استعلام و پرداخت طرح ترافیک

استعلام و پرداخت طرح ترافیک

-

ویژگی‌های استعلام و پرداخت طرح ترافیک با پیشخوان 24

استعلام عوارض طرح ترافیک خودرو

برای استعلام بدهی تردد در محدوده طرح ترافیک تهران کافیست شماره پلاک خود را در این بخش وارد کنید و به سادگی بدهی خود را مشاهده کنید و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

پرداخت تکی یا تجمیعی عوارض طرح ترافیک خودرو

برای راحتی بیشتر کاربران، امکان تسویه مورد یا تجمیعی عوارض تردد در طرح ترافیک در سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 فراهم شده است تا تجربه‌ای متفاوت از پرداخت عوارض داشته باشید.

ذخیره سوابق پرداخت و نامگذاری شماره پلاک‌ها

سوابق کلیه تراکنش‌ها و پرداخت‌هایی که از طریق سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 انجام می‌شوند در بخش سوابق ذخیره می‌شود و هر زمان می‌توانید وضعیت پرداخت‌های خود را پیگیری کنید. علاوه بر این، می‌توانید شماره پلاک خود را در سایت یا اپلیکیشن نامگذاری کنید.

سوالات متداول در مورد طرح ترافیک

برای مشاهده و پرداخت عوارض طرح ترافیک شهر تهران با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده عوارض تردد در محدوده ترافیکی شهر تهران با جزئیات کافیست شماره پلاک خود را در سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 وارد و گزینه استعلام را انتخاب کنید.

محدوده طرح ترافیک تهران کجاست؟

محدوده طرح ترافیک از سمت شمال به خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان شریعتی و هفده شهریور محدود می‌شود.

آیا پرداخت بدهی تردد در طرح ترافیک با پیشخوان24 رایگان است؟

بله؛ پرداخت بدهی تردد در طرح ترافیک تهران با پیشخوان24 هزینه‌ای برای کاربران ندارد.

نرخ طرح ترافیک تهران به چه صورت است؟

نرخ تردد در محدوده طرح ترافیک تهران با توجه به نوع معاینه فنی خودرو، ساعت تردد و محل سکونت تعیین می‌شود؛ اما، نرخ پایه طرح ترافیک در سال ۱۴۰۳ برابر با ۷۵ هزار تومان تعیین شده است.

آیا امکان جابجایی رزرو طرح ترافیک از یک خودرو به خودرو دیگر وجود دارد؟

خیر؛ امکان جابه‏‌جایی رزرو از یک خودرو به خودرو دیگر وجود ندارد و باید رزرو خودرو اول را لغو و در صورت وجود ظرفیت برای خودرو دیگری نسبت به رزرو اقدام کنید.

جریمه تردد بدون رزرو یا غیرمجاز در محدوده طرح ترافیک چقدر است؟

در صورت تردد غیرمجاز در این محدوده، بیشترین میزان عوارض برای خودرو شما در نظر گرفته می‌شود که در سال ۱۴۰۳ حدود ۱۶۸.۷۵۰ هزار تومان است.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت طرح ترافیک با پیشخوان 24

استعلام و پرداخت طرح ترافیک با پیشخوان 24 

با توجه به حجم ترددها در شهر تهران، برقراری نظم و جلوگیری از ترافیک و شلوغی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان‌های مربوطه است. در راستای همین هدف طرح ترافیک سال هاست که در تهران به اجرا در می‌آید و همواره دستخوش تغییرات بسیاری شده است. پیشخوان24 نیز مطابق با آخرین تغییرات قوانین تردد در محدوده طرح ترافیک امکان تسویه این بدهی را فراهم کرده است و می‌توانید با وارد کردن شماره پلاک خود در این بخش نسبت به تسویه تکی یا موردی عوارض خود اقدام کنید.

پرداخت عوارض تردد در طرح ترافیک شهر تهران از طریق سایت تهران من

شهروندان با مراجعه به سایت تهران من به آدرس https://myservices.tehran.ir و ورود به بخش حمل و نقل می‌توانند نسبت به رزرو مجوز تردد در طرح ترافیک اقدام کنند. پس از رزرو نیز باید مبلغ تعیین شده را پرداخت کنید.

پرداخت عوارض تردد در طرح ترافیک شهر تهران با اپلیکیشن تهران من

با استفاده از اپلیکیشن تهران من نیز می‌توانید تسویه تردد در طرح ترافیک را انجام دهید. برای این کار کافیست از قبل در سامانه تهران من ثبت نام و خودرو خود را نیز در این سامانه ثبت کرده باشید.

 • پس از ورود به اپلیکیشن با شماره موبایل، وارد بخش خودرو من شوید.
 • از بین خدمات خودرو، گزینه طرح ترافیک را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه تسویه تردد را انتخاب کنید.
 • فهرست ترددها همراه با تاریخ برای شما نمایش داده می‌شوند.
 • برای تسویه ترددها کافیست گزینه پرداخت بدهی را انتخاب کنید تا مبلغ عوارض از موجودی کیف پول شما کسر شود.
 • تمامی خودروهایی که در سامانه تهران من ثبت کرده‌اید در اپلیکیشن نیز نمایش داده می‌شود.

پرداخت عوارض طرح ترافیک از طریق سامانه قبضینو

سامانه قبضینو در راستای ایجاد امکان تسویه کلیه پرداخت‌های دوره‌ای، پرداخت بدهی طرح ترافیک را نیز از طریق سایت و اپلیکیشن خود در اختیار کاربران قرار داده است. علاوه بر این، امکان استعلام و پرداخت تکی یا تجمیعی تمامی قبوض، خلافی و عوارض مربوط به خودرو نیز وجود دارد. برای استفاده از خدمات این سامانه کافیست به سایت www.ghabzino.com مراجعه کنید و یا از طریق استورهای معتبر اپلیکیشن را روی گوشی موبایل خود نصب کنید.
دیگر خدمات قبضینو عبارتند از:

 • استعلام و پرداخت قبض آب
 • استعلام و پرداخت قبض برق
 • استعلام و پرداخت قبض گاز
 • استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت
 • استعلام و پرداخت قبض موبایل
 • استعلام و پرداخت خلافی خودرو و موتور
 • استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو
 • استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی

ثبت نام در سامانه تهران من

برای ثبت نام در سامانه تهران من کافیست پس از مراجعه به سایت my.tehran.ir مراحل زیر را طی کنید:

 • گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.
 • پس از ورود به صفحه ثبت نام، ابتدا باید حقیقی یا حقوقی بودن را تعیین کنید. شخص حقیقی در حقیقت همان فرد انسانی می‌باشد اما شخص حقوقی مولود اجتماعی است و از نظر قانونی از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی ایجاد می‌شود. شما به عنوان صاحب خودرو و یک شهروند عادی، شخص حقیقی هستید.
 • در صفحه جدید اطلاعات شخصی خود را به صورت کامل و دقیق وارد کنید. این اطلاعات شامل کد ملی، تاریخ تولد و کد پستی است.
 • پس از وارد کردن اطلاعات خود وارد صفحه تکمیل اطلاعات شخصی می‌شوید. در همین صفحه باید نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود را نیز تعیین کنید.
 • پس از تکمیل این صفحه باید گزینه دریافت کد تایید را انتخاب کنید تا کد تائید به شماره موبایلی که پیش از این وارد کردید ارسال شود و ثبت نام شما کامل شود.
 • پس از تکمیل ثبت نام می‌توانید وارد صفحه کاربری خود شوید و مشخصات شخصی، مشخصات خودرو و همچنین نشانی منزل خود را وارد کنید. اگر ساکن محدوده‌های ترافیکی، (یعنی محدوده ترافیک و حلقه دوم که همان طرح زوج و فرد سابق و کنترل آلودگی هوای فعلی) باشید، هزینه تردد در این محدوده‌ها برای شما نصف قیمت محاسبه می‌شود.

رزرو طرح ترافیک

برای تردد در محدوده طرح ترافیک حتما باید از قبل نسبت به رزرو طرح از طریق روش‌های اعلام‌شده اقدام کنید. رزرو این طرح از طریق سامانه تهران من انجام می‌شود:

 • رزرو طرح ترافیک از سایت تهران من
 • رزرو طرح ترافیک با اپلیکیشن تهران من
 • رزرو طرح ترافیک با کد دستوری #137*

نرخ تردد در محدوده طرح ترافیک

نرخ تردد در محدوده طرح ترافیک با توجه به نوع معاینه فنی خودرو تعیین می‌شود. خودروهای با معاینه فنی برتر کمترین میزان عوارض را پرداخت می‌کنند.

نوع معاینه فنی مبلغ عوارضی طرح ترافیک مبلغ بدهی آلودگی هوا
ورود بعد از ۱۰ و خروج قبل از ۱۶
برتر ۶۳ هزارتومان ۳۱.۵۰۰ هزارتومان
عادی ۷۸.۷۵۰ هزارتومان ۳۹.۳۷۵ هزارتومان
نوع معاینه فنی مبلغ عوارضی طرح ترافیک مبلغ بدهی آلودگی هوا
ورود بعد از ۱۰ و خروج بعد از ۱۶
یا ورود قبل از ۱۰ و خروج قبل از ۱۶
برتر 90 هزارتومان 45 هزارتومان
عادی 112.500 هزارتومان 56.250 هزارتومان
نوع معاینه فنی مبلغ عوارضی طرح ترافیک مبلغ بدهی آلودگی هوا
ورود قبل از ۱۰ صبح و خروج بعد از ۱۶
برتر 135 هزارتومان 67.5 هزارتومان
عادی 168.750 هزارتومان 84.375 هزارتومان

نکته: خودروهای هیبریدی و برقی در سال ۱۴۰۳، در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک، از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا معاف هستند.

تردد بدون مجوز (غیرمجاز) در محدوده طرح ترافیک تهران

تردد روزانه در طرح ترافیک ظرفیت مشخص دارد. در صورتی که ظرفیت مجاز روزانه‌ رزرو طرح به پایان برسد، امکان رزرو وجود نخواهد داشت و شما مجاز به تردد در محدوده‌ طرح ترافیک نخواهید بود. در صورت تردد غیرمجاز در این محدوده، بیشترین میزان عوارض برای خودرو شما در نظر گرفته شده و حدود ۱۶۸.۷۵۰ هزار تومان از کیف پول شهروندی شما کسر و یا به حساب بدهی شما منظور خواهد شد.

رزرو مجوز روزانه طرح ترافیک 1403

قوانین رزرو طرح ترافیک در سال 1403 به شرح زیر است. توجه داشته باشید که به منظور ثبت رزرو مجوز روزانه طرح برای ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک، شما باید یک خودرو تحت پوشش دارای معاینه فنی معتبر در حساب کاربری تهران من داشته باشید.

 • امکان رزرو مجوز روزانه طرح از ظهر روز چهارشنبه هر هفته، برای هفته‌ آینده در اختیار شهروندان قرار دارد.
 • امکان رزرو مجوز روزانه طرح برای روزهای هفته‌ای که در آن قرار داریم، در صورت عدم تکمیل ظرفیت روزانه، وجود دارد.
 • در صورت عدم تکمیل ظرفیت مجاز روزانه طرح، امکان رزرو برای هر روز تا پایان همان‌‏روز یعنی ساعت 24 امکان‏‌پذیر است.
 • امکان لغو رزرو مجوز روزانه طرح برای هر روز تا ساعت 6 صبح همان‌روز امکان‌پذیر است.
 • خودروهایی که بدون رزرو وارد محدوده‌ طرح ترافیک شوند، غیرمجاز تلقی شده و بیشترین میزان عوارض برای خودروی شما در نظر گرفته می‌شود و حدود ۱۶۸.۷۵۰ هزار تومان از کیف پول شهروندی کسر و یا به حساب بدهی منظور خواهد شد.
 • امکان جابه‏‌جایی رزرو از یک خودرو به خودرو دیگر وجود ندارد و باید رزرو خودرو اول لغو و در صورت وجود ظرفیت برای خودرو دیگر ثبت رزرو انجام شود.
 • توجه داشته باشید که درخواست رزرو برای پلاک خودرو ثبت می‌شود نه برای راننده خودرو. در صورتی‏که شما دارای چندین خودرو در حساب کاربری خود هستید، باید برای تردد هر یک، به صورت جداگانه اقدام به ثبت رزرو کنید.

تردد پلاک شهرستان در طرح ترافیک تهران

برای تردد با پلاک شهرستان نیز، درست مانند پلاک تهران، باید نسبت به رزرو در سامانه تهران من اقدام کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که محاسبه هزینه عوارض تردد در طرح ترافیک، بر اساس نوع معاینه فنی خودروها انجام می‌شود. معاینه فنی که در شهرستان‌ها ارائه می‌شود معاینه فنی عادی است و تردد با این معاینه فنی بر اساس تعرفه‌های تعیین شده گران‌تر است. تهیه معاینه فنی برتر فقط با مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران امکان پذیر است.

محدوده طرح ترافیک شهر تهران

مرز محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و هفده شهریور است.
مطابق نقشه طرح ترافیک تهران، میدان ولی‌عصر، بخشی از بزرگراه مدرس، لاله‌زار، دروازه شمیران، آذربایجان، منیریه، حسن آباد، پامنار، آبشار، آبمنگل، بازار تهران، پانزده خرداد، امام خمینی، مولوی، خانی آباد، امیر بهادر، انقلاب، کارگر، فردوسی، کریمخان زند، بلوار کشاورز، مفتح، مطهری، شریعتی، دروازه دولت، خیابان بهار، باغ صبا، بهار، ایران شهر، بهجت آباد، سازمان آب، پارک لاله، و تمام خیابان‌ها و کوچه‌های متصل به این مناطق جز محدوده طرح ترافیک هستند.

جریمه ورود به طرح ترافیک

برای جلوگیری از ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و رعایت قوانین، جریمه‌ای در نظر گرفته شده است. جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک در سال 1403 مبلغ ۱۶۸.۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است و از کیف پول شهروندی شما کسر و یا به حساب بدهی شما منظور خواهد شد.

ساعت طرح ترافیک 1403

طرح محدوده ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا در سال ۱۴۰۳ از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ اجرا می‌شود.
لازم به ذکر است که روزهای پنجشنبه، طرح محدوده کنترل آلودگی هوا از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ اجرا می‌شود و طرح محدوده طرح ترافیک اجرا نمی‌شود.

تخفیف ساکنین محدوده طرح ترافیک

ساکنین محدوده طرح ترافیک می‌توانند از تخفیفات مخصوص به این طرح بهره‌مند شوند. یک بار خروج از محدوده قبل از ساعت تعیین شده و یک بار ورود به طرح قبل از ساعت پایان طرح، رایگان در نظر گرفته می‌شود و عوارض تردد در محدوده در ساعات طرح ترافیک نیز به صورت نیم بها برای این دست از شهروندان محاسبه می‌شود. برای استفاده از این تخفیف باید از طریق سایت تهران من اقدام کنید.

انواع دیگر عوارض خودرو

علاوه بر بدهی مربوط به طرح ترافیک، دو نوع عوارض دیگر نیز از مالکین خودروها دریافت می‌شود: عوارض آزادراهی و عوارض سالیانه خودرو. امکان استعلام و پرداخت هر دو این عوارض از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 در اختیار شما قرار دارد.

عوارض سالیانه خودرو

مانند تمامی عوارض‌، شهروندان باید در ازای استفاده از خدماتی که به آن‌ها ارائه می‌شود مبلغی را به عنوان مالیات پرداخت کنند. شهرداری برای سهولت تردد سالیانه مبلغی را به عنوان متولی این طرح از مالکین خودروها دریافت می‌کند. در صورت عدم پرداخت این عوارض مشمول جریمه خواهید شد.

عوارض آزادراهی خودرو

منظور از عوارض آزادراهی عوارضی است که مالکین خودروها در ازای تردد از آزادراه‌های کشور پرداخت می‌کنند. تا پیش از الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی باید در صف‌های طولانی در جاده‌ها منتظر می‌ماندیم تا عوارض را پرداخت کنیم اما حالا تردد در برخی از آزادراه‌ها توسط دوربین‌های مستقر در این آزادراه‌ها ثبت می‌شود و ترددکنندگان ملزم به پرداخت این عوارض از روش‌های تعیین شده هستند.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.