استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی

ویژگی‌های استعلام ممنوع‌الخروجی با پیشخوان ۲۴

استعلام ممنوع‌الخروجی با کد ملی

برای استعلام ممنوع‌الخروجی در پیشخوان ۲۴ به کد ملی و شماره موبایل خود نیاز دارید. بعد از آن کافی است روی گزینه استعلام کلیک کنید تا نتیجه استعلام ممنوع‌الخروجی را همراه با جزئیات مشاهده کنید.

امکان مشاهده به‌روزترین نتیجه استعلام ممنوع‌الخروجی

با پیشخوان ۲۴ می‌توانید آخرین و به‌روزترین نتیجه استعلام را همراه با ساعت و تاریخ مشاهده کنید. درصورتی‌که تغییرات جدیدی از سوی ناجا اعمال شود، پیشخوان ۲۴ نیز به روز خواهد شد و این اطلاعات را به شما نمایش خواهد داد.

ذخیره سوابق استعلام ممنوع‌الخروجی

سوابق کلیه استعلام‌های مربوط به ممنوع الخروجی در بخش سوابق پیشخوان24 ذخیره می‌شود و می‌توانید به صورت رایگان به آن دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول در مورد ممنوع الخروجی

اگر ممنوع الخروج شویم چه اقدامی باید انجام داد؟

قبل از هر چیزی بهتر است از دلیل ممنوع الخروجی خود مطلع شوید. پس از آن 20 روز فرصت دارید که با مراجعه به دادگاه تجدید نظر نسبت به وضعیت ممنوع الخروجی خود اعتراض کنید.

آیا برای استعلام ممنوع الخروجی باید حتما به اداره گذرنامه مراجعه کنیم؟

خیر؛ دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و برای مشاهده وضعیت ممنوع الخروجی کافیست از سرویس استعلام ممنوع الخروجی پیشخوان24 استفاده کنید.

به چه طریق می‌توان به سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی دسترسی پیدا کرد؟

برای استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی کافیست به سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 و سرویس ممنوع الخروجی مراجعه کنید و به‌روزترین وضعیت ممنوع الخروجی خود را مشاهده کنید.

مدت اعتبار ممنوع‌الخروجی چقدر است؟

طبق ماده ۲۴۸ قانون کیفری مدت زمان اعتبار ممنوع‌الخروجی ۶ ماه است که این مدت می‌تواند توسط دادگاه تمدید شود.

برای استعلام ممنوع‌الخروجی در پیشخوان ۲۴ به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام ممنوع‌الخروجی با پیشخوان ۲۴ تنها نیاز به شماره تماس و کد ملی خود دارید.

چه کسانی می‌توانند نسبت به استعلام ممنوع‌الخروجی با پیشخوان ۲۴ اقدام کنند؟

تمامی افرادی که گذرنامه دارند می‌توانند وضعیت ممنوع الخروجی خود را در سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 با جزئیات مشاهده کنند.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام ممنوع الخروجی

یکی از بدترین اتفاقاتی که یک فرد می‌تواند در طول زندگی خود تجربه کند، ممنوع‌الخروج شدن است. پیشخوان ۲۴ سرویس جدید استعلام ممنوع‌الخروجی با کد ملی را در اختیار تمام کاربران قرار داده است. برای استفاده از این سرویس و مشاهده آخرین وضعیت استعلام ممنوع‌الخروجی خود به کد ملی و شماره تماس نیاز دارید.

افراد به چه دلیلی ممنوع‌الخروج می‌شوند؟

مشکلات کیفری، مالیاتی، قضایی و دارایی از دلایلی هستند که می‌توانند باعث ممنوع الخروج بودن شما شوند. پیش از آشنایی با نحوه استعلام ممنوع الخروجی نیاز است با افرادی که ممنوع‌الخروج می‌شوند، آشنا شوید.

 • بدهکاران مالی و مالیاتی
 • سربازان فراری
 • همسران و پدران
 • بدهکاران چک و مهریه
 • فعالان سیاسی
 • کودکان زیر ۱۸ سال و زنان
 • افراد سابقه‌دار یا دارای سوء شهرت (داشتن سابقه دزدی، کلاه‌برداری و تکدی‌گری) در خارج از کشور
 • محکومان کیفری که هنوز دوران محکومیت خود را به پایان نرساندند.

روش‌های استعلام ممنوع ‌الخروجی

همیشه مهاجرت تنها دلیل خروج از کشور نیست؛ گاهی اوقات سفر، مسابقه، کار یا تحصیل می‌تواند علتی برای خروج از کشور باشد. برای اینکه با خیالی آسوده راهی فرودگاه شوید، بهتر است قبل از خروج از مرزهای کشور نسبت به استعلام ممنوع‌الخروجی کیفری، مالیاتی، مهریه و غیره اقدام کنید.

پیشخوان ۲۴؛ اپلیکیشن استعلام ممنوع‌ الخروجی با کد ملی

اول از همه نیاز است بدانید که در گذشته بیشتر افراد برای پیگیری ممنوع‌الخروجی با کد ملی به اداره گذرنامه مراجعه می‌کردند. تعداد زیادی از افراد هم پشت باجه‌های فرودگاه امام متوجه ممنوعیت خروج از کشور می‌شدند. امروزه نحوه استعلام ممنوع الخروجی آسان‌تر و سریع‌تر از قبل شده است. یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین روش‌ها برای ممنوع الخروجی، استعلام است؛ شما می‌توانید برای پیگیری وضعیت ممنوعیت خروج از کشور از سایت یا اپلیکیشن استعلام ممنوع ‌الخروجی پیشخوان ۲۴ استفاده کنید. برای مشاهده نتیجه استعلام به شماره موبایل و کد ملی خود نیاز دارید.

چگونه استعلام ممنوع الخروجی را انجام دهیم؟

استعلام ممنوع ‌الخروجی با اپلیکیشن پلیس من

یکی از روش‌های استعلام ممنوع‌الخروجی پلیس ۱۰+، استفاده از اپلیکیشن پلیس من است. برای مشاهده ممنوع‌الخروجی باید استعلام بگیرید که هزینه استعلام، مبلغ ۵۲۰۰ تومان است. در نهایت نیاز است شماره تماس و کد ملی خود را وارد کنید تا نتیجه استعلام را در کوتاه‌ترین زمان مشاهده کنید. برای دانلود اپلیکیشن پلیس من نیاز است به سایت epolice.ir مراجعه کنید.

استعلام ممنوع ‌الخروجی قوه قضاییه

استعلام ممنوع‌الخروجی با کد ملی، یکی دیگر از روش‌های استعلام ممنوع‌الخروجی اجرای اسناد رسمی است. برای استفاده از سرویس «ثبت من» قوه قضائیه باید به سایت exitban.ssaa.ir مراجعه کنید. با مراجعه به سامانه اطلاع از ممنوع الخروج بودن، می‌توانید از وضعیت ممنوعیت خروجی خود باخبر شوید. برای مشاهده وضعیت ممنوعیت خروج از کشور به اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد و نام پدر نیاز دارید.

سرویس استعلام ممنوع الخروجی پیشخوان ۲۴ هم آخرین وضعیت ممنوع الخروجی را با گرفتن اطلاعات کمتری به شما نمایش می‌دهد.

استعلام ممنوع ‌الخروجی چک برگشتی

برای استعلام ممنوع‌الخروجی اجرای اسناد رسمی و استعلام ممنوع‌الخروجی چک برگشتی می‌توانید به سامانه ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی exitban.ssaa.ir مراجعه کنید. برای مشاهده آخرین وضعیت ممنوعیت خروج از کشور به اطلاعاتی مانند شماره کد ملی، نام پدر، نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه نیاز دارید. توجه داشته باشید که شما به کمک این سایت می‌توانید از وضعیت ممنوع الخروجی تمام پرونده‌های قضایی خود مطلع شوید.

استعلام ممنوع‌ الخروجی مالیاتی با کد ملی

برای دیدن وضعیت ممنوع‌الخروجی قبل از سال ۹۴ باید به سایت my.tax.gov.ir مراجعه کنید. در این سامانه علاوه بر وضعیت خروج از کشور، میزان بدهی مالیاتی شما نیز قابل نمایش است. در غیر این صورت باید برای اطلاع از وضعیت ممنوعیت خروج خود به اداره گذرنامه یا واحد دادستانی سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه کنید.

استعلام ممنوع‌ الخروجی از پلیس گذرنامه

اگرچه امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که برای استعلام ممنوع‌الخروجی خود از روش‌های غیر حضوری استفاده کنند؛ اما هنوز عده زیادی از افراد هستند که روش حضوری را ترجیح می‌دهند. در این بین برای استعلام ممنوع ‌الخروجی کیفری می‌توانید به صورت حضوری به اداره گذرنامه مراجعه کنید یا از اپلیکیشن پیشخوان ۲۴ و پلیس من برای استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی استفاده کنید.

چنانچه بعد از استعلام ممنوع الخروجی نظامیان، متوجه ممنوعیت خروج از کشور شدید؛ باید برای ثبت درخواست خروج موقت از کشور به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

استعلام ممنوع‌الخروجی سامانه ثبت اسناد و املاک کشور

با مراجعه به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی ssaa.ir می‌توانید از آخرین وضعیت ممنوع ‌الخروجی پرونده‌های ثبتی خود مطلع شوید.

هم‌چنین در شرایط زیر می‌توانید از سایت my.ssaa.ir استفاده کنید و نتیجه استعلام ممنوع‌الخروجی خود را مشاهده کنید.

 • استعلام ممنوع ‌الخروجی مهریه
 • استعلام ممنوع ‌الخروجی فرزند

استعلام ممنوع الخروجی اتباع خارجی

اتباع خارجی هم مانند افراد داخل کشور ممنوع‌الخروج می‌شوند و اجازه خروج از کشور را تا زمان پرداخت بدهی ندارند. برای پیگیری وضعیت و علت ممنوع الخروجی نیاز است یکی از دوستان یا اطرافیان نزدیک به دفاتر پلیس + ۱۰ یا اداره گذرنامه مراجعه کند و استعلام ممنوع الخروجی اتباع خارجی را بگیرد.

تا چند وقت پیش روش‌های استعلام ممنوع ‌الخروجی از طریق تلفن یا پیامک هم جوابگو بودند؛ اما در حال حاضر روش‌های اینترنتی جایگزین این دو روش قدیمی شده‌اند

مدت زمان ممنوع‌الخروجی

طبق ماده ۲۴۸ قانون کیفری مدت زمان اعتبار ممنوع‌الخروجی ۶ ماه است که این مدت قابل تمدید است.

نحوه رفع ممنوع‌الخروجی

ممکن است به دلایل مختلف مانند عدم پرداخت مهریه، داشتن بدهی مالیاتی و مالی ممنوع الخروج شوید. برای رفع ممنوعیت خروج از کشور باید بر اساس علت ممنوع الخروجی از یکی از راهکارهای زیر استفاده کنید.

 • پرداخت بدهی کامل یا گذاشتن وثیقه
 • دریافت اجازه پدر یا گرفتن رضایت‌نامه محضری از همسر
 • اعتراض نسبت به رای یا گذراندن مدت زمان مجازات کیفری
 • اجازه خروج از کشور برای مسافرت زیارتی یا سفرهای ضروری

اعتراض به ممنوع الخروجی

صدور قرار ممنوع الخروجی توسط بازپرس: این حکم تا 10 روز قابلیت اعتراض دارد و می‌توانید در دادگاه صالح نسبت به صدور این قرار اعتراض کنید.

صدور قرار ممنوع الخروجی توسط دادگاه: کسی که ممنوع الخروج شده است، می‌تواند به مدت 20 روز به صدور این قرار در دادگاه تجدیدنظر اعتراض کند .

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.