استعلام انواع بیمه‌نامه‌ عمر، بدنه، شخص ثالث و حوادث انفرادی

استعلام انواع بیمه‌نامه‌ عمر، بدنه، شخص ثالث و حوادث انفرادی

ویژگی‌های استعلام بیمه نامه با پیشخوان۲۴

سامانه پیشخوان۲۴ در جدیدترین به‌روزرسانی خود، امکان استعلام بیمه بدنه، استعلام بیمه عمر، استعلام بیمه شخص ثالث، استعلام بیمه مسافرتی و … را به‌صورت آنلاین و با ویژگی‌هایی که در ادامه آمده، فراهم کرده است. برای استفاده از این خدمت فقط لازم است شماره موبایلی که قبلا با آن در سامانه یکپارچه دولت هوشمند (Gov.ir) ثبت‌نام کرده‌اید را وارد کنید.

ذخیره‌سازی و نام‌گذاری شماره موبایل

شما می‌توانید با یک بار وارد کردن شماره موبایل در سامانه پیشخوان۲۴، آن را ذخیره‌سازی و نام‌گذاری کنید تا هر دفعه، نیاز به ورود مجدد اطلاعات، نداشته باشید و سریع‌تر و ساده‌تر، استعلام بیمه نامه‌هایتان را برای کسب اطمینان از اصالت بیمه نامه‌ها و سایر جزئیات مورد نیاز بگیرید.

نگهداری سوابق استعلام بیمه نامه

پیشخوان۲۴ امکان نگهداری سوابق استعلام بیمه نامه را فراهم کرده است. شما می‌توانید پس از استعلام، وارد بخش سوابق در حساب کاربری شوید تا به نتیجه استعلام، دسترسی داشته باشید؛ البته، بهتر است که برای دسترسی به اطلاعات به‌روز، مجدد استعلام بگیرید.

نمایش جز‌ئیات بیمه نامه‌ها

با استعلام بیمه نامه از طریق پیشخوان۲۴ می‌توانید به اطلاعاتی مانند کد یکتای بیمه‌نامه، وضعیت اعتبار آن، تاریخ شروع و پایان بیمه، نوع بیمه، نام بیمه‌شده، کد نمایندگی،‌ نام شرکت بیمه‌گر، تاریخ صدور و تاریخ چاپ آن به‌خصوص فعال یا غیرفعال بودن وضعیت بیمه نامه دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

آیا استعلام تمام بیمه‌نامه‌ها با پیشخوان۲۴ امکان‌پذیر است؟

در حال حاضر، با استفاده از سرویس استعلام بیمه پیشخوان۲۴ می‌توانید استعلام بیمه نامه شخص ثالث ، استعلام بیمه عمر(بیمه حوادث انفرادی و گروهی، بیمه پس‌اندازی، بیمه مانده بدهکار و …)، استعلام بیمه نامه بدنه خودرو و موتور، استعلام بیمه سفری و … را بگیرید. نکته‌ی حائز اهمیت این است که لیست بیمه‌نامه‌های پیشخوان۲۴ در حال تکمیل است و به‌زودی استعلام سایر بیمه‌نامه‌ها با پیشخوان۲۴ امکان‌پذیر خواهد بود.

آیا استعلام بیمه شخص ثالث موتور سیکلت با کد ملی امکان‌پذیر است؟

بله؛ استعلام بیمه شخص ثالث موتور سیکلت با کد ملی امکان‌پذیر است؛ اما، نیاز به شماره بیمه‌نامه دارد. با توجه به اینکه ممکن است در هر شرایطی به شماره بیمه‌نامه دسترسی نداشته باشید، بهتر است از سایر روش‌ها مانند روش استعلام بیمه شخص ثالث با شماره موبایل استفاده کنید.

آیا استعلام بیمه شخص ثالث موتور با پلاک امکان‌پذیر است؟

خیر؛ استعلام بیمه شخص ثالث موتور با پلاک امکان‌پذیر نیست؛ اما، استعلام حق بیمه شخص ثالث موتور با شماره موبایل ثبت‌نام‌شده در سامانه یکپارچه دولت هوشمند (Gov.ir) امکان‌پذیر است.

آیا استعلام بیمه کامیون با پیشخوان۲۴ امکان‌پذیر است؟

بله؛ استعلام بیمه شخص ثالث کامیون و استعلام بیمه بدنه کامیون از طریق سامانه پیشخوان۲۴ امکان‌پذیر است. کافیست، شماره موبایلی که قبلا با آن در سامانه یکپارچه دولت هوشمند (Gov.ir) ثبت‌نام کرده‌اید را وارد کنید تا استعلام وضعیت بیمه‌نامه‌های کامیون یا سایر وسایل نقلیه سبک و سنگین را بگیرید.

آیا استعلام بیمه بدنه خودرو با کد ملی امکان‌پذیر است؟

بله؛ با مراجعه به سامانه سنهاب می‌توانید استعلام بیمه بدنه خودرو با کد ملی را بگیرید. مراحل انجام این کار کمی پیچیده است و این امکان وجود دارد که در شرایط اضطراری و فوری، استفاده از آن برای شما سخت باشد؛ بنابراین، بهتر است به‌جای این روش، از روش‌هایی استفاده کنید که ساده‌تر و سریع‌تر پاسخگوی شما هستند.

آیا استعلام بیمه بدنه خودرو با پلاک امکان‌پذیر است؟

خیر؛ استعلام بیمه بدنه خودرو با پلاک امکان‌پذیر نیست. شما می‌توانید از روش استعلام بیمه بدنه خودرو با شماره موبایل ثبت‌نام‌شده در سامانه یکپارچه دولت هوشمند (Gov.ir) استفاده کنید.‌

چگونه از تخفیف بیمه شخص ثالث مطلع شویم؟

برای این کار می‌توانید از خدمت استعلام بیمه شخص ثالث پیشخوان۲۴ استفاده کنید و با تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، تخفیف بیمه شخص ثالث را مشاهده کنید.

استعلام بیمه نامه از روی پلاک امکان‌پذیر است؟

خیر؛ استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک، استعلام بیمه عمر با پلاک و استعلام بیمه بدنه از روی پلاک امکان‌پذیر نیست. شما می‌توانید استعلام بیمه نامه‌های خود را از سامانه سنهاب با اطلاعاتی همچون کد یکتا، شماره بیمه‌نامه، کد ملی و … بگیرید یا خیلی سریع‌تر و ساده‌تر، از طریق پیشخوان۲۴ با وارد کردن شماره موبایل خود برای استعلام اصالت بیمه نامه‌هایتان اقدام کنید.

چگونه استعلام بیمه شخص ثالث بگیریم؟

برای استعلام بیمه شخص ثالث روش‌های مختلفی مانند استعلام بیمه شخص ثالث با شماره موبایل،‌ استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی و … ارائه شده است. با مراجعه به هر یک از روش‌های معرفی‌شده می‌توانید استعلام جزئیات بیمه شخص ثالث را بگیرید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام بیمه نامه چیست؟

استعلام بیمه نامه به‌معنای بررسی جزئیات بیمه نامه به‌صورت آنلاین در مواقعی است که دسترسی به بیمه‌نامه کاغذی امکان‌پذیر نیست.

استعلام بیمه‌نامه برای تمام بیمه‌های ثبت‌شده در سیستم استعلام بیمه مرکزی برای تمام بیمه‌شدگان حقیقی و حقوقی امکان‌پذیر است. اطلاعات ثبت‌شده در سازمان بیمه مرکزی ایران به‌روز و براساس آخرین تغییرات موجود در بیمه‌نامه‌ها ارائه می‌شود.

در ضمن، استعلام بیمه نامه به‌‌صورت آنلاین باعث شده است که دیگر نیازی به همراه داشتن برگه بیمه‌نامه‌تان نداشته باشید. شما با اطلاع از روش‌های استعلام بیمه‌نامه آنلاین مانند پیشخوان۲۴، می‌توانید در هر زمان و مکان از وضعیت اعتبار انواع بیمه یعنی فعال یا غیرفعال بودن بیمه به‌همراه تاریخ شروع و پایان آنها مطلع شوید تا از بروز مشکلات جدی و جبران‌ناپذیر جلوگیری کنید.

استعلام بیمه‌نامه چه ضرورتی دارد؟

مهم‌ترین ضرورت استعلام آنلاین بیمه‌نامه، اطمینان از اصالت آن است. اگر به محض خرید بیمه‌نامه استعلام اصالت آن را بگیرید، اطمینان پیدا می‌کنید که بیمه خریداری‌شده اصل بوده و تمام شروط قرارداد را پوشش می‌دهد.

در ضمن، استعلام دوره‌ای بیمه‌نامه‌ها نیز واجب است؛ چرا که، اطمینان از اعتبار و فعال یا غیرفعال بودن بیمه‌نامه‌ها به‌خصوص بیمه شخص ثالث، عمر، بدنه و مسافرتی واجب است.

استعلام بیمه‌نامه چه زمانی انجام می‌شود؟

استعلام بیمه‌نامه در زمان خاصی انجام نمی‌شود و هر موقعی که بخواهید می‌توانید این کار را انجام دهید اما در بعضی مواقع این کار ضروری‌تر است. این موارد عبارتند از:

 • • برای اطلاع از سوابق بیمه
 • • بررسی تاریخ تمدید بیمه‌نامه
 • • مواقع عدم دسترسی به بیمه‌نامه
 • • بررسی اصالت بیمه‌نامه بعد از صدور یا تمدید
 • • و …

استعلام بیمه‌ تقریبا برای تمام بیمه‌نامه‌ها امکان‌پذیر است اما استعلام برخی از آنها هر چند وقت یکبار لازم است؛ مثلاً، استعلام بیمه شخص ثالث خودرو صفر و دست دوم، استعلام بیمه عمر و استعلام بیمه نامه بدنه خودرو و موتور به‌صورت دوره‌ای لازم است تا مطمئن شوید مشکلی نیست و شما فرصت تمدید و استفاده از آنها را دارید.

انواع بیمه‌نامه‌ها با امکان استعلام آنلاین!

استعلام بیمه‌ تقریبا برای تمام بیمه‌نامه‌ها امکان‌پذیر است اما استعلام برخی از آنها هر چند وقت یکبار لازم است؛ مثلاً، استعلام بیمه شخص ثالث خودرو صفر و دست دوم، استعلام بیمه عمر و استعلام بیمه نامه بدنه خودرو و موتور به‌صورت دوره‌ای لازم است تا مطمئن شوید مشکلی نیست و شما فرصت تمدید و استفاده از آنها را دارید.

استعلام بیمه عمر

بیمه عمر یکی از بیمه‌نامه‌هایی است که استعلام اصالت آن ضروری است. درصورتی‌که بدانید بیمه عمر چیست، حتما این را هم می‌دانید که این نوع بیمه انواعی دارد.

انواع بیمه عمر شامل بیمه حوادث انفرادی و گروهی، بیمه عمر پس‌اندازی و مختلط، بیمه عمر سرمایه‌گذاری و … است.

این نوع از بیمه‌ها به‌خصوص بیمه حوادث انفرادی و گروهی در مواقعی مانند ابتلا به بیماری‌های خاص، وقوع حوادث منجر به فوت یا نقص عضو و … حق بیمه پرداخت‌شده را به‌صورت یک‌جا یا مستمر پرداخت کند.

اگر نسبت به بیمه عمر بی‌تفاوت باشید ممکن است تمام هزینه‌هایتان به هدر برود و در موقعیت ضروری هم امکان استفاده از آن را نداشته باشید. در نتیجه، پیشنهاد ما این است که اولا از شرکت‌های فروش بیمه عمر معتبر و مطمئن، خرید بیمه عمر را انجام دهید و دوما استعلام بیمه نامه عمر را از روش‌هایی که در ادامه آمده است، به‌صورت دوره‌ای بگیرید.

شرکت‌های فروش بیمه عمر
بیمه عمر ایران بیمه عمر آسیا بیمه عمر پارسیان بیمه عمر دانا
بیمه عمر معلم بیمه عمر نوین بیمه عمر ملت بیمه عمر کوثر
بیمه عمر البرز بیمه عمر تجارت بیمه عمر تعاون بیمه عمر پاسارگاد

روش‌های استعلام بیمه نامه عمر

استعلام بیمه عمر از جمله استعلام بیمه حوادث انفرادی و گروهی، بیمه عمر پس‌اندازی و .. را می‌توان از راه‌های مختلفی انجام داد. نحوه استعلام بیمه عمر با این روش‌ها ممکن است در برخی مواقع به هر علت قابل اجرا نباشد، در چنین مواقعی استعلام بیمه عمر با شماره موبایل، ساده‌ترین و سریع‌ترین روش خواهد بود.

 • استعلام بیمه عمر با شماره موبایل از پیشخوان۲۴
 • استعلام بیمه عمر بیمه مرکزی (استعلام بیمه عمر از طریق کد ملی و کد یکتا/ استعلام بیمه عمر از طریق کد ملی و شماره بیمه نامه)

استعلام بیمه بدنه

استعلام بیمه بدنه به روش آنلاین، کار بسیاری از رانندگان و حتی نیروهای پلیس راهور را ساده‌تر و سریع‌تر کرده است. با کمک استعلام اصالت بیمه بدنه خودرو و موتور، علاوه بر اطلاع از اصالت شرایط شرکت بیمه‌کننده، از تاریخ شروع و پایان آن هم خبردار می‌شوید.

بیمه بدنه از جمله بیمه‌نامه‌های اختیاری خودرو است که داشتن آن تقریبا برای هر ماشین و راننده‌ای واجب است؛ چرا که از افزایش هزینه‌های ناشی از خسارت بدنه ماشین جلوگیری کرده و کاملا صرفه اقتصادی دارد.

شرکت‌های فروش بیمه بدنه
بیمه بدنه ایران بیمه بدنه آسیا بیمه بدنه پارسیان بیمه بدنه دانا
بیمه بدنه معلم بیمه بدنه نوین بیمه بدنه ملت بیمه بدنه کوثر
بیمه بدنه البرز بیمه بدنه تجارت بیمه بدنه تعاون بیمه بدنه پاسارگاد

روش‌های استعلام وضعیت بیمه بدنه خودرو

روش‌های استعلام بیمه بدنه ماشین و موتور شامل استعلام بیمه بدنه با کد ملی و کد یکتا،‌ استعلام بیمه بدنه با شماره بیمه نامه و کد ملی، استعلام بیمه نامه بدنه با vin و … است.

این روش‌ها در سامانه سنهاب بیمه مرکزی قابل‌دسترسی است؛ اما، تمام این روش‌های نیاز به اطلاعاتی دارد که شاید همواره در اختیار شما نباشد به‌خصوص اگر وضعیت شما اضطراری باشد. روش پیشخوان۲۴، روشی ساده و سریع است که تنها با استفاده از شماره موبایل شما که پیش از این در Gov.ir ثبت شده است، نتیجه استعلام را نمایش می‌دهد.

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری برای تمام رانندگان خودرو است که نداشتن آن جریمه و ثبت تخلف به همراه دارد.

استعلام بیمه نامه شخص ثالث مسئله‌ای است که باید حتما به آن توجه داشته باشید. بهترین گزینه برای فراموش نکردن وضعیت اعتبار این بیمه‌نامه، استعلام جزئیات بیمه شخص ثالث به‌صورت دوره‌ای است.

زمانی که استعلام تاریخ بیمه شخص ثالث به‌موقع و درست انجام شود، نه تنها از پرداخت جریمه در امان می‌مانید بلکه هنگام حوادث هم، می‌توانید خسارت بگیرید یا بدهید. استعلام ثبت بیمه شخص ثالث به روش آنلاین، محدودیت زمانی و مکانی ندارد و در هر شرایطی قابل انجام است.

نحوه استعلام وضعیت بیمه شخص ثالث

انتخاب بهترین روش برای استعلام بیمه نامه شخص ثالث، به موارد مختلفی از جمله اطلاعات در دستتان بستگی دارد. آشنایی با روش‌های مختلف استعلام بیمه شخص ثالث به شما کمک می‌کند که بتوانید بهترین روش استعلام بیمه شخص ثالث خودرو صفر یا دست دوم را انتخاب کنید. روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث بیمه مرکزی عبارتند از:

 • استعلام بیمه شخص ثالث با شماره موبایل از پیشخوان۲۴
 • استعلام بیمه شخص ثالث با شماره بیمه نامه و کد ملی
 • استعلام بیمه شخص ثالث با کد یکتا و کد ملی
 • استعلام بیمه شخص ثالث با کد vin
 • و …

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های فوق، استعلام بیمه شخص ثالث ایران، استعلام بیمه شخص ثالث آسیا، استعلام بیمه شخص ثالث پارسیان، استعلام بیمه شخص ثالث دانا و … را بگیرید.

نکته: استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین، اگر تمایل به استعلام دارید، باید یکی از روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی یا با شماره موبایل یا با vin را انتخاب کنید.

نحوه استعلام بیمه نامه‌ها

روش‌های متنوعی برای استعلام بیمه‌نامه معرفی شده است اما این که چطور باید این کار را انجام داد هم خودش نکته مهمی است. در ادامه قصد داریم شما را با نحوه‌ استعلام انواع بیمه نامه و روش‌های آن آشنا کنیم:

استعلام بیمه نامه با پیشخوان۲۴

یکی از خدمات ارائه‌شده در پیشخوان۲۴، استعلام بیمه نامه در هر ساعتی از شبانه‌روز است. با کمک این سرویس می‌توانید در کمترین زمان با راحت‌ترین روش ممکن استعلام بیمه بدنه، استعلام بیمه عمر، استعلام بیمه شخص ثالث، استعلام بیمه مسافرتی و … را دریافت کنید. برای استعلام بیمه‌نامه از پیشخوان۲۴ فقط کافیست به روش زیر عمل کنید:

1. وارد پیشخوان۲۴ شوید.

2. از بخش خدمات اجتماعی، گزینه استعلام بیمه نامه را انتخاب کنید.

3. شماره تلفنی که به نام خودتان است را وارد کنید و استعلام بگیرید. (شماره تلفنتان باید در پنجره هوشمند دولت به آدرس sso.my.gov.ir ثبت شده باشد.)

استعلام بیمه‌نامه با سامانه سنهاب

سنهاب سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه است که توسط سازمان بیمه مرکزی راه‌اندازی شده و دسترسی به آن توسط همه بیمه‌شدگان، آزاد است. باید توجه داشته باشید که استعلام از این سامانه نیاز به ارائه اطلاعات خاصی دارد که ممکن است در هر موقعیتی به آن‌ها دسترسی نداشته باشید.

استعلام بیمه نامه با کد یکتا

کد یکتا، کد منحصربه‌فرد هر بیمه‌نامه ‌است که در صفحه اول بیمه‌نامه قابل مشاهده است. شما برای استعلام بیمه نامه با کد یکتا باید علاوه‌بر این کد، کد ملی خود را نیز وارد کنید. مشکل استعلام با روش فوق این است که شاید در هنگام استعلام، به بیمه‌نامه خود دسترسی نداشته باشید.

استعلام بیمه نامه با شماره بیمه

شماره بیمه نیز مانند کد یکتا در صفحه اول بیمه‌نامه قابل مشاهده است. شما برای استعلام بیمه نامه با شماره بیمه باید علاوه‌بر این کد، کد ملی خود را نیز وارد کنید. مشکل استعلام با روش فوق این است که شاید در هنگام استعلام، به بیمه‌نامه خود دسترسی نداشته باشید.

استعلام بیمه‌نامه با کد (VIN)

استعلام بیمه‌نامه با VIN می‌تواند جایگزینی برای استعلام بیمه‌نامه خودرو با کد یکتا و شماره بیمه باشد؛ چرا که، دست‌کم دسترسی به کد VIN از دسترسی به کد یکتا و شماره بیمه ساده‌تر و سریع‌تر است اما به شرطی که کارت خودرو و موتور یا برگه سبز خودرو و موتور را در دسترس داشته باشید. با در نظر گرفتن مراحل زیر می‌توانید استعلام بیمه‌نامه خود را به کمک کد VIN انجام دهید:

1. سامانه سنهاب را باز کنید.

2. گزینه استعلام با کد VIN را انتخاب کنید.

3. کد VIN و شماره تلفن همراهی که خط آن به نام خودتان است و کد امنیتی نوشته‌شده را وارد کرده و استعلام بگیرید.

استعلام پیامکی بیمه‌نامه

در‌صورتی‌که به اینترنت دسترسی ندارید، این روش گزینه مناسبی برای استعلام بیمه نامه خواهد بود. استعلام پیامکی بیمه‌نامه به سه روش زیر و با ارسال آنها به سرشماره ۳۰۰۰۲۶۲۱ انجام می‌شود:

1. شماره بیمه‌نامه * کدملی * 1

2. کد یکتا * کد ملی * 2

3. کد VIN * کد ملی * 3

هزینه استعلام بیمه‌نامه

نرخ استعلام بیمه‌نامه در سامانه استعلام بیمه شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه بدنه، بیمه سفری و … پیشخوان۲۴، مبلغ 2600 تومان در نظر گرفته شده است و انجام آن از طریق گوشی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات و سازمان‌های مرتبط امکان‌پذیر است.

بهترین روش استعلام بیمه نامه

بعد از معرفی تمام روش‌های استعلام بیمه نامه و مراحل انجام آن، حالا می‌توان گفت که بهترین روش کدام است. برای استعلام بیمه‌نامه با پیشخوان۲۴ هیچ نیازی به اطلاعاتی مانند کد یکتا، شماره بیمه، VIN و … ندارید. در واقع شما فقط با وارد کردن یک شماره موبایل که پیش از این در سامانه Gov.ir ثبت‌نام شده باشد، تمام جزئیات بیمه نامه را دریافت می‌کنید.

با توجه به توضیحات فوق می‌توان نتیجه گرفت که پیشخوان۲۴ گزینه مناسبی برای استعلام بیمه بدنه، استعلام بیمه عمر (بیمه حوادث، بیمه پس‌اندازی، بیمه مانده بدهکار و …) و استعلام بیمه شخص ثالث است.

استعلام بیمه‌نامه با پیشخوان۲۴ چه مزایایی دارد؟

پیشخوان۲۴ یک سامانه خدمت‌رسانی ۲۴ ساعته است که می‌تواند در هر ساعتی از شبانه‌روز پاسخگوی درخواست‌های استعلامی شما باشد. علاوه بر این‌ها، با استعلام بیمه‌نامه از طریق پیشخوان۲۴ از مزایای زیر نیز بهره‌مند خواهید شد:

 • دسترسی همیشگی به نتایج استعلام‌ها از طریق مراجعه به بخش سوابق
 • ذخیره شماره تلفن برای جلوگیری از اتلاف وقت و وارد کردن هر بار آن
 • دریافت دقیق و به‌روز جزئیات بر اساس آخرین تغییرات ثبت‌شده
 • دریافت کد یکتای بیمه نامه در صورت عدم دسترسی به آن
 • اطلاع از فعال یا غیرفعال بودن وضعیت بیمه نامه
 • اطلاع از نوع بیمه ثبت‌شده در سامانه مرکزی
 • و …

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.