استعلام و پرداخت عوارض آزادراه

استعلام و پرداخت عوارض آزادراه

-
شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام و پرداخت عوارض آزادراه با پیشخوان 24

مشاهده لیست کامل عوارض آزادراهی

به محض اضافه شدن عوارض خودرو شما در سامانه، امکان استعلام قبوض از طریق سایت و اپلیکیشن در اختیار شماست و با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود می‌توانید لیست عوارض را مشاهده و به صورت تکی و یا تجمیعی اقدام به پرداخت آن‌ها کنید.

مشاهده جزئیات کامل عوارض آزادراه

با وارد کردن شماره پلاک وسیله نقلیه خود می‌توانید جزئیات کامل عوارض خودرو شامل زمان ثبت عوارض، مبلغ عوارض و نام عوارضی را در پیشخوان24 مشاهده کنید.

نگهداری سوابق پرداخت و نامگذاری قبوض

کلیه سوابق مربوط به استعلام‌ها و پرداخت‌های شما در پیشخوان24 ذخیره می‌شوند. شماره پلاک خودرو شما در بخش استعلام ذخیره می‌شود و امکان نامگذاری نیز وجود دارد. سوابق تمامی پرداخت‌ها نیز در بخش سوابق قابل دسترسی است.

سوالات متداول در مورد استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی

برای پرداخت عوارض آزادراهی با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده عوارض از طریق پیشخوان24 تنها اطلاعاتی که به آن نیاز دارید شماره پلاک خودروی شماست.

چه زمانی می‌توان نسبت به پرداخت عوارض اقدام کرد؟

پرداخت عوارض باید حداکثر 24 ساعت پس از تردد انجام شود. اگر پس از 24 ساعت از تردد، عوارض را پرداخت نکنید، پیامکی از طرف پلیس جهت اطلاع رسانی ارسال می‌شود و باید در اسرع وقت بدهی خود را تسویه کنید تا جریمه به شما تعلق نگیرید.

در صورت عدم پرداخت عوارض آزادراهی، چه اقدامی از جانب پلیس صورت می‌گیرد؟

پس از تردد و در صورت عدم پرداخت عوارض، پیامک یادآوری توسط پلیس به مالک خودرو ارسال می‌شود. در صورت عدم پرداخت تا 24 ساعت پس از تردد، برای بار دوم پیامک یادآوری به مالک خودرو ارسال خواهد شد. درصورت عدم اقدام به پرداخت تا 48 ساعت پس از پیامک دوم، پیامک سوم از طرف پلیس ارسال می‌شود. درصورتی‌که مالک خودرو با هیچ‌کدام از این هشدارها نسبت به پرداخت اقدام نکند، مراحل اعمال قانون برایش اجرا می‌شود. در این‌حالت مبلغ 30 هزار تومان جریمه عدم پرداخت عوارض نیز به مبلغ اصلی اضافه خواهد شد.

در صورت فروش خودرو شماره تلفن همراه مالک خودرو چگونه در سامانه به‌روز می‌شود؟

شماره مالک خودرو در سامانه پلیس در زمان تغییرات به‌روزرسانی می‌شود.

کدام آزادراه‌ها تحت پوشش سرویس پرداخت الکترونیکی عوارض هستند؟

آزادراه تهران - قم، آزادراه تهران - ساوه، آزادراه کرج - قزوین، آزادراه قزوین - زنجان، آزادراه بندر عباس - بندر شهید رجایی، آزادراه تهران - شمال (قطعه یک)، آزادراه همت - کرج

آیا پرداخت عوارض با پیشخوان24 هزینه دارد؟

خیر. پرداخت عوارض آزادراه با پیشخوان24 هیچ هزینه‌ای برای کاربران ندارد.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

پرداخت عوارض آزادراهی با اپلیکیشن پیشخوان 24

پرداخت عوارض آزادراهی بدون توقف یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بسیاری از ما در طول سفر است. طی کردن مسیر بدون نیاز به توقف در صف‌های طولانی پرداخت عوارض خودرو، بدون شک سفر ما را لذت‌بخش‌تر می‌سازد. از اسفند سال ۱۳۹۷ فرآیند پرداخت عوارض آزادراهی در چهار آزادراه تهران-ساوه، تهران-قم، کرج-قزوین و قزوین-زنجان به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد و راهکارهایی نیز برای بهره‌مندی از این امکان معرفی شدند. از آنجاییکه مهم‌ترین هدف ما در پیشخوان24 ارائه متنوع‌ترین خدمات به کاربران عزیز است، امکان استعلام عوارض آزادراهی و پرداخت آن را در اپلیکیشن و سایت در اختیار شما قرار دادیم. با این امکان دیگر نیازی نیست برای استعلام عوارض آزادراهی خودروی خود به سایت و یا اپلیکیشن‌های دیگر مراجعه کنید و با استفاده از پیشخوان 24 به سادگی می‌توانید در کنار استفاده از دیگر خدمات، عوارض آزادراهی خود را نیز پرداخت کنید.

برای پرداخت عوارض آزادراهی با اپلیکیشن پیشخوان 24 تنها به شماره پلاک خودروی خود نیاز دارید. با وارد کردن شماره پلاک در بخش عوارض آزادراهی اپلیکیشن به سادگی می‌توانید عوارض ثبت شده را مشاهده و پرداخت کنید.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق سامانه‌های اینترنتی

هموطنان عزیز می‌توانند با مراجعه به آدرس‌های اینترنتی مربوط، پرداخت عوارض آزادراهی خود را با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود مشاهده و پرداخت کنند.

پرداخت عوارض آزادراهی با کد دستوری #۸*۷۲۰*‌

با شماره‌گیری کد دستوری #۸*۷۲۰*‌ می‌توانید به راحتی عوارض آزادراهی خودروی خود را مشاهده و پرداخت کنید.

اپلیکیشن‌های پرداخت عوارض آزادراهی

با نصب اپلیکیشن‌های مربوط به پرداخت قبوض روی موبایل خود می‌توانید به سادگی عوارض خودرو را مشاهده و پرداخت کنید. در این اپلیکیشن‌ها نیز مانند پیشخوان 24 با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود، عوارض آزادراهی خودروی شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را پرداخت کنید.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق تگ

در این روش پرداخت عوارض، صاحب ماشین قبل از تردد نسبت به تهیه و نصب یک برچسب مخصوص روی خودرو اقدام می‌کند. با عبور خودرو از آزادراه، مبلغ معین از کیف پول مالک خودرو کسر می‌شود.

کسر مستقیم عوارض از حساب بانکی

در این روش، با موافقت کاربر و دادن اجازه برداشت از حساب، مبلغ عوارض در ازای هر بار تردد در آزادراه‌ها به صورت خودکار از حساب بانکی اعلام شده توسط کاربر کسر و پس از برداشت به وی اطلاع‌رسانی می‌شود.

پرداخت عوارض آزادراهی با دستگاه کارت‌خوان

برای راحتی هموطنان در روند پرداخت و استعلام عوارض، امکان پرداخت عوارض آزادراهی از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان نیز فراهم شده است.

پرداخت عوارض آزادراهی با دستگاه خودپرداز

مالکان خودرو پس از دریافت پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت از طریق پیامک می‌توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک‌های ملت، سامان، انصار و شهر نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

پرداخت عوارض آزادراهی از سایت بانک مسکن

رانندگان خودروهاي كشور مي‌توانند نسبت به تهيه يك برچسب پرداخت الكترونيكي عوارض بانک مسکن اقدام و با نصب آن پشت شيشه خودرو خود پرداخت بدون توقف را تجربه کنند. روش‌های تهیه برچسب بانک مسکن:

  • شعب منتخب بانک مسکن
  • خرید از سامانه اینترنتی بانک مسکن
  • مراجعه حضوری به نمایندگان فروش
  • ایستگاه عوارض مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض

پرداخت سازمانی عوارض آزادراهی

در مدل پرداخت سازمانی عوارض، شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که صاحب تعدادی خودرو هستند می‌توانند از خدمات پرداخت گروهی برای مدیریت عوارض آزادراهی استفاده کنند.

در پرداخت عوارض آزادراهی حتما به این نکات توجه داشته باشید:

  • هر خودرو باید قبل، حین یا پس از تردد از طریق یکی از روش‌ های پرداخت پیش‌بینی شده نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کند.
  • در تمامی روش‌ های پرداخت، ورود اطلاعات صحیح برعهده کاربر است و در صورت اشتباه وارد کردن مشخصات، عواقب بعدی متوجه مالک خودرو خواهد بود.
  • در صورتی که عوارض آزادراهی پرداخت نشود پرونده وارد مراحل اعمال قانون می‌شود. در این شرایط علاوه بر مبلغ جریمه 30 هزار تومانی، مالک خودرو موظف به پرداخت اصل مبلغ نیز می‌باشد.
  • درصورتی‌که مالک خودرو نسبت به پرداخت عوارض اقدام نکند، این بدهی درست مانند جریمه باید در زمان‌هایی مثل خرید و فروش خودرو تسویه شود.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.