استعلام و پرداخت قبض کاغذی

استعلام و پرداخت قبض کاغذی

ویژگی های پرداخت قبض کاغذی با پیشخوان 24

پرداخت قبض کاغذی با شناسه قبض و پرداخت

برای مشاهده نسخه الکترونیکی قبض کاغذی خود کافیست شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را در این بخش وارد و گزینه استعلام و پرداخت را انتخاب کنید.

مشاهده جزئیات قبوض کاغذی

جزئیات کامل تمامی قبوض کاغذی در بخش نتایج به شما نمایش داده می‌شوند و می‌توانید تمامی هزینه‌های محاسبه شده برای هر دوره را مشاهده کنید.

ذخیره سوابق پرداخت قبوض

سوابق کلیه پرداخت‌های قبوض شما در بخش سوابق پیشخوان24 ذخیره می‌شود و در هر زمان قابل دسترسی است. قبوض نیز قابل نامگذاری هستند و سوابق استعلام شما نیز در اپلیکیشن و سایت ذخیره می‌شود.

سوالات متداول در مورد پرداخت قبض کاغذی

برای پرداخت قبض کاغذی به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

برای استعلام و پرداخت قبوض کاغذی کافیست شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را در این بخش وارد کنید و نسخه الکترونیکی قبض خود را در سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 مشاهده کنید.

آیا امکان پرداخت قبض بدون شناسه قبض و شناسه پرداخت وجود دارد؟

بله؛ شما می‌‌توانید در هر دوره قبوض خود را تنها با شناسه قبض و بدون نیاز به قبض کاغذی استعلام بگیرید. شناسه قبض در هر دوره ثابت است و تنها با یک بار وارد کردن آن در سایت و اپلیکیشن پیشخوان24، می‌توانید برای همیشه به جزئیات کامل قبوض خود دسترسی داشته باشید و آن‌ها را پرداخت کنید.

آیا امکان پیگیری پرداخت قبوض وجود دارد؟

بله؛ کلیه قبوض پرداخت شده در بخش سوابق سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 با جزئیات کامل ذخیره می‌شوند.

پرداخت نسخه کاغذی کدام قبوض در پیشخوان24 امکان‌پذیر است؟

کلیه قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت، موبایل و حتی قبوض جریمه در صورت دارا بودن شناسه قبض و شناسه پرداخت امکان تسویه با پیشخوان24 را دارند.

آیا امکان مشاهده قبوض با اسکن بارکد وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید بارکد قبض کاغذی خود را با اپلیکیشن پیشخوان24 اسکن کنید و بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات، صورتحساب خود را مشاهده کنید.

آیا جزئیات نمایش داده شده در بخش قبوض کاغذی تفاوتی با روش دیگر دارند؟

خیر؛ کلیه جزئیات نمایش داده شده در هر دو روش کاملا با یکدیگر یکسان است و تفاوتی وجود ندارد.

آیا امکان پرداخت قبض پیامک‌ شده خلافی در پیشخوان24 وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت مندرج در خلافی پیامک شده را در این بخش وارد کنید و استعلام و پرداخت را انجام دهید. توجه داشته باشید که این روش فقط برای یک قبض جریمه است و امکان استعلام کلیه جرائم وجود ندارد. برای استعلام و پرداخت کامل جرائم باید به بخش خلافی در سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام و پرداخت قبض کاغذی با پیشخوان 24

از تابستان سال 1398 طرح حذف قبض کاغذی به صورت رسمی به اجرا در آمد و دیگر قبوض به صورت ماهیانه به در خانه‌های مشترکین ارسال نشد. این طرح صرفه جویی چند میلیاردی را برای دولت و سازمان‌های صادرکننده قبوض به همراه داشت و از همان زمان نسخه الکترونیکی قبوض به تنها راه مشاهده جزئیات صورتحساب‌ها تبدیل شد.

هر ماه به محض صدور قبوض، پیامکی حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت برای مشترکین ارسال می‌شود و بسیاری از کاربران قبوض خود را با استفاده از این اطلاعات پرداخت می‌کنند.

پیشخوان24 با در نظر گرفتن این نیاز و با هدف خدمت‌رسانی جامع به تمامی کاربران خود، امکان استعلام و پرداخت قبوض کاغذی را در سایت و اپلیکیشن خود فراهم کرده است. برای استفاده از این خدمت کافیست به شناسه قبض و شناسه پرداخت قبوض خود دسترسی داشته باشید.

مشکلات قبض کاغذی و حذف آن

قبض کاغذی دردسرهای زیادی را به همراه داشت. از تولید زباله کاغذی و آسیب به محیط زیست گرفته تا هزینه بالای صدور و ارسال قبوض، همگی نقطه شروعی برای حذف قبوض کاغذی شد.

به دنبال حذف قبوض کاغذی، هر یک از سازمان‌ها روش‌های مخصوص به خود را برای استعلام و پرداخت قبوض در نظر گرفتند. این موضوع نیز مشکلاتی را به همراه داشت. شهروندان باید برای پرداخت قبوض به صورت جداگانه به سایت این سازمان‌ها مراجعه می‌کردند و به صورت جداگانه قبوض خود را پرداخت می‌کردند.

سامانه‌های مختلفی از جمله قبضینو به صورت تخصصی در زمینه قبوض فعالیت می‌کردند و با حذف قبوض کاغذی حوزه خدمت‌رسانی خود را گسترش دادند.

پیشخوان24 نیز از آغاز با اولویت قرار دادن ارائه خدمات جامع و کاربردی به تمامی هموطنان، امکان استعلام و پرداخت قبوض کاغذی را فراهم کرد.

راهکار پیشخوان24 برای پرداخت قبوض کاغذی

پیشخوان24 با در نظر گرفتن این دغدغه امکان پرداخت قبوض کاغذی را با شناسه قبض و شناسه پرداخت برای کاربران خود فراهم کرد و حالا از دو طریق پرداخت قبوض را در اختیار شما قرار داده است.

پرداخت قبض با شناسه قبض

در این روش کافیست یک بار شناسه قبض خود را وارد کنید و در هر دوره پس از صدور قبوض، نسخه الکترونیکی آن را با جزئیات کامل استعلام بگیرید. شناسه قبض در هر دوره ثابت است و تنها با یک بار وارد کردن آن در سایت و اپلیکیشن پیشخوان24، می‌توانید برای همیشه به جزئیات کامل قبوض خود دسترسی داشته باشید و آن‌ها را پرداخت کنید.

پرداخت قبض کاغذی با شناسه قبض و پرداخت

کاربرانی که به قبض کاغذی خود دسترسی دارند و یا پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت کرده‌اند می‌توانند با وارد کردن این دو شناسه نسبت به استعلام و پرداخت قبوض خود در هر دوره اقدام کنند.

مزایای پرداخت قبض کاغذی با پیشخوان24

  • مشاهده جزئیات قبوض کاغذی
  • ذخیره سوابق استعلام
  • ذخیره سوابق پرداخت

راهکار سازمان‌ها برای پرداخت و تسویه قبوض

قبض برق

مشترکین می‌توانند برای پرداخت قبض کاغذی برق به سایت اداره برق استان خود مراجعه کنند و از دو طریق قبض برق خود را مشاهده کنند.

  • استعلام قبض برق با شناسه 13 رقمی
  • استعلام قبض برق با شماره کنتور، رمز رایانه و شناسه اشتراک

فعالسازی پیامک قبض برق

  • ارسال #شناسه قبض *۱* به ۱۰۰۰۱۵۲۱برای فعالسازی پیامک قبض برق
  • در صورت تغییر محل کار یا زندگی ارسال #شناسه قبض *۲* به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ و ارسال مجدد شناسه قبض جدید با فرمت #شناسه قبض *۱*

قبض آب

مشترکین آب می‌توانند قبوض خود را از طریق اپلیکیشن این سازمان و یا سایت آن مشاهده کنند.

قبض تلفن ثابت

سایت مخابرات نیز امکان استعلام و پرداخت قبوض تلفن ثابت را با استفاده از شماره تلفن برای مشترکین فراهم کرده است و می‌توانید قبوض پایان‌دوره و میان‌دوره خود را از این طریق نیز مشاهده کنید.

قبض موبایل

اپراتورهای همراه اول، رایتل و ایرانسل نیز امکان تسویه قبوض را از سایت یا اپلیکیشن خود برای مشترکین فراهم کرده‌اند.

پیشخوان24 به عنوان یک راهکار جامع در خدمت کاربران است تا از مراجعه به چندین سایت و اپلیکیشن بی‌نیاز شوند و قبوض کاغذی یا الکترونیکی خود را آسان، مطمئن و سریع را پرداخت کنند.

پرداخت قبض پیامک خلافی

مالکین خودرو می‌توانند شناسه قبض و شناسه پرداخت مندرج در پیامک خلافی را در صفحه پرداخت قبض کاغذی پیشخوان24 وارد کنند و به سادگی قبض جریمه خود را پرداخت کنند. توجه داشته باشید که در این روش تنها امکان استعلام و پرداخت یک قبض جریمه وجود دارد و امکان استعلام یا پرداخت تجمیعی فراهم نیست.

برای استعلام و پرداخت کامل خلافی با جزئیات باید به خدمت خلافی در سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 مراجعه کنید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
اثبال خوافی

استعلام خلافی خودرو

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و احترام
برای استعلام خلافی لطفا به صفحه «خلافی خودرو» مراجعه فرمایید.
تندرست باشید

پاسخ
کاربر
مهناز ثانی

شناسه قبض و شناسه پرداخت پایان دوره به مبلغ ۲۳۶۰۰۰۰ را پیامک فرمایید

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و احترام
برای دریافت شناسه پرداخت و شناسه قبض تلفن باید به صفحه «پرداخت قبض تلفن ثابت» بروید و شماره تلفن خود را وارد کنید. در ادامه، شناسه قبض و شناسه پرداخت برای شما نمایش داده خواهد شد و می‌توانید قبض خود را پرداخت کنید.
برقرار و سبز باشید

پاسخ
کاربر
مهیسا

سلام شناسه قبض آب چطوری غیر حضوری بدست بیارم یا اشتراک اب

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام مهیسا جان
شناسه قبض آب در قبضو قدیمی کاغذی هم درج شده و شما با مراجعه به آنها می‌توانید این شناسه دریافت کنید. همچنین با ارسال کد ۸ رقمی درج شده در همان قبض به شماره 30004122 هم امکان دریافت کامل اطلاعات قبض آب برای شما وجود دارد.
برقرار باشید سبز.

پاسخ