مشاهده پلاک های فعال با کد ملی (فک پلاک)

مشاهده پلاک های فعال با کد ملی (فک پلاک)

ویژگی‌های سرویس استعلام پلاک خودرو

پیگیری پلاک فعال وسیله نقلیه با کد ملی

با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل خود در سامانه استعلام پلاک فعال با کد ملی پیشخوان ۲۴ می‌توانید آخرین نتیجه استعلام پلاک خودرو خود را مشاهده کنید.

مشاهده جزئیات استعلام پلاک فعال

شما می‌توانید به‌سادگی جزئیات مربوط به استعلام پلاک فک شده مانند کد ملی، وضعیت پلاک، شماره سریال، تاریخ فک شدن، شماره پلاک و توضیحات را مشاهده کنید.

ذخیره سوابق استعلام پلاک‌های فعال شده

با پیشخوان 24 می توانید تعداد پلاک¬های متعلق به شما، وضعیت پلاک، تاریخ فک پلاک و جزئیاتی نظیر شماره سریال راهور و اسم مرکز شماره¬گذاری شده را مشاهده کنید.

سوالات متداول در مورد پلاک فک شده

سرویس استعلام پلاک خودرو پیشخوان ۲۴ چه اطلاعاتی را به شما نمایش می‌دهد؟

با پیشخوان 24 می¬توانید تعداد پلاک¬های متعلق به شما، وضعیت پلاک، تاریخ فک پلاک و جزئیاتی نظیر شماره سریال راهور ر و اسم مرکز شماره¬گذاری شده را دریافت خواهید کرد.

برای استعلام پلاک خودرو باید به چه اطلاعاتی دسترسی داشته باشیم؟

اگر قصد دارید استعلام پلاک به اسم شخص را بگیرید؛ باید به اطلاعاتی مانند کد ملی و شماره تماس دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت امکان مشاهده وضعیت پلاک فعال خودرو وجود ندارد.

مدت زمان لازم برای انجام مراحل فک پلاک چقدر است؟

برای انجام فک پلاک خودرو نیاز است به صورت حضوری به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید. مراحل انجام کار معمولا دو الی سه ساعت طول می‌کشد اما گاهی شلوغی مراکز باعث می‌شود تا روند انجام کار طولانی‌تر شود.

چگونه متوجه شویم چند پلاک فعال به نام خودمان داریم؟

استعلام تعداد پلاک به نام شخص می‌تواند به شما کمک کند تا جلوی سوءاستفاده هویتی را بگیرید و در زمان خرید یا فروش خودرو متوجه شوید چه تعداد پلاک فعال به نام شما است.

چه کسی باید هزینه تعویض پلاک را پرداخت کند؟

فردی هزینه فک پلاک را پرداخت می‌کند که می‌خواهد پلاک جدید به نام او باشد. البته هزینه خلافی بر اساس توافق دو طرف هست و بحث آن با هزینه تعویض پلاک خودرو متفاوت است.

چه زمانی باید استعلام پلاک‌های به نام شخص را انجام دهیم؟

برای جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی از پلاک بهتر است هر چند وقت یک‌بار استعلام پلاک فعال ماشین را انجام دهید تا متوجه این شوید که در حال حاضر چه تعداد پلاک فعال در سایت استعلام پلاک خودرو راهور به نام شما وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

پلاک های فعال با کد ملی (فک پلاک) با پیشخوان 24

بسیاری از رانندگان پس از خرید و فروش خودرو نسبت به فک پلاک خودرو اقدام نمی‌کنند. از این رو برای کاهش سوءاستفاده‌های هویتی و جریمه‌ها بهتر است بدانید چه تعداد شماره پلاک فعال به نام شما وجود دارد.

برای آشنایی با چگونگی استعلام پلاک فعال خودرو نیاز است وارد سامانه استعلام پلاک‌های فعال پیشخوان ۲۴ شوید. سپس شماره تماس و کد ملی خودتان را وارد کنید تا به اطلاعات جامعی مانند شماره پلاک، شماره سریال راهور، کد ملی، تاریخ فک شدن پلاک و توضیحات دسترسی پیدا کنید.

پلاک فک ‌شده چیست و چه زمانی کاربرد دارد؟

زمان خرید خودروی صفر، نصب پلاک توسط پلیس انجام می‌شود. در این مرحله شماره پلاک در سامانه راهور به نشانی Rahvar120.ir به اسم مالک خودرو ثبت می‌شود. اما این موضوع در خصوص خودروهای دست دوم صدق نمی‌کند. یکی از کارهایی که باید در زمان خرید و فروش خودرو انجام دهید؛ تعویض پلاک خودرو است وگرنه تمام تخلفاتی که از سوی صاحب جدید خودرو انجام می‌شود به نام شما ثبت خواهد شد.

پیش از ایجاد مشکل باید استعلام پلاک‌های فک شده را انجام دهید تا تعداد پلاک‌های فعال به نام شما مشخص شود و از آخرین وضعیت آن‌ها مطلع شوید.

برای انجام این کار می‌توانید در دو حالت زیر از سامانه استعلام پلاک فعال یا نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو مانند پیشخوان ۲۴ استفاده کنید.

 • برای اینکه اطلاع پیدا کنید که خودرو سرقتی نیست؛ باید پیش از بستن مبایعه نامه و پرداخت بیعانه، استعلام پلاک جاری را انجام دهید.
 • در حالت دوم باید قبل از دریافت وکالت‌نامه نسبت به استعلام پلاک‌های فعال اقدام کنید.

استعلام پلاک فعال خودرو

نرم افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی

پیشخوان ۲۴ نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی است که در کنار خدمات متعدد خود مانند تامین اجتماعی، قبض، پرداخت جزئی و خدمات خودرو، خدمت جدیدی را ایجاد کرده تا کلیه کاربران بتوانند با کد ملی و شماره تلفن خود نسبت به استعلام پلاک خودرو از کد ملی اقدام کنند.

استعلام پلاک فعال با قبضینو

سامانه قبضینو با در نظر گرفتن نیازهای کاربران خود در زمینه خدمات خودرو، علاه بر سرویس خلافی خودرو، امکان استعلام شماره پلاک‌های فعال را در سایت و اپلیکیشن خود قرار داده است. به راحتی و با استفاده از کد ملی و شماره موبایل خود می‌توانید نسبت به استعلام پلاک‌های فعال به نام خود مراجعه کنید.

نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی پلیس من

تمام کاربران می‌توانند نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو پلیس من را دانلود و روی تلفن همراه خود نصب کنند تا بتوانند تنها با وارد کردن شماره موبایل و کد ملی خود نتیجه استعلام را مشاهده کنند.

استعلام پلاک فعال خودرو راهور

یکی از دیگر سرویس‌های رایگانی که پلیس راهور در اختیار تمام کاربران قرار داده، استعلام پلاک خودرو فک شده است. برای آشنایی با نحوه استعلام پلاک فعال نیاز است وارد سایت راهور به نشانی rahvar120.ir شوید. سپس گزینه استعلام وضعیت پلاک فک شده را انتخاب کنید تا با وارد کردن کد ملی و رمز عبور سخا بتوانید آخرین نتیجه استعلام پلاک موتور سیکلت با کد ملی یا خودرو را مشاهده کنید. هم‌چنین این امکان وجود دارد که ببینید چه تعداد شماره پلاک فعال در سامانه استعلام پلاک rahvar120 به نام شما وجود دارد.

استعلام پلاک خودرو با شماره پلاک

متأسفانه امکان استعلام پلاک خودرو با شماره پلاک وجود ندارد اما شما می‌توانید از سایر روش‌ها مانند استعلام پلاک فک شده با پیامک و کد ملی استفاده کنید.

استعلام پلاک خودرو ناجا

یکی از روش‌های دیگر استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی مراجعه به سایت استعلام پلاک فعال police.ir است. در این صفحه نیاز است گزینه پلیس راهور و سپس گزینه استعلام وضعیت پلاک فک شده را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برای استفاده از سامانه استعلام پلاک خودرو ناجا به کد ملی و رمز عبور سخا نیاز دارید.

برای انجام مراحل فک پلاک به چه مدارک مهمی نیاز است؟

اگر می‌خواهید به‌عنوان فروشنده مراحل فک پلاک را انجام بدهید باید پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک مدارک مهمی مانند کارت خودرو، اصل سند فروش کارخانه سازنده، اصل شناسنامه و کارت ملی، برگ سبز یا سند مالکیت خودرو، برگه عدم وجود خلافی خودرو، اصل کارت معاینه فنی، ارائه فیش پرداخت بهای پلاک، مدارک احراز هویت و بیمه‌نامه را آماده داشته باشید. اما اگر به‌عنوان خریدار حضور پیدا می‌کنید باید مدارک زیر را همراه خود به این مراکز بیاورید.

 • شناسنامه و کارت ملی خریدار یا فردی که وکالت قانونی از سوی او دارد.
 • مدارک احراز سکونت مانند سند مالکیت واحد مسکونی، سند اجاره منزل و اصل فیش آب، برق یا گاز
 • حضور خریدار همراه با مدارک لازم برای فک پلاک

مراحل فک پلاک خودرو

مراحل تعویض پلاک که معمولا در مراکز فک پلاک انجام می‌شوند. عبارت‌اند از:

 • مراجعه خریدار و فروشنده به مراکز تعویض پلاک خودرو و ارائه مدارک و پرداخت هزینه تعویض پلاک
 • بررسی اصالت خودرو توسط کارشناسان مراکز و ارائه مجوز فک پلاک
 • تعویض پلاک قبلی و نصب پلاک جدید؛ این فرایند در تهران بلافاصله انجام می‌شود اما در شهرستان‌ها حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان می‌برد.

دعوای فک پلاک خودرو

برخی از فروشندگان خودرو به خریدار وکالت می‌دهند تا مراحل فک پلاک را به تنهایی انجام دهد. اما گاهی اوقات خریدار اقدام به فک پلاک نمی‌کند و با همان شماره پلاک قدیمی تردد می‌کند. در این شرایط بهتر است ابتدا فروشنده اظهارنامه برای خریدار ارسال کند و به خریدار این موضوع را اخطار دهد. سپس اقدام به طرح دعوای فک پلاک و ثبت شکایت در مراجعه قضایی کند.

مدارک لازم برای دعوای فک پلاک خودرو

برای پیشگیری از رد دعوای فک پلاک خودرو نیاز است کپی برابر اصل مدارک زیر را آماده کنید و همراه خود داشته باشید.

 • مبایعه‌نامه
 • سند مالکیت خودرو
 • اظهار نامه
 • کارت ملی مالک خودرو

هزنیه تعویض پلاک در سال ۱۴۰۱

پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک باید مالیات نقل و انتقال خودرو را پرداخت کنید. این مالیات برای خودرو‌های داخلی یک درصد ارزش خودرو و برای خودروهای وارداتی ۲ درصد ارزش خودرو است. برای مثال اگر بخواهید اقدام به تعویض پلاک (فک پلاک) خودرو ۱۵۵ میلیونی کنید نیاز است حدود ۲ میلیون تومان پرداخت کنید. هم‌چنین در سال ۱۴۰۱ هزینه اصلی تعویض پلاک به شرح زیر است:

 • هزینه اصلی فک پلاک خودرو‌ها ۳۷۳ هزار تومان است و هزینه فرعی که شامل مالیات، خلافی و عوارض سالانه است برای هر خودرو متفاوت است.
 • هزینه اصلی تعویض پلاک موتورسیکلت‌ها در سال ۱۴۰۱ حدود ۵۰ هزار تومان است اما هزینه فرعی هر موتور متفاوت است.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
مسعود

استعلام پلاک فعال خیلی خوبه

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام دوست عزیز
ممنون از توجه شما.

پاسخ
کاربر
بهرام علی ویردیلویی

سلام.این برنامه شما خیلی خوبه.ممنون