محتوی اصلی صفحه

استعلام حکم مستمری‌ بگیران

یکی از مهم‌ترین نیازهای افراد بعد از بازنشستگی، مشاهده حکم بازنشستگی تامین اجتماعی است. پیشخوان24 در کنار تمامی خدمات خود امکان استعلام و مشاهده فیش حقوقی تامین اجتماعی را نیز فراهم کرده است تا راحت‌تر از همیشه و با نام کاربری و رمز عبور خود آخرین حکم خود را در هر زمان مشاهده کنید.

استعلام حکم مستمری‌بگیران

ویژگی‌های استعلام حکم مستمری بگیران با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد حکم مستمری بگیران

برای مشاهده حکم بازنشستگی تامین اجتماعی با استفاده از پیشخوان 24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده حکم بازنشستگی با استفاده از پیشخوان24 به نام کاربری و گذرواژه‌ای که زمان ثبت نام در سایت تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید نیاز دارید.

چه جزئیاتی از حکم بازنشستگی حقوقی را با استفاده از پیشخوان24 می‌توان مشاهده کرد؟

با استفاده از پیشخوان24 می‌توانید به تمامی جزئیات درج شده در حکم بازنشستگی خود دسترسی داشته باشید.

در صورت فراموشی رمز عبور چه باید کرد؟

در صورت فراموشی رمز عبور، باید به سایت تامین اجتماعی مراجعه و نسبت به بازیابی رمزعبور خود اقدام کنید.

حکم بازنشستگی چه زمانی قابل مشاهده است؟

حکم بازنشستگی شما به محض قرار گرفتن در سایت تامین اجتماعی از طریق پیشخوان24 نیز قابل مشاهده است.

مستمری بازنشستگی از چه زمانی محاسبه و پرداخت خواهد شد ؟

مستمری بازنشستگی از زمانی محاسبه و پرداخت خواهد شد که سازمان تامین اجتماعی، ترک کار بیمه شدگان را به کارفرمای ایشان اعلام کند و یا آنکه بازنشستگی مورد تائید شعبه بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرد.

استعلام حکم مستمری بگیران با پیشخوان24

ما در اپلیکیشن پیشخوان 24 امکان استعلام سوابق تامین اجتماعی را در اختیار شما عزیزان قرار داده بودیم اما برای گسترده‌تر شدن امکانات اپلیکیشن و سایت به دنبال ارائه خدمات بیشتری برای مستمری بگیران تامین اجتماعی بودیم. بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24 آخرین و به‌روزترین حکم بازنشستگی و فیش حقوقی خود را به راحتی و با اطمینان استعلام بگیرند و از این پس دیگر نیازی به روش‌های قبلی نخواهید داشت. برای دریافت حکم حقوقی خود کافیست اپلیکیشن پیشخوان 24 را روی گوشی موبایل خود نصب کنید و با استفاده از کد ملی و رمز عبور حکم حقوقی بازنشستگان را مشاهده کنید

دریافت حکم مستمری بگیران

روش‌های استعلام حکم مستمری بگیران

مشاهده حکم بازنشستگی تامین اجتماعی

برای مشاهده حکم حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی با کد ملی باید ابتدا به آدرس https://account.tamin.ir/auth/login و یا https://www.tamin.ir/FishHoghoghi مراجعه کرده و روی لینک ورود به سامانه فیش حقوقی و احکام مستمری‌بگیران کلیک کنید.
سپس وارد صفحه ورود به سیستم می‌شوید. در این صفحه باید کد ملی و رمز عبور خود را وارد و سپس گزینه ورود را انتخاب کنید. پس از ورود به سامانه کافیست سال مورد نظر را وارد کنید تا حکم بازنشستگی به شما نمایش داده شود.
جزئیاتی که در شرح حکم بازنشستگی به شما نمایش داده می شوند عبارتند از:

مشاهده فیش حقوقی تامین اجتماعی

برای مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی با کد ملی نیز کافیست به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید و روی لینک ورود به سامانه فیش حقوقی و احکام مستمری‌بگیران کلیک کنید. سپس وارد صفحه ورود به سیستم می‌شوید. در این صفحه باید کد ملی و رمز عبور خود را وارد و سپس گزینه ورود را انتخاب کنید.
حالا وارد صفحه مشاهده فیش حقوقی و احکام مستمری بگیران می‌شوید. برای مشاهده فیش حقوقی باید در بخش جستجو، شماره مستمری، سال، ماه و نوع پرداخت را تعیین و سپس گزینه جستجو را انتخاب کنید. نوع پرداخت شامل پرداخت ماهیانه، عیدی و تفاوت افزایش معوقه است. شما می‌توانید جزئیات فیش حقوقی خود را در این صفحه به راحتی مشاهده کنید. تمامی پرداخت‌های انجام شده، کسر پرداخت، مانده وام و کسورات در سه ستون با جزئیات قابل مشاهده هستند.

اپلیکیشن تامین اجتماعی من

با استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی من که توسط سازمان تامین اجتماعی در اختیار بیمه شدگان قرار گرفته است به راحتی می‌توانید از خدمات غیرحضوری این سازمان بهره مند شوید. در حال حاضر امکان مشاهده حکم بازنشستگی از طریق این اپلیکیشن وجود ندارد اما می‌توانید فیش حقوقی خود را به سادگی مشاهده کنید.
علاوه بر این خدمات دیگری از جمله کلیه سوابق بیمه ای به تفکیک سال و کارگاه، کلیه سوابق درمانی غیرملکی (نسخ درمانی) به تفکیک سال و نمایش تاریخ نسخه، اطلاعات بیمه ای مشتمل بر مشاهده آخرین روز کارکرد سابقه، آخرین دستمزد، وضعیت حمایت‌های درمانی، وضعیت بیمه پرداز، نوع بیمه، مشخصات شعبه و کارگاه از طریق این اپلیکیشن قابل دسترسی هستند.

ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

1) برای ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی و مشاهده سوابق بیمه و استفاده از دیگر امکانات این درگاه خدمات الکترونیکی، ابتدا باید به آدرس اینترنتی و https://eservices.tamin.ir/view/#/main مراجعه کنید.
2) روی گزینه ثبت نام در این صفحه کلیک کنید. در این صفحه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید. لازم به ذکر است که در مرحله اول ثبت نام حتما به این نکات توجه داشته باشید:

3) حالا وارد مرحله دوم ثبت نام، ثبت اطلاعات سجلی، می‌شوید. در این مرحله نیز به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعات شناسنامه‌ای که در سامانه وارد می‌کنید با شناسنامه شما منطبق باشد. این اطلاعات با سازمان ثبت احوال کنترل خواهند شد.

4) با انتخاب مرحله بعد، وارد مرحله سوم ثبت نام می‌شوید. این بخش مربوط به اطلاعات ایمیل، گذرواژه و سوالات امنیتی است. ابتدا ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کنید. سپس در قسمت گذرواژه، رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. درباره گذرواژه خود حتما به این چند نکته توجه داشته باشید:

5) پس از انتخاب گذرواژه، باید به 3 پرسش امنیتی پاسخ دهید. در صورت فراموشی گذرواژه، جهت ایجاد گذرواژه جدید، سوالات امنیتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. نیازی نیست پاسخ به این سوالات امنیتی حتما مطابق واقعیت باشد، فقط کافیست پاسخی را که برای هر یک از سوالات ثبت کرده‌اید بعدا به یاد آورید. پس از پاسخ به سوالات روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

6) در مرحله چهارم ثبت نام، تمامی اطلاعات ثبت شده در مراحل قبلی به شما نمایش داده می‌شوند و با انتخاب گزینه تائید و ارسال درخواست در پایین و سمت راست صفحه پیامی برای شما نمایش داده می‌شود و با انتخاب گزینه تائید در این پیام، مراحل ثبت نام شما نهایی می‌شوند.

7) نتیجه ثبت نام، پس از تکمیل مراحل کاری از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

1) برای پیگیری ثبت نام انجام شده در سایت سازمان تامین اجتماعی، در صفحه نخست این سایت، روی گزینه پیگیری ثبت نام که به رنگ سبز است کلیک کنید. البته قبل از ورود به این صفحه، به این چند نکته توجه داشته باشید:

2) در صورتی که در فرآیندهای ثبت نام قبلی به مشکل برخورده‌اید می‌توانید روی دکمه پیگیری وضعیت ثبت نام کلیک کنید.

3) پس از انتخاب گزینه پیگیری ثبت نام، وارد صفحه زیر می‌شوید و با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه خود می‌توانید ثبت نام خود را پیگیری کنید.

ورود به سامانه مشاهده سوابق تامین اجتماعی

1) برای ورود به سامانه سوابق تامین اجتماعی ابتدا وارد سایت و یا https://eservices.tamin.ir/view/#/main شوید و روی گزینه ورود به سامانه در بالا و سمت چپ صفحه و یا گزینه نارنجی رنگ در صفحه نخست کلیک کنید.

2) حالا در صفحه ورود به سیستم باید کد ملی و گذرواژه‌ای را که زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اید در بخش مورد نظر وارد کنید.

3) پس از وارد کردن اطلاعات مورد نظر وارد صفحه کاربری خود می‌شوید و می‌توانید از امکانات درگاه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی از جمله مشاهده سوابق بیمه بهره‌مند شوید.

بازیابی رمز عبور تامین اجتماعی

برای بازیابی رمز عبور ورود به سایت تامین اجتماعی ابتدا باید وارد این سایت شوید و در صفحه ورود، گزینه بازیابی رمز عبور را انتخاب کنید. سپس باید مراحل بازیابی رمز عبور را طی کنید تا در نهایت رمز جدید خود را مشخص کنید و مجدد امکان ورود به سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی و استفاده از امکانات آن را داشته باشید.

اخبار و مقالات مرتبط