خرید شارژ همراه‌اول، ایرانسل و رایتل

خرید شارژ همراه‌اول، ایرانسل و رایتل

ویژگی‌های خرید شارژ با پیشخوان 24

خرید آسان شارژ همراه اول، رایتل و ایرانسل

برای خرید اعتبار، کافیست شماره موبایل خود را در بخش مربوطه وارد نموده و با انتخاب مبلغ مورد نظر خود، عملیات پرداخت را انجام دهید و به راحتی شارژ موردنظر خود را فعالسازی نمایید.

امکان خرید شارژ ارزان با مبالغ مختلف

با استفاده از پیشخوان 24 امکان خرید انواع شارژ با مبالغ مختلف در اختیار کاربران عزیز قرار دارد تا به سادگی و با توجه به نوع نیاز و مصرف خود اعتبار مناسب را خریداری نمایند. کافیست شماره موبایل خود را وارد نموده و اپراتور مورد نظر خود را انتخاب نمایید تا لیست مبالغ شارژ نمایش داده شود.

نگهداری سوابق خرید و نام‌گذاری شماره موبایل

کلیه تراکنش‌های شما برای خرید شارژ در بخش سوابق پیشخوان24 ذخیره می‌شود و به راحتی می‌توانید مبالغ خریداری شده را پیگیری نمایید. علاوه بر این می‌توانید با چندین شماره موبایل مختلف شارژ بخرید و برای دسترسی راحت‌تر و همیشگی آن‌ها را نام‌گذاری نمایید.

سوالات متداول در مورد خرید شارژ و اعتبار تلفن همراه

چگونه جزییات تراکنش‌های خرید شارژ را پیگیری کنیم؟

در صورتی که از پیشخوان 24 اقدام به خرید شارژ کرده باشید، می‌توانید وضعیت پرداخت را از بخش سوابق پیگیری و مشاهده نمایید؛ در صورت خرید شارژ با استفاده از روش‌های دیگر، امکان پیگیری از طریق پیشخوان 24 وجود ندارد.

اگر اطلاعات مربوط به خرید در قسمت سوابق موجود نبود چه کاری باید انجام داد؟

اگر اطلاعات مربوط به شارژ خریداری شده در قسمت سوابق پس از 72 ساعت از زمان خرید موجود نبود خرید شما ناموفق بوده و وجه مربوطه از طرف بانک به حساب شما عودت داده خواهد شد. در صورتیکه ظرف دو هفته از تاریخ خرید وجه مربوطه به حساب شما برگشت داده نشد، با پشتیبانی تلفنی ما در تماس باشید.

کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده بسته شارژ همراه اول چیست؟

با شماره‌گیری کد دستوری #11*140* می‌توانید از باقی‌مانده شارژ همراه اول خود مطلع شوید.

کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده بسته شارژ ایرانسل چیست؟

با شماره‌گیری کد دستوری #2*1*555* می‌توانید از باقی‌مانده شارژ ایرانسل خود مطلع شوید.

کد دستوری اطلاع از باقی‌مانده شارژ رایتل چیست؟

با شماره‌گیری کد دستوری #140* می‌توانید از باقی‌مانده شارژ رایتل خود مطلع شوید.

آیا برای خرید شارژ به رمز پویا نیاز داریم؟

بانک‌ها تا سقف 100 هزار تومان، امکان خرید اینترنتی را بدون نیاز به رمز پویا برای دارندگان کارت بانکی فراهم کرده‌اند.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

روش‌های خرید شارژ همراه اول

خرید شارژ از سایت همراه اول

همراه اول امکان خرید اعتبار را از طریق سایت خود برای مشترکین اعتباری فراهم کرده است. کافیست وارد صفحه خرید شارژ به آدرس shop.mci.ir/charge شوید و شماره موبایل خود را وارد کنید. سپس مبلغ مورد نظر را انتخاب و مرحله پرداخت را طی کنید.

خرید حضوری کارت شارژ

 • از طریق دستگاه خودپرداز بانک‌ها و دستگاه POS فروشگاه‌ها
 • از طریق نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های مجاز
 • از طریق دستگاه‌های وب كیوسك نصب شده در اماكن عمومی پرتردد

غیر حضوری

Top Up یا شارژ خودكار، از طریق مراجعه به پرتال همراه اول و عاملین مجاز می‌توانید از این روش برای افزایش اعتبار سیم کارت خود استفاده کنید. پس از ورود به بخش سایت فروش شارژ پرتال همراه اول، مبلغ مورد نیاز خود را برای اعتبار انتخاب نموده و پس از پرداخت مبلغ بصورت اینترنتی، افزایش اعتبار سیم کارت به صورت مستقیم و بدون نیاز به مشاهده و وارد کردن رمز در گوشی، انجام خواهد شد.

سرویس انتقال اعتبار

سرویس انتقال اعتبار سرویسی است که به مشترکین امکان می‌دهد تا مشترکین خطوط دائمی یا اعتباری برای خطوط اعتباری، اعتبار منتقل کنند. مبلغ منتقل شده در این سرویس در پایان دوره بر روی قبض مشترک دائمی لحاظ و یا در لحظه انتقال از حساب مشترک اعتباری انتقال دهنده کسر می‌شود.

روش‌های فعالسازی سرویس انتقال اعتبار

 • ارسال پیامک به سرشماره 8911
 • شماره گیری کد دستوری *10*141#
 • سامانه همراه من

مشترکین دائمی با ارسال یک پیامک خالی (یا هر پیامک دیگر) به شماره 8911 با یک پیامک راهنما در خصوص نحوه استفاده از این سرویس را دریافت می‌کنند. پیامک راهنمای سرویس انتقال اعتبار ویژه مشترکین دائمی به این شرح می‌باشد. مبلغ انتقال به ریال * شماره مقصد (با پیش شماره) پس از ارسال تقاضای انتقال اعتبار از سوی مشترک، سیستم درستی دستور، مبلغ و شماره مقصد را بررسی کرده و پس از آن، از مشترک مبدا یک پیامک تائیدیه دریافت می‌کند. مشترک برای تایید باید عدد 1 را ارسال کند. در صورت تائید توسط مشترک مبدا، انتقال اعتبار صورت گرفته و مشترکین مبدا و مقصد از طریق پیامک از انتقال اعتبار مطلع خواهند شد.

سرویس انتقال اعتبار ویژه مشترکین اعتباری نیاز به فعالسازی ندارد و به طور پیش فرض برای کلیه مشترکین اعتباری فعال است.

سرویس شارژ خودکار

متقاضیان این سرویس از طریق یکی از درگاه‌های بانکی مانند اینترنت بانک، موبایل بانک و... به بانک این اجازه را می دهند که قبل از اتمام اعتبار نسبت به کسر مبلغ از حساب بانکی و افزایش اعتبار سیم کارت اقدام نماید. در حال حاضر این سرویس برای مشترکینی که در بانک‌های ملت و ملی دارای حساب بانکی هستند فعال شده و به مرور برای مشتریان دیگر بانک‌ها نیز فعال خواهد شد.

اعتبار اضطراری همراه اول

سرویس اعتبار اضطراری، سرویسی است که مبلغ 600 تومان به عنوان اعتبار اضطراری یک ماهه به مشترک اعتباری اختصاص پیدا می‌کند و پس از اولین افزایش اعتبار توسط مشترک، این مبلغ به علاوه 40 تومان هزینه کارمزد از حساب مشترک کسر می‌گردد. مهلت استفاده از این اعتبار حداکثر تا یک ماه پس از فعالسازی سرویس می‌باشد. این سرویس مختص مشترکینی می‌باشد که حداقل 90 روز از فعالسازی خط آنها گذشته باشد و اعتبار فعلی آن‌ها کمتر از 20 تومان باشد.

امکان شارژ عادی و شارژ فوق العاده همراه اول

مشترکین می‌توانند با شماره گیری *1*1*1# از اعتبار عادی و از طریق کد دستوری *1*1*2# بدون نگرانی از دست رفتن مبلغ و زمان اعتبار شارژ اصلی از مزایای این طرح استفاده نمایند. همچنین در صورتی که بخواهند مبلغی را به صورت دلخواه خریداری کنند، می‌‌توانند با شماره گیری *1*1*3# شارژ دلخواه خود را انتخاب کنند.

سرویس چتر اضطراری همراه اول

مشترکینی که اعتبار کافی ندارند می توانند با ارسال یک کد USSD از سایر مشترکین همراه اول بخواهند که برای ایشان انتقال اعتبار انجام دهند. کافیست در شرایط اضطراری کد *10*262# را شماره‌گیری و از سایر مشترکین همراه اول درخواست اعتبار نمایید.

مبلغ این اعتبار 1,000 تومان خواهد بود. درخواست اعتبار از طریق پیامک به اطلاع مشترک مورد نظر خواهد رسید و این امکان را به مشترک می‌دهد تا با ارسال عدد 1 انتقال 1,000 تومان اعتبار را تائید و یا با ارسال عدد 2 درخواست را رد کند.

درصورت تایید مشترک انتقال دهنده، مبلغ 1,000 تومان به حساب او منظور می‌شود، و با کسر 40 تومان به عنوان کارمزد انتقال، مبلغ 960 تومان به اعتبار مشترک درخواست دهنده انتقال خواهد یافت.

خرید شارژ با اپلکیشن‌ها

علاوه بر تمامی روش‌های ذکر شده امکان خرید از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت مانند آپ، 724 و پیشخوان 24 در اختیار شما قرار دارد.

روش‌های خرید شارژ رایتل

خرید شارژ از طریق سایت رایتل

با مراجعه به آدرس اینترنتی https://reg.rightel.ir می‌توانید کارت شارژ رایتل خود را به صورت آنلاین خریداری کنید. شما می‌توانید با انتخاب نوع، تعداد کارت مورد نیاز و پرداخت به صورت آنلاین، کد را از طریق پست الکترونیکی دریافت و با وارد نمودن کد دستوری # شماره رمز *141* در دستگاه خود، نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت دیتا یا اعتباری رایتل اقدام کنید.

برای تهیه شارژ شورانگیز رایتل از طریق سایت رایتل کافیست به آدرس charge.rightel.ir/exciting مراجعه کنید و با وارد کردن شماره موبایل خود خرید اعتبار را انجام دهید.

برای خرید شارژ عادی رایتل از طریق سایت رایتل کافیست به آدرس charge.rightel.ir/normal مراجعه کنید و با وارد کردن شماره موبایل خود خرید اعتبار را انجام دهید.

خرید شارژ از طریق سامانه رایتل من

گزینه افزایش اعتبار مخصوص مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری و دیتا است. با انتخاب شماره رایتل و مبلغ اعتبار دلخواه، پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، بدون نیاز به دریافت کد، اعتبار ریالی در همان لحظه بر روی سیم کارت شما منظور می‌شود.
از جمله دیگر امکانات این سامانه می‌توان به خرید بسته، مشاهده باقی مانده بسته ها، فعالسازی سرویس‌ها و ... اشاره کرد.

خرید شارژ از طریق اپلیکشن رایتل من

گزینه افزایش اعتبار مخصوص مشترکین سیم‌کارت‌های اعتبار و دیتا است. با انتخاب شماره رایتل و مبلغ اعتبار دلخواهتان، پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، بدون نیاز به دریافت کد، اعتبار ریالی در همان لحظه بر روی سیم کارت شما منظور می‌شود.
اپلیکیشن رایتل من را می‌توانید از سایت رایتل و یا استورهای معتبر دانلود کنید.

انتقال اعتبار بين سيم کارت‌های رايتل

سرویس انتقال اعتبار به مشترکین اعتباری و دیتای رایتل امکان می‌دهد تا از سیم‌کارت خود به سایر مشترکین رایتل (اعتباری و دیتا) اعتبار ریالی انتقال دهند.
برای فعال‌سازی سرويس انتقال اعتبار برای اولين بار، ابتدا کد دستوری *133# را شماره‌گيری کرده و سپس کليد برقراری تماس را کليک نماييد. در اين مرحله سرويس شما فعال می شود. پس از فعال‌سازی، با اولين درخواست، از شما خواسته می شود که رمز خود را تعيين کنيد.
محدوده اعتبار قابل انتقال توسط اين سرويس به شرح زير است:

 • اعتبار قابل انتقال در هر تراکنش: 10,000 تا 100,000 ريال
 • حداکثر اعتبار قابل انتقال در روز: 1,000,000 ريال
 • مشترک پس از انتقال اعتبار (با احتساب هزينه انتقال اعتبار) بايد حداقل 5,000 ريال اعتبار باقيمانده داشته باشد.

خرید شارژ با اپلکیشن‌ها

علاوه بر تمامی روش‌های ذکر شده امکان تهیه شارژ از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت مانند آپ، 724 و پیشخوان 24 در اختیار شما قرار دارد.

مشاهده اعتبار باقی مانده رایتل

برای مشاهده اعتبار سیم‌کارت اعتباری رایتل می‌توانید از کد دستوری #140* استفاده کنید.

روش‌های خرید شارژ ایرانسل

خرید شارژ ایرانسل با کد شارژ

با شماره‌گیری #۵۵۵* امکان خرید شارژ در اختیار مشترکین ایرانسل قرار دارد. این کد همچنین امکانات کاربردی دیگری از قبیل موارد زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • خرید بسته‌های اینترنت همراه
 • خرید بسته‌های ترکیبی

خرید مستقیم شارژ از طریق وبسایت ایرانسل

از میان گزینه‌های مختلف، مقدار مورد نظرتان را انتخاب و مبلغ را بدون کارمزد به صورت اینترنتی پرداخت کنید. در این روش، ۹% مالیات بر ارزش افزوده اعمال می‌شود که این مبلغ مصوبه دولتی است و به‌صورت مستقیم به خزانه دولت واریز می‌شود.

خرید شارژ با اپلیکیشن ایرانسل من

اپلیکیشن ایرانسل من، امکان خرید اعتبار را برای کاربران خود فراهم کرده‌ است تا به سادگی در کنار دیگر امکانات این نرم افزار از این خدمت نیز بهره‌مند شوند. دیگر امکانات اپلیکیشن ایرانسل من عبارتند از:

 • خرید بسته‌های اینترنت و مکالمه
 • خرید انواع مودم‌های ثابت و همراه
 • ساخت و خرید بسته‌های چندکاربره
 • امکان هدیه‌دادن بسته اینترنت
 • خرید شارژ و شارژ شگفت‌انگیز از طریق درگاه‌های بانکی
 • پرداخت قبض
 • پرداخت امن و آسان هزینه‌های ایرانسلی

تهیه شارژ ایرانسل از طریق ارسال پیامک

برای تهیه شارژ از طریق پیامک باید با توجه به مبلغ که می‌خواهید تهیه نمایید شماره آن را به شماره 7272 اس ام اس نمایید. برای شارژ هزار تومانی عدد یک، 2000 تومانی عدد 2، 5000 تومانی عدد 5، 10000 تومانی عدد 10 و برای تهیه اعتبار 20000 تومانی این اپراتور عدد 20 را به سرشماره 7272 اس ام اس نمایید.

تهیه شارژ ایرانسل از طریق نرم افزار همراه بانک و باجه‌های خدمات بانکی

برای استفاده از این روش برای تهیه شارژ نرم افزارهای همراه بانک یکی از بانک‌های ایران اعم از ملی، ملی، صادرات، تجارت، پاسارگاد، اقتصاد نوین، کشاورزی و یا ... را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید و از آن طریق شارژ خریداری نمایید.

خرید شارژ ایرانسل از طریق دستگاه‌های خودپرداز

مشترکین ایرانسل می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها کارت شارژ ایرانسل خریداری نمایند. مبلغ شارژی را که نیاز دارید از بین گزینه‌های، شارژ هزار تومانی، دو هزار تومانی، 5 هزار تومانی، 10 هزار تومانی و 20 هزار تومانی انتخاب نمایید. سپس کد روی رسید دستگاه خودپرداز را با کد دستوری زیر وارد و عملیات خرید را کامل کنید: #کد شارژ 12 یا 16 رقمی*141*

بانک‌های طرف قرار داد ایرانسل عبارتند از :پاسارگاد، پست بانک، تجارت، توسعه تعاون، دی، سپه، سرمایه، سینا، موسسه اعتباری توسعه، صادرات، کشاورزی، اقتصاد نوین، ملت، آینده، ملی.

خرید شارژ با استفاده از پایانه‌های فروش (POS)

امکان خرید شارژ ایرانسل با استفاده از دستگاه‌های POS نیز در اختیار مشترکین ایرانسل قرار دارد. پس از کسر مبلغ مورد نظر از حساب بانکی شما دستگاه رسیدی که شامل پین کد می‌باشد چاپ می‌کند. کد روی رسید دستگاه کارتخوان را با کد دستوری زیر در گوشی موبایل خود وارد کنید: #کد شارژ 12 یا 16 رقمی*141*

شارژ الکترونیکی ایرانسل

سرویس جدیدی که ایرانسل برای نخستین بار در ایران ارائه کرده است سرویس شارژ الکترونیکی و یا همان E-Charge می‌باشد با استفاده از این سرویس دیگر لازم نیست که شما با مبالغ از پیش تعیین شده اعتبار تهیه کنید. به عنوان مثال می‌توانید مبلغ 1400 تومان را با استفاده از این سرویس خریداری کنید.

برای تهیه این شارژ باید به نمایندگان ایرانسل که دارای گواهینامه شارژ الکترونیکی می‌باشند مراجعه کنید که پس از انجام عملیات، پیامکی به منظور موفقیت آمیز بودن عملیات دریافت خواهید کرد.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.