محتوی اصلی صفحه

استعلام و پرداخت آنلاین قبض تلفن ثابت

پرداخت قبوض تلفن ثابت نیز یکی دیگر از خدماتی است که در پیشخوان 24 در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم تا به راحتی و با وارد کردن شماره تلفن ثابت خود، صورتحساب میان‌دوره یا پایان‌دوره خود را مشاهده و در صورت تمایل با اطمینان آن را پرداخت نمایید.

استعلام و پرداخت قبض تلفن

ویژگی‌های استعلام قبض تلفن ثابت با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد قبض تلفن ثابت

پس از پرداخت قبض تلفن ثابت، مدت زمان اتصال تلفن قطع شده چه مدت می باشد؟

کلیه قبوض پرداختی شما بلافاصله بعد از پرداخت، از طریق درگاه پرداخت بانک تسویه می‌شوند، اما ممکن است فرایند وصل شدن تلفن ثابت تا 48 ساعت زمان ببرد. در صورتی که تمایل به وصل شدن سریع تلفن را داشته باشید، می‌توانید با مراکز امور مشترکین تلفن ثابت منطقه خود تماس گرفته و کد پیگیری خود را اعلام کنید. کد پیگیری پس از پرداخت قبض تلفن ثابت صادر می‌شود، با اعلام کد پیگیری به مراکز مخابرات منطقه خود، تلفن شما وصل خواهد شد.

تفاوت قبض میان دوره تلفن ثابت با قبض پایان دوره چیست؟

قبض پایان‌دوره کارکرد ۲ ماه آخر تلفن شما را نشان می دهد اما قبض میان‌دوره کل هزینه کارکرد تلفن شما را شامل می شود. برای مثال اگر شما در تاریخ ۱۰ خرداد قبض خود را استعلام کنید، قبض پایان دوره هزینه کارکرد از تاریخ یک فروردین تا ۳۱ اردیبهشت (دو ماه) را نمایش می دهد. در حالی که قبض میان دوره برای این مثال هزینه کارکرد ۷۰ روز (۶۰ روز پایان دوره + ۱۰ روز از ماه جاری) را نمایش می‌دهد. به طور کلی قبض میان دوره برابر است با پایان دوره + تعداد روز های ماه جاری. قبض پایان دوره و میان دوره را نباید همزمان پرداخت کنید. اگر قبض میان دوره را پرداخت کرده باشید قبض پایان دوره نیز به طور اتوماتیک تسویه خواهد شد.

در صورت پرداخت تکراری قبض تلفن ثابت چه باید کرد؟

با توجه به زیرساخت تمام اتوماتیک این سرویس در کشور، در صورت پرداخت تکراری قبض به عنوان بستانکار در نظر گرفته‌ می‌شوید و این مبلغ روی قبض دوره بعد شما اعمال خواهد شد.

آیا امکان دسترسی به قبض‌های دوره‌های قبل تلفن ثابت وجود دارد؟

درصورتی که دوره‌های قبلی قبض تلفن ثابت را نیز از طریق پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید، می‌توانید از قسمت سوابق اطلاعات تراکنش‌های خود را مشاهده کنید، در غیر اینصورت باید حضوری به اداره مخابرات منطقه خود مراجعه نمائید.

چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟

در صورتی که قبض خود را با سایت یا اپلیکیشن پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید، تمامی جزئیات مربوط به وضعیت پرداخت قبوض در بخش سوابق شما ذخیره شده است و هر زمان می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت با پیشخوان 24 

با استفاده از پیشخوان 24 دیگر نیازی به قبض کاغذی ندارید و بدون نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت خود را انجام دهید. مشاهده جزئیات قبوض تلفن ثابت نیز یکی دیگر از امکانات پیشخوان 24 است که استعلام قبوض را به تجربه‌ای راحت‌تر تبدیل می‌کند.

در پیشخوان 24 امکان نامگذاری قبوض استعلام گرفته‌شده نیز وجود دارد و می‌توانید هر یک از قبوض خود را با نام مورد نظر خود ذخیره کنید و هر دوره به سادگی استعلام را انجام دهید. سوابق پرداخت شما نیز در اپلیکیشن ذخیره می‌شود و هر زمان که خواستید می‌توانید وضعیت پرداخت را پیگیری کنید.

استعلام و مشاهده قبض تلفن ثابت

تفاوت قبض پایان‌دوره و میان‌دوره تلفن ثابت

قبض پایان‌دوره کارکرد ۲ ماه آخر تلفن شما را نشان می دهد اما قبض میان دوره کل هزینه کارکرد تلفن شما را شامل می‌شود. برای مثال اگر شما در تاریخ ۱۰ خرداد قبض خود را استعلام کنید، قبض پایان دوره هزینه کارکرد از تاریخ یک فروردین تا ۳۱ اردیبهشت (دو ماه) را نمایش می‌دهد. در حالی که قبض میان دوره برای این مثال هزینه کارکرد ۷۰ روز ( ۶۰ روز پایان دوره + ۱۰ روز از ماه جاری ) را نمایش می‌دهد.

به طور کلی می‌توان گفت میان دوره = پایان دوره + تعداد روز های ماه جاری. قبض پایان ‌دوره و میان‌دوره را نباید همزمان پرداخت کنید. اگر قبض میان دوره را پرداخت کرده باشید قبض پایان دوره نیز به طور اتوماتیک پرداخت خواهد شد.

روش‌های پرداخت قبض تلفن ثابت

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق سایت www.tci.ir

مشترکین تلفن ثابت با مراجعه به وبسایت شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir می‌توانند از سرویس‌های مشاهده قبض تلفن ثابت، استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت استفاده نمایند. پس از ورود به سایت tci.ir با انتخاب گزینه پرداخت من، تکمیل فرم اطلاعات ثبت نام، دریافت کد تایید و تکمیل ثبت نام می‌توانید از بخش پرداخت اینترنتی قبض تلفن، به راحتی تمامی قبض‌های تلفن ثابت خود را پرداخت نمایید.

پرداخت قبوض تلفن با شماره ۱۸۱۸

مشترکین تلفن ثابت می‌توانند با شماره گیری ۱۸۱۸ (‌از تلفن ثابت یا تلفن همراه) قبوض تلفن ثابت خود را پرداخت کنند. از دیگر امکانات سامانه پرداخت غیر حضوری شرکت مخابرات‌ دریافت قبض میان‌دوره تلفن ثابت است. مشترکین می‌توانند با شماره ۱۸۱۸ تماس گرفته و ریز مکالمات خود را به همراه آخرین دوره صورتحساب دریافت و از طریق همین سامانه اقدام به پرداخت قبوض خود کنند. مشترکان تمامی بانک‌های عضو شتاب با دارا بودن رمز دوم کارت خود می‌توانند برای پرداخت غیر حضوری قبض با ۱۸۱۸ اقدام کنند.

پرداخت قبوض با سامانه 2000

شرکت مخابرات استان تهران برای راحتی شهروندان تهرانی سامانه ۲۰۰۰ را طراحی کرده است. مشترکین با شماره گیری ۲۰۰۰ و درج شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانند تمام قبوض خود ( قبض تلفن همراه اول، قبض گاز، قبض تلفن، پرداخت قبض مالیات و قبض جریمه) را پرداخت نمایند.

استفاده از اپلکیشن‌های پرداخت قبض

اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی امکان پرداخت آسان را برای کاربران بسیاری فراهم کرده‌اند. از جمله نرم افزار‌های پرداخت می‌توان به برنامه‌های پیشخوان 24، آپ، قبضینو و 724 اشاره کرد. با استفاده از شماره تلفن ثابت خود و این اپلیکیشن‌ها می‌توانید به سادگی صورتحساب میان‌دوره یا پایان‌دوره خود را مشاهده و در صورت تمایل آن را پرداخت کنید.

مشاهده قبض تلفن از طریق شماره پیامک 3000713

مشترکین می‌توانند با ارسال شماره ۸ رقمی تلفن ثابت خود بدون کد به شماره ۳۰۰۰۷۱۳ خلاصه صورتحساب دوره‌ای خود را مشاهده نمایند. استفاده از این سرویس پیامکی رایگان است.

پرداخت تکراری قبض تلفن ثابت

با توجه به زیر ساخت کاملا اتوماتیک این سرویس در کشور، در صورت پرداخت تکراری قبض، بلافاصله به عنوان بستانکار شناخته می‌شوید. با توجه به اینکه مخابرات، قبض میان دوره نیز ارائه می‌دهد، به راحتی می‌توانید با استعلام قبض میان دوره این مورد را چک کنید و از پرداخت مجدد قبوض خودداری کنید.

پیگیری پرداخت قبوض تلفن ثابت

اگر قبض تلفن ثابت خود را از طریق سایت یا اپلیکیشن پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید برای پیگیری وضعیت پرداخت کافیست به بخش سوابق مراجعه کنید و رسید قبض خود را مشاهده کنید.

اخبار و مقالات مرتبط