استعلام قبض رایتل

استعلام قبض رایتل

شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی

ویژگی‌های استعلام قبض رایتل با پیشخوان 24

استعلام آسان قبض رایتل

برای استعلام و پرداخت به موقع قبض رایتل کافیست شماره موبایل خود را در بخش مربوطه وارد کنید و به راحتی قبض خود را مشاهده و پرداخت کنید. علاوه بر استعلام قبض رایتل، امکان مشاهده و پرداخت قبض همراه اول و ایرانسل نیز وجود دارد.

نمایش قبض میان‌دوره و پایان‌دوره رایتل

قبوض رایتل به دو حالت قبض میان‌دوره و پایان‌دوره برای شما کاربران عزیز نمایش داده می‌شود. قبض پایان دوره کارکرد ۲ ماه آخر موبایل شما را نشان می دهد اما قبض میان دوره کل هزینه کارکرد موبایل شما را شامل می‌شود.

نگهداری سوابق پرداخت و نام‌گذاری قبوض

کافیست یک بار قبض رایتل خود را استعلام کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود. امکان نامگذاری تمامی قبوض نیز در پیشخوان24 وجود دارد تا تجربه‌ای متفاوت از پرداخت قبوض داشته باشید. کلیه سوابق پرداخت‌های شما نیز ذخیره می‌شوند و به راحتی می‌توانید در هر زمان پیگیری پرداخت قبض رایتل خود را انجام دهید.

سوالات متداول در مورد قبض رایتل

برای مشاهده قبض رایتل با پیشخوان 24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده قبض رایتل با پیشخوان 24 تنها به شماره موبایل رایتلی خود نیاز دارید.

چه زمانی پس از پرداخت بدهی سیم کارت قطع شده رایتل، خط وصل می‌شود؟

با پرداخت قبض سیم کارت‌های قطع شده رایتل (یک طرفه و دو طرفه) با استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24، سیم‌کارت شما در کمتر از 48 ساعت به صورت اتوماتیک وصل خواهد شد.

هر دوره صورتحساب، برای سیم‌کارت‌های دائمی رایتل چه مدت است؟

هر دوره صورتحساب سیم کارت‌های رایتل، شامل دو ماه می‌باشد.

اگر به هر دلیلی قبض رایتل دو بار پرداخت شود چه باید کرد؟

در صورت پرداخت تکراری قبض، بلافاصله به عنوان بستانکار شناخته می‌شوید. قبضینو برای این حالت بستانکار بودن مشترک را نمایش می‌دهد.

چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟

مشترکین گرامی در صورتی که از پیشخوان24 اقدام به پرداخت قبض کرده باشید، می‌توانید قبوض پرداختی خود را از بخش سوابق پیگیری و مشاهده کنید؛ در صورت پرداخت قبوض با استفاده از دیگر روش‌های پرداختی، امکان پیگیری، از طریق پیشخوان24 وجود ندارد.

تفاوت قبض میان دوره و پایان دوره رایتل در چیست؟

مشابه قبض تلفن ثابت، قبض پایان‌دوره آخرین کارکرد موبایل شما را نشان می‌دهد. قبض میان دوره کل هزینه کارکرد موبایل را تا لحظه استعلام شامل می‌شود. به طور کلی مبلغ میان دوره = پایان دوره + تعداد روزهای ماه جاری. در صورت پرداخت قبض میان دوره کلیه بدهی شما، یعنی قبض پایان دوره قبل نیز، تسویه می‌شود.

آیا پرداخت قبوض رایتل با پیشخوان24 هزینه دارد؟

خیر. پرداخت قبوض با پیشخوان 24 هیچ هزینه‌ای برای کاربران ندارد و کاملا رایگان است.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام قبض رایتل با پیشخوان24

پیشخوان 24 امکان استعلام و پرداخت قبوض اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل را در کنار دیگر خدمات خود برای شما کاربران عزیز فراهم کرده‌است تا برای استعلام و پرداخت قبض رایتل دیگر نیازی به شناسه پرداخت و شناسه قبض نداشته باشید. کافیست شماره موبایل رایتل خود را وارد کنید و به راحتی قبض رایتل خود را مشاهده کنید. صورتحساب پرداخت شده به صورت آنی تسویه شده و دیگر نیازی به پیگیری ندارد. کلیه پرداخت‌های شما نیز در بخش سوابق ذخیره می‌شوند و در صورت نیاز می‌توانید وضعیت پرداخت قبض دائمی خود را بررسی کنید. شما می‌توانید قبوض خود را به راحتی نامگذاری کنید و برای هر دوره نام مورد نظر خود را انتخاب و به سادگی استعلام و پرداخت را انجام دهید. علاوه بر استعلام و پرداخت قبض رایتل، امکان خرید شارژ رایتل و خرید بسته اینترنت رایتل نیز وجود دارد.

تفاوت قبض پایان‌دوره و میان‌دوره رایتل

قبض پایان دوره کارکرد ۲ ماه آخر موبایل شما را نشان می دهد اما قبض میان دوره کل هزینه کارکرد موبایل شما را شامل می‌شود. برای مثال اگر شما در تاریخ ۱۰ آذر قبض خود را استعلام کنید، قبض پایان دوره هزینه کارکرد از تاریخ یک آبان تا ۳۱ آبان (دو ماه) را نمایش می‌دهد. در حالی که قبض میان دوره برای این مثال هزینه کارکرد ۷۰ روز (۶۰ روز پایان دوره + ۱۰ روز از ماه جاری) را نمایش می‌دهد.
به طور کلی میان دوره = پایان دوره + تعداد روز های ماه جاری
قبض پایان ‌دوره و میان‌دوره را نباید همزمان پرداخت کنید. اگر قبض میان دوره را پرداخت کرده باشید قبض پایان دوره نیز به طور اتوماتیک پرداخت خواهد شد.

روش‌های پرداخت قبض رایتل

پرداخت قبض رایتل از طریق سایت رایتل

در سایت رایتل به آدرس اینترنتی www.rightel.ir امکان استعلام قبض رایتل و پرداخت قبوض سیم‌کارت‌های دائمی در اختیار مشترکین این اپراتور قرار دارد. با انتخاب شماره تلفن و انتخاب دوره صورتحساب، مبلغ کارکرد شما نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به پرداخت صورتحساب پایان دوره یا میان دوره خود می‌توانید پس از انتخاب درگاه بانکی مورد نظر پرداخت را انجام دهید.

پرداخت صورتحساب رایتل از طریق سامانه رایتل من

سامانه اینترنتی رایتل من به آدرس my.rightel.ir امکان مدیریت حساب و پرداخت قبوض را برای مشترکین سیم کارت‌های دائمی رایتل فراهم کرده است. برای استفاده از امکانات رایتل من کافیست با شماره موبایل خود در آن عضو شوید تا به سادگی بتوانید حساب رایتلی خود را مدیریت کنید.

پرداخت قبض رایتل با اپلیکیشن رایتل من

با استفاده از اپلیکیشن رایتـل من، بسیاری از امور مربوط به سیم‌کارت شما مانند مشاهده و پرداخت صورت‌حساب رایتل، خرید بسته اینترنت رایتل، خرید شارژ ریالی و شورانگیز رایتل، مشاهده گزارش بسته، بررسی نواحی تحت پوشش، فروشگاه‌های رایتل، ثبت مشکل، درخواست دریافت ریز ‌ارتباطات و غیره را بدون نیاز به برقراری تماس با مرکز خدمات مشتریان رایتل انجام دهید.

پرداخت قبض رایتل با اپلیکیشن های موبایلی

اپلیکیشن‌های پرداخت، امکان دریافت و مشاهده سوابق پرداخت‌ها و جزئیات صورت حساب و … را به راحتی برای شما فراهم می‌آورند. اپلیکیشن‌های همچون قبضینو، آپ، 724، سکه و ... امکان پرداخت آسان قبوض را برای شما فراهم می‌کنند و کافیست این برنامه ها را از استورهای معتبر روی گوشی خود نصب کنید.

استعلام قبض رایتل با استفاده از کد دستوری #140*

با استفاده از کد کد دستوری #140* می‌توانید صورتحساب رایتل خود را استعلام بگیرید. توجه داشته باشید که امکان پرداخت قبض رایتل با استفاده از این کد دستوری وجود ندارد و فقط می‌توانید استعلام قبوض خود را انجام دهید.

پرداخت قبض رایتل با شماره تلفن 200

مشترکین با شماره‌گیری 200 برای رایتلی ها و 09202000000 برای تمامی اپراتورها، امکان پرداخت قبض پایان دوره و میان دوره با استفاده از کارت‌ های عضو شبکه شتاب از طریق اتصال به درگاه بانک رفاه را خواهند داشت.

استعلام قبض رایتل از طریق سامانه پیام کوتاه 2020

مشترکین سیم کارت‌های دائمی رایتل می‌توانند با استفاده از سامانه اینترنتی 2020 صورتحساب رایتل خود را استعلام بگیرند.

پرداخت قبض رایتل از طریق ATM

پس از وارد کردن کارت بانکی خود و وارد کردن رمز اول کارت بانکی ، در منوی نمایش داده شده ”پرداخت قبض” را انتخاب نمایید. در بخش پرداخت شناسه قبض مورد نظر خود را وارد نمایید. شناسه قبض رایتل خود را می‌توانید از از طریق سایت رایتل دریافت کنید. در صورتی که شناسه را درست وارده کرده باشید جزئیات شامل مبلغ و بازه کارکرد و شناسه پرداخت را مشاهده خواهید کرد. با انتخاب گزینه بلی، مبلغ قبض از حساب کارت شما کسر شده و عملیات پرداخت انجام می‌شود.

پرداخت قبض رایتل با دستگاه POS

کارت بانکی خود را در دستگاه POS بکشید. منوی پرداخت قبوض را انتخاب و شناسه قبض خود را وارد کنید. پس از مشاهده اطلاعات قبض مورد نظر با زدن کلید تایید وارد مرحله بعدی پرداخت می‌شوید. برای تکمیل روند پرداخت صورتحساب رایتل خود رمز کارت بانکی خود را وارد نمایید و کلید ثبت را بزنید. در صورت موفقیت آمیز بودن فرایند پرداخت، دستگاه پوز فیش پرداخت قبض رایتل را برای شما چاپ می‌کند.

پیگیری قبض رایتل

مشترکینی که قبوض خود را از طریق اپلیکیشن پیشخوان 24 پرداخت کرده‌اند می‌توانند در بخش سوابق برنامه، وضعیت پرداخت قبوض خود را پیگیری کنند. برای پیگیری قبوض در پیشخوان 24 نیازی به شناسه پرداخت و شناسه قبض نیست با مراجعه به بخش سوابق می‌توانید وضعیت قبوض را مشاهده کنید. در صورتی که از سایر سامانه‌های پرداخت قبض استفاه کرده باشید باید با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خود از سامانه مورد نظر پیگیری کنید.

پرداخت تکراری قبض رایتل

در صورت پرداخت تکراری قبض رایتل، به عنوان بستانکار در سیستم اپراتور ثبت می‌شوید و مبلغ اضافی روی قبض دوره بعد شما اعمال می‌شود. لازم به ذکر است که امکان پرداخت تکراری قبوضی که از پیشخوان24 پرداخت شده‌اند با این اپلیکیشن وجود ندارد و نیازی نیست نگران پرداخت تکراری قبوض رایتل خود باشید.

وصل سیم‌کارت قطع شده رایتل

در صورتی‌که بدهی مشترک مساوی یا بیشتر از سقف اعتبار خود شود (در صورت عدم افزایش سقف اعتبار، این مبلغ 60 هزار تومان است)، سیم کارت از حالت فعال به یک طرفه تبدیل خواهد شد. در این حالت برای سیم کارت یک طرفه تنها دریافت مکالمه صوتی، مکالمه تصویری، پیامک و پیام چندرسانه‌ای امکان‌پذیر است. در صورت پرداخت صورت حساب میان دوره توسط مشترک، سیم‌کارت از حالت قطع یک طرفه به فعال تبدیل خواهد شد.
در صورتی که مشترک به مدت 14 روز مداوم در حالت یک طرفه باقی بماند به صورت دوطرفه قطع خواهد شد. به این معنی که کلیه خدمات برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می‌تواند با پرداخت صورت حساب میان دوره خود از حالت قطع دوطرفه به فعال تبدیل شود. در مواردی همچون مفقودی، سرقت یا درخواست مشترک از مرکز تماس، امکان قطع دوطرفه سیم کارت نیز وجود دارد.
در صورتی که مشترک به مدت 365 روز متوالی در حالت قطع دوطرفه باقی بماند، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. همچنین در صورت عدم استفاده مشترک به مدت 365 روز متوالی از سیم کارت خود و عدم پرداخت آبونمان، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. با منقضی شدن سیم کارت، مشترک می‌تواند ظرف مدت 180 روز و با پرداخت بدهی خود به وضعیت فعال بازگردد.

افزایش اعتبار سیم‌کارت دائمی رایتل

سقف اعتبار مجاز دوره‌ای (دو ماهه) برای سیم کارت‌های دایمی رایتل 600,000 ریال است. مشترکین سیم‌کارت دایمی با مراجعه به قسمت افزایش سقف اعتبار می‌توانند میزان سقف اعتبار در سایت رایتل، اعتبار سیم‌کارت خود را با پرداخت وجه تا سقف 8 میلیون ریال ( بدون احتساب 600 هزار ریال سقف اعتبار اولیه) افزایش دهند.
شرایط افزایش سقف اعتبار به شرح زیر است:

  • حقیقی بودن مشترک
  • عدم تجاوز سقف اعتبار جاری مشترک از 8 میلیون ریال (بدون احتساب 600 هزار ریال سقف اعتبار اولیه)
  • نداشتن بدهی پیشین (پرداخت آخرین صورت‌حساب پایان دوره)
  • مسدود نبودن سیم‌کارت (یک‌طرفه یا دو طرفه) به هر دلیل

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.