازمانی را دریافت کنیم؟

برای دریافت کد پیگیری مرسوله پستی سازمانی نیاز است وارد سرویس مورد نظر در پیشخوان ۲۴ شوید. بعد از ورود اطلاعات و مشاهده جزئیات استعلام، کد پیگیری مرسوله پستی سازمانی (بارکد پستی) قابل مشاهده است. سپس باید برای اطلاع از آخرین وضعیت مرسوله پستی سازمانی روی گزینه سبز رنگ پیگیری ارسال کلیک کنید یا وارد سرویس پیگیری مرسوله پستی شوید. شماره مرسوله کپی‌شده را وارد کنید تا آخرین وضعیت مرسوله را به شما نشان دهد.

علت برگشت خوردن مرسولات پستی چیست؟

مرسولات پستی به دلیل تغییر آدرس گیرنده یا اشتباه وارد شدن آن، مراجعه نکردن گیرنده برای دریافت، فوت گیرنده یا ... به اداره پست برگشت می‌خورد. اگر گیرنده طی مدت زمان مشخص برای دریافت مرسوله پستی اقدام نکند، بسته به دست فرستنده بازگرداننده می‌شود.

آیا امکان ثبت شکایت برای نرسیدن مرسوله پستی وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید اعتراض خودتان را به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت eop.post.ir ثبت کنید. هم‌چنین برای پیگیری شکایت خود نیز باید وارد همین سامانه شوید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

پیگیری مرسولات پستی با پیشخوان24

تا همین چند سال قبل نیاز بود برای اطلاع از آخرین وضعیت مرسوله پستی به اداره پست مراجعه کنید. در حال حاضر روند پیگیری ساده‌تر از گذشته شده است. روش‌های غیر حضوری و آنلاین تا حد زیادی جایگزین روش‌های حضوری شده‌اند. شما می‌توانید با سرویس پیگیری مرسوله پستی پیشخوان ۲۴ در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کنید و از وضعیت مرسوله پستی خود در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید. برای مشاهده جزئیات مرسوله پستی فقط به شماره مرسوله «کد رهگیری ۲۰ رقمی تا 24 رقمی» نیاز دارید.

پیگیری مرسوله پستی با پیشخوان ۲۴

پیشخوان ۲۴ در کنار خدمات متعدد خود، امکان استعلام و پیگیری مرسوله پستی با شماره مرسوله را فراهم کرده است. کلیه کاربران می‌توانند در هر لحظه از این سرویس استفاده کنند. هم‌چنین با مشاهده ریز جزئیات از آخرین وضعیت مرسوله پستی خود مطلع شوند.

روش‌های پیگیری مرسولات پستی

اگر به اینترنت دسترسی ندارید و دنبال روش آفلاین برای پیگیری مرسوله پستی هستید، می‌توانید کد رهگیری ۲۰ رقمی مرسوله پستی را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ پیامک کنید. اگر بعد از گذشت چند دقیقه‌ جوابی دریافت نکردید، بهتر است این بار کد مرسوله پستی را در ساختار (R + کد رهگیری) به همین شماره ارسال کنید.

پیگیری مرسوله پستی با کد ملی

سرویس پیگیری مرسوله پستی با کد ملی برای پیگیری مرسولات پستی سازمانی مانند کارت پایان خدمت (نظام‌وظیفه) ایجاد شده است. برای مشاهده وضعیت مرسوله باید وارد سایت سامانه پیگیری مرسولات پستی ناجا به نشانی najatracking.post.ir شوید. سپس از بین انواع سند نمایش داده شده، یک مورد را انتخاب کنید. با کلیک روی گزینه جستجو می‌توانید نتیجه را مشاهده کنید.

برای پیگیری مرسولات سازمانی دیگر مانند کارت خودرو، اسناد موتور سیکلت و گواهینامه می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی سازمانی ناجا به آدرس najatracking.post.ir مراجعه کنید.

برنامه پیگیری مرسوله پستی

اگر برای رهگیری مرسوله پستی خود دنبال یک برنامه موبایلی هستید، پیشخوان ۲۴ یک انتخاب خوب است. شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان از وضعیت مرسولات پستی خود باخبر شوید.

هم‌چنین در کنار این سرویس از امکانات مختلفی مانند خلافی خودرو، پیگیری وضعیت گواهینامه، خرید شارژ و بسته اینترنتی نیز بهره‌مند شوید. برای استفاده از این سرویس نیاز است نرم‌افزار موبایلی پیشخوان ۲۴ را از کافه بازار، گوگل پلی یا حتی سایت پیشخوان ۲۴ نصب کنید. سپس بعد از ورود به اپلیکیشن، از بخش پست، گزینه پیگیری مرسولات را انتخاب کنید. حالا با وارد کردن شماره مرسوله می‌توانید نسبت به استعلام مرسولات پستی اقدام کنید.

پیگیری مرسولات پستی با کد ussd

اگر دسترسی به اینترنت ندارید و می‌خواهید از وضعیت مرسوله پستی با خبر شوید، می‌توانید از کد ussd استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید *110# را در تلفن همراه خود شماره‌گیری کنید. متاسفانه در حال حاضر این سرویس در دست اقدام است و امکان استفاده از آن برای هیچ یک از کاربران وجود ندارد.

پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل

بسیاری از افراد به دنبال روشی هستید که بتوانید با داشتن شماره موبایل گیرنده یا فرستنده از آخرین وضعیت مرسوله پستی خود مطلع شوند. متاسفانه امکان پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل وجود ندارد. برای رهگیری مرسوله بهتر است از سایر روش‌ها استفاده کنید.

رهگیری مرسولات پستی پیشتاز

گاهی اوقات افراد برای ارسال سریع بسته از روش پیشتاز استفاده می‌کنند. اگر از این طریق بسته پستی خود را ارسال کرده‌اید و حالا می‌خواهید بدانید مرسوله پستی در چه شرایطی قرار دارد، می‌توانید از سامانه tracking.post.ir یا برنامه موبایلی پیشخوان ۲۴ برای پیگیری مرسوله پستی با شماره مرسوله استفاده کنید.

رهگیری مرسوله پستی بدون کد رهگیری

گاهی اوقات دیده می‌شود که افراد کد رهگیری مرسوله پستی را گم می‌کنند و در به در دنبال روشی هستند که بدون کد مرسوله پستی بتوانند از وضعیت بسته مطلع شوند. متاسفانه هیچ روش پیگیری مرسوله پستی بدون کد مرسوله پستی وجود ندارد. برای رفع این مشکل باید مجددا کد مرسوله را از مامور پست یا فرستنده دریافت کنید.

پیگیری مرسوله پستی سازمانی

مرسولات سازمانی مانند مدارک خودرو و گذرنامه باید به موقع به دست گیرنده برسند؛ چراکه ممکن است خللی در انجام کارها پیش آید. برای اطلاع از آخرین وضعیت مرسوله سازمانی مانند مدارک خودرو می‌توانید از سرویس پیگیری وضعیت گذرنامه یا مدارک خودرو استفاده کنید. بعد از مشاهده نتیجه، امکان کپی بارکد پستی یا کلیک روی گزینه «پیگیری ارسال»، بدون استفاده از سرویس پیگیری مرسولات پستی وجود دارد.

علت نرسیدن مرسوله پستی

دلایل متعددی مانند گم شدن بسته، با تاخیر رسیدن بسته پستی به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بی‌مسئولیتی کارکنان پست، اشتباه وارد کردن مشخصات گیرنده، تغییر آدرس گیرنده و تحویل اشتباه مرسوله پستی وجود دارند که باعث می‌شود بسته پستی به موقع به دست افراد نرسد. اگر در چنین شرایطی قرار دارید، می‌توانید برای ثبت شکایت از سامانه سایت eop.post.ir و برای پیگیری نرسیدن مرسوله پستی از سامانه رهگیری مرسولات پستی به نشانی traking.post.ir استفاده کنید.

پیگیری نرسیدن مرسوله پستی تیپاکس

بسیاری از افراد برای سالم رسیدن بسته پستی و هم‌چنین سریع‌تر ارسال شدن مرسوله خود از تیپاکس استفاده می‌کنند. این روزها شکایت زیادی در خصوص به تاخیر رسیدن یا نرسیدن بسته وجود دارد. برای پیگیری مرسوله پستی تیپاکس باید به سایت tipaxco.com مراجعه کنید یا به صورت تلفنی با شماره ۰۲۱۸۴۵۷ تماس بگیرید.

نرسیدن مرسوله پستی خارجی

تجربه تلخ نرسیدن مرسوله پستی خارجی آن هم در شرایط حساس باعث ایجاد نگرانی افراد زیادی شده است. متاسفانه در حال حاضر سامانه دقیقی برای رهگیری مرسوله پستی خارجی وجود ندارد. در آینده نزدیک می‌توانید از سامانه post.ir برای رهگیری مرسوله پستی خارجی خود استفاده کنید.

پیگیری مرسولات پستی برگشتی

در برخی از مواقع مرسوله پستی به دلایلی مانند نادرست بودن اطلاعات گیرنده، فوت گیرنده، تغییر آدرس یا عدم دریافت مرسوله توسط گیرنده به اداره پست برگشت می‌خورد و به گیرنده اصلی تحویل داده نمی‌شود.

اگر نامه‌رسان پست دو مرتبه به آدرس گیرنده مراجعه کند اما شخص در محل حضور نداشته باشد یا به هر دلیلی بسته پستی تحویل گیرنده داده نشود، مرسوله پستی به اداره پست بازگشت می‌خورد. حدود ۵ الی ۱۵ روز فرصت دارید تا به اداره پست منطقه خود مراجعه کنید و بسته را تحویل بگیرید. در غیر این صورت مرسوله پستی به آدرس فرستنده بازگشت خواهد خورد.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.