محتوی اصلی صفحه

خرید اینترنت و بسته‌های دیتا

اپراتور را انتخاب نمایید.

مبلغ با ارزش افزوده
تخفیف
مبلغ قابل پرداخت

ویژگی‌های خرید بسته اینترنت با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد خرید بسته اینترنت

در صورتیکه در هنگام خرید بسته اینترنتی پول از حساب کسر شود ولی بسته فعال نشود چه کاری باید انجام داد؟

در صورتیکه پول از حساب شما کسر شد ولی بسته مورد نظر فعال نگردید حداکثر تا 72 ساعت در صورت کسر وجه از حساب، مبلغ به حساب شما بازگردانده می‌شود.

چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟

در صورتی که از پیشخوان 24 اقدام به خرید بسته کرده باشید، می‌توانید وضعیت پرداخت را از بخش سوابق پیگیری و مشاهده کنید؛ در صورت خرید اینترنت با استفاده از روش‌های دیگر، امکان پیگیری از طریق پیشخوان 24 وجود ندارد.

آیا خرید بسته اینترنتی از پیشخوان 24 مشمول طرح تمدید خودکار می‌شود؟

بسته‌های اینترنتی خریداری شده از پیشخوان 24 شامل تمدید خودکار نیستند.

کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده بسته اینترنت همراه اول چیست؟

با شماره‌گیری کد دستوری #0*100* می‌توانید از باقی‌مانده بسته اینترنتی همراه اول خود مطلع شوید.

کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده بسته اینترنت ایرانسل چیست؟

با شماره‌گیری کد دستوری #4*1*555* می‌توانید از باقی‌مانده بسته اینترنتی ایرانسل خود مطلع شوید.

کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده بسته اینترنت رایتل چیست؟

با شماره‌گیری کد دستوری #144* می‌توانید از باقی‌مانده بسته اینترنتی رایتل خود مطلع شوید.

اینترنت همراه اول

همراه اول، اولین اپراتور ارائه دهنده نسل چهار و نیم اینترنت همراه کشور، در راستای ارائه بهترین کیفیت اینترنت در شبکه 4.5G ، به نوسازی شبکه‌های خود همگام با به‌روز‌ترین تکنولوژی دنیا اقدام کرده است. در حال حاضر همراه اول، 11 هزار سایت شبکه 4.5G در سراسر کشور راه‌اندازی کرده و اپراتور پیشگام در زمینه بهره‌برداری از نسل چهار و نیم اینترنت همراه است. نتیجه این موضوع ایجاد پوشش مناسب در اکثر شهرهای کشور برای مشترکین می باشد.

روش‌های خرید اینترنت همراه اول

همراه اول روش‌های متنوعی را برای ارائه خدمات مربوط به اینترنت در اختیار مشترکین خود قرار داده است، این روش‌ها عبارتند از :

سامانه جامع #10*

با شماره گیری #32*10* می‌توانید به سادگی بسته‌های اینترنت همراه اول را مشاهده و سپس بسته موردنظر خود را انتخاب کنید.

سامانه #100*

با شماره گیری #100* می‌توانید به سادگی بسته‌های اینترنت همراه اول را مشاهده و سپس بسته موردنظر خود را انتخاب کنید.

سامانه جامع پیامکی 009810 یا +9810

شما می‌توانید با ارسال ارسال عدد 32 لاتین به سامانه پیامکی 009810 بسته‌های اینترنی همراه اول را مشاهده و بسته مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سامانه پیامکی 8080

شما می‌توانید با ارسال ارسال عدد 32 لاتین به سامانه پیامکی 8080 بسته‌های اینترنی همراه اول را مشاهده و بسته مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حساب کاربری همراه من

با مراجعه به آدرس «همراه من» و وارد کردن شماره موبایل و رمز عبور خود می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و بسته اینترنتی مورد نظر را خریداری کنید.

اپلیکیشن همراه من

مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن همراه من، به خدمات مختلف همراه اول از جمله خرید بسته‌‌های اینترنتی به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند. دیگر خدمات ارائه شده در این اپلیکیشن عبارتند از :

اطلاع از وضعیت بسته اینترنت همراه اول:

مشترکین همراه اول می‌توانند با استفاده از روش‌های زیر از وضعیت بسته خود، حجم باقی مانده، مهلت اعتبار و همچنین بسته رزرو خود اطلاع پیدا کنند:

رزرو بسته

در صورتی که مشترکی بسته ی فعال آلفا+ داشته باشد، اگر اقدام به فعالسازی بسته‌ی دیگری نماید، بسته‌ی جدید برای وی رزرو می گردد. به این معنی که پس از پایان بسته فعلی و یا در هنگام تمدید حجمی یا زمانی، بسته‌ی رزرو برای وی فعال خواهد شد. علاوه بر امکان رزرو بسته، می‌توان بسته رزرو شده را تغییر و یا حذف نمود. جهت تغییر بسته رزرو کافی است تا مجددا از طریق کد دستوری *100# بسته دیگری را خریداری و جهت لغو رزرو باید از کد دستوری *100*18# استفاده کنید.

در صورتی که بسته به اتمام برسد و تمدید خودکار زمانی یا حجمی اتفاق نیافتد و یا مشترک بسته رزرو نداشته باشد، مصارف بعدی مشترک طبق تعرفه‌های زیر محاسبه خواهد شد.

سیم کارت دائمی

سیم کارت اعتباری

اتمام بسته اینترنت همراه اول

بسته‌ها در دو صورت به پایان می رسند : پایان مدت اعتبار بسته، پایان حجم بسته

تمدید خودکار زمانی

این قابلیت مربوط به بسته‌های ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله آلفا+ می‌باشد که پس از گذشت مدت زمان بسته، به صورت خودکار تمدید می‌شوند. مشترکین می‌توانند با ارسال کد دستوری *100*8# تمدید خودکار را لغو نمایند.

تمدید خودکار حجمی

با اتمام حجم بسته‌های ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله آلفا+، این بسته‌ها به صورت خودکار تمدید حجمی خواهند شد. مشترکین می‌توانند با ارسال کد دستوری*100*8# تمدید خودکار را لغو نمایند. .
توجه: بسته‌های یک روزه و هفت روزه دیتا فاقد تمدید خودکار (حجمی و زمانی) است.

اینترنت رایتل

بسته‌های اینترنت سیم‌کارت دیتای رایتل، با حجم ترافیک‌های متنوع و سرعت حرفه‌ای جهت پاسخگویی به نیازهای شما مشترکین گرامی طراحی شده است. با پایان یافتن حجم ترافیک هدیه یا خریداری‌شده اولیه، مشترکان سیم‌کارت دیتای رایتل می‌توانند متناسب با نیاز خود، هریک از بسته‌ها را خریداری و در هزینه اینترنت خود نسبت به مصرف تعرفه آزاد، صرفه‌جویی نمایند.

روش‌های خرید اینترنت رایتل

برای خرید و فعال‌سازی هر کدام از بسته‌‌های رایتل می‌توانید از روش‌های زیراستفاده نمایید

خرید از طریق کد دستوری *142# 

مشترکین رایتل با استفاده از کد دستوری #142* می‌توانند بسته‌های اینترنتی مورد نظر خود را خریداری کنند. برای این کار کافیست کد دستوری را به همراه کد بسته شماره‌گیری کنید. برای مشاهده کد بسته‌ها می‌توانید به آدرس https://package.rightel.ir/ مراجعه نمایید.

خرید از طریق وب‌سایت رایتل/ صفحه اصلی خرید بسته

مشترکین سیم‌کارت‌های رایتل برای خرید بسته ایترنتی مورد نظر خود می‌توانند از طریق سایت رایتل اقدام و بسته مناسب مصرف خود را خریداری نمایند.

خرید از طریق سامانه مدیریت حساب

سامانه مدیریت حساب رایتل خدمات جامعی از جمله خرید بسته اینترنت، پرداخت قبوض، افزایش اعتبار و ... را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. برای ورود به این سامانه کافیست وارد سایت رایتل شوید و با وارد کردن شماره موبایل و رمز عبور خود به سامانه دسترسی داشته باشید.

خرید از طریق سامانه پیام کوتاه 2020

سامانه پیام کوتاه 2020 امکان اعمال تنظیمات مرتبط با خدمات و طرح‌های شرکت رایتل را با ارسال پیامک به شماره 2020 و به‌صورت رایگان برای تمامی مشترکین فراهم می آورد. برای خرید بسته‌ اینترنتی رایتل از طریق پیامک کافیست <کدبسته> ON را به این سرشماره ارسال کنید.

خرید از طریق اپلیکشن رایتل من

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن "رایتل من" بسیاری از امور مربوط به سیم‌کارت خود مانند خرید بسته اینترنتی، شارژ ریالی و شورانگیز، آگاهی از جزییات سیم‌کارت‌های رایتل خریداری شده، شرح طرح‌ها و بسته‌های پیشین و کنونی، مشاهده و پرداخت صورت‌حساب، مشاهده نواحی تحت پوشش، فروشگاه‌های رایتل و غیره را بدون نیاز به برقراری تماس با مرکز خدمات مشتریان رایتل انجام دهید.

اطلاع از وضعیت بسته اینترنت رایتل

برای مشاهده وضعیت بسته اینترنتی رایتل خود می‌توانید VIEW INTERNET را به سرشماره 2020 ارسال کنید. علاوه بر این با استفاده از کد دستوری #142* نیز امکان مشاهده وضعیت بسته‌ها وجود دارد. کاربران رایتل می توانند برای مشاهده باقی مانده اینترنت، خرید شارژ و بسته، مشاهده سوابق خرید بسته و… امکانات بسیار دیگر از برنامه «مای رایتل» استفاده کنند.

روش‌های خرید اینترنت ایرانسل

خرید از سایت ایرانسل

با مراجعه به آدرس اینترنتی https://irancell.ir علاوه بر مشاهده بسته‌های اینترنتی ایرانسل می‌توانید بسته مورد نظر خود را انتخاب و از طریق سایت خریداری کنید.

شماره‌گیری #555*

با شماره گیری کد دستوری #555* امکان خرید بسته‌های اینترنت ایرانسل در اختیار مشترکین ایرانسل قرار دارد.

اپلیکیشن ایرانسل‌من

ابتدا اپلیکیشن را از سایت ایرانسل یا استورهای معتبر نصب کنید. پس از فعالسازی اپلیکیشن وارد بخش «خرید بسته» شوید. از بین بسته‌های موجود، بسته مورد نظر خود را انتخاب و روی آن کلیک کنید. اگر بسته انتخابی همان بسته مورد نظر شماست، فعال‌سازی را انتخاب کنید. سپس روی تایید کلیک کنید. شما می‌توانید با خاموش و روشن کردن گوشی خود بسته خریداری شده را فعال کنید.

خرید بسته‌های اینترنت و مکالمه، امکان هدیه‌دادن بسته اینترنت، پرداخت قبض از جمله دیگر امکانات اپلیکیشن ایرانسل من می‌باشد.

اطلاع از وضعیت بسته اینترنت ایرانسل

اطلاع از میزان اعتبار زمانی و حجمی بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل از طریق شماره گیری کد #۴*۱*۵۵۵* نیز در هر لحظه برای مشترکان سیم کارت‌های دائمی و اعتباری ایرانسل مقدور است. همچنین مشاهده باقی مانده اعتبار حجمی تمامی بسته‌های افزایشی و ترکیبی اینترنت با شماره گیری کد #۱۰*۱۴۱* برای مشترکان سیم کارت‌های اعتباری ممکن می‌باشد. میزان باقی مانده اعتبار حجمی و زمانی بسته‌های اینترنت همراه ایرانسل، از طریق نرم افزار کاربردی «ایرانسل من» نیز به صورت در لحظه برای مشترکان سیم کارت‌های دائمی و اعتباری قابل مشاهده است.

معرفی نسل‌های اینترنت

نسل دوم 2G

در نسل دوم اینترنت یعنی 2G تلفن های همراه وسیله ای برای برقراری تماس و ارسال پیامک به یکدیگر بودند این سرویس متعلق به دهه 90 بود، مشترکان در این دوره افزایش پیدا کردند و شرکت ها به بهبود کیفیت، افزایش مناطق تحت پوشش و پیشرفت خدمات خود پرداختند.

نسل سوم 3G

نسل سوم شبکه تلفن همراه 3G انقلاب بزرگی در زمینه تبادل اطلاعات بود. 3G برخلاف GSM که نسلی برای انتقال صدا و پیام بود، این نسل جدید سرعت بالا برای انتقال فایل های چندرسانه ای را فراهم ساخت. در نسل سوم همه چیز در قالب اطلاعات دیجیتال منتقل شد و امکاناتی از قبیل تماس های تصویری بی سیم، با کیفیت مناسب قابل استفاده گردید.

نسل چهارم 4G

نسل چهارم اینترنت همراه، پاسخ مناسبی برای دسترسی به اینترنت با سرعت بالا است. افزایش حجم داده تبادلی و نیز افزایش توان ارائه خدمات به کاربران، از اصلی ترین ویژگی های 4G است. یکی دیگر از مزیت های 4G، کاهش تاخیر است. امروزه اکثر گوشی های هوشمند تلفن همراه به اینترنت نسل 4 دسترسی داشته و می توان به سادگی با استفاده از شبکه سیم کارت در آن ها اقدام به فعال کردن اینترنت 4G نمود.

نسل پنجم 5G

از سال ها قبل روی این فناوری مطالعه شده و تلاش بر آن است که نه تنها سرعت انتقال داده افزایش پیدا کند، بلکه فناوری جدیدی مانند برداشت انرژی بهره برداری شود. همچنین باتوجه به رشدی که اینترنت اشیا در چند سال اخیر داشته، تغییراتی متناسب با اتصال دستگاه ها به اینترنت صورت خواهد گرفت.

اخبار و مقالات مرتبط