محتوی اصلی صفحه

استعلام قبض همراه اول

همراه اول مدت‌هاست که قبض کاغذی خود را حذف کرده و مشترکین این اپراتور از روش‌های مختلفی برای استعلام و پرداخت قبوض خود استفاده می‌کنند. پیشخوان24 در کنار تمامی خدمات خود امکان استعلام و پرداخت قبض همراه اول را نیز قرار داده است. برای مشاهده قبوض همراه اول کافیست شماره موبایل خود را وارد کنید و به راحتی عملیات استعلام و پرداخت را انجام دهید.

استعلام قبض همراه اول

ویژگی‌های استعلام قبض همراه اول با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد قبض همراه اول

چه زمانی پس از پرداخت بدهی، سیم کارت قطع شده همراه اول وصل می‌شود؟

با پرداخت قبض سیم کارت‌هایی که به دلیل بدهی، قطعی یک طرفه و دو طرفه دارند از طریق سایت و یا اپلیکیشن پیشخوان 24، تلفن شما در کمتر از 24 ساعت کاری به صورت اتوماتیک وصل خواهد شد.

اگر به هر دلیلی قبض همراه اول دو بار پرداخت شود چه باید کرد؟

در صورت پرداخت تکراری قبض، بلافاصله به عنوان بستانکار شناخته می‌شوید. پیشخوان 24 برای این حالت، بستانکار بودن مشترک را نمایش می‌دهد.

پیگیری پرداخت اشتباه قبض همراه اول چگونه است؟

مشترکین تلفن‌های همراه در صورت وقوع مشکل در زمان پرداخت، می‌توانند با در دست داشتن مدارک پرداخت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و قبض پرداختی را پیگیری کنند.

تفاوت قبض میان دوره و پایان دوره همراه اول در چیست؟

مشابه قبض تلفن ثابت، قبض پایان دوره کارکرد 2 ماه آخر موبایل شما را نشان می‌دهد. قبض میان دوره کل هزینه کارکرد موبایل را شامل می‌شود. به طور کلی مبلغ میان دوره = پایان دوره + تعداد روزهای ماه جاری. در صورت پرداخت قبض میان دوره کلیه بدهی شما، یعنی قبض پایان دوره قبل نیز، تسویه می‌شود.

در صورت عدم دریافت پیامک صورتحساب دوره، آیا همچنان امکان مشاهده قبض همراه اول در پیشخوان24 وجود دارد؟

برای راحتی کار، اپلیکیشن پیشخوان24 را دانلود و روی موبایل خود نصب کنید و دیگر منتظر پیامک قبض همراه اول خود نباشید. تنها با یک بار واردکردن اطلاعات، قبض شما در اپلیکیشن ذخیره می‌شود و هر دوره می‌توانید به راحتی استعلام و پرداخت قبوض خود را انجام دهید.

استعلام قبض همراه اول با پیشخوان24

پرداخت آسان قبوض یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مشترکین اپراتور همراه اول است و پیشخوان24 با در نظر گرفتن این نیاز سعی بر این داشته تا امکان استعلام و پرداخت قبوض همراه اول را در کنار دیگر خدمات خود برای کاربران فراهم کند و تجربه‌ای متفاوت از پرداخت قبوض را در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر همراه اول، امکان پرداخت قبوض دو اپراتور ایرانسل و رایتل نیز از طریق پیشخوان 24 وجود دارد.

دریافت قبض همراه اول

تمامی قبوض شهری مانند قبض تلفن ثابت، آب، برق و گاز نیز به سادگی از طریق پیشخوان 24 قابل پرداخت هستند.

روش‌های پرداخت قبض همراه اول

اپلیکیشن‌های پرداخت قبوض

با گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشن‌ها نیز در زمینه‌های مختلف به کمک کاربران می‌آیند. از جمله پرکاربردترین نرم‌افزارها ، برنامه‌های پرداختی هستند که امکان پرداخت قبض را برای شما فراهم می‌کنند. پیشخوان 24، قبضینو، آپ، 724 و ... از جمله برنامه‌هایی هستند که امکان پرداخت و مشاهده قبض همراه اول را به سادگی برای کاربران فراهم می‌کنند. کافیست شماره موبایل خود را وارد کنید و پس از انتخاب قبض میان‌دوره یا پایان دوره قبوض خود را استعلام و پرداخت کنید.

پرداخت قبض همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من

اپلیکیشن همراه من را از سایت همراه اول یا استورهای معتبر دانلود و روی گوشی خود نصب کنید و سپس مراحل ثبت نام را طی کنید. در بخش صورتحساب من با انتخاب گزینه‌های مربوط به پایان دوره و میان دوره امکان مشاهده جزئیات کامل صورتحساب وجود دارد. با انتخاب درگاه بانکی می‌توانید قبض همراه اول خود را پرداخت کنید. این اپلیکیشن امکان استفاده از خدمات دیگری از جمله خرید بسته اینترنتی و شارژ همراه اول را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاهده و پرداخت قبض از طریق سایت همراه اول

با مراجعه به سایت همراه اول به آدرس www.mci.ir و یا www.shop.mci.ir/billing می‌توانید در صفحه صورتحساب، صورتحساب میان‌دوره و پایان‌دوره خود را مشاهده و در صورت تمایل آن را پرداخت کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای پرداخت صورتحساب خود از این طریق باید شماره موبایل همراه اولی خود را در این سایت وارد کنید.

پرداخت قبض همراه اول از طريق پيام كوتاه

برای پرداخت قبوض همراه اول از طریق پيام كوتاه باید با فرمت اعلام شده از طریق بانک، پیامکی را به شماره‌اي كه بانک در اختيارتان قرار داده است، ارسال کنید. برای مثال فرمت پیام جهت پرداخت قبوض از طریق پیام کوتاه در بانک تجارت بدین شکل است: رمز پرداخت کننده + شناسه پرداخت + شناسه قبض + شماره حساب + ۳
در پرداخت از طریق پیامک به این نکات توجه داشته باشید:

پرداخت قبض از طریق درگاه اینترنتی بانک

برای پرداخت صورتحساب همراه اول می‌توانید از سایت اینترنتی بانک‌ها نیز استفاده کنید. برای این کار کافیست به قسمت بانكداري الكترونيك سايت مورد نظر مراجعه کنید و كد شناسايي و كلمه عبور خود را كه از شعبه دريافت کرده‌اید، وارد كنيد. سپس در قسمت پرداخت قبوض، قبض همراه اول را انتخاب و آن را پرداخت کنید.

پرداخت قبض همراه اول از طريق POS

امکان پرداخت صورتحساب همراه اول و کلیه قبوض با استفاده از دستگاه POS نیز در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید به سادگی صورتحساب موبایل خود را از این طریق پرداخت کنید.

پرداخت قبض همراه اول با استفاده از دستگاه خودپرداز

برای پرداخت از طریق دستگاه خودپرداز ابتدا كارت خود را در دستگاه خودپرداز قرار دهيد و سپس از منوي پرداخت قبض، گزينه تلفن همراه را انتخاب کنيد و عملیات پرداخت قبض همراه اول خود را انجام دهید.

پرداخت ازطریق سامانه اطلاع رسانی 9990

مشترکین همراه اول با شماره‌گیری 9990 می‌توانند به راحتی قبوض میان‌دوره یا پایان‌دوره خود را پرداخت کنند. این روش برای پرداخت قبض همراه اول با تلفن است.

پرداخت قبض همراه اول از طریق کد دستوری *1#

از طریق گوشی موبایل خود کد دستوری *1# را شماره گیری کنید سپس وارد منوی قبض شوید. نوع صورتحساب میان‌دوره و پایان‌دوره را انتخاب کنید و پس از آن می‌توانید آن را پرداخت کنید.

پرداخت قبض همراه اول از طریق کد دستوری *100#

از طریق گوشی موبایل خود کد دستوری *100# را شماره گیری کنید سپس وارد منوی قبض شوید. نوع صورتحساب میان‌دوره و پایان‌دوره خود را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید آن را پرداخت کنید.

جزئیات و ریز قبض همراه اول

قبض همراه اول جزئیات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد:

بخش پایان دوره و میان دوره صورتحساب همراه اول

قبوض همراه اول به دو صورت صادر می‌شوند. یکی قبوض میان‌دوره و دیگری قبوض پایان‌دوره. تفاوت قبض میان دوره و پایان دوره در بازه زمانی آن‌ها می‌باشد. قبض‌های پایان‌دوره تلفن همراه به صورت ماهیانه صادر می‌شود و میزان کارکرد تلفن شما را در این بازه زمانی نشان می دهد. صورتحساب میان دوره میزان کارکرد و هزینه شما را تا همان روز از ماه جاری محاسبه می‌کند. برای مثال اگر بخواهید صورتحساب خود را در تاریخ 15 اردیبهشت مشاهده کنید قبض پایان دوره شما متعل به ماه فروردین است اما قبض میان‌دوره، کارکرد شما را تا تاریخ 15 اردیبهشت نمایش می‌دهد. به عبارتی قبض میان دوره = قبض پایان دوره + کارکرد روز های ماه جاری
اگر مشترکی صورتحساب میان‌دوره خود را پرداخت کند کل کارکرد تلفن خود را پرداخت کرده است و دیگر نیازی به پرداخت صورتحساب پایان‌دوره خود ندارد. در صورتی که هر دو را پرداخت کند، میزان پرداخت اضافی به صورت بستانکار در قبض دوره بعدی اعمال خواهد شد.

بخش ریز صورتحساب همراه اول و جزئیات قبض

جزئیات درج شده در قبض همراه اول به شرح زیر می‌باشد:

پیگیری پرداخت قبض همراه اول

مشترکینی که قبض خود را از طریق اپلیکیشن پیشخوان 24 پرداخت می‌کنند می توانند با مراجعه به بخش سوابق تمامی قبوض پرداخت شده خود را پیگیری کنند. در صورتی که از سایر سامانه‌های پرداخت استفاه کرده باشید باید با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت، وضعیت پرداخت را از سامانه مورد نظر پیگیری کنید.

پرداخت تکراری قبض همراه اول

در صورت پرداخت تکراری قبض، بلافاصله به عنوان بستانکار شناخته می‌شوید. پیشخوان 24 برای این حالت، بستانکار بودن مشترک را نمایش می‌دهد.

تقسیط بدهی همراه اول

کلیه مشترکین تلفن همراه که در وضعیت نرمال یا قطع می‌باشند و مبلغ بدهی آنها حداقل 500,000 ریال باشد می توانند از طریق سامانه همراه من (بخش صورتحساب من / تقسیط بدهی) و همچنین مراکز تلفن ثابت در تهران و یا ادارات مشترکین در استان‌ها نسبت به تقسیط بدهی خود اقدام نمایند.
در مدت تقسیط محدویت‌های زیر برای خطوط تقسیط شده برقرار می‌گردد:

وصل تلفن همراه قطع شده

در صورتی که سیم کارت شما به دلیل بدهی قطع شده است کافیست صورتحساب خود را با استفاده از یکی از روش‌های ذکر شده، پرداخت کنید. پس از پرداخت آخرین (جدیدترین) صورتحساب توسط مشترک، معمولا 24 ساعت طول می کشد تا تائید پرداخت قبض توسط بانک به همراه اول اعلام شود. پس از آن، خط مشترک بلافاصه وصل می‌شود.

اخبار و مقالات مرتبط