محتوی اصلی صفحه

انتخاب دسته‌بندی

اگر مشکل شما در لیست بالا نبود با ما در تماس باشید. تماس با 021 91074811 ارتباط با پشتیبانی تلگرامی

سوالات خلافی

چرا پس از پرداخت جرایم رانندگی، جریمه پرداخت شده از لیست خلافی حذف نشده است؟
اگر خلافی خود را با پیشخوان 24 پرداخت کنید دقیقا همان تاریخ به عنوان زمان تسویه قبض شما درج خواهد شد. متاسفانه مکانیزم سامانه راهور 120 دستی است و معمولا به‌روزرسانی لیست جریمه‌های رانندگی زمان‌بر است. قبض‌های پرداختی شما در همان روز پرداخت، از طریق پیشخوان 24 تسویه می‌شوند. برای اطمینان بیشتر می‌توانید به صورت حضوری به مراکز پلیس 10+ مراجعه کنید و وضعیت پرداختی خلافی‌های خود را پیگیری نمایید. اگر قبل از اتمام مهلت پرداخت اقدام به پرداخت خلافی کنید ( حتی یک روز قبل از پایان مهلت پرداخت) جریمه شما تسویه خواهد شد.
چرا قبض جریمه صادره دارای شناسه قبض و شناسه پرداخت نیست؟
در برخی موارد به دلیل فرایند دستی پلیس راهور، فرایند صدور شناسه قبض و شناسه پرداخت برای برخی از جرایم به زمان بیشتری نیاز دارد. توصیه می کنیم اگر تا 20 الی 25 روز از زمان صدور جریمه شناسه قبض و شناسه پرداختی برای آن صادر نشد، به مراکز پلیس 10+ مراجعه نمائید.
چگونه خلافی موتور را استعلام بگیریم؟
برای دریافت خلافی موتور باید کد پشت کارت موتور را در کادر مربوطه در بخش پرداخت خلافی پیشخوان 24 وارد نمایید.
پرداخت اقساطی جرائم رانندگی چگونه است؟
امکان پرداخت اقساطی خلافی به طور مستقیم وجود ندارد؛ اما اگر تعداد جرائم رانندگی شما زیاد باشد می‌توانید با در نظر گرفتن اولویت تاریخ مهلت پرداخت، اقدام به پرداخت یک یا چند قبض کنید.
مبلغ کدام یک از انواع جرایم رانندگی در صورت عدم پرداخت دوبرابر خواهد شد؟
در صورت عدم پرداخت جرایم الصاقی، خودداری و تسلیمی پس از گذشت 60 روز از زمان صدور، امکان دو برابر شدن مبلغ جریمه وجود دارد.

سوالات شارژ تلفن همراه

چگونه جزییات تراکنش‌های خرید شارژ را پیگیری کنیم؟
در صورتی که از پیشخوان 24 اقدام به خرید شارژ کرده باشید، می‌توانید وضعیت پرداخت را از بخش سوابق پیگیری و مشاهده نمایید؛ در صورت خرید شارژ با استفاده از روش‌های دیگر، امکان پیگیری از طریق پیشخوان 24 وجود ندارد.
اگر اطلاعات مربوط به خرید در قسمت سوابق موجود نبود چه کاری باید انجام داد؟
اگر اطلاعات مربوط به شارژ خریداری شده در قسمت سوابق پس از 72 ساعت از زمان خرید موجود نبود خرید شما ناموفق بوده و وجه مربوطه از طرف بانک به حساب شما عودت داده خواهد شد. در صورتیکه ظرف دو هفته از تاریخ خرید وجه مربوطه به حساب شما برگشت داده نشد، با پشتیبانی تلفنی ما در تماس باشید.
کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده بسته شارژ همراه اول چیست؟
با شماره‌گیری کد دستوری #11*140* می‌توانید از باقی‌مانده شارژ همراه اول خود مطلع شوید.
کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده بسته شارژ ایرانسل چیست؟
با شماره‌گیری کد دستوری #2*1*555* می‌توانید از باقی‌مانده شارژ ایرانسل خود مطلع شوید.
کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده شارژ رایتل چیست؟
با شماره‌گیری کد دستوری #140* می‌توانید از باقی‌مانده شارژ رایتل خود مطلع شوید.
آیا برای خرید شارژ به رمز پویا نیاز داریم؟
بانک‌ها تا سقف 100 هزار تومان، امکان خرید اینترنتی را بدون نیاز به رمز پویا برای دارندگان کارت بانکی فراهم کرده‌اند.

سوالات تلفن ثابت

پس از پرداخت قبض تلفن ثابت، مدت زمان اتصال تلفن قطع شده چه مدت می باشد؟
کلیه قبوض پرداختی شما بلافاصله بعد از پرداخت، از طریق درگاه پرداخت بانک تسویه می‌شوند، اما ممکن است فرایند وصل شدن تلفن ثابت تا 48 ساعت زمان ببرد. در صورتی که تمایل به وصل شدن سریع تلفن را داشته باشید، می‌توانید با مراکز امور مشترکین تلفن ثابت منطقه خود تماس گرفته و کد پیگیری خود را اعلام کنید. کد پیگیری پس از پرداخت قبض تلفن ثابت صادر می‌شود، با اعلام کد پیگیری به مراکز مخابرات منطقه خود، تلفن شما وصل خواهد شد.
تفاوت قبض میان دوره تلفن ثابت با قبض پایان دوره چیست؟
قبض پایان‌دوره کارکرد ۲ ماه آخر تلفن شما را نشان می دهد اما قبض میان‌دوره کل هزینه کارکرد تلفن شما را شامل می شود. برای مثال اگر شما در تاریخ ۱۰ خرداد قبض خود را استعلام کنید، قبض پایان دوره هزینه کارکرد از تاریخ یک فروردین تا ۳۱ اردیبهشت (دو ماه) را نمایش می دهد. در حالی که قبض میان دوره برای این مثال هزینه کارکرد ۷۰ روز (۶۰ روز پایان دوره + ۱۰ روز از ماه جاری) را نمایش می‌دهد. به طور کلی قبض میان دوره برابر است با پایان دوره + تعداد روز های ماه جاری. قبض پایان دوره و میان دوره را نباید همزمان پرداخت کنید. اگر قبض میان دوره را پرداخت کرده باشید قبض پایان دوره نیز به طور اتوماتیک تسویه خواهد شد.
در صورت پرداخت تکراری قبض تلفن ثابت چه باید کرد؟
با توجه به زیرساخت تمام اتوماتیک این سرویس در کشور، در صورت پرداخت تکراری قبض به عنوان بستانکار در نظر گرفته‌ می‌شوید و این مبلغ روی قبض دوره بعد شما اعمال خواهد شد.
آیا امکان دسترسی به قبض‌های دوره‌های قبل تلفن ثابت وجود دارد؟
درصورتی که دوره‌های قبلی قبض تلفن ثابت را نیز از طریق پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید، می‌توانید از قسمت سوابق اطلاعات تراکنش‌های خود را مشاهده کنید، در غیر اینصورت باید حضوری به اداره مخابرات منطقه خود مراجعه نمائید.
چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟
در صورتی که قبض خود را با سایت یا اپلیکیشن پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید، تمامی جزئیات مربوط به وضعیت پرداخت قبوض در بخش سوابق شما ذخیره شده است و هر زمان می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

سوالات تامین اجتماعی

برای مشاهده سوابق تامین اجتماعی با استفاده از پیشخوان 24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای مشاهده سوابق تامین اجتماعی با استفاده از پیشخوان 24 به نام کاربری و گذرواژه‌ای که با آن در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده‌اید نیاز دارید.
در صورت فراموشی گذرواژه سوابق تامین اجتماعی چه باید کرد؟
اگر تاکنون در سایت www.sabeghe.tamin.ir و یا www.eservices.tamin.ir ثبت نام نموده‌اید، وارد یکی از این سایت‌ها شده و در قسمت ورود به سامانه، گزینه بازیابی رمزعبور را انتخاب کنید.
چگونه می‌توان در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کرد؟
برای ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی و استفاده از امکانات این درگاه خدمات الکترونیکی، باید به آدرس اینترنتی www.sabeghe.tamin.ir و یا www.eservices.tamin.ir مراجعه نموده و مراحل ثبت‌نام را تکمیل فرمایید.
چه جزئیاتی از سوابق بیمه تامین اجتماعی با استفاده از پیشخوان 24 قابل مشاهده است؟
با استفاده از پیشخوان 24 نام بیمه‌شده، شماره بیمه، سابقه به تفکیک و آخرین وضعیت واریزی قابل دسترسی هستند.
اگر اطلاعات سابقه بیمه نمایش داده شده اشتباه باشد، چه باید کرد؟
در صورت بروز این مشکل باید حضوری به شعبه تامین اجتماعی مراجعه نموده و پس از ثبت درخواست، فرآیند رفع مغایرت توسط شعبه انجام گیرد.
اگر مشکل شما در لیست بالا نبود با ما در تماس باشید. تماس با 021 91074811 ارتباط با پشتیبانی تلگرامی