محتوی اصلی صفحه

اپراتور همراه اول بر مبنای شعار هیچ کس تنها نیست، مدعی است که کلیه مشترکین خود را در این شرایط سخت پشتیبانی می‌کند. اپراتور همراه به عنوان یکی از اپراتورهای قدرتمند در ایران روش‌های گوناگونی را برای فعال کردن سرویس طرح شارژ اضطراری مشخص کرده از این رو ما در پیشخوان 24 سعی کردیم در این مطلب به تمام این موارد اشاره کنیم….

یک ترس همیشگی که ممکن است دارندگان سیم کارت‌های اعتباری به آن مبتلا شوند، به پایان رسیدن اعتبار سیم کارت و عدم توانایی برای شارژ سیم کارت در لحظه است! با اینکه احتمال دارد همیشه مراقب باشید که کارت اعتباری‌ خود را جا نگذارید و سیم‌کارتتان همیشه شارژ باشد و برقرار، ولی طبق قانون مورفی که همه چیزها در بدترین و نامناسب‌ترین زمان‌ها رخ می‌دهد. ممکن است درست هنگامی که نیاز به یک تماس ضروری دارید یا به دردسر افتاده‌اید، اعتبار سیم کارتتان به پایان برسد! اگر خیلی خوش شانس باشید حتی ممکن است نتوانید به اینترنت متصل شوید و یا حتی اطلاعات لازم برای خرید اینترنتی و تلفنی شارژ را هم فراموش کرده باشید! خوش بختانه راهی برای خروج از این وضعیت وجود دارد. ما در این مطلب می‌خواهیم به معرفی طرح شارژ اضطراری همراه اول معروف به چتر اضطراری بپردازیم. البته توصیه میکنیم روش های خرید اینترنت به صورت آنلاین رو یاد بگیرید تا همیشه امکان خرید بسته اینترنت از پیشخوان و سایر وب سایت ها رو داشته باشید.

اپراتور همراه اول بر مبنای شعار هیچ کس تنها نیست، مدعی است که کلیه مشترکین خود را در این شرایط سخت پشتیبانی می‌کند. اپراتور همراه به عنوان یکی از اپراتورهای قدرتمند در ایران روش‌های گوناگونی را برای فعال کردن سرویس طرح شارژ اضطراری مشخص کرده از این رو ما در پیشخوان 24 سعی کردیم در این مطلب به تمام این موارد اشاره کنیم. اگر یکی از سیم کارت‌های شما ایرانسل است، می‌توانید به مطلبی که درباره ایرانسل نوشته‌ایم نیز مراجعه کنید.

شارژ اضطراری همراه اول

کافی است که فقط 3 ماه از حضورتان در خانواده‌ی بزرگ همراه اول گذشته باشد و در این مدت حداقل 9000 تومان اعتبار مصرف کرده باشید. دیگر همه جوره، مخصوصا در شرایط سخت و اضطراری، تحت حمایت همراه اول خواهید بود. فقط دقت داشته باشید در صورتی می‌توانید شارژ اضطراری را فعال کنید که مبلغ اعتبارتان کمتر از 200 ریال باشد‌.

سیم‌کارت اعتباری قیمت پایین‌تری نسبت به سیم‌کارت دائمی دارد و همچنین می‌توانید با آن روی هزینه‌های خود کنترل بهتری داشته باشید. با این‌حال اعتباری بودن و پیش‌پرداختی هزینه مکالمه یا پیامک باعث می‌شود گاهی اوقات در شرایط اضطراری اعتبار حساب شما تمام شده و مکالمه شما قطع شود. اینجاست که سرویس اعتباری همراه اول می‌تواند بسیار مفید باشد.

وقتی تماس شما بر اثر اتمام اعتبار حسابتان قطع می‌شود چه می‌کنید؟ احتمالاً خرید شارژ از درگاه‌های اینترنتی و یا راهکارهای پرداخت USSD سریع‌ترین راه برای شارژ مجدد حساب و برقراری مجدد تماس است. با این‌حال گاهی این درگاه‌ها به‌صورت موقت از کار می‌افتند. همچنین امکان دارد بانک صادرکننده کارت شما در آن لحظه پاسخگو نباشد و نتوانید در مواقع اضطراری اعتبار خود را شارژ کنید. علاوه بر این حتماً برای شما هم پیش آمده که حساب بانکی که رمز دوم و اطلاعات خرید اینترنتی آن را دارید درست وقتی که به آن نیاز دارید خالی شده باشد.

راهکار بعدی خرید کارت شارژ فیزیکی و یا مراجعه به عابربانک و یا دستگاه‌های کارت‌خوان برای خرید شارژ است. این راهکار نیز وقت‌گیر بوده و در همه شرایط انتخاب مناسبی نیست.

اعتبار اضطراری همراه اول در این شرایط می‌تواند نجات‌بخش شما باشد. کافیست یک کد دستوری ساده (کد دریافت شارژ اضطراری همراه اول) را با گوشی خود شماره‌گیری کنید تا حساب شما به مبلغ 600 تومان به عنوان اعتبار اضطراری شارژ شود. این مبلغ یک ماه هم اعتبار دارد و پس از اولین شارژ توسط مشترک مبلغ مذکور به علاوه 40 تومان هزینه کارمزد از حساب مشترک کسر خواهد شد. به این ترتیب نیازی به خرید اینترنتی یا حضوری کارت شارژ نخواهید داشت.

گفتنی است سرویس اعتبار اضطراری برای مشترکین اعتباری قابل فعالسازی است که حداقل 90 روز از فعالسازی خط آن‌ها گذشته باشد و همچنین اعتبار فعلی آن‌ها کمتر از 20 هزار تومان باشد. همان‌طور که گفتیم این اعتبار حداکثر تا یک‌ماه قابل استفاده خواهد بود. برای کد گرفتن شارژ همراه اول باید مراحل زیر را دنبال کنید.

تاکنون استفاده از سرویس اعتبار اضطراری صرفاً از طریق درگاه #1* (کدشارژ اضطراری همراه اول) امکان‌پذیر بود اما حالا می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری #25*10* مستقیماً به بخش اعتبار اضطراری منتقل شده و دستورات مورد نظر را مشاهده کنید. مراحل کد شارژ رایگان همراه اول در زیر آمده است. از این رو اگر به دنبال کد درخواست شارژ همراه اول هستید ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

چگونه شارژ اضطراری همراه اول بگیریم؟

کد در خواست اینترنت اضطراری همراه اول

سرویس اعتبار اضطراری همراه اول (کد 15 دقیقه مکالمه رایگان همراه اول) با کد‌های دستوری معروف و آسان همراه اول یعنی: #1* یا #10* فعال می‌شود.

معرفی سرویس و روش گرفتن شارژ اضطراری همراه اول

همراه اول در راستای شعار هیچ کس تنها نیست با ارائه مجموعه سرویس‌های چتر اضطراری، مشترکین اعتباری خود را در هنگام اتمام شارژ حمایت خواهد کرد. این سرویس برای دریافت کد 15 دقیقه مکالمه رایگان همراه اول و همچنین گرفتن شارژ اضطراری همراه اول کاربرد دارد. سویس‌های متفاوت این اپراتور نظیر: شارژ بانوان همراه اول، پیامک اضطراری همراه اول، مکالمه رایگان و…

کد دستوری مجموعه سرویس‌های چتر اضطراری *10*26# است. این سرویس‌ها برای دریافت رمز شارژ اضطراری همراه اول عبارتند از:

1 ) درخواست مکالمه رایگان

مشترکی که شارژ کافی ندارد می تواند با ارسال یک کد USSD از سایر مشترکین همراه اول بخواهد که با وی تماس بگیرند.

 • در شرایط اضطراری با ارسال کد *10*261# و اعلام شماره مشترک مورد نظر، از سایر مشترکین همراه اول درخواست تماس نمایید.
 • این درخواست از طریق پیامک به اطلاع مشترک مورد نظر خواهد رسید.

راهنمای خرید شارژ همراه اول

2 ) درخواست شارژ ( کد اضطراری همراه اول)

مشترکی که شارژ کافی ندارد می تواند با ارسال یک کد USSD از سایر مشترکین همراه اول بخواهد که برای وی انتقال شارژ انجام دهند.

 • در شرایط اضطراری با ارسال کد *10*262# و اعلام شماره مشترک مورد نظر، از سایر مشترکین همراه اول درخواست شارژ نمایید.
 • مبلغ این شارژ 1,000 تومان خواهد بود. درخواست خریدشارژ همراه اول ضروری از طریق پیامک به اطلاع مشترک مورد نظر خواهد رسید و این امکان را به مشترک می‌دهد تا با ارسال عدد 1 انتقال 1,000 تومان شارژ را تائید و یا با ارسال عدد 2 درخواست را رد کند.
 • درصورت تائید مشترک انتقال دهنده شارژ، مبلغ 1,000 تومان به حساب وی منظور میشود، و با کسر 40 تومان به عنوان کارمزد انتقال، مبلغ 960 تومان به اعتبار مشترک درخواست دهنده انتقال خواهد یافت.

درگاه فعالسازی کد شارژ اضطراری همراه اول

درگاه فعال‌سازی شارژ اضطراری همراه اول و سرویس های چتر اضطراری به شرح جدول ذیل می باشد:

سرویس کد دستوری (USSD)
درخواست تماس *10*261#
درخواست شارژ *10*262#

قوانین سرویس

 • دو سرویس «درخواست تماس» و «درخواست شارژ»، ویژه مشترکین اعتباری می باشند.
 • سرویس «مکالمه اضطراری» از مجموعه سرویس‌های چتر اضطراری حذف گردیده است.

شرایط عمومی و محدودیت‌های سرویس به شرح ذیل است:

سرویس شرایط برخورداری از سرویس محدودیت ها
درخواست تماس
 • مشترکین فعال با اعتبار کمتر از 20 تومان
 • مشترکین با شرایط قطع یک طرفه
 • مشترکین با شرایط قطع دو طرفه
ارسال حداکثر 5 درخواست در فاصله زمانی دو افزایش اعتبار
درخواست شارژ
 • مشترکین فعال با اعتبار کمتر از 20 تومان
 • مشترکین با شرایط قطع یک طرفه
 • مشترکین با شرایط قطع دو طرفه
ارسال حداکثر 5 درخواست در فاصله زمانی دو افزایش اعتبار

دریافت شارژ و اینترنت اضطراری ایرانسل

شارژ اضطراری همراه اول با کد دستوری #1*

ابتدا کد دستوری #1*‌ را وارد کرده و بعد، گزینه‌ی شارژ را انتخاب کنید.

سپس از منوی شارژ، اعتبار اضطراری (که گزینه‌ی شماره‌ی 7 است) انتخاب شود.

اینترنت و شارژ اظطراری با کد دستوری برای همراه اول

شارژ اضطراری همراه اول با کد دستوری #10*

ابتدا کد دستور #10* را وارد کرده و بعد گزینه‌ خدمات اصلی را انتخاب کنید.

سپس از منوی خدمات اصلی، اعتبار اضطراری یا چتر اضطراری (در قسمت چتر اضطرار درباره‌ی آن توضیح داده خواهد شد) انتخاب شود.

بعد از مدت کوتاهی، با ارسال پیامک از جانب همراهِ اول، شارژ سیم کارت به شما اعلام می‌شود.

پرداخت قبض همراه اول

مبلغ دریافتی شارژ اضطراری همراه اول

با انجام مراحل بالا سیم کارتتان معادل مبلغ 600 تومان (اعتبار مبلغ شارژ اضطراری) برای مکالمه ضروری به حساب شما منظور می‌گردد. این مبلغ به اضافه‌ی 40 تومان هزینه تراکنش یا همان کارمزد بصورت خودکار از اولین مبلغ شارژ بعدی سیم کارت شما کسر خواهد شد. همچنین مدت زمان استفاده از این اعتبار حداکثر یک ماه خواهد بود.

سرویس‌های چتر اضطراری همراه اول

علاوه بر کدهای دستوری #10* و #1* که در قسمت‌های قبلی توضیح داده شد، خدمات دیگری (نظیر: کد اینترنت اضطراری همراه اول) به نام سرویس‌های چتر اضطراری نیز برای راحتی کاربران طراحی شده است.

سرویس چتر اضطراری با کد دستوری‌ #26*10* فعال می‌شود. برای اینکه هیچ وقت بدون شارژ نمانید، کد دستوری سرویس‌های چتر اضطراری را در تلفن همراه خود ذخیره کنید.

مکالمه اضطراری همراه اول با کد دستوری

نحوه‌ استفاده از سرویس‌ چتر اضطراری همراه اول

با وارد کد دستوری # 26*10* (جهت شارژ اضطراری همراه اول ۶۰۰ تومان) می‌توانید دو درخواست داشته باشید:

 1. درخواست تماس
 2. درخواست شارژ

درخواست تماس اضطراری همراه اول

با انتخاب درخواست تماس، می‌توانید با وارد کردن شماره‌ همراه اول یکی از دوستان‌تان از او بخواهید که با شما تماس بگیرد. البته این درخواست ( یا به عبارتی کد درخواست تماس همراه اول) توسط کد دستوری # 261*10* نیز امکان پذیر است. همراهِ اولی‌های عزیز دقت داشته باشید که اگر اعتبار شما بیش از 200 ریال باشد، مشمول طرح شارژِ اضطراری نخواهید شد.

روش های خرید شارژ رایتل

درخواست شارژ اضطراری همراه اول

با انتخاب درخواست شارژ، مثل درخواست تماس اضطراری، باید شماره‌ی همراه اول دوستتان را وارد کرده و منتظر باشید که با ارسال پیامک همراه اول، برای شما شارژ انتقال دهد.

همینطور با شماره گیری کد دستوری # 262*10*و وارد کردن شماره‌ی همراه اول یکی از آشنایان، همراه اول پیامکی به مشترک مورد نظر با این مضمون که در صورت رضایت با ارسال عدد 1، مبلغ 1000 تومان، سیم کارت شما را شارژ کند، ارسال می‌شود. با ارسال عدد 1، مبلغ 1000 تومان به حساب او منظور شده ولی با کسر 40 تومان بابت هزینه‌ی تراکنش، مبلغ 960 تومان حساب شما شارژ می‌شود.

مشترکین همراهِ اول می‌توانند در فاصله‌ی زمانی دو افزایش اعتبار، 5 مرتبه از سرویس چتر اضطراری (درخواست تماس و درخواست شارژ) استفاده کنند.

اینترنت اضطراری همراه اول

خرید شارژ و اینترنت اضطراری همراه اول با کدussd

آیا کد اینترنت رایگان همراه اول هم مثل سرویس شارز اضطراری فعال است؟ در جواب این سوال باید بگوییم خیر. تا به اینجا با سرویس شارژ اضطراری آشنا شدیم و دانستیم که چگونه برای همراه اول شارژ اضطراری بگیریم. اما باید بگوییم متاسفانه تا کنون سرویس اینترنت اضطراری همراه اول فعال نشده است. به همین خاطر در اپراتور همراه اول برخلاف ایرانسل این سرویس در دسترس نیست. باید منتظر بود و دید آیا این سرویس برای همراه اول نیز نظیر کد درخواست تماس همراه اول به همراه اول فعال می‌شود یا خیر؟

خرید شارژ ایرانسل ارزان با پیشخوان24

سرویس انتقال اعتبار همراه اول

همه مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند با استفاده از سرویس انتقال اعتبار همراه اول، سیم کارت اعتباری دوستان خود را شارژ کنند.

 روش‌های استفاده از سرویس انتقال اعتبار همراه اول

1 ) برنامه کاربردی همراه من

پس از نصب برنامه کاربردی همراه من، در قسمت خدمات من، گزینه “کدهای دستوری” را وارد کرده و انتقال اعتبار را بزنید. شماره همراه مقصد و مبلغ قابل انتقال را وارد کنید و شارژ را انتقال دهید.

لینک دانلود برنامه همراه من اندروید: https://static-ebcom.mci.ir/dl/mymci

بهترین روش های خرید شارژ ایرانسل

2 ) کد دستوری

همراه اول کد دستوری دیگری نیز برای انتقال اعتبار در نظر گرفته است.برای این کار، باید کد دستوری #142*10* را شماره گیری کنید. شماره همراه مقصد و مبلغ قابل انتقال را وارد کنید و شارژ را انتقال دهید.

نتیجه‌گیری شارژ اضطراری همراه اول

به این ترتیب از این‌پس هر موقع در میان یک تماس مهم اعتبار حساب شما به اتمام رسید یا قصد برقراری یک تماس مهم و فوری را دارید نیازی به خرید شارژ با استفاده از کارت بانکی و یا سایر روش‌ها ندارید و می‌توانید صرفاً با شماره‌گیری کدهای دستوری سرویس اعتبار اضطراری، حساب خود را شارژ کنید.

https://pishkhan24.com/internetpackage