استعلام و مشاهده آنلاین قبض برق

استعلام و مشاهده آنلاین قبض برق

شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام قبض برق با پیشخوان 24

مشاهده قبض برق با شناسه قبض

با حذف قبض کاغذی برق امکان استعلام و پرداخت قبض برق با شناسه قبض و بدون نیاز به شناسه پرداخت از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان 24 فراهم شده است. شناسه تمامی قبوض شما در پیشخوان24 ذخیره می‌شوند و دیگر نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات ندارید.

مشاهده جزئیات قبض برق

پیشخوان24 با در نظر گرفتن یکی از مهم‌ترین خواسته‌های شما امکان مشاهده جزئیات قبض برق شامل مهلت پرداخت، تاریخ قرائت، شناسه اشتراک، مبلغ آبونمان و ... را نیز فراهم کرده است. کافی است شناسه قبض خود را وارد کرده و پس از استعلام، همه جزئیات را مشاهده نمایید.

نگهداری سوابق پرداخت و نام‌گذاری قبوض

پیشخوان 24، کلیه استعلام‌ها و پرداخت‌های مربوط به قبض برق را در پروفایل شما ذخیره می کند. کافیست یک بار شناسه قبض برق خود را در بخش استعلام وارد کنید تا اطلاعات مربوط به قبض مورد نظر ذخیره شود. علاوه بر این امکان نام‌گذاری قبوض نیز در اختیار شما قرار دارد و تجربه‌ای جدید از مدیریت قبوض در اختیار شما قرار می‌گیرد.

سوالات متداول در مورد قبض برق

آیا امکان مشاهده جزئیات قبض برق با استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24 وجود دارد؟

پس از حذف قبض کاغذی برق، قبض برق الکترونیکی پیشخوان 24، جزئیات کامل قبض برق شامل مهلت پرداخت، زمان قرائت و ... را به طور کامل نمایش داده و شما به آسانی می‌توانید قبض برق خود را مشاهده و در صورت تمایل پرداخت کنید.

چگونه جزئیات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟

مشترکین گرامی در صورتی که از سایت و یا اپلیکیشن پیشخوان24 اقدام به پرداخت قبض کرده باشید، می‌توانید قبوض پرداختی خود را از بخش سوابق پیگیری و مشاهده کنید؛ در صورت پرداخت قبوض با استفاده از دیگر روش‌های پرداختی، امکان پیگیری، از طریق سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 وجود ندارد.

چرا پس از پرداخت، همچنان قبض بعد از استعلام نمایش داده می‌شود؟

حذف قبوض از اپلیکیشن و سایت پیشخوان24 بعد از بروزرسانی سایت ادارات مربوطه انجام می‌شود و این کار ممکن است یک یا دو روز کاری زمان ببرد. اما اگر قبض شما در بخش سوابق پیشخوان24 ثبت شده است نیازی نیست نگران عدم پرداخت یا مشکلات دیگر باشید.

شناسه قبض چیست و چگونه می‌توان تهیه کرد؟

هر قبض دارای یک شناسه قبض و یک شناسه پرداخت است، که نمایش دهنده جزئیات قبض است. شناسه قبض همواره ثابت و بر روی همه قبوض کاغذی ثبت شده است. البته برای پرداخت قبوض با اپلیکیشن پیشخوان 24 با یک بار وارد کردن شناسه قبض خود دیگر نیازی به آن ندارید و هر ماه می‌توانید استعلام و پرداخت همان قبض را بدون نیاز به شناسه قبض انجام دهید.

طریقه مشاهده قبض برق با استفاده از شماره کنتور چگونه است؟

اگر کنتور برق مشترک توسط اداره برق نصب شده‌باشد؛ می‌توانید شناسه قبض برق خود را با استفاده از کنتور برق خود یا کنتور برق همسایه به دست آورید. با داشتن شماره کنتور خود به اداره برق منطقه مراجعه کنید و یا با آن اداره تماس بگیرید و شناسه قبض خود را دریافت کنید.

چگونه می‌توان قبض برق را در تاریخ مشخصی مشاهده کرد؟

برای درخواست قبض برق در بازه خاص، مشترکین باید به صورت حضوری به اداره منطقه برق خود مراجعه کنند و درخواست صدور قبض برق را در بازه مورد نظر ارائه دهند. هزینه قرائت کنتور برق را نیز باید خود مشترک واریز کند. پس از قرائت کنتور، قبض جدید در بازه مورد نظر صادر خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت قبض برق با پیشخوان 24

تنها با یک بار وارد کردن شناسه قبض برق خود در اپلیکیشن پیشخوان 24 می‌توانید آخرین قبض صادره را مشاهده و پرداخت کنید. جزئیات قبوض برق شما نیز در پیشخوان 24 به سادگی قابل مشاهده است. جزئیات قبض شما شامل: تاریخ قرائت کنونی و پیشین، تاریخ صدور قبض، هزینه قبض، عوارض، هزینه انرژی، ارزش افزوده، مصرف پرباری، نوع ولتاژ، آبنومان، مصرف میان باری، کد شرکت توزیع و ... می‌باشد. برای استفاده از پیشخوان 24 می توانید این برنامه را دانلود کرده یا از پنل وبی آن استفاده نمایید.

دریافت قبض برق از طریق پیامک

برای دریافت پیامک قبض برق تهران و سایر شهرستان‌ها تنها کافی است شناسه قبض خود را به همراه *1 به شماره 10001521 ارسال کنید تا پس از چند ثانیه در سامانه عضو شوید.

چنانچه فردی، مالک خانه نبوده و مستأجر باشد، بعد از آنکه از محل مورد نظر نقل مکان کرد باید شناسه قبض را به همراه ستاره دو (*2) به همان شماره، پیامک کند تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه متوقف شود. سپس شناسه قبض منزل جدید خود را به همراه ستاره یک مجددا پیامک کند. اگر مشترکی چند قبض دارد می‌تواند شناسه همه را به صورت جداگانه به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند.

مشاهده و پرداخت قبض برق با اپلیکیشن‌های پرداخت

با بیشتر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند، رغبت کاربران نیز به استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت بیشتر شده است. این برنامه‌ها امکان تجربه‌ای آسان از پرداخت را برای شما به همراه می‌آورند. این نرم‌افزارها با ارائه خدمات متفاوت سعی در رقابت با یکدیگر دارند و بسیاری از آن‌ها امکان پرداخت قبوض را نیز برای کاربران فراهم کرده‌اند. اپلیکیشن پیشخوان 24 نیز امکان پرداخت تمامی قبوض را برای شما فراهم کرده‌است.

مشاهده و دریافت قبض برق از طریق سایت اداره برق

در این روش پرداخت قبض، کافیست وارد سایت اداره برق استان خود شوید و در صفحه مشاهده قبوض با وارد کردن اطلاعات خواسته شده، قبض خود را مشاهده کنید. برای مثال شهروندان تهرانی برای پرداخت اینترنتی قبوض خود می‌توانند به سایت www.tbtb.ir مراجعه و قبوض خود را مشاهده کنند.

پرداخت قبض برق استان اصفهان

هموطنان اصفهانی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت https://www.epedc.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض برق خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض برق مشهد

هموطنان مشهدی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت https://www.meedc.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض برق خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض برق شیراز

هموطنان شیرازی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت https://www.shirazedc.co.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض برق خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض برق خوزستان

هموطنان خوزستانی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت https://www.kepdc.co.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض برق خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

مشاهده و پرداخت قبض برق با سامانه قبض من

برق من، سامانه آنلاین پرداخت الکترونیک جهت استعلام، پرداخت و خدمات ویژه مخصوص قبوض برق است. در سامانه برق من دیگر نیازی به قبض کاغذی نیست و می‌توانید تمام قبض‌های خود را بدون نیاز به شناسه پرداخت و شناسه قبض، استعلام و پرداخت کنید.

مشاهده و پرداخت قبض برق با دستگاه خودپرداز

شما می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز متصل به شبکه شتاب به راحتی قبوض خود را مشاهده و پرداخت کنید.

پرداخت قبض برق با مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان

در این روش مشترک با همراه داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌تواند به یکی از شعب دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و نسبت به پرداخت هزینه دوره‌ای اقدام نماید. دفاتر پیشخوان در ازای انجام این‌کار مبلغی بین 500 تا 1000 تومان را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

پرداخت قبض برق با دستگاه POS

در صورت دسترسی به پایانه‌های POS ، با استفاده از کارت بانکی و اطلاعات قبض خود می‌توانید آن را پرداخت کنید. برای این کار پس از کشیدن کارت بانکی در دستگاه، گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کرده و سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد می‌کنیم. نهایتا با فشردن دکمه تائید، پرداخت قبض انجام خواهد شد.

پرداخت قبض برق با شماره تماس 1521

هموطنان عزیز با شماره‌گیری 1521 می‌توانند قبض برق خود را از طریق از تلفن پرداخت کنند.

پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک‌ها

کاربران با ورود به وب‌سایت بانکی که در آن حساب بانکی دارند و مراجعه به بخش پرداخت قبوض می‌توانند تمامی قبوض خود از جمله قبض برق را پرداخت کنند.

دریافت قبض برق با شماره کنتور

اگر به قبض کاغذی قدیمی دسترسی ندارید و کنتور شما توسط اداره برق منطقه شما نصب شده باشد، با داشتن شماره بدنه کنتور برق، با مراجعه و یا تماس تلفنی می توانید شناسه قبض برق خود را دریافت کنید. حتی با استفاده از شماره کنتور بدنه برق همسایه خود نیز می توانید این کار را انجام دهید.

درخواست قرائت قبض برق پیش از موعد

چنانچه مستاجر هستید و یا به هر دلیلی خواهان دریافت کارکرد کنتور خود برای دوره خاصی هستید می توانید با ارائه درخواست به اداره برق منطقه خود درخواست مشاهده کارکرد و هزینه برای دوره خاصی را نمایید. این فرایند نیاز به هزینه جهت مراجعه حضوری مامور برق به منزل و قرائت پیش از موعد کنتور دارد.

پرداخت تکراری قبض برق

طبق آخرین اطلاعیه شرکت‌ها، در صورتی که فردی به هر دلیلی قبضی را دوبار پرداخت کند، به طور خودکار به عنوان بستانکار روی قبوض آینده ایشان اعمال می‌شود. اما در مواردی مشابه این مشکل گزارش شده که پرداخت دوم در حساب مشتری اعمال نشده است. از آنجایی که مشترک فرض را بر این گرفته که مبلغ اضافی قرار است در دوره بعد روی قبض اعمال شود، این مشکل را پیگیری نکرده است. در صورت بروز این مشکل، مشترک باید بعد از دریافت قبض دوره جدید به شرکت مربوطه مراجعه و تقاضای کد پیگیری هر دو پرداخت را کرده تا به مشکل رسیدگی شود.

پیگیری پرداخت قبوض و پرداخت اشتباه قبض برق

شهروندان محترم ضمن تاکید بر مطابقت هزینه پرداختی قبض مورد نظر و هزینه تراکنش خود، در صورت پرداخت اشتباه هر یک از قبوض آب، برق و گاز، بایستی با در دست داشتن مدارک پرداخت به سازمان مربوطه مراجعه نمایند.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
شاهرخ خاکپور

من هزینه پرداختی بابت برق دو ماهه ۲۵۰۰۰۰۰ ریال حدودا بوده ولی این ماه دوبرابر شده چرا؟

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود بر شما جناب خاکپور گرامی
برای پیگیری این موضوع لطفا به اداره برق منطقه خود مراجعه کنید.
موفق و شاد باشید

پاسخ
کاربر
روح اله رضازاده

لطفا در جزئیات قبض شناسه قبض و شناسه پرداخت را نیز درج بفرمایید تا با روش‌های دیگری هم بتوانیم قبض را پرداخت نماییم
متشکرم