استعلام چک صیادی

استعلام چک صیادی

ویژگی‌های استعلام چک صیادی در پیشخوان ۲۴

مشاهده به‌روزترین جزئیات چک

با پیشخوان ۲۴ می‌توانید وضعیت چک صیادی را به صورت به‌روز مشاهده کنید. برای استعلام به احراز هویت نیاز ندارید؛ بلکه صرفا نیاز است شناسه صیادی چک را وارد کنید تا نتیجه استعلام به شما نمایش داده شود.

نمایش کامل‌ترین جزئيات چک

پیشخوان ۲۴ امکان دسترسی به جزئیات کامل دارنده چک صیادی مانند نام صاحب چک، تاریخ و وضعیت را به شما نمایش می‌دهد. با مشاهده این جزئیات می‌توانید جلوی بروز کلاهبرداری را بگیرید و در سریع‌ترین زمان نتیجه استعلام چک صیادی را مشاهده کنید.

ذخیره‌ سوابق استعلام

کلیه شناسه‌های چک صیادی در سامانه پیشخوان ۲۴ ذخیره می‌شوند. شما می‌توانید برای استعلام‌های بعدی از همین شناسه استفاده کنید و دیگر آن را مثل قبل به صورت دستی وارد نکنید.

سوالات متداول در رابطه با استعلام چک صیادی

آیا اطلاعات سرویس استعلام چک صیادی پیشخوان ۲۴ به‌روز است؟

بله؛ جزئیات استعلام هر برگه چک صیادی در پیشخوان ۲۴ به صورت به‌روز نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید در هر زمان و مکان استعلام بگیرید و آخرین جزئیات را مشاهده کنید.

آیا امکان استعلام چک صیادی حقوقی نیز وجود دارد؟

بله؛ هیچ محدودیتی برای استعلام چک صیادی حقیقی و حقوقی وجود ندارد. شما می‌توانید جزئیات صادرکننده چک حقیقی و حقوقی مشاهده کنید.

سرویس استعلام چک صیادی در پیشخوان ۲۴ چه جزئیاتی را نمایش می‌دهد؟

با استعلام چک صیادی در پیشخوان ۲۴ می‌توانید به وضعیت، تاریخ و نام صاحب چک که از جزئیات مهم استعلام چک صیادی است، دسترسی پیدا کنید.

برای مشاهده نتیجه استعلام چک صیادی چه شناسه‌ای را باید وارد کنیم؟

برای مشاهده جزئیات چک صیادی نیاز است شناسه ۱۶ رقمی روی برگ چک خود را وارد کنید. در غیر این صورت امکان استعلام چک صیادی وجود ندارد.

چطور بدون دسترسی به شناسه صیادی نتیجه استعلام را مشاهده کنیم؟

در صورت عدم دسترسی به شناسه صیادی، امکان مشاهده نتیجه استعلام همراه با جزئیات وجود ندارد. مگر اینکه از قبل شناسه چک صیادی را در سامانه پیشخوان ۲۴ وارد کرده باشید تا ذخیره شده باشد.

آیا برای استعلام چک صیاد در پیشخوان۲۴ باید احراز هویت شویم؟

خیر؛ برای استعلام چک صیاد به احراز هویت نیاز ندارید و صرفا باید شناسه صیادی را وارد کنید.

شاخص‌های رنگی متفاوت وضعیت چک صیادی به چه معنا است؟

بعد از استعلام چک صیادی وضعیت حساب صاحب چک به شما نمایش داده می‌شود. در بهترین حالت وضعیت به رنگ سفید و در بدترین حالت به رنگ قرمز نمایش داده می‌شود. با نگاهی به لیست زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با شاخص رنگی وضعیت به‌دست آورید.

  • رنگ سفید: صاحب چک هیچ‌گونه سابقه چک برگشتی را نداشته است یا در صورت وجود این پیشینه نسبت به رفع آن اقدام کرده است.
  • رنگ زرد: صاحب چک دارای یک فقره چک برگشتی است یا حداکثر مبلغ ۵۰ میلیون ریال تعهد برگشتی دارد.
  • وضعیت نارنجی: دارنده چک ۲ تا ۴ فقره چک برگشتی دارد یا تعهد برگشتی با حداکثر مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال را دارد.
  • وضعیت قهوه‌ای: دارنده چک ۵ تا ۱۰ فقره چک برگشتی دارد یا حداکثر مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تعهد برگشتی دارد.
  • وضعیت قرمز: دارنده چک صیادی بیش از ۱۰ فقره دارد یا مبلغ تعهد برگشتی او بیش از مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال است.

در چه شرایطی وضعیت چک صیادی تغییر رنگ می‌دهد؟

اگر صاحب چک، تعهد یا چک برگشتی داشته باشد، رنگ نمایش‌داده‌شده تغییر می‌کند.

آیا امکان تغییر تاریخ چک صیادی وجود دارد؟

بله؛ اگر قصد تغییر تاریخ چک صیادی را دارید؛ باید پیش از تائید چک توسط گیرنده به بانک مراجعه کنید و درخواست تغییر تاریخ چک صیادی را ثبت کنید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام وضعیت چک صیادی با پیشخوان ۲۴

اگر قصد برداشت وجه از روی چک صیادی را دارید؛ باید پیش از انجام این کار، از خوش‌حسابی صاحب چک اطمینان حاصل پیدا کنید. پیشخوان ۲۴ برای پیشگیری از کلاه‌برداری و سوءاستفاده‌های احتمالی، امکان استعلام چک صیادی را در اختیار شما قرار داده است. برای مشاهده نتیجه استعلام صاحب چک صیادی و جزئیاتی مانند تاریخ و وضعیت چک به شناسه صیادی ۱۶ رقمی روی برگ چک نیاز دارید.

چک صیادی چیست؟

چک صیادی به چک بنفش رنگی گفته می‌شود که جایگزین چک‌های قدیمی شده است. روی هر برگ چک یک کد ۱۶ رقمی درج شده است. شما می‌توانید برای استعلام وضعیت خوش‌حسابی صاحب چک از آن استفاده کنید.

روش‌های استعلام چک صیادی

برای استعلام صادرکننده چک صیادی می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا متوجه شوید که صاحب چک خوش‌حساب است یا خیر. اگر خودتان صاحب چک هستید نیز می‌توانید از وضعیت چک‌های برگشتی خود مطلع شوید.

استعلام چک صیادی با سامانه پیامکی

یکی از روش‌های آفلاین برای استعلام چک صیادی ارسال پیامک در ساختار «شناسه ۱۶ رقمی صیادی *۱*۱» به شماره ۷۰۱۷۰۱ است. با این روش‌ می‌توانید از وضعیت صادرکننده چک از منظر مبلغ چک برگشتی یا تعداد آن مطلع شوید. برای مشاهده نتیجه استعلام سامانه پیامکی باید حداقل ۱۵ دقیقه منتظر بمانید. اگر نتیجه‌ای برای استعلام یافت نشده باشد، پیغام «عدم امکان اخذ استعلام» برای شما ارسال خواهد شد.

استعلام چک صیادی بانک مرکزی

برای استعلام چک صیادی بانک مرکزی می‌توانید به نشانی www.cbi.ir مراجعه کنید. برای مشاهده جزئیات از این روش نیز به شناسه صیادی چک نیاز دارید.

استعلام چک صیادی با بانک سپه یا بانک‌های دیگر

یکی از روش‌های استعلام چک صیادی مراجعه به سایت بانک صادرکننده چک صیادی است. با این روش شما می‌توانید به صورت دستی شناسه صیادی را وارد کنید یا با انتخاب گزینه اسکن بارکد، نتیجه استعلام وضعیت صاحب چک را با جزئیات مشاهده کنید.

استعلام چک صیادی با اپلیکیشن ساد ۲۴

اپلیکیشن ساد ۲۴ متعلق به سامانه قوه قضاییه است. با این سامانه به جز اطلاع از خوش‌حسابی صادرکننده چک، امکان استعلام چک‌های مفقودی یا سرقت شده نیز وجود دارد.

وضعیت‌ چک صیادی بعد از گرفتن استعلام

شاخص‌های رنگی متفاوتی وجود دارند که بعد از استعلام چک صیادی به شما نمایش داده می‌شود. هر یک از رنگ‌های مشخص‌شده نمایانگر یکی از موقعیت‌های زیر است:

  • رنگ سفید: صاحب چک هیچ‌گونه سابقه چک برگشتی را نداشته است یا در صورت وجود این پیشینه نسبت به رفع آن اقدام کرده است.
  • رنگ زرد: صاحب چک دارای یک فقره چک برگشتی است یا حداکثر مبلغ ۵۰ میلیون ریال تعهد برگشتی دارد.
  • وضعیت نارنجی: دارنده چک ۲ تا ۴ فقره چک برگشتی دارد یا تعهد برگشتی با حداکثر مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال را دارد.
  • وضعیت قهوه‌ای: دارنده چک ۵ تا ۱۰ فقره چک برگشتی دارد یا حداکثر مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تعهد برگشتی دارد.
  • وضعیت قرمز: دارنده چک صیادی بیش از ۱۰ فقره دارد یا مبلغ تعهد برگشتی او بیش از مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال است.

نحوه ثبت چک صیادی

برای پیشگیری از کلاهبرداری و حذف چک‌های حامل (چک‌هایی هستند که اگر آن‌ها را داشته باشید به عنوان مالک شناخته می‌شوید و می‌توانید وجه چک را با مراجعه به بانک دریافت کنید.) ثبت چک صیادی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای ثبت چک صیادی بانک سپه، ملی یا هر بانک دیگر می‌توانید از همراه بانک، سامانه صیاد بانک مرکزی یا بانک مورد نظر خود استفاده کنید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.