استعلام و مشاهده دهک معیشتی خانوار

استعلام و مشاهده دهک معیشتی خانوار

ویژگی‌های مشاهده دهک معیشتی خانوار با پیشخوان۲۴

استعلام دهک معیشتی با شماره موبایل

مشاهده دهک معیشتی خانوار از پیشخوان۲۴ با وارد کردن شماره موبایل سرپرست خانواده امکان‌پذیر است. تنها نکته حائز اهمیت این است که باید شماره موبایل سرپرست خانواده در سامانه gov.ir ثبت‌نام شده باشد تا نتیجه استعلام، نمایش داده شود.

نمایش جزئیات دهک‌بندی خانواده

سامانه پیشخوان۲۴ جزئیات به‌روز و منطبق با سامانه حمایت را پس از استعلام دهک بندی معیشتی به شما نمایش می‌دهد. این جزئیات شامل اطلاعات کاربری، درآمد، مالکیت و … است که همگی براساس آپدیت‌های ۶ ماه یک بار سامانه حمایت ارائه می‌شود.

ذخیره و نام‌گذاری شماره موبایل

ویژگی ذخیره و نام‌گذاری شماره موبایل سرپرست خانواده در پیشخوان۲۴ فراهم شده است تا شما هر بار برای سنجش دهک معیشتی، نیازی به طی کردن تمام مراحل نداشته باشید؛ بلکه با یک کلیک بر روی اطلاعات ذخیره‌شده خود، استعلام دهک معیشتی خانوار را بگیرید.

سوالات متداول درمورد دهک بندی معیشتی

آیا اعتراض به دهک معیشتی به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است؟

بله؛ اعتراض به دهک معیشتی به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با مراجعه‌به سامانه اعتراض به دهک بندی یارانه معیشتی hemayat.mcls.gov.ir یا با شماره‌گیری شماره تلفن مرکز پاسخگویی وزارت رفاه ۰۲۱۶۳۶۹ از ۷ صبح تا ۱۲ شب، اعتراض دهک بندی معیشتی را ثبت کنید.

آیا استعلام دهک معیشتی با کد ملی امکان‌پذیر است؟

بله، استعلام دهک معیشتی با کد ملی از طریق مراجعه به سامانه حمایت معیشتی و نمایش دهک بندی خانوار hemayat.mcls.gov.ir امکان‌پذیر است؛ اما راه ساده‌تر این است که از روش استعلام با شماره موبایل استفاده کنید.

آیا اطلاعات سامانه دهک معیشتی خانوار به‌روز است؟

همه اطلاعات پیشخوان۲۴ به‌عنوان سامانه مشاهده دهک معیشتی منطبق بر سامانه حمایت است. این سامانه هر ۶ ماه یک بار اطلاعات خود را به‌روزرسانی می‌کند که پیشخوان۲۴ نیز همزمان همین کار را انجام می‌دهد.

کدام دهک‌ها مشمول دریافت کالابرگ هستند؟

اگر کد دهک بندی معیشتی شما ۱ تا ۷ باشد، مشمول دریافت کالابرگ هستید. شما می‌توانید از خدمت دهک معیشتی در اپلیکیشن و سایت دهک بندی یارانه پیشخوان۲۴ برای آگاهی از دهک استفاده کنید.

کدام دهک‌ها مشمول دریافت یارانه هستند؟

دهک‌های اول تا نهم مشمول دریافت یارانه هستند؛ اما مبلغ یارانه آنها متفاوت است. مبلغ یارانه 3 دهک پایین ۴۰۰ هزار تومان و مبلغ یارانه باقی دهک‌ها ۳۰۰ هزار تومان است.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

دهک‌بندی معیشتی چیست؟

دهک‌بندی معیشتی همان تعیین دهک معیشتی خانوار از سوی سامانه حمایت است. این سامانه به دسته‌بندی خانواده‌ها براساس معیارهای مشخص و معین می‌پردازد.

معیارهای دهک بندی کدامند؟

معیارهای سنجش دهک معیشتی شامل خرید و فروش یک خانواده، درآمد و مخارج و … است. این اطلاعات در بازه‌های ۶ ماهه در سامانه حمایت به‌روزرسانی می‌شود و دهک‌بندی براساس آن انجام می‌شود.

طبیعتا هرچه خرید و فروش یک خانواده، دخل و خرج آن، درآمد و مخارج و … بیشتر و بیشتر باشد، نشان‌دهنده‌ی توان مالی خانواده مذکور است که آنها را در دهک‌های بالاتر نسبت به دهک معیشتی ایثارگران و دهک‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی یعنی دهک ۱ تا ۳ قرار می‌دهد.

چرا باید دهک معیشتی را بدانیم؟

سنجش دهک معیشتی به شما کمک می‌کند تا بدانید یارانه و کالابرگ به شما تعلق می‌گیرد یا خیر همچنین از مالیات نقل و انتقال املاک معاف هستید یا خیر؛ بنابراین، استعلام دهک معیشتی برای شما واجب و لازم است.

اگر در دهک اول تا سوم جامعه باشید، یارانه ۴۰۰ هزارتومانی و کالابرگ و معافیت مالیات نقل و انتقال املاک را دارید و اگر در دهک چهارم تا هفتم باشید، یارانه ۳۰۰ هزارتومانی و کالابرگ را دارید؛ اما اگر دهک هشتم و نهم باشید، فقط یارانه ۳۰۰ هزارتومانی به شما تعلق می‌گیرد.

چگونه استعلام دهک معیشتی را بگیریم؟

شما می‌توانید از ۲ روش برای اطلاع از دهک معیشتی اقدام کنید. این ۲ روش دریافت دهک معیشتی شامل سامانه حمایت معیشتی دهک بندی خانوار hemayat.mcls.gov.ir و سامانه پیشخوان۲۴ است.

سامانه حمایت معیشتی دهک بندی خانوار

شما می‌توانید برای تعیین دهک معیشتی از سامانه حمایت، وارد hemayat.mcls.gov.ir شوید سپس مراحلی که در ادامه آمده است را دنبال کنید تا استعلام دهک بندی یارانه را از سایت استعلام دهک خانوار با کد ملی و سایر اطلاعات بگیرید:

  1. گزینه «ورود به سامانه» را انتخاب کنید.
  2. کد ملی سرپرست خانوار به‌همراه کد امنیتی را وارد کنید.
  3. شماره موبایل سرپرست خانوار، تاریخ تولد و کدپستی را وارد کنید.
  4. وارد کردن رمز ارسال‌شده به شماره موبایل را انجام دهید سپس دهک را مشاهده کنید.

سامانه دهک معیشتی پیشخوان۲۴

پیشخوان۲۴ سامانه استعلام و پرداخت است که تمام خدمات موردنیاز شما شامل خدمات شهروندی و اجتماعی، خدمات قبوض، خودرو و موتور، مالی و پستی و … را در کنار هم یک در سامانه ارائه می‌دهد. این سامانه علاوه‌بر ارائه خدمات استعلام یارانه، خدمت استعلام دهک معیشتی را فراهم کرده است تا جزئیات بیشتر و بهتری از نحوه دهک‌بندی شما ارائه دهد. روش استعلام دهک خانوار در سامانه دهک بندی یارانه پیشخوان۲۴ در ادامه آورده شده است

  1. وارد سامانه پیشخوان۲۴ شوید.
  2. گزینه مشاهده دهک معیشتی خانوار را از دسته خدمات شهروندی انتخاب کنید.
  3. شماره موبایل سرپرست خانوار که پیش از این در سامانه gov.ir ثبت‌نام کرده است را وارد کنید.

نحوه اعتراض به دهک بندی یارانه معیشتی

سامانه حمایت معیشتی دهک بندی خانوار hemayat.mcls.gov.ir فراهم شده است تا شما بتوانید علاوه‌بر آگاهی از دهک خود، اعتراض به دهک معیشتی را انجام دهید. شما می‌توانید در کنار روش آنلاین اعتراض به دهک معیشتی، از روش تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۶۳۶۹ نیز استفاده کنید.

در ضمن، شما برای مشاهده نتایج بازبینی دهک بندی خانوارها در سامانه حمایت معیشتی می‌توانید استعلام مجدد بگیرید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
حامدعیسایی

استعلام دهک معیشتی

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و وقت بخیر جناب عیسایی عزیز
برای استعلام دهک معیشتی خود لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره موبایل سرپرست خانوار را وارد کرده و در آخر، روی گزینه «استعلام» کلیک کنید.
برقرار باشید

پاسخ
کاربر
داودبابایی

سلام چرایارانه اردیبهشت واریز نمیشود

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود بر شما جناب بابایی
یارانه سه دهک اول واریز شده و سایر دهک‌ها نیز واریز خواهد شد.
ماندگار باشید

پاسخ
کاربر
عباس هرمزی فروتقه

دهک جندهستم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و وقت بخیر جناب هرمزی
برای استعلام دهک خود لطفا به صفحه «استعلام دهک معیشتی» مراجعه کنید.
تندرست باشید

پاسخ
کاربر
محمد رضا بخشی

دهک چندم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و احترام جناب بخشی
برای استعلام دهک خود لطفا به صفحه «استعلام دهک معیشتی» مراجعه فرمایید.
ماندگار باشید

پاسخ
کاربر
فرهاد دمی زاده

ابادان

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و وقت بخیر
برای استعلام دهک معیشتی لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره سرپرست خانوار را وارد کرده و روی گزینه «استعلام» کلیک کنید.
موفق و سبز باشید

پاسخ
کاربر
حمید محمد علیخانی

واریز یارانه

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه گرامی
برای استعلام واریز یارانه لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره موبایل سرپرست خانوار را وارد کرده و روی دکمه «استعلام» کلیک کنید.
برقرار باشید

پاسخ
کاربر
پرستوفروزانی

بوشهر

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود بر شما سرکار خانم فروزانی
برای استعلام واریز یارانه لطفا در کادر ابتدای همین صفحه، شماره موبایل سرپرست خانوار را وارد کرده و روی گزینه «استعلام دهدک معیشتی خانوار» کلیک کنید.
مانا باشید

پاسخ
کاربر
عبدالعلی ایرانی

با سلام چطور در دهک سوم هستم فقط ۹۰۰ هزار تومان برای چهار نفر واریز شده

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و احترام
برای پیگیری این موضوع می‌توانید با شماره‌های 0216369 یا 09200006369 تماس بگیرید؛ همچنین می‌توانید به سامانه اینترنتی حمایت مراجعه کنید.
برقرار و سلامت باشید

پاسخ
کاربر
یاسر

سلام چرا من دهک ۹ هستم یارانه بمن تعلق نمیگیره

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و درود
برای پیگیری این موضوع می‌توانید با شماره‌های 0216369 یا 09200006369 تماس بگیرید؛ همچنین می‌توانید به سامانه اینترنتی حمایت مراجعه کنید.
موفق و برقرار باشید

پاسخ
کاربر
حبیب اله خدادادی

دهک خانواده

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام بر شما همراه گرامی
برای مشاهده دهک خانوار لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره موبایل سرپرست خانوار را وارد کرده و روی دکمه «استعلام دهک معیشتی خانوار» کلیک کنید.
موفق باشید

پاسخ
کاربر
محمد صحبتلو

من در دهک چندم قرار دارم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام بر شما جناب صحبتلو
برای استعلام دهک معیشتی خود لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره موبایل سرپرست خانوار را وارد کرده و در آخر، روی دکمه «استعلام دهک معیشتی خانوار» کلیک کنید.
تندرست باشید

پاسخ
کاربر
شهلا پاکزاذ کارآمد

اسعلام

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و وقت بخیر
برای استعلام دهک معیشتی خود لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره موبایل سرپرست خانوار را وارد کرده و روی دکمه «استعلام» کلیک کنید.
موفق باشید

پاسخ
کاربر
عبد الواحدسلیمانی

اهواز

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و احترام جناب سلیمانی عزیز
برای استعلام و مشاهده دهک معیشتی خانوار خود لطفا شماره موبایل سرپرست خانوار را در کادر بالای همین صفحه وارد کرده و روی دکمه «استعلام» کلیک کنید.
موفق و برقرار باشید

پاسخ
کاربر
محمد

جواب نمیده

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و وقت بخیر
گاهی اوقات به دلیل اختلال در سامانه اصلی، امکان استعلام وجود ندارد. لطفا پس از مدتی دوباره امتحان کنید.
موفق باشید

پاسخ
کاربر
سوسن پورعلی

اینجانب سرپرست خانواده هستم ودودختر دارم بازنشسته فرهنگی وفاقد منزل ودودخترم برای امرارمعیشت کار می کنن چگونه میتوانم اعتراض خودم را به حذف یارانه اعلام کنم؟

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و احترام سرکارخانم پورعلی
برای پیگیری این موضوع می‌توانید با شماره‌های 0216369 یا 09200006369 تماس بگیرید؛ همچنین می‌توانید به سامانه اینترنتی حمایت مراجعه کنید.
برقرار و سلامت باشید

پاسخ
کاربر
مرجان اسپوی

کلمه

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و وقت بخیر
برای استعلام دهک معیشتی خود لطفا شماره موبایل سرپرست خانوار را در کادر بالای همین صفحه وارد کرده و در آخر، روی دکمه «استعلام» کلیک کنید.
پیروز باشید

پاسخ
کاربر
علی اسماعیلی

استعلام دهک معیشتی

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و وقت بخیر جناب اسماعیلی
برای استعلام دهک معیشتی خود، لطفا شماره موبایل سرپرست خانوار را در کادر بالای همین صفحه وارد کرده و در آخر، روی دکمه «استعلام دهک معیشتی خانوار» کلیک کنید.
تندرست و شاد باشید

پاسخ
کاربر
علی زهیری

سوسنگرد روستای شریعتی سید عبای

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام بر شما همراه گرامی
برای استعلام و مشاهده دهک معیشیتی خود، لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره موبایل سرپرست خانوار را وارد کرده و سپس، روی دکمه «استعلام دهک معیشتی خانوار» کلیک کنید.
تندرست باشید

پاسخ
کاربر
علی مهرموسوی

سلام خسته نباشید با وجود درآمد کم نمی دانم چرا دردهک بالا قراردار اگر توجیح شوم ممنونم.

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت بخیر
جهت اعتراض به دهک معیشتی خود لطفا با شماره تلفن‌های 0216369 یا 09200006369 تماس بگیرید.
پایدار باشید

پاسخ