استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت

استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت

شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام قبض تلفن ثابت با پیشخوان 24

مشاهده قبض تلفن با شماره تلفن

جهت تسهیل فرایند مشاهده و پرداخت قبوض، امکان استعلام قبض تلفن ثابت بدون نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت و تنها با استفاده از شماره تلفن ثابت فراهم شده است. با وارد کردن شماره خود مبلغ قبض میان دوره و پایان دوره و جزئیات قبض به سادگی در دسترس شما خواهد بود.

نمایش قبض میان‌دوره و پایان‌دوره تلفن ثابت

امکان مشاهده قبض میان‌دوره و پایان‌دوره تلفن ثابت با استفاده از سایت و اپلیکیشن پیشخوان 24 در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد. قبض پایان دوره، کارکرد یک دوره کامل (تا زمان صدور قبض) است اما قبض ‌میان‌دوره کل هزینه کارکرد را تا همان روزی که استعلام را انجام می‌دهید به شما نمایش می‌دهد. به این نکته توجه داشته باشید که اگر قبض میان‌دوره تلفن ثابت خود را پرداخت کنید دیگر نیازی به پرداخت قبض پایان‌دوره نخواهید داشت.

نمایش جزئیات قبض تلفن ثابت

امکان مـشاهده مبلغ قـبض تلـفن به تفکـیک کـارکرد میـان‌دوره و پایان‌دوره و همـچنین جزئیات کـامل آخـرین قـبض پایان دوره شـامل ریز اطـلاعات قـبض کـاغذی، در اخـتیار شـما کاربران عزیز قرار گرفته است.

سوالات متداول در مورد قبض تلفن ثابت

پس از پرداخت قبض تلفن ثابت، مدت زمان اتصال تلفن قطع شده چه مدت می باشد؟

کلیه قبوض پرداختی شما بلافاصله بعد از پرداخت، از طریق درگاه پرداخت بانک تسویه می‌شوند، اما ممکن است فرایند وصل شدن تلفن ثابت تا 48 ساعت زمان ببرد. در صورتی که تمایل به وصل شدن سریع تلفن را داشته باشید، می‌توانید با مراکز امور مشترکین تلفن ثابت منطقه خود تماس گرفته و کد پیگیری خود را اعلام کنید. کد پیگیری پس از پرداخت قبض تلفن ثابت صادر می‌شود، با اعلام کد پیگیری به مراکز مخابرات منطقه خود، تلفن شما وصل خواهد شد.

تفاوت قبض میان دوره تلفن ثابت با قبض پایان دوره چیست؟

قبض پایان‌دوره تلفن ثابت، کارکرد ۱ ماهه تلفن شما را نمایش می‌دهد. اما قبض میان‌دوره کل هزینه کارکرد تلفن شما تا روز استعلام را نمایش می‌دهد. به صورت کلی قبض میان‌دوره برابر است با مبلغ قبض پایان‌دوره + کارکرد تلفن برای روزهای ماه جاری. توجه داشته باشید که قبض پایان‌دوره و میان‌دوره را نباید همزمان پرداخت کنید. در صورت پرداخت قبض میان‌دوره، قبض پایان‌دوره نیز به صورت خودکار تسویه خواهد شد.

در صورت پرداخت تکراری قبض تلفن ثابت چه باید کرد؟

با توجه به زیرساخت تمام اتوماتیک این سرویس در کشور، در صورت پرداخت تکراری قبض به عنوان بستانکار در نظر گرفته‌ می‌شوید و این مبلغ روی قبض دوره بعد شما اعمال خواهد شد.

آیا امکان دسترسی به قبض‌های دوره‌های قبل تلفن ثابت وجود دارد؟

درصورتی که دوره‌های قبلی قبض تلفن ثابت را نیز از طریق پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید، می‌توانید از قسمت سوابق اطلاعات تراکنش‌های خود را مشاهده کنید، در غیر اینصورت باید حضوری به اداره مخابرات منطقه خود مراجعه نمائید.

چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟

در صورتی که قبض خود را با سایت یا اپلیکیشن پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید، تمامی جزئیات مربوط به وضعیت پرداخت قبوض در بخش سوابق شما ذخیره شده است و هر زمان می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت با پیشخوان 24

با استفاده از پیشخوان 24 دیگر نیازی به قبض کاغذی ندارید و بدون نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت خود را انجام دهید. مشاهده جزئیات قبوض تلفن ثابت نیز یکی دیگر از امکانات پیشخوان 24 است که استعلام قبوض را به تجربه‌ای راحت‌تر تبدیل می‌کند.

در پیشخوان 24 امکان نامگذاری قبوض استعلام گرفته‌شده نیز وجود دارد و می‌توانید هر یک از قبوض خود را با نام مورد نظر خود ذخیره کنید و هر دوره به سادگی استعلام را انجام دهید. سوابق پرداخت شما نیز در اپلیکیشن ذخیره می‌شود و هر زمان که خواستید می‌توانید وضعیت پرداخت را پیگیری کنید.

تفاوت قبض پایان‌دوره و میان‌دوره تلفن ثابت

قبض پایان‌دوره کارکرد ۲ ماه آخر تلفن شما را نشان می دهد اما قبض میان دوره کل هزینه کارکرد تلفن شما را شامل می‌شود. برای مثال اگر شما در تاریخ ۱۰ خرداد قبض خود را استعلام کنید، قبض پایان دوره هزینه کارکرد از تاریخ یک فروردین تا ۳۱ اردیبهشت (دو ماه) را نمایش می‌دهد. در حالی که قبض میان دوره برای این مثال هزینه کارکرد ۷۰ روز ( ۶۰ روز پایان دوره + ۱۰ روز از ماه جاری ) را نمایش می‌دهد.

به طور کلی می‌توان گفت میان دوره = پایان دوره + تعداد روز های ماه جاری. قبض پایان ‌دوره و میان‌دوره را نباید همزمان پرداخت کنید. اگر قبض میان دوره را پرداخت کرده باشید قبض پایان دوره نیز به طور اتوماتیک پرداخت خواهد شد.

روش‌های پرداخت قبض تلفن ثابت

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق سایت www.tci.ir

مشترکین تلفن ثابت با مراجعه به وبسایت شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir می‌توانند از سرویس‌های مشاهده قبض تلفن ثابت، استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت استفاده نمایند. پس از ورود به سایت tci.ir با انتخاب گزینه پرداخت من، تکمیل فرم اطلاعات ثبت نام، دریافت کد تایید و تکمیل ثبت نام می‌توانید از بخش پرداخت اینترنتی قبض تلفن، به راحتی تمامی قبض‌های تلفن ثابت خود را پرداخت نمایید.

پرداخت قبوض تلفن با شماره ۱۸۱۸

مشترکین تلفن ثابت می‌توانند با شماره گیری ۱۸۱۸ (‌از تلفن ثابت یا تلفن همراه) قبوض تلفن ثابت خود را پرداخت کنند. از دیگر امکانات سامانه پرداخت غیر حضوری شرکت مخابرات‌ دریافت قبض میان‌دوره تلفن ثابت است. مشترکین می‌توانند با شماره ۱۸۱۸ تماس گرفته و ریز مکالمات خود را به همراه آخرین دوره صورتحساب دریافت و از طریق همین سامانه اقدام به پرداخت قبوض خود کنند. مشترکان تمامی بانک‌های عضو شتاب با دارا بودن رمز دوم کارت خود می‌توانند برای پرداخت غیر حضوری قبض با ۱۸۱۸ اقدام کنند.

پرداخت قبوض با سامانه 2000

شرکت مخابرات استان تهران برای راحتی شهروندان تهرانی سامانه ۲۰۰۰ را طراحی کرده است. مشترکین با شماره گیری ۲۰۰۰ و درج شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانند تمام قبوض خود ( قبض تلفن همراه اول، قبض گاز، قبض تلفن، پرداخت قبض مالیات و قبض جریمه) را پرداخت نمایند.

استفاده از اپلکیشن‌های پرداخت قبض

اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی امکان پرداخت آسان را برای کاربران بسیاری فراهم کرده‌اند. از جمله نرم افزار‌های پرداخت می‌توان به برنامه‌های پیشخوان 24، آپ، قبضینو و 724 اشاره کرد. با استفاده از شماره تلفن ثابت خود و این اپلیکیشن‌ها می‌توانید به سادگی صورتحساب میان‌دوره یا پایان‌دوره خود را مشاهده و در صورت تمایل آن را پرداخت کنید.

مشاهده قبض تلفن از طریق شماره پیامک 3000713

مشترکین می‌توانند با ارسال شماره ۸ رقمی تلفن ثابت خود بدون کد به شماره ۳۰۰۰۷۱۳ خلاصه صورتحساب دوره‌ای خود را مشاهده نمایند. استفاده از این سرویس پیامکی رایگان است.

پرداخت تکراری قبض تلفن ثابت

با توجه به زیر ساخت کاملا اتوماتیک این سرویس در کشور، در صورت پرداخت تکراری قبض، بلافاصله به عنوان بستانکار شناخته می‌شوید. با توجه به اینکه مخابرات، قبض میان دوره نیز ارائه می‌دهد، به راحتی می‌توانید با استعلام قبض میان دوره این مورد را چک کنید و از پرداخت مجدد قبوض خودداری کنید.

پیگیری پرداخت قبوض تلفن ثابت

اگر قبض تلفن ثابت خود را از طریق سایت یا اپلیکیشن پیشخوان 24 پرداخت کرده باشید برای پیگیری وضعیت پرداخت کافیست به بخش سوابق مراجعه کنید و رسید قبض خود را مشاهده کنید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
حسن ذبیحی بیرامی

سلام من در تاریخ ۲/۱۹ دوتاقبض تلفن ثابت پرداخت کرده ام به ولی به مخابرات نرفته و تلفن برقرار نشده

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام بر شما جناب ذبیحی گرانقدر
کلیه قبوض پرداختی شما بلافاصله بعد از پرداخت، از طریق درگاه پرداخت بانک تسویه می‌شوند، اما ممکن است فرایند وصل شدن تلفن ثابت تا 48 ساعت زمان ببرد. در صورتی که تمایل به وصل شدن سریع تلفن را داشته باشید، می‌توانید با مراکز امور مشترکین تلفن ثابت منطقه خود تماس گرفته و کد پیگیری خود را اعلام کنید. کد پیگیری پس از پرداخت قبض تلفن ثابت صادر می‌شود، با اعلام کد پیگیری به مراکز مخابرات منطقه خود، تلفن شما وصل خواهد شد.
موفق باشید

پاسخ
کاربر
حمزه

امکان چاپ قبوض فراهم نیست و ضروریست

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام بر شما همراه گرامی
برای چاپ قبض، ابتدا روی گزینه »جزئیات» و در ادامه، روی گزینه «دانلود» کلیک کنید. بعد از انجام این کار می‌توانید فایل PDF دانلودشده را پرینت بگیرید.
موفق و سبز باشید

پاسخ
کاربر
علی ترابی

صورت حساب مصرفی را بفرمایید

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و ادب جناب ترابی
برای دریافت صورتحساب تلفن ثابت خود، لطفا در کادر بالای همین صفحه، شماره تلفن و کد شهرتان را وارد کرده و روی دکمه «استعلام قبض تلفن ثابت» کلیک کنید.
موفق و پیروز باشید

پاسخ