استعلام و پرداخت خلافی خودرو

استعلام و پرداخت خلافی خودرو

-
شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام خلافی با پیشخوان 24

مشاهده آنی لیست خلافی

کلیه جرائم به محض ثبت در سیستم پلیس راهور، در سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 قابل مشاهده است. برای مشاهده لیست خلافی خودرو، کافیست شماره پلاک خودرو خود را وارد کنید و استعلام را به سادگی انجام دهید.

مشاهده جزئیات خلافی

با توجه به اهمیت دسترسی به جزئیات جرائم ثبت شده، پیشخوان24 امکان دسترسی به جزئیات جرائم را برای کاربران عزیز فراهم کرده است تا دیگر نگران پرداخت اشتباه جرائم نباشید و به راحتی جزئیاتی همچون نوع قبض جریمه، زمان و مکان جریمه و تصویر جرائم دوربین دسترسی داشته باشید.

ذخیره شماره پلاک و سوابق پرداخت خلافی

شماره پلاک‌های استعلام شده در پیشخوان24 ذخیره می‌شوند تا دیگر نیازی به وارد کردن دوباره اطلاعات نداشته باشید. سوابق کلیه تراکنش‌ها و پرداخت جرائم نیز در بخش سوابق سایت و اپلیکیشن ذخیره شده و در هر زمان قابل دسترسی است. امکان دریافت رسید پرداخت جرائم برای چاپ در سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 وجود دارد.

سوالات متداول در مورد خلافی خودرو

تسویه خلافی پرداخت شده با پیشخوان24 چه مدت زمان می‌برد؟

تسویه خلافی با پیشخوان24 به صورت آنی انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست 7 تا 10 روز کاری منتظر طی شدن مراحل اداری حذف خلافی از لیست پلیس راهور باشید.

آیا بدون کد ملی و شماره موبایل مالک وسیله نقلیه، امکان استعلام خلافی وجود دارد؟

بله؛ برای استعلام و پرداخت خلافی بدون شماره موبایل و کد ملی، می‌توانید از روش استعلام مجموع جرائم با شماره پلاک سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 استفاده

برای استعلام و پرداخت خلافی، چه روش‌هایی در پیشخوان24 وجود دارد؟

برای استعلام و پرداخت خلافی با پیشخوان24 دو راه پیش روی کاربران عزیز قرار دارد:

 • استعلام و پرداخت خلافی با شماره پلاک با جزئیات

 • استعلام و پرداخت خلافی با پلاک بدون جزئیات

برای استعلام مجموع خلافی با شماره پلاک به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام خلافی با شماره پلاک به شماره پلاک وسیله نقلیه نیاز دارد. چنانچه قصد مشاهده جزئیات خلافی را نیز دارید باید شماره موبایل و کد ملی مالک خودرو را جهت احراز هویت در بخش خلافی با جزئیات وارد کنید.

آیا امکان پرداخت خلافی با اعتبار حساب کاربری وجود دارد؟

خیر؛ مبلغ شارژ حساب کاربری شما فقط برای سرویس دریافت خلافی خودرو کاربرد دارد و برای پرداخت جرائم باید به صورت جداگانه و از طریق درگاه بانکی اقدام کنید.

پیگیری پرداخت اشتباه خلافی به چه صورت است؟

در صورتی که جریمه را اشتباه پرداخت کرده‌اید، باید به مراکز اجزائیات پلیس راهور مراجعه کنید و نسبت به دریافت وجه پرداختی اقدام کنید. اگر جرائم خود را با پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید امکان پرداخت تکراری خلافی در سایت و اپلیکیشن وجود ندارد.

چرا باید مبلغ 52,000 ریال را برای استعلام و مشاهده خلافی خودرو پرداخت کرد؟

این مبلغ از سمت اجرائیات پلیس راهور تعیین و دریافت می‌شود و پیشخوان24 هیچگونه دخل و تصرفی در تعیین این مبلغ ندارد.

کدام جرائم رانندگی پس از 60 روز دو برابر می‌شوند؟

جرائم الصاقی و تسلیمی در صورت پرداخت نشدن دو برابر می‌شوند اما جرائم دوبرگی و دوربینی پس از 60 روز دوبرابر نمی‌شوند.

چرا جرائم با تاخیر از سایت پلیس راهور حذف می‌شوند؟

سامانه پلیس راهور به صورت دستی به روز می‌شود؛ به همین دلیل جرائم با تاخیر از سیستم آنلاین پلیس راهور حذف می‌شوند. در صورت پرداخت جرائم با پیشخوان24، سوابق کلیه تراکنش‌های شما در بخش سوابق سایت یا اپلیکیشن ذخیره می‌شوند و در هر زمان قابل دسترسی هستند.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو با پیشخوان 24

در کنار تمامی خدمات سایت و اپلیکیشن پیشخوان24، امکان استعلام و پرداخت خلافی خودرو و موتورسیکلت نیز فراهم شده است تا کاربران بتوانند با دو روش به سادگی و با توجه به نیاز خود نسبت به استعلام خلافی اقدام کنند.

استعلام خلافی خودرو با پلاک و مشاهده جزئیات

کاربران سایت و اپلیکیشن پیشخوان 24 می‌توانند خلافی و یا عدم خلافی وسیله نقلیه خود را با شماره پلاک استعلام کنند و با انجام احراز هویت با استفاده از شماره موبایل و کد ملی مالک خودرو جزئیات خلافی را مشاهده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

کلیه سوابق استعلام در بخش سوابق خدمات پلیس در صفحه سوابق پیشخوان24 ذخیره می‌شود و می‌توانید از آن بخش نیز نسبت به پرداخت اقدام کنید.

استعلام خلافی خودرو با پلاک بدون جزئیات

علاوه بر روش استعلام خلافی با مشاهده جزئیات، امکان استعلام خلافی با پلاک و بدون احراز هویت نیز در اختیار کاربران عزیز پیشخوان24 قرار دارد و کاربران می‌توانند به صورت تجمیعی جرائم خود را مشاهده و سپس با یک رمز پویا آن‌ها را پرداخت کنند.

کلیه سوابق استعلام در بخش سوابق خدمات پلیس در صفحه سوابق پیشخوان24 ذخیره می‌شود و می‌توانید از آن بخش نیز نسبت به پرداخت اقدام کنید.

روش‌های استعلام و پرداخت خلافی خودرو

استعلام خلافی از طریق سایت قبضینو

سامانه قبضینو در کنار تمامی خدمات خود، امکان استعلام و پرداخت خلافی خودرو را برای کاربران خود فراهم کرده است تا با استفاده از شماره پلاک خودرو خود، خلافی خودرو را استعلام و با مشاهده جزئیات خلافی و یا به صورت تجمیعی نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

استعلام خلافی از طریق سایت پلیس راهور (استعلام خلافی خودرو با بارکد)

سایت راهور 120 خلافی به آدرس rahvar120.ir یکی از شناخته‌شده‌ترین و قدیمی‌ترین راه‌ها برای استعلام خلافی خودرو آنلاین است. سایت راهور امکان استعلام و پرداخت خلافی خودرو راهور را با استفاده از بارکد 8 یا 9 رقمی وسیله نقلیه فراهم کرده است. توجه داشته باشید که برای پرداخت جریمه یا موتور از سایت راهور باید در سامانه سخا ثبت نام کنید. برای ثبت نام در سامانه سخا به کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو نیاز دارد

پس از ثبت نام موفق در سامانه سخا می‌توانید عملیات استعلام رایگان خلافی خودرو و پرداخت خلافی با شماره بارکد را با موفقیت انجام دهید.

استعلام خلافی با شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

استفاده از شماره پیامک 1101202020 می‌توانید استعلام خلافی ماشین یا موتور خود را انجام دهید. برای این کار کافیست شمارهVIN یا شماره 8 یا 9 رقمی پشت کارت ماشین خود را به این سرشماره پیامک کنید.

روش استعلام میزان خلافی و ریز خلافی خودرو با سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

 • شماره VIN خودرو را با یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید. (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید.)
 • شماره بارکد خودرو را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید).

استعلام خلافی با کد دستوری # 110*

پلیس راهور برای دسترسی راحت‌تر شهروندان به جرائم رانندگی، امکان دریافت سریع خلافی خودرو با شماره‌گیری کد دستوری #110* را فراهم کرده ‌است. خدمات دیگری که با شماره‌گیری کد دستوری #110* می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید عبارتند از:

 • انواع استعلام
 • پرداخت هزینه برخی خدمات
 • اطلاع‌رسانی
 • کارت هوشمند
 • پیگیری مدارک ارسالی
 • نمره منفی

استعلام خلافی با شماره تماس ۸۸۲۸۸۸۸۸

با شماره‌گیری شماره تلفن 88288888 می‌توانید از میزان جرائم و تخلفات خودرو یا موتور سیکلت خود مطلع شوید. این روش در مقایسه با روش‌های دیگر مخصوصا گرفتن خلافی خودرو با پیشخوان 24 بسیار وقت‌گیرتر است. با پیشخوان 24 به سادگی و در چند لحظه می‌توانید استعلام جرائم خودروی خود را انجام دهید.

استعلام خلافی خودرو با کد ملی

در روش استعلام خلافی با پلاک و با جزئیات، امکان استعلام خلافی خودرو با کد ملی فراهم شده است. برای این کار کافیست شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل مالک اصلی خودرو را در پیشخوان 24 وارد کنید و به سادگی استعلام و مشاهده خلافی را انجام دهید و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

استعلام خلافی موتور

پیشخوان 24 به جهت راحتی مالکین موتورسیکلت، سرویسی جداگانه برای استعلام و مشاهده جرائم موتور را ارائه داده است. کاربران با وارد کردن شماره بارکد پشت کارت موتور خود می توانند لیست به روز جریمه موتور خود را مشاهده و در صورت تمایل جرائم موتور خود را به صورت آنی تسویه کنند.

اعتراض به جرائم رانندگی

یکی از مهم‌ترین سوالات صاحبان خودرو، درباره روش‌های اعتراض به جریمه خودرو است. جریمه شدن ممکن است برای هر راننده‌ای پیش بیاید اما گاهی ممکن است این جریمه به اشتباه ثبت شود. در این حالت باید با انتخاب بهترین راه اعتراض به جریمه رانندگی خودرو، اعتراض خود را نسبت به این موضوع ابراز نمایید. شما می‌توانید از دو روش برای اعتراض به قبض جریمه رانندگی خود اقدام کنید.

 • مراجعه به مرکز اجرائیات پلیس راهور
 • مراجعه به مراکز پلیس ۱۰+

مدارک مورد نیاز برای اعتراض به جرائم رانندگی

قبل از اینکه به مراکز اجرائیات پلیس راهور و یا پلیس +10 مراجعه کنید، مدارک لازم برای تشکیل پرونده را آماده کنید تا فرایند درخواست شما با سرعت بالاتری پیش رود. مدارک لازم برای تشکیل پرونده شامل موارد زیر است:

 • اصل کارت شناسایی
 • اصل سند مالکیت خودرو
 • فرم تکمیل شده درخواست تجدید نظر
 • کارت شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه یا نماینده قانونی آن

انواع جرائم رانندگی

جریمه‌های رانندگی که از سمت پلیس راهنمایی رانندگی صادر می‌شود در 5 دسته‌بندی قرار می‌گیرند. این دسته‌بندی‌ها عبارتند از:

 • قبض جریمه تسلیمی
 • قبض جریمه الصاقی
 • قبض جریمه دوربین
 • قبض جریمه دوبرگی
 • روش خودداری
کاربران عزیز می‌توانند تمام این جرائم را از سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 استعلام گرفته و با جزئیات مشاهده کنند و نسبت به پرداخت آن‌ها به صورت تجمیعی و با یک رمز پویا اقدام کنند.

دوبرابر شدن جرائم رانندگی

کاربران عزیز به این نکته توجه داشته باشید که برابر ماده ۵ قانون تخلفات رانندگی پس از جریمه، تا ۶۰ روز مهلت برای اعتراض به آن وجود دارد. در روش‌های تسلیمی، الصاقی و خودداری مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز در صورت پرداخت نشدن دوبرابر خواهد شد. اما در روش‌های دوبرگی و ثبت با دوربین، مبلغ جریمه رانندگی بعد از گذشت ۶۰ روز مشمول قانون دو برابری جرائم نخواهند شد.

به‌روز نبودن لیست جرائم خلافی

در صورتی که پس از استعلام خلافی خودرو، جرایم جدید خود را مشاهده نمی‌کنید و یا خلافی ‌را پرداخت کرده‌اید و همچنان از لیست پلیس راهور حذف نشده‌اند، نگران نباشید. ثبت جرایم در سامانه راهور 120 با تاخیر انجام می گیرد و جریمه شما هنوز در لیست خلافی راهور وارد نشده است.

عدم صدور شناسه قبض و شناسه پرداخت برای خلافی

در صورتی که با گذشت 10 روز از صدور جریمه، همچنان شناسه قبض و شناسه پرداخت صادر نشده باشد باید حضوری به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنید و مسئله را پیگیری نمائید تا شناسه صادر شود و قبض جریمه خودرو یا موتور سیکلت قابل پرداخت گردد.

پرداخت تکراری قبض خلافی

متاسفانه در سامانه راهور 120 و بسیاری از اپلیکیشن‌های استعلام و پرداخت جرائم، امکان پراخت مجدد قبض‌های پرداخت شده وجود دارد. در واقع ممکن است کاربری به اشتباه یک قبض را چندین بار پرداخت کند. این مشکل در پیشخوان 24 حل شده است و امکان پرداخت خلافی تکراری را به کاربران نمی‌دهد. در هر صورت اگر قبضی را دوبار پرداخت کرده‌اید برای بازگشت وجه پرداختی باید حضوری به مراکز اجرائیات ناجا مراجعه کنید.

پیگیری پرداخت خلافی

در صورت پرداخت خلافی از سایت یا اپلیکیشن پیشخوان 24، سوابق پرداخت و سوابق استعلام در حساب کاربری شما و در بخش سوابق ذخیره می‌شود و به سادگی قابل پیگیری است.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.