استعلام و مشاهده آنلاین قبض گاز

استعلام و مشاهده آنلاین قبض گاز

استعلام با
شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام قبض گاز با پیشخوان 24

استعلام قبض گاز با شناسه قبض

تنها با یک بار وارد کردن شناسه قبض گاز خود در پیشخوان24 می‌توانید آخرین قبض صادره را مشاهده و پرداخت کنید. تسویه قبوض شما نیز در لحظه پرداخت انجام می‌شود. همه سوابق پرداخت شما نیز در بخش سوابق ذخیره شده و نیازی به یادداشت کردن شماره پیگیری صادره توسط بانک وجود ندارد.

نمایش جزئیات کامل قبض گاز

جزئیات کامل قبض گاز شامل تاریخ قرائت، بهای مصرفی گاز، شماره کنتور و .. در پیشخوان24 به سادگی قابل مشاهده است و دیگر نیازی به قبض کاغذی نخواهید داشت. با وارد کردن شناسه قبض گاز خود به همه این جزئیات دسترسی خواهید داشت.

نگهداری سوابق پرداخت و نام‌گذاری قبوض

پیشخوان24 کلیه استعلام‌ها و پرداخت‌های مربوط به قبض گاز را در پروفایل شما ذخیره می کند. کافیست یک بار شناسه قبض گاز خود را در سایت یا اپلکیشن وارد کنید تا اطلاعات مربوط به قبض مورد نظر ذخیره شود. علاوه بر این امکان نام‌گذاری قبوض نیز در اختیار شما قرار دارد تا به سادگی قبوض خود را مدیریت کنید.

سوالات متداول در مورد قبض گاز

آیا امکان مشاهده جزئیات قبض گاز با استفاده از پیشخوان 24 وجود دارد؟

با نصب اپلیکیشن یا استفاده از پنل وبی پیشخوان 24 می‌توانید از جزئیات کامل قبض گاز خود شامل مهلت پرداخت، زمان قرائت، مبلغ دوره، بدهی قبلی قبض گاز و... مطلع شوید.

اگر به هر دلیل قبض گاز گم شود یا به دستمان نرسد چگونه باید از مبلغ آن مطلع شد؟

کافیست یکی از قبض‌های کاغذی دوره های قبل را داشته و یا شناسه قبض گاز خود را بدانید. اگر یکی از این اطلاعات را داشته باشید و فقط یک بار این اطلاعات را در پیشخوان 24 وارد کنید دیگر نیازی به اطلاعات جدید نخواهید داشت. پس از آن، هر قبض جدیدی که برای شما صادر شود در پیشخوان 24 نمایش داده خواهد شد. اگر هیچ یک از اطلاعات اولیه را نداشته باشید به اداره گاز منطقه خود مراجعه و با ارائه کدپستی محل سکونت خود، شناسه اشتراک و شناسه قبض را دریافت کنید.

چطور باید اطمینان پیدا کرد که قبض گاز پرداخت شده برای شخص دیگری نیست؟

برای راحتی کار، اپلیکیشن پیشخوان 24 را روی موبایل خود نصب کنید و تنها با یک بار وارد کردن اطلاعات قبض تمامی مشخصات قبض شما در اپلیکیشن پیشخوان 24 ثبت خواهد شد و از دوره‌های بعد پیشخوان 24 به طور اتوماتیک قبوض جدید را به شما نمایش خواهد داد و امکان پرداخت قبض را نیز خواهید داشت. در صورت تغییر قبض نیز کافی است اطلاعات قبض جدید را یک بار وارد کنید و قبض قبلی را حذف نمایید.

اگر به هر دلیلی قبض گاز دو بار پرداخت شود چه باید کرد؟

کاربران عزیز ضمن تاکید بر مطابقت هزینه پرداختی قبض مورد نظر و هزینه تراکنش خود، در صورت پرداخت اشتباه قبض گاز بایستی با در دست داشتن مدارک پرداخت به اداره گاز منطقه خود مراجعه نمایند.

شناسه قبض چیست و چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟

هر قبض دارای یک شناسه قبض و یک شناسه پرداخت است، که نمایش دهنده جزئیات قبض است. شناسه قبض همواره ثابت و بر روی همه قبوض کاغذی ثبت شده است. البته برای پرداخت قبوض با پیشخوان 24 با یک بار وارد کردن شناسه قبض خود دیگر نیازی به آن ندارید و هر ماه می‌توانید استعلام و پرداخت همان قبض را بدون نیاز به شناسه قبض انجام دهید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت قبض گاز با پیشخوان 24

جزئیات کامل قبض نظیر تاریخ قرائت، بهای مصرفی گاز، شماره کنتور و .. را می‌توانید به راحتی از طریق پیشخوان 24 مشاهده و قبوض خود را از طریق درگاه بانک پرداخت کنید. در پیشخوان 24 سعی شده است که امکان پرداخت قبوض گاز همه شهرستان ها  حتی شهرهایی که تا الان مشکل پرداخت داشته اند برطرف شود. برای مثال امکان پرداخت قبض گاز مشهد، خوزستان، تبریز و شیراز و .. فراهم شده است. کلیه استعلام های شما در اپلیکیشن ذخیره می‌شود و امکان دسترسی به سوابق و اطلاعات مربوط به قبض گاز در بخش سوابق پیشخوان 24 در اختیار شماست.

سامانه پیامکی قبض گاز

تمامی مشترکین برای صدور پیامکی قبض گاز، می‌توانند شماره اشتراک خود را به صورت *1شماره اشتراک به سرشماره 1000194 ارسال کنند و قبوض خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.

اپلیکیشن‌های پرداخت قبوض

با استفاده از اپلکیشن‌هایی همچون پیشخوان 24، آپ، 724 و .. که امکان پرداخت قبوض را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند می‌توانید به راحتی قبوض خود را پرداخت کنید.

پرداخت قبض گاز از طریق خودپرداز

یکی از دیگر از روش‌های پرداخت قبض گاز، استفاده از دستگاه خودپرداز بانک‌هاست. پس از وارد کردن کارت بانکی، شناسه قبض و پرداخت را در منوی پرداخت قبض وارد کرده یا بارکد قبض کاغذی گاز خود را از طریق دستگاه اسکن کنید تا مبلغ از حساب شما کسر شود.

پرداخت قبض گاز با استفاده از دستگاه POS

با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان می‌توانید به راحتی قبوض گاز خود را پرداخت کنید. کافیست اطلاعات قبض خود را داشته باشید و با انتخاب بخش قبوض، پرداخت را انجام دهید.

شماره تلفن پرداخت قبض گاز

شماره تلفن گویای (۲۰۰۰) برای پرداخت غیرحضوری قبض گاز از طریق تلفن راه اندازی شده است و از جمله روش‌های پرداخت قبوض گاز است. مشترکین با استفاده از این شماره پیگیری قبوض خود را نیز می‌توانند انجام دهند.

پرداخت قبض گاز از طریق سایت اداره گاز

مشترکین با مراجعه به آدرس اینترنتی https://www.nigc.ir می‌توانندآخرین قبض خود و سوابق قبلی را مشاهده و در صورت تمایل آن را پرداخت کنند.

پرداخت قبض گاز استان اصفهان

هموطنان اصفهانی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت http://www.nigc-isfahan.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض گاز خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض گاز مشهد

هموطنان مشهدی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت http://www.nigc-khrz.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض گاز خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض گاز شیراز

هموطنان شیرازی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت http://www.nigc-fars.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض گاز خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

پرداخت قبض گاز خوزستان

هموطنان خوزستانی برای پرداخت قبوض خود می‌توانند به سایت http://www.nigc-khgc.ir مراجعه کرده و از بخش میز خدمت الکترونیک قبوض گاز خود را استعلام گرفته و به سادگی پرداخت نمایند.

زمان تسویه حساب قبض گاز

قبض گاز پرداخت شده ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد تسویه شود. در صورتی که اقدام به پرداخت قبض گاز تاریخ گذشته کنید، یعنی پرداخت قبض، بعد از مهلت پرداخت صورت بگیرد زمان بیشتری جهت تسویه نیاز است.

پیگیری قبض گاز

تمامی قبوض پرداختی شما در پیشخوان 24 در بخش سوابق ذخیره می‌شوند و به راحتی می‌توانید با مراجعه به این بخش وضعیت پرداخت قبوض خود را مشاهده کنید. علاوه بر این، مشترکین گاز شهری می‌توانند برای پیگیری قبوض خود به وب سایت شرکت گاز به آدرس اینترنتی http://billing.nigc.ir/billing/gasAll.aspx مراجعه نمایند. با وارد کردن شناسه اشتراک، وضعیت پرداخت خود را پیگیری کنند.

پرداخت قبض تکراری گاز

طبق آخرین اطلاعیه شرکت گاز، در صورتی که فردی به هر دلیلی قبض خود را دوبار پرداخت کند، به صورت اتوماتیک به عنوان بستانکار روی قبوض آینده وی اعمال می شود. اما در مواردی نیز مشاهده شده است که پرداخت دوم در حساب مشتری اعمال نشده است و مشترک فرض را بر این گرفته که در دوره بعد روی قبض وی اعمال می‌شود و مشکل را پیگیری نکرده است. مشترک بعد از دریافت قبض دوره‌ای به شرکت مربوطه مراجعه کرده و تقاضای کد پیگیری هر دو پرداخت را کرده تا به مشکل رسیدگی شود.

صرفه‌جویی در مصرف گاز

  • در شب برای جلوگیری از اتلاف انرژی پرده‌ها را ببندید.
  • فن‌کوئل‌ها و رادیاتورها را تمیزکاری و سرویس کنید.
  • سعی کنید از شومینه استفاده نکنید.
  • رادیاتورها را پشت مبل و پرده مخفی نکنید. اجازه دهید که هوای گرم داخل خانه تان پخش شود.
  • درز همه ی پنجره ها را با درز گیر بپوشانید.
  • خروجی کانال های کولر را از داخل با پوشش‌های به حدکافی ضخیم بپوشانید تا هوای سرد وارد محیط نشود.
  • در آشپزی سعی کنید که ظروف بزرگ را روی شعله های بزرگ و ظروف کوچک را روی شعله های کوچک قرار دهید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
یواش عسگری

مشاهده قبض گاز

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و احترام
برای استعلام و دریافت قبض گاز لطفا در کادر بالای همین صفحه، کد اشتراک یا شناسه قبض خود را وارد کرده و روی دکمه «استعلام قبض گاز» کلیک کنید.
موفق باشید

پاسخ
کاربر
پاکزاد

با سلام متاسفانه دریافت جرئیات قبض امکان پذیر نمی باشد و فقط درگاه پرداخت فعال است

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و احترام
برای دریافت جزئیات گاز لازم است روی کلمه آبی‌رنگِ «جزئیات» در بالای صفحه کلیک کنید. گاهی عدم نمایش جزئیات قبض به دلیل اختلال در سامانه شرکت گاز است.
موفق و برقرار باشید

پاسخ
کاربر
عبدا....عطایی

قیمت گاز

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و سلام جناب عطایی
برای دریافت قبض خود لطفا در کادر بالای همین صفحه، کد اشتراک یا شناسه قبض خود را وارد کرده و روی دکمه «استعلام قبض گاز» کلیک کنید.
تندرست و سبز باشید

پاسخ
کاربر
رجایی

با سلام و احترام به اطلاعات قبوضم در 5 سال گذشته احتیاج دارم ،چه طور می تونم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام دوست گرامی
اطلاعات پرداخت در سوابق تراکنش‌های پیشخوان ۲۴ حداکثر تا یک‌سال ذخیره می‌شود، بنابراین برای دریافت سوابق پرداخت ۵ سال گذشته باید به‌صورت حضوری به اداره گاز منطقه مراجعه کنید.
برقرار باشید.

پاسخ
کاربر
محسن مشیری

چطور شماره اشتراک گاز مصرفی را با استفاده از شماره کنتور در زمانی که همه سامانه ها تعطیل است رو به دست بیارم تا بدهی گاز مصرفی رو پرداخت کنم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت بخیر
8 رقم سمت راست شماره کنتور همان شماره اشتراک است که می‌توانید آن را به همراه *1 به شماره 1000194 ارسال کنید.
پاینده و سلامت باشید.

پاسخ
کاربر
فریده رحمانی

سلام چطورمیتونم پیامک قبض گاز به شماره جدید پیامک بشه؟

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و درود
شما می‌توانید به سایت اداره گاز مراجعه کرده و اطلاعات کاربری خود را به‌روز کنید یا با شماره تلفن جدید، شماره اشتراک گاز *1 را به سرشماره 1000194 ارسال کنید.
پایدار باشید و سبز.

پاسخ
کاربر
اعظم جدیدی

چطور بدون داشتن شناسه قبض گاز رو پرداخت کنم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت بخیر
شما می‌توانید با کمک شماره اشتراک هم فیش گاز را تسویه کنید. شماره اشتراک 8 رقم از سمت راست بالای بارکد کنتور است که می‌توانید آن را در قسمت مشخص‌شده، بعد از انتخاب گزینه شماره اشتراک وارد کنید و با زدن دکمه استعلام قبض به جزئیات فیش دسترسی پیدا کنید. برای دریافت شناسه قبض گاز هم می‌توانید شماره کنتور را به 1000194 ارسال کنید.
موفق باشید.

پاسخ
کاربر
سعید قاسمی

سلام از اول سال 1402 میخواهم تمامی قبوض گاز خود را داشته باشم چکاری باید انجام داد؟

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت بخیر
اگر از ابتدای سال پرداخت خود را از پیشخوان 24 انجام داده باشید می‌توانید با مراجعه به قسمت سوابق از جزئیات قبوض خود مطلع شوید در غیر این‌صورت باید به‌صورت حضوری به اداره گاز منطقه مراجعه کنید.
سبز و پیروز باشید.

پاسخ
کاربر
مدیر ساختمان

سلام سوابق پرداخت قبوض قابل دستیابی نیست . در حالی که درمورد قبوض برق و آب و فاضلاب و تلفن براحتی امکانپذیر است. در کل سامانه ضعیف است.

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت بخیر
منظورتان خیلی واضح نیست. اگر درمورد پرداخت قبض گاز مشکلی دارید، می‌توانید با درج شناسه قبض یا شماره اشتراک استعلام قبض و پرداخت آن را انجام دهید. برای دسترسی به شناسه قبض گاز هم کافیست شماره کنتور*1 را به سرشماره 1000194 ارسال کنید. اگر هم منظورتان دسترسی به سوابق پرداخت قبض است که درصورت موفق بودن پرداخت،‌ می‌توانید با مراجعه به بخش سوابق و جستجوی شناسه قبض پرداختی به جزئیات آن دسترسی داشته باشید.
برقرار باشید.

پاسخ
کاربر
کاظم صفری

شماره اشتراک استعلام قبض‌های بده کاری

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود بر شما
برای پرداخت بدهی قبض گاز باید شماره اشتراک خود را در کادر بالایی سرویس ارائه‌شده در همین صفحه ثبت کرده و دکمه سبز رنگ را بزنید. توجه داشتیه باشید که گزینه انتخابی شما روی استعلام با کد اشتراک باشد نه شناسه قبض.
پایدار باشید.

پاسخ