یکی از مهم‌ترین نیازهای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی آگاهی از سوابق بیمه‌ای است. بسیاری از ما می‌خواهیم بدانیم چقدر سابقه بیمه داریم؟ آیا تمامی سوابق ما در دست این سازمان هست یا خیر؟ و بسیاری سوالات دیگر که برای پاسخ به هر یک از آن‌ها استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی بهترین راه پیش روی ماست….

یکی از مهم‌ترین نیازهای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی آگاهی از سوابق بیمه‌ای است. بسیاری از ما می‌خواهیم بدانیم چقدر سابقه بیمه داریم؟ آیا تمامی سوابق ما در دست این سازمان هست یا خیر؟ و بسیاری سوالات دیگر که برای پاسخ به هر یک از آن‌ها سوابق بیمه تامین اجتماعی بهترین راه پیش روی ماست. خوشبختانه برای مشاهده سوابق بیمه سازمان تامین اجتماعی روش‌های مختلفی وجود دارد. از مشاهده سوابق بیمه با کد ملی و از طریق سایت تا مشاهده سابقه بیمه با استفاده از کد USSD و یا از طریق اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی. تمامی این روش‌های برای راحت‌تر کردن روند استعلام سوابق در احتیار بیمه شدگان عزیز قرار گرفته‌اند تا بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب سازمان و صرف وقت و هزینه، تمامی سوابق بیمه‌ای خود را با جزئیات مشاهده کنند. ما در این مقاله از وبلاگ پیشخوان 24 تمامی روش‌های مشاهده سوابق تامین اجتماعی را گرد هم آوردیم تا پس از مطالعه آن به سادگی سوابق بیمه‌ای خود را مشاهده کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

مشاهده سابقه بیمه با کد ملی یا شماره بیمه

در حال حاضر برای استعلام سوابق بیمه سازمان تامین اجتماعی تنها امکان استعلام سوابق بیمه با کد ملی در اختیار بیمه شدگان قرار دارد و مشاهده سوابق بیمه با شماره بیمه امکان پذیر نیست. اما قبل از هر کاری برای دسترسی به سوابق بیمه خود باید حتما در سایت سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کنید. برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت تامین اجتماعی کافیست مراحل زیر را به سادگی دنبال کنید تا ثبت نام شما در سامانه کامل شود. لازم به ذکر است که رانندگان محترم میتوانند از طریق صفحه بیمه رانندگان تامین اجتماعی در این مورد اطلاعات کسب نمایند. مطالعه بیشتر درباره صندوق تامین اجتماعی و درخواست بازنشستگی تامین اجتماعی

ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

1 ) برای ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی و مشاهده سوابق بیمه و استفاده از دیگر امکانات این درگاه خدمات الکترونیکی، ابتدا باید به آدرس اینترنتی www.sabeghe.tamin.ir مراجعه کنید.

ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

2 ) روی گزینه ثبت نام در این صفحه کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. در این صفحه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید. لازم به ذکر است که در مرحله اول ثبت نام حتما به این نکات توجه داشته باشید:

وارد کردن اطلاعات کد ملی و شماره تلفن همراه

3 ) حالا وارد مرحله دوم ثبت نام، ثبت اطلاعات سجلی، می‌شوید. در این مرحله نیز به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعات شناسنامه‌ای که در سامانه وارد می‌کنید با شناسنامه شما منطبق باشد. این اطلاعات با سازمان ثبت احوال کنترل خواهند شد. پس از وارد کردن اطلاعات لازم مجددا روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای

4 ) با انتخاب مرحله بعد، وارد مرحله سوم ثبت نام می‌شوید. این بخش مربوط به اطلاعات ایمیل، گذرواژه و سوالات امنیتی است. ابتدا ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کنید. سپس در قسمت گذرواژه، رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. درباره گذرواژه خود حتما به این چند نکته توجه داشته باشید:

وارد کردن ایمیل، تعیین رمز عبور و پساخ به سوالات مروبط به بازیابی رمزعبور

5 ) پس از انتخاب گذرواژه، باید به 3 پرسش امنیتی پاسخ دهید. در صورت فراموشی گذرواژه، جهت ایجاد گذرواژه جدید، سوالات امنیتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. نیازی نیست پاسخ به این سوالات امنیتی حتما مطابق واقعیت باشد، فقط کافیست پاسخی را که برای هر یک از سوالات ثبت کرده‌اید بعدا به یاد آورید. پس از پاسخ به سوالات روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

پاسخ به پرسش‌های امنیتی

6 ) در مرحله چهارم ثبت نام، تمامی اطلاعات ثبت شده در مراحل قبلی به شما نمایش داده می‌شوند و با انتخاب گزینه تائید و ارسال درخواست در پایین و سمت راست صفحه پیام زیر برای شما نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه تائید در این پیام، مراحل ثبت نام شما نهایی می‌شوند.

تائید اطلاعات وارد شده در سامانه تامین اجتماعی

7 ) نتیجه ثبت نام، پس از تکمیل مراحل کاری از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیامک تائید ثبت نام در سایت تامین اجتماعی

پیگیری ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

1 ) برای پیگیری ثبت نام انجام شده در سایت سازمان تامین اجتماعی، در صفحه نخست این سایت، روی گزینه پیگیری ثبت نام که به رنگ سبز است کلیک کنید. البته قبل از ورود به این صفحه، به این چند نکته توجه داشته باشید:

پیگیری ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

2 ) در صورتی که در فرآیندهای ثبت نام قبلی به مشکل برخورده‌اید می‌توانید روی دکمه پیگیری وضعیت ثبت نام کلیک کنید.

پیگیری ثبت نام در سایت تامین اجتماعی

3 ) پس از انتخاب گزینه پیگیری ثبت نام، وارد صفحه زیر می‌شوید و با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه خود می‌توانید ثبت نام خود را پیگیری کنید.

پیگیری درخواست ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

ورود به سامانه مشاهده سوابق تامین اجتماعی

1 ) برای ورود به سامانه سوابق تامین اجتماعی ابتدا وارد سایت www.sabeghe.tamin.ir و یا www.eservices.tamin.ir شوید و روی گزینه ورود به سامانه در بالا و سمت چپ صفحه و یا گزینه نارنجی رنگ در صفحه نخست کلیک کنید.

ورود به سامانه مشاهده سوابق تامین اجتماعی

2 ) حالا در صفحه ورود به سیستم باید کد ملی و گذرواژه‌ای را که زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اید در بخش مورد نظر وارد کنید. فراموشی و بازیابی رمزعبور تامین اجتماعی

نحوه ورود به سامانه مشاهده سوابق تامین اجتماعی

3 ) پس از وارد کردن اطلاعات مورد نظر وارد صفحه کاربری خود می‌شوید و می‌توانید از امکانات درگاه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی از جمله مشاهده سوابق بیمه بهره‌مند شوید.

امکانات درگاه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی

در صورتی که قصد ترجمه سابقه بیمه خود را دارید، نوشته مربوط به ترجمه سابقه بیمه را مطالعه نمایید

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

1 ) پس از نصب اپلیکیشن پیشخوان 24 و فعالسازی آن، از طریق صفحه اصلی وارد قسمت تامین اجتماعی و سایر خدمات شوید.

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

2 ) پس از ورود به این صفحه، گزینه بیمه تامین اجتماعی را انتخاب کنید.

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

3 ) در این صفحه باید کد ملی و رمز عبوری را که هنگام ثبت نام در ساست تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز گزینه استعلام سوابق تامین اجتماعی را انتخاب کنید. در صورتی که پیش از این در سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام نکرده‌اید، ابتدا باید وارد سامانه شوید و مراحل ذکر شده در ابتدای مقاله را به ترتیب انجام دهید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

4 ) پس از وارد کردن اطلاعات و انتخاب گزینه استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی می‌توانید اطلاعات بیمه‌ای خود را به سادگی در اپلیکیشن پیشخوان 24 مشاهده کنید. نام کاربری، شماره بیمه، مجموع سابقه بیمه شما، آخرین مبلغ واریزی و جزئیات تمامی سوابق شما در سازمان تامین اجتماعی در اپلیکیشن پیشخوان 24 به راحتی قابل مشاهده است.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

1 ) برای استعلام اطلاعات بیمه‌ای خود با استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی من، کافیست کد ملی و گذرواژه‌ای را که با استفاده از آن در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کردید وارد کنید و سپس گزینه استعلام را انتخاب کنید.

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

2 ) کلیه سوابق بیمه‌ای شما به تفکیک سال در این بخش قابل مشاهده هستند. برای مشاهده جزئیات بیشتر کافیست بخش مربوط به هر سال را انتخاب کنید تا نوع سابقه، نام شعبه تامین احتماعی و سوابق بیمه‌ای به تفکیک ماه به شما نمایش داده شوند.

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

3 ) اپلیکیشن تامین اجتماعی من، علاوه بر امکان استعلام اطلاعات بیمه‌ای، امکان استعلام آخرین فیش مستمری و استعلام بدهی کارفرمایان را نیز برای کاربران فراهم کرده است.

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن my tamin

استعلام سوابق تامین اجتماعی با استفاده از کد USSD

1 ) برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با استفاده از USSD، ابتدا کد #4* را شماره‌گیری کنید.

استعلام سوابق تامین اجتماعی با استفاده از کد USSD

2 ) سپس از بین گزینه‌هایی که به شما نمایش داده می‌شوند خدمت مورد نظر را انتخاب کنید. با استفاده از این کد دستوری علاوه بر مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، امکان پیگیری رجیستری گوشی، امور مربوط به ثبت احوال، استانداری‌ها، وزارت کار و چندین خدمت دیگر نیز به راحتی در اختیار شما قرار می‌گیرند. برای دسترسی به هر یک از آن‌ها در هر مرحله کافیست شماره مربوط به گزینه بعدی را ارسال کنید تا تمامی خدمات را مشاهده کنید.

استعلام سوابق تامین اجتماعی با کد USSD

3 ) پس از ارسال کد مربوط به خدمات تامین اجتماعی در مرحله قبل، حالا می‌توانید امکانات مربوط به این بخش را به سادگی مشاهده کنید. برای استفاده از هر یک از این خدمات کافیست کد مربوط به آن را ارسال کنید. برای مثال برای امور مربوط به استعلام کد 1 را وارد و ارسال کنید.

استعلام سوابق تامین اجتماعی با استفاده از کد USSD

4 ) در بخش بعد امکان استعلام آخرین سابقه، استحقاق درمان و آخرین مستمری در اختیار شما قرار دارد. برای مثال برای استعلام آخرین سابقه تامین اجتماعی عدد 1 را وارد و ارسال کنید.

استعلام سوابق تامین اجتماعی

5 ) حالا باید کد ملی خود را در این بخش وارد کنید. توجه داشته باشید که کد ملی وارد کرده باید با کد ملی که گوشی را با آن رجیستر کرده اید، هم خوانی داشته باشد.

مشاهده سوابق تامین اجتماعی با استفاده از کد USSD

6 ) اگر قبلا در سامانه sabeghe.tamin.ir ثبت نام کرده باشید اطلاعات مربوط به سابقه بیمه تامین اجتماعی شما نمایش داده می‌شوند؛ در غیر اینصورت پیام زیر به شما نمایش داده می‌شود. چگونگی ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی در ابتدای همین مقاله به طور کامل آموزش داده شد.

مشاهده سوابق تامین اجتماعی با کد USSD

کد USSD اپراتورهای تلفن همراه برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای همراه اول: #۱۴۲*

کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای ایرانسل: #۱۴۲۰*۴*

کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای رایتل: #۱۴۲۰*۴*

برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با استقاده از کد دستوری هر یک اپراتورها نیز باید مراحل قبلی را تکرار کنید تا سوابق بیمه‌ خود را مشاهده کنید.

کد USSD اپراتورهای تلفن همراه برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی

با مراجعه به شعب سازمان می‌توانید درخواست دریافت سوابق بیمه تأمین اجتماعی خود را به واحد مربوطه ارائه دهید و آن را دریافت کنید. این روش دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی در مقایسه با دیگر روش‌ها بسیار وقت‌گیرتر است و می‌توان این کار را بسیار ساده‌تر و در چند دقیقه انجام داد. آشنایی بیشتر با سرویس های الکترونیکی تامین اجتماعی

دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تامین اجتماعی و قوانین مربوط به این سازمان می‌توانید وبلاگ پیشخوان 24 و بخش اخبار اپلیکیشن ما را دنبال کنید. ضمنا پیشخوان24 پیشنهاد میکند نوشته های مربوط به سوابق تلفیقی بیمه تامین اجتماعی و همه چیز درباره بازنشستگی تامین اجتماعی را نیز مطالعه نمایید.