تصویر نمونه از اپلیکیشن پیشخوان 24
پیشخوان 24 چیست؟
با حذف قبوض کاغذی و ارایه قبوض الکترونیکی، مشاهده قبوض با جزئیات و امکان پرداخت آسان آن‌ها از جمله دغدغه‌های بسیاری از ماست. ما در اپلیکیشن پیشخوان 24 امکان استعلام و مشاهده جزئیات قبوض را برای شما فراهم کردیم تا در کنار دیگر امکانات این برنامه از این خدمت نیز بهره‌مند شوید. جزئیات کامل قبض نظیر تاریخ قرائت، بهای مصرفی گاز، شماره کنتور و .. را می‌توانید به راحتی از طریق اپلیکیشن پیشخوان 24 مشاهده و قبوض خود را از طریق درگاه بانک سامان  و یا بانک ملی پرداخت کنید. در این اپلیکیشن سعی شده است که امکان پرداخت قبوض گاز همه شهرستان ها  حتی شهر هایی که تا الان مشکل پرداخت داشته اند برطرف شود. برای مثال امکان پرداخت قبض گاز مشهد، خوزستان، تبریز و شیراز و .. فراهم شده است. کلیه استعلام های شما در اپلیکیشن ذخیره می‌شود و امکان دسترسی به سوابق و اطلاعات مربوطه به قبض گاز در بخش سوابق اپلیکیشن پیشخوان 24 در اختیار شماست.با وارد کردن شماره اشتراک ۱۲ رقمی روی قبض خود می‌توانید اطلاعات قبض گاز خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت نمایید. لازم به ذکر است برای برخی از استان های کشور شماره اشتراک قبض گاز کمتر از ۱۲ رقم می‌باشد که در این صورت کاربر باید به اندازه تعداد ارقامی که کم است از سمت چپ صفر به شماره اشتراک خود وارد نماید. برای مثال شماره اشتراک قبوض تهران ۱۲ رقمی است.شماره اشتراک قبض گاز،  عددی 12 رقمی است که اولین رقم اول آن صفر است و بر روی قبض گاز درج شده است. با وارد کردن شماره اشتراک در اپلیکیشن پیشخوان 24 به سادگی می‌توانید جزئیات را مشاهده و آن را پرداخت کنید. لازم به ذکر است شماره اشتراک بعضی از استان‌های کشور کمتر از 12 رقم است که در این صورت کاربر باید به میزان تعداد ارقامی که کم است از سمت چپ به شماره اشتراک خود صفر اضافه کند.
سرویس‌های پیشخوان 24
  • بیمه تامین اجتماعی بیمه تامین اجتماعی مشاهده آخرین مبلغ واریزی بیمه تامین اجتماعی و امکان دانلود لیست سوابق بیمه
  • سهام عدالت و یارانه سهام عدالت و یارانه مشاهده وضعیت آخرین مبلغ واریزی یارانه و سود سهام عدالت
  • استعلام و پرداخت قبوض استعلام و پرداخت قبوض مشاهده جزئیات قبوض و استعلام انواع قبوض بدون نیاز به قبض کاغذی
تصویر نمونه از اپلیکیشن پیشخوان 24
  • خدمات خودرو خدمات خودرو مشاهده خلافی خودرو، نمره منفی، طرح ترافیک خودرو، بیمه شخص ثالث و ...
  • شارژ و بسته های اینترنتی شارژ و بسته های اینترنتی امکان خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی برای انواع اپراتورها و سیم کارت‌ها
  • پیگیری مرسولات پستی پیگیری مرسولات پستی امکان استعلام وضعیت انواع مرسولات پستی نظیر کارت سوخت خودرو و نظام وظیفه و ...

قبض گاز با پیشخوان 24

روش‌های پرداخت قبض گاز

سامانه پیامکی قبض گاز

تمامی مشترکین برای صدور پیامکی قبض گاز، می‌توانند شماره اشتراک خود را به صورت *1شماره اشتراک به سرشماره 1000194 ارسال کنند.

وبسایت شرکت ملی گاز

مشترکین با مراجعه به آدرس اینترنتی http://billing.nigc.ir/billing/gasAll.aspx آخرین قبض و سوابق را مشاهده و در صورت تمایل آن را پرداخت کنند.

اپلیکیشن‌های پرداخت

با استفاده از اپلکیشن‌هایی همچون پیشخوان 24، آپ، 724 و .. که امکان پرداخت قبوض را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند می‌توانید به راحتی قبوض خود را پرداخت کنید.

پرداخت قبض گاز از طریق خودپرداز

یکی از دیگر از روش‌های پرداخت قبض گاز، استفاده از دستگاه خودپرداز بانک‌هاست. پس از وارد کردن کارت بانکی، شناسه قبض و پرداخت را در منوی پرداخت قبض وارد کرده یا بارکد قبض کاغذی گاز خود را از طریق دستگاه اسکن کنید تا مبلغ از حساب شما کسر شود.

پرداخت قبض گاز با استفاده از دستگاه POS

با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان می‌توانید به راحتی قبوض گاز خود را پرداخت کنید. کافیست اطلاعات قبض خود را داشته باشید و با انتخاب بخش قبوض، پرداخت را انجام دهید.

شماره تلفن پرداخت قبض گاز

شماره تلفن گویای (۲۰۰۰) برای پرداخت غیرحضوری قبض گاز از طریق تلفن راه اندازی شده است و از جمله روش‌های پرداخت قبوض گاز است. مشترکین با استفاده از این شماره پیگیری قبوض خود را نیز می‌توانند انجام دهند.

زمان تسویه حساب قبض گاز

قبض گاز پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود. در صورتی که اقدام به پرداخت قبض گاز تاریخ گذشته کنید، یعنی پرداخت، بعد از مهلت پرداخت صورت بگیرد زمان بیشتری جهت تسویه نیاز است.

پیگیری قبض گاز

تمامی قبوض پرداختی شما در اپلیکیشن پیشخوان 24 و در بخش سوابق ذخیره می‌شوند و به راحتی می‌توانید با مراجعه به این بخش وضعیت پرداخت قبوض خود را مشاهده کنید. علاوه بر این، مشترکین گاز شهری می‌توانند برای پیگیری قبوض خود به وب سایت شرکت گاز به آدرس اینترنتی http://billing.nigc.ir/billing/gasAll.aspx مراجعه نمایند. با وارد کردن شناسه اشتراک، وضعیت پرداخت خود را پیگیری کنند.

همچنین با وارد نمودن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود در سایت https://bill.samanepay.com/Public/BillStat.aspx می توانید از وضعیت پرداخت قبض خود در سامانه پرداخت اینترنتی بانک سامان مطلع گردید. زیرساخت پرداخت پیشخوان 24 نیز متعلق به بانک سامان است و تمامی قبوضی پرداختی از طریق پیشخوان 24 در این سایت نیز نمایش داده می‌شوند و می‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود در این سایت از وضعیت پرداخت قبوض خود مطلع شوید.

پرداخت قبض تکراری گاز

طبق آخرین اطلاعیه شرکت گاز، در صورتی که فردی به هر دلیلی قبض خود را دوبار پرداخت کند، به صورت اتوماتیک به عنوان بستانکار روی قبوض آینده وی اعمال می شود. اما در مواردی نیز مشاهده شده است که پرداخت دوم در حساب مشتری اعمال نشده است و مشترک فرض را بر این گرفته که در دوره بعد روی قبض وی اعمال می‌شود و مشکل را پیگیری نکرده است. مشترک بعد از دریافت قبض دوره‌ای به شرکت مربوطه مراجعه کرده و تقاضای کد پیگیری هر دو پرداخت را کرده تا به مشکل رسیدگی شود.

سوالات و نظرات کاربران پیشخوان 24
نام پیام دهنده وارد نشده است
پست الکترونیک را وارد نشده است
شماره تماس وارد نشده است
متن پیام وارد نشده است