استعلام و مشاهده آنلاین قبض آب

استعلام و مشاهده آنلاین قبض آب

شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام قبض آب با پیشخوان 24

مشاهده قبض آب با شناسه قبض

با حذف قبض کاغذی آب، امکان استعلام و پرداخت قبض آب با شناسه قبض و بدون نیاز به شناسه پرداخت از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان 24 فراهم شده است. شناسه قبوض در پیشخوان24 ذخیره می‌شوند و دیگر نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات ندارید.

مشاهده جزئیات قبض آب

پیشخوان24 با در نظر گرفتن یکی از مهم‌ترین خواسته‌های شما، امکان مشاهده جزئیات قبض آب شامل تاریخ قرائت قبض، شماره کنتور قبض آب، مبلغ بدهی قبلی و ... را نیز فراهم کرده است. کافی است شناسه قبض خود را وارد کرده و پس از استعلام، همه جزئیات را مشاهده نمایید.

نگهداری سوابق پرداخت و نام‌گذاری قبوض

پیشخوان 24، کلیه استعلام‌ها و پرداخت‌های مربوط به قبض آب را در پروفایل شما ذخیره می کند. کافیست یک بار شناسه قبض آب خود را در بخش استعلام وارد کنید تا اطلاعات مربوط به قبض مورد نظر ذخیره شود. علاوه بر این امکان نام‌گذاری قبوض نیز در اختیار شما قرار دارد و تجربه‌ای جدید از مدیریت قبوض در اختیار شما قرار می‌گیرد.

سوالات متداول در مورد قبض آب

قبض آب دوره قبل پرداخت شده اما مجدد برای دوره جدید نمایش داده می‌شود، علت چیست؟

اگر از پیشخوان 24 اقدام به پرداخت قبض آب کرده‌اید؛ پس از ورود به برنامه در بخش سوابق، شماره پیگیری قبض مورد نظر را برای ما ارسال کنید و یا با واحد پشتیبانی تماس بگیرید. اگر قبض خود را با سامانه دیگری پرداخت کرده‌اید، باید از سامانه پرداخت کننده قبض پیگیری کنید.

آیا امکان مشاهده جزئیات قبض آب وجود دارد؟

در پیشخوان 24 قبض الکترونیکی آب قابل دسترس است. شما می‌توانید تمامی جزئیات موجود در قبض کاغذی آب را در قبض الکترونیکی پیشخوان 24 مشاهده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت قبض کنید.

چگونه جزییات تراکنش قبض آب را پیگیری کنیم؟

کاربران عزیز در صورتی که از اپلیکیشن یا سایت پیشخوان 24 اقدام به پرداخت قبض کرده‌اید، می‌توانید از بخش سوابق قبوض پرداختی خود را پیگیری و مشاهده کنید، در غیر اینصورت امکان پیگیری قبض از طریق پیشخوان 24 وجود ندارد.

قبض آب صادر شده برای چه دوره‌ای می‌باشد؟

پس از استعلام قبض آب در پیشخوان 24 می‌توانید دوره مشمول قبض را در جزئیات قبض آب مشاهده کنید.

شناسه قبض چیست و چگونه می‌توان تهیه کرد؟

هر قبض دارای یک شناسه قبض و یک شناسه پرداخت است، که نمایش دهنده جزئیات قبض است. شناسه قبض همواره ثابت و بر روی همه قبوض کاغذی ثبت شده است. البته برای پرداخت قبوض با پیشخوان 24 با یک بار وارد کردن شناسه قبض خود دیگر نیازی به آن ندارید و هر ماه می‌توانید استعلام و پرداخت همان قبض را بدون نیاز به شناسه قبض انجام دهید.

اگر به هر دلیلی قبض آب دو بار پرداخت شود چه باید کرد؟

شهروندان محترم، ضمن تاکید بر مطابقت هزینه پرداختی قبض مورد نظر و هزینه تراکنش خود، در صورت پرداخت اشتباه قبض آب با در دست داشتن مدارک پرداخت به اداره آب منطقه خود مراجعه نمایید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت قبض آب در پیشخوان 24

پیشخوان 24 امکان استعلام و پرداخت تمامی قبوض از جمله قبض آب را نیز برای شما کاربران عزیز فراهم کرده است. کافیست شناسه قبض خود را در بخش قبض آب وارد کنید و پس از مشاهده جزئیات قبض، پرداخت را به سادگی انجام دهید. با استفاده از پشخوان 24 دیگر نیازی به قبض کاغذی ندارید. اطلاعات قبض شما در اپلیکیشن ذخیره شده و می‌توانید قبوض مختلف خود را نام‌گذاری کنید تا هر ماه راحت‌تر استعلام را انجام دهید. سوابق تمامی قبوض پرداختی نیز در بخش سوابق ذخیره می‌شوند تا پیگیری قبوض برای شما ساده‌تر باشد.

جزئیات قبض آب شامل تاریخ قرائت، شماره کنتور، مبلغ بدهی قبلی و ... در پیشخوان 24 برای شما نمایش داده می‌شوند.

روش‌های پرداخت قبض آب

پرداخت قبض آب اینترنتی

ادارات مربوط به آب برای هر استان تنها امکان مشاهده و پرداخت قبض آب برای مشترکین استان خود را فراهم نموده‌اند.

پرداخت قبض آب تهران باسایت شرکت آب و فاضلاب استان تهران

مشترکین ساکن تهران با مراجعه به پورتال شرکت آب و فاضلاب استان تهران به ادرس اینترنتی http://ccp.tpww.ir می‌توانند با وارد کردن شناسه قبض یا شماره پرونده خود، قبض آب را پرداخت کنند.

پرداخت قبض آب استان اصفهان

هموطنان اصفهانی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت https://www.abfaesfahan.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض آب خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض آب مشهد

هموطنان مشهدی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت http://www.abfamashhad.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض آب خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض آب شیراز

هموطنان شیرازی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت https://moshtarak.abfa-shiraz.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض آب خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض آب خوزستان

هموطنان خوزستانی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت https://pay.abfakhz.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض آب خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض آب با شماره 1522

با شماره گیری تلفن گویای ۱۵۲۲ می‌توانید قبوض آب خود را استعلام و پرداخت نمایید. پس از شماره‌گیری سامانه ۱۵۲۲ با وارد کردن شناسه قبض اشتراک از وضعیت بدهی خود اطلاع یافته و از طریق کارت‌های عضو شتاب، پرداخت را انجام دهید.

حذف قبوض آب با با اپلیکیشن

استفاده از نرم افزارهای پرداخت قبوض به دلیل راحتی و در دسترس بودن و امکان پیگیری آسان همواره مورد استقبال بسیاری از مشترکین می باشد. اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله پیشخوان 24، آپ، قبضینو، 724 و ... امکان پرداخت قبوض را تنها با شناسه قبض برای کاربران خود فراهم کرده‌اند.

پرداخت قبوض آب با استفاده از خود پرداز بانکی

در این روش پرداخت، مشترک با استفاده از کارت بانکی خود و با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت و رمز کارت بانکی می‌تواند صورتحساب آب خود را مشاهده و در صورت تمایل با خودپرداز بانکی پرداخت نماید.

پرداخت قبوض آب با استفاده از دستگاه کارتخوان

در این روش پرداخت، مشترک با استفاده از کارت بانکی خود و با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت و رمز کارت بانکی می‌تواند صورتحساب آب خود را مشاهده و در صورت تمایل با دستگاه کارتخوان پرداخت نماید.

پیگیری پرداخت تکراری قبض آب

طبق آخرین اطلاعیه شرکت آب، در صورتی که فردی به هر دلیلی قبض آب را دوبار پرداخت کند، به صورت اتوماتیک به عنوان بستانکار روی قبوض آینده وی اعمال می شود. اما مواردی نیز مشاهده شده است که پرداخت دوم در حساب مشتری اعمال نشده است و چون مشترک فرض را بر این گذاشته است که در دوره بعد اعمال می‌شود، این مشکل را پیگیری نکرده است. مشترک بعد از دریافت صورتحساب دوره ای باید به شرکت مربوطه مراجعه کرده و تقاضای کد پیگیری هر دو پرداخت را کرده تا به مشکل رسیدگی شود.

پیگیری پرداخت قبض از طریق پیشخوان 24

کاربرانی که با پیشخوان 24 قبوض خود را پرداخت می‌کنند می‌توانند با مراجعه به بخش سوابق اپلیکیشن وضعیت پرداخت قبوض خود را بررسی کنند. تمامی سوابق در این بخش ذخیره می‌شوند و همیشه در دسترس شماست. توجه داشته باشید که فقط قبوضی که با پیشخوان 24 پرداخت می‌کنید قابلیت پیگیری از این بخش را دارند.

صرفه جویی در مصرف آب را فراموش نکنید

  • زمان مسواک زدن شیر آب را باز نگذاریم.
  • زمان شستشوی ظروف، شیر آب را باز نگذاریم.
  • هنگام استحمام، نیازی نیست که دوش حمام دائما باز باشد.
  • از آبی که برای شستشوی میوه و سبزی استفاده کرده اید برای شستشوی سرویس بهداشتی استفاده کنید.
  • برای شستشوی خودروی خود می‌توانید از یک سطل آب و یک سطل کف استفاده کنید.
  • در ساعات کم مصرف از ماشین لباسشویی یا ظرفشویی استفاده کنید.
  • برای آبیاری باغچه، شلنگ آب را ساعت‌ها در باغچه رها نکنید.
  • به جای استفاده از شلنگ و فشار آب زیاد برای تمیز کردن جلوی منزل می‌توانید از یک سطل و یک جارو استفاده کنید.
  • حتما صرفه جویی در مصرف آب را به فرزندان خود آموزش دهید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
عباس قارونی

من اصلا دونفریم چرا قبص اینقده زیاد اومده من فکر میکنم اشتباهی شده خواهشنا رسیدگی کنید ممنون