استعلام و دریافت تاریخچه پلاک خودرو

استعلام و دریافت تاریخچه پلاک خودرو

-

ویژگی‌های خدمت دریافت تاریخچه پلاک خودرو پیشخوان۲۴

تا چندی پیش، خدمت استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه و صدور برگه تاییدیه آن، فقط در مراکز تعویض پلاک ارائه می‌شد؛ اما در حال حاضر، پیشخوان۲۴ این خدمت جدید و پرکاربرد را به‌صورت آنلاین فراهم کرده است. در ادامه ویژگی‌های خدمت دریافت تاریخچه پلاک خودرو پیشخوان۲۴ را آورده‌ایم.

استعلام تاریخچه پلاک با کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو

برای دریافت تاریخچه پلاک خودرو، کافیست شماره پلاک و کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو را در سامانه پیشخوان۲۴ وارد کنید. شما نیازی به مراجعه حضوری به مراکز تعویض پلاک ندارید بلکه می‌توانید آنلاین، برگه تاریخچه پلاک را بگیرید.

نمایش کامل و جامع جزئیات برگه تاریخچه پلاک

پس از گرفتن تاریخچه پلاک از سامانه پیشخوان۲۴ می‌توانید اطلاعاتی درمورد خودروهایی که پلاک موردنظر بر روی آنها بوده است، به‌دست آورید. این اطلاعات شامل وضعیت پلاک، نوع خودروها، تاریخ نصب و فک پلاک بر روی آنها و … است.

ارائه کد پیگیری برای مراکز بیمه شخص ثالث

شما می‌توانید پس از استعلام پلاک خودرو با شماره پلاک و کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو، کد پیگیری موجود در نتیجه استعلام را به مرکز بیمه شخص ثالث تحویل بدهید تا مراحل انتقال تخفیف بیمه‌تان را سریع‌تر و ساده‌تر از همیشه طی کنید.

سوالات متداول در مورد تاریخچه پلاک خودرو

چگونه استعلام تاریخچه پلاک ماشین را بگیرم؟

شما می‌توانید با وارد کردن پلاک ماشین به‌همراه کد ملی و شماره موبایل متعلق به مالک، استعلام سوابق پلاک ماشین را بگیرید.

چگونه استعلام تاریخچه پلاک خودرو وکالتی را بگیرم؟

اگر خودرو را به‌صورت وکالتی خریده‌اید و تعویض پلاک نکرده‌اید، باید اطلاعات فروشنده را برای گرفتن تاریخچه پلاک وارد کنید؛ البته، اگر می‌خواهید تخفیف بیمه‌تان را انتقال دهید، باید حتما تعویض پلاک کنید سپس استعلام تاریخچه پلاک خودرو را برای انتقال تخفیف بیمه بگیرید.

آیا دریافت تاریخچه پلاک خودرو برای تخفیف بیمه هزینه دارد؟

بله؛ دریافت تاریخچه پلاک خودرو با کد ملی و شماره موبایل مالک پلاک، هزینه ۱۲/۴۰۰ تومانی دارد. این هزینه از سوی ناجی دریافت می‌شود و پیشخوان۲۴ هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین آن ندارد.

آیا دریافت تاریخچه پلاک خودرو برای تخفیف بیمه الزامی است؟

بله؛ استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه پس از تعویض پلاک الزامی است. شما تنها در صورت گرفتن تاریخچه پلاک می‌توانید تخفیف بیمه شخص ثالث را از پلاک قبلی به پلاک بعدی خودتان یا اقوام درجه اول مانند پدر، مادر، همسر، فرزند یا خواهر و برادر انتقال دهید.

چه جزئیاتی در استعلام تاریخچه پلاک ماشین نمایش داده می‌شود؟

علاوه‌بر وضعیت پلاک، اطلاعات خودروهایی که پلاک مذکور بر روی آنها نصب بوده است، در نتیجه استعلام سوابق تعویض پلاک نمایش داده می‌شود.

شماره پلاک و کد ملی و شماره موبایل را وارد می‌کنم اما خطا می‌دهد، چرا؟

شماره پلاک و کد ملی و شماره موبایل، باید هر سه متعلق به یک نفر یعنی مالک خودرو باشد. اگر با هم تطابق نداشته باشد، نتیجه استعلام به شما نمایش داده نمی‌شود.

چگونه از نتیجه استعلام سوابق پلاک پیشخوان۲۴ برای انتقال تخفیف بیمه استفاده کنم؟

شما باید کد پیگیری ۱۰ رقمی موجود در نتیجه استعلام تاریخچه تعویض پلاک را به متصدی مرکز بیمه شخص ثالث تحویل دهید. این کد پیگیری برای انتقال تخفیف بیمه کفایت می‌کند و نیازی به دانلود و پرینت برگه تاریخچه پلاک ندارید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

چه زمانی استعلام تاریخچه پلاک ماشین را بگیریم؟

دریافت تاریخچه پلاک خودرو می‌تواند پیش و پس از تعویض پلاک انجام شود؛ پیش از تعویض پلاک برای آگاهی از آزاد بودن یا نبودن پلاک‌های پیشین به‌نام خودتان و پس از تعویض پلاک برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث.

مدارک لازم برای گرفتن تاریخچه پلاک برای بیمه کدامند؟

مدارک لازم برای گرفتن تاریخچه پلاک از پیشخوان۲۴، شماره پلاک و کد ملی و شماره موبایل متعلق به مالک خودرو است. مدرک فیزیکی برای استعلام آنلاین تاریخچه پلاک خودرو برای تخفیف بیمه نیاز نیست بلکه وارد کردن این اطلاعات کفایت می‌کند.

آیا استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه از پیشخوان۲۴ شرایطی دارد؟

خیر؛ دریافت تاریخچه پلاک خودرو، هیچ شرطی به‌غیر از تطابق اطلاعات وارد شده ندارد. فقط اطلاعات شما شامل شماره موبایل و کد ملی و شماره پلاک باید متعلق به یک نفر یعنی مالک خودرو باشد.

تاریخچه پلاک خودرو را از کجا بگیریم؟

روش‌های دریافت سوابق پلاک خودرو شامل استعلام حضوری تاریخچه پلاک و استعلام آنلاین تاریخچه پلاک است. در ادامه این روش‌ها معرفی و بررسی شده‌اند.

استعلام آنلاین تاریخچه پلاک از پیشخوان۲۴

امکان استعلام تاریخچه پلاک آنلاین از طریق پیشخوان۲۴ فراهم شده است. با ارائه این خدمت از سوی پیشخوان۲۴، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مراکز تعویض پلاک نیست. شما می‌توانید سریع و ساده، تنها با وارد کردن اطلاعات موردنیاز، کد پیگیری برگه تاریخچه پلاک را بگیرید و آن را به مراکز بیمه برای انتقال تخفیف تحویل دهید.

استعلام حضوری تاریخچه پلاک از مراکز تعویض پلاک

شما برای استعلام تاریخچه پلاک از مراکز تعویض پلاک، باید از سامانه نوبت دهی تاریخچه پلاک اقدام کنید سپس با مدارک لازم برای گرفتن تاریخچه پلاک به‌صورت حضوری به این مراکز مراجعه کنید. علاوه‌بر اتلاف وقت و انرژی همچنین احتمال نداشتن مدارک موردنیاز، شما باید هزینه ۱۹.۳۰۰ تومانی پرداخت کنید.

جزئیات موجود در نتیجه تاریخچه پلاک خودرو

خدمت تاریخچه تعویض پلاک، وضعیت سوابق مالکیت پلاک نصب‌شده بر روی وسیله نقلیه را به‌همراه زمان نصب و فک نمایش می‌دهد که این جزئیات برای انتقال تخفیف بیمه ماشین به‌کار می‌آید. کد پیگیری موجود در استعلام تاریخچه پلاک نیز اصالت‌سنجی را برای بیمه امکان‌پذیر کرده است.

اگر شماره پلاک را فراموش کرده بودیم، چگونه استعلام پلاک خودرو را بگیریم؟

شما می‌توانید در صورت فراموش کردن شماره پلاک‌های قبلی‌تان، با استفاده از خدمت استعلام پلاک فک شده پیشخوان۲۴، شماره پلاک را به‌دست آورید تا از خدمت دریافت تاریخچه پلاک خودرو پیشخوان۲۴ استفاده کنید. در ضمن، شما می‌توانید با استفاده از خدمت استعلام بیمه شخص ثالث ، میزان تخفیف بیمه را نیز مشاهده کنید.

نحوه استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه بدون شماره پلاک

دریافت سوابق پلاک بدون شماره پلاک از طریق خدمت استعلام پلاک فک شده پیشخوان۲۴ امکان‌پذیر است.

مراحل دریافت تاریخچه پلاک ماشین بدون شماره پلاک را در ادامه آورده‌ایم:

  1. انتخاب کردن خدمت استعلام پلاک فک شده از فهرست خدمات پیشخوان۲۴
  2. وارد کردن کد ملی و شماره موبایل در فرم استعلام پلاک فک شده
  3. پیدا کردن شماره پلاک مدنظرتان در فهرست پلاک‌ها
  4. انتخاب کردن خدمت استعلام تاریخچه پلاک از فهرست خدمات پیشخوان۲۴
  5. وارد کردن شماره پلاک مدنظرتان که از استعلام پلاک فک شده به‌دست آورده‌اید، به‌همراه کد ملی و شماره موبایل در فرم استعلام تاریخچه پلاک خودرو

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.