شبا

دریافت شماره کارت، شبا و شماره حساب

دریافت شماره کارت، شبا و شماره حساب

inquiry result message توجه

خدمت استعلام شماره شبا به صورت موقت در نسخه وب غیرفعال است. برای استفاده از این خدمت می‌توانید از اپلیکیشن اندروید پیشخوان۲۴ استفاده کنید.

شماره کارت
شماره حساب
شبا
انتخاب کنید

ویژگی‌های تبدیل شماره شبا با پیشخوان۲۴

تبدیل شماره شبا با روش‌های متفاوت

پیشخوان۲۴ امکان تبدیل شماره کارت به شبا، تبدیل شماره حساب به شبا و تبدیل شبا به شماره حساب را در کنار هم فراهم کرده است؛ کافیست، اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل شماره شبا را داشته باشید.

نمایش جزئیات تبدیل شماره شبا

شما می‌توانید تمام جزئیات مرتبط با تبدیل شماره شبا مانند نام صاحب حساب، شماره حساب، شماره کارت، نام بانک و ... را مشاهده کنید که از صحت اطلاعات مطمئن شوید.

ذخیره اطلاعات تبدیل شماره شبا

پیشخوان۲۴ امکان ذخیره اطلاعات را با نام اختصاصی فراهم کرده است؛ کافیست، یک بار شماره حساب یا شماره کارت خود را برای دریافت شماره شبا وارد کنید یا شماره شبا را برای دریافت شماره حساب وارد کنید.

سوالات متداول در مورد تبدیل شماره شبا

روش‌های تبدیل شماره شبا در پیشخوان۲۴ کدامند؟

سه روش برای تبدیل شماره شبا در پیشخوان۲۴ وجود دارد:

 • تبدیل شماره کارت به شماره شبا
 • تبدیل شماره حساب به شماره شبا
 • تبدیل شماره شبا به شماره حساب
 • آیا امکان دریافت شماره شبا تنها با شماره کارت در پیشخوان ۲۴ وجود دارد؟

  بله؛ اما، شما باید اطلاعاتی اعم از نام بانک و نوع حساب را نیز مشخص کنید.

  آیا امکان دریافت شماره شبا تنها با شماره حساب در پیشخوان ۲۴ وجود دارد؟

  بله؛ اما، شما باید اطلاعاتی اعم از نام بانک و نوع حساب را نیز مشخص کنید.

  آیا امکان دریافت شماره حساب از طریق شماره شبا در پیشخوان ۲۴ وجود دارد؟

  بله؛ پیشخوان ۲۴ امکان تبدیل شماره حساب به شبا را تنها با ورود شماره حساب فراهم کرده است.

  اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل شماره شبا در پیشخوان۲۴ چیست؟

  شما برای تبدیل شماره کارت به شبا و تبدیل شماره حساب به شبا نیاز به شماره کارت بانک یا شماره حساب بانک به همراه نام بانک و نوع حساب دارید؛ همچنین، شما برای تبدیل شبا به شماره حساب نیاز به شماره شبا به همراه نوع حساب دارید.

  آیا امکان تبدیل شماره شبای انواع بانک‌ها در پیشخوان۲۴ وجود دارد؟

  تبدیل شماره شبا اغلب بانک‌ها در پیشخوان۲۴ ممکن است. این خدمت روزبه‌روز در حال تکمیل است؛ بنابراین، احتمال افزودن تمام بانک‌ها در آینده‌ای نزدیک وجود دارد. اکنون، امکان تبدیل شماره کارت به شبا و تبدیل شماره حساب به شبا بانک ملی، بانک ملت، بانک صادرات، بانک پاسارگاد، بانک تجارت، بانک شهر و ... در پیشخوان۲۴ فراهم شده است.

  آیا امکان ذخیره سوابق تبدیل شماره شبا در پیشخوان۲۴ وجود دارد؟

  بله؛ تمام سوابق شما اعم از شماره حساب، شماره کارت یا شماره شبا پس از اولین استعلام در پیشخوان۲۴ ذخیره می‌شود؛ همچنین، امکان نام‌گذاری آنها برای دسترسی راحت‌تر وجود دارد.

  چه جزئیاتی هنگام تبدیل شماره شبا در پیشخوان۲۴ نمایش داده می‌شود؟

  نام صاحب حساب، شماره حساب، شماره کارت، نام بانک و ... جزئیاتی است که به‌هنگام استفاده از خدمات انواع تبدیل شماره شبا به شما نمایش داده می‌شود. این موضوع جهت کسب اطمینان در مورد صحت اطلاعات است.

  آیا امکان تبدیل شماره شبا برای دیگران در پیشخوان۲۴ وجود دارد؟

  بله؛ اگر به اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل شماره شبا مانند شماره حساب، شماره کارت یا شماره شبا دسترسی داشته باشید، امکان بهره‌مندی از این خدمت را برای دیگران دارید.

  چه زمانی به استفاده از خدمات تبدیل شماره شبا نیاز داریم؟

  اغلب اوقات شماره شبا بر روی کارت بانک یا دفترچه حساب حک شده است؛ اما، می‌دانیم که موارد مذکور همواره در اختیار نیست. در نتیجه، هنگامی که کارت بانک یا دفترچه حساب در دسترس نباشد، نیاز به تبدیل شماره شبا از طریق پیشخوان۲۴ دارید.

  چرا باید از شماره شبا استفاده کنیم؟

  استفاده از شماره شبا مزیت‌های فراوانی دارد: بالا بودن سقف انتقال وجه بین بانکی، امن بودن برای انتقال‌های بین بانکی، نداشتن تاریخ انقضا و ... .

  دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

  پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

  تبدیل شماره شبا در پیشخوان۲۴

  حتما برای شما پیش آمده است که نیاز به انتقال وجه بین‌بانکی یا انتقال وجه درون‌بانکی داشته باشید؛ اما، دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای انتقال مورد نظر خود را نداشته باشید. پیشخوان ۲۴ امکان جدیدی را فراهم کرده است که دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای انواع انتقال را ساده می‌کند؛ کافیست، شماره کارت، شماره حساب یا شماره شبا را داشته باشید که از خدمات تبدیل شماره شبا استفاده کنید. در حقیقت، تنوع روش‌ها و همچنین امکان تبدیل شماره شبای تمامی بانک‌ها مهم‌ترین ویژگی این خدمت در پیشخوان۲۴ است.

  تبدیل شماره کارت به شبا

 • اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل شماره کارت به شبا در پیشخوان۲۴ شامل شماره کارت بانک، نوع حساب و نام بانک است.
 • جزئیاتی که نمایش داده می‌شود شامل شماره شبا، شماره حساب، نام صاحب حساب و نام بانک است.
 • این شیوه از تبدیل شماره شبا بهترین شیوه است؛ چون، اطلاعات شماره شبا و شماره حساب را برای انتقال‌های بین‌بانکی و درون‌بانکی نمایش می‌دهد. در ضمن، دسترسی به شماره کارت نسبت به دسترسی به شماره حساب و شماره شبا بسیار ساده‌تر است.

  تبدیل شماره حساب به شبا

 • اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل شماره حساب به شبا در پیشخوان۲۴ شامل شماره حساب بانک، نوع حساب و نام بانک است.
 • جزئیاتی که نمایش داده می‌شود تنها شماره شبا است.
 • تبدیل شبا به شماره حساب

 • اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل شماره شبا به شماره حساب در پیشخوان۲۴ شامل شماره شبا بانک و نوع حساب است.
 • جزئیاتی که نمایش داده می‌شود شامل شماره حساب، نام صاحب حساب و نام بانک است.
 • شماره شبا چیست؟

  شماره شبا برای تسهیل انتقال وجه بین‌بانکی داخلی و خارجی ایجاد شده‌است. این شماره ترکیب IR به همراه ۲۴ رقم است که به طور معمول بر روی کارت بانک و دفترچه حساب درج می‌شود. فرقی ندارد که حساب شما کوتاه‌مدت، بلندمدت یا ... باشد، شماره شبا برای انواع حساب‌ها به صورت یکتا اختصاص داده می‌شود.

  کاربرد و مزایای استفاده از شماره شبا

  شماره شبا مزیت‌های فراوانی مانند بالا بودن سقف انتقال وجه بین‌بانکی، امن بودن برای انتقال‌های بین‌بانکی، نداشتن تاریخ انقضا و ... دارد؛ همچنین، کاربرد این شماره برای انتقال پایا، انتقال ساتنا، انتقال حواله‌های ارزی، دریافت دستگاه کارت‌خوان و ... واجب است.

  روش‌های تبدیل شماره شبا

  روش‌های تبدیل شماره شبا شامل مراجعه حضوری به بانک، مشاهده کارت بانک، سایت‌های رسمی بانک‌ها و اپلیکیشن‌های تبدیل شماره شبا مانند پیشخوان۲۴ است. در ادامه، روش‌های تبدیل شماره شبا را خواهیم شناخت.

  مراجعه حضوری به بانک

  شما می‌توانید اطلاعاتی همچون شماره کارت، شماره حساب و شماره شبا را با مراجعه‌ی حضوری به شعب بانک خود به دست آورید؛ اما، باید حتما مدارک شناسایی خود را برای دریافت اطلاعات مورد نیازتان ارائه دهید. در ضمن، شما باید ساعت‌ها در صف‌های طولانی بانک برای به دست آوردن چند عدد صبر کنید!

  مشاهده کارت بانکی

  گاهی شماره کارت، شماره حساب و شماره شبا بر روی کارت بانکی شما مشخص شده‌است؛ کافیست کارت بانکی خود را بررسی کنید.

  سایت‌های رسمی بانک‌ها

  بانک‌ها امکان تبدیل شماره شبا را در سایت‌های رسمی خود فراهم کرده‌اند؛ اما، خدمات هر سایت مختص مشتریان همان بانک است. در حقیقت، اگر شما نیاز به اطلاعات حساب بانک ملی داشته باشید، امکان تبدیل شماره شبا در سایت بانک ملت را ندارید. در نتیجه، این روش محدودیت دارد.

  اپلیکیشن‌های تبدیل شماره شبا مانند پیشخوان۲۴

  تعداد محدودی از اپلیکیشن‌ها مانند پیشخوان۲۴ امکان تبدیل شماره شبا را فراهم کرده‌اند. شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن‌ها بر روی تلفن همراه خود هر زمان و هر مکان به اطلاعات بانک خود دسترسی سریع داشته باشید. در ادامه، تعدادی از مزیت‌های پیشخوان۲۴ را نسبت به سایر اپلیکیشن‌ها در ارائه‌ی خدمت تبدیل شماره شبا بیان می‌کنیم:

 • امکان تبدیل شماره شبا با شیوه‌های متنوع
 • پشتیبانی اطلاعات اغلب بانک‌های کشور
 • ارائه خدمات جامع استعلام و پرداخت
 • نمایش جزئیات اطلاعات بانک
 • امکان ذخیره اطلاعات شما
 • و ...
 • ثبت دیدگاه

  شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
  کاربر
  احمدفودازی

  گوشی

  پشتیبانی پیشخوان ۲۴

  درود و وقت بخیر
  برای استفاده از سرویس دریافت شماره شبا باید اپلیکیشن پیشخوان ۲۴ را از صفحه دانلود اپلیکیشن پیشخوان ۲۴ دریافت و نصب کنید.
  موفق و برقرار باشید

  پاسخ