استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

سوابق بیمه تامین اجتماعی
👁

آموزش ثبت‌نام در تامین اجتماعی

استفاده از تمام خدمات تامین اجتماعی تنها با وارد کردن کد ملی و کلمه عبور تامین اجتماعی امکان‌پذیر است؛ اما، نکته اینجاست که شما برای داشتن کلمه عبور تامین اجتماعی، باید از پیش در سامانه tamin.ir ثبت‌نام کرده باشید. ما در این ویدیو، آموزش ثبت‌نام در این سامانه را آورده‌ایم. شما می‌توانید علاوه‌بر مشاهده ویدیوی روبه‌رو، از طریق مطالعه مطلب راهنمای ثبت نام تامین اجتماعی اطلاعات کامل‌تر و بیشتر را به‌دست آورید.

ویژگی‌های استعلام سوابق تامین اجتماعی با پیشخوان 24

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

پیشخوان۲۴ امکان مشاهده سریع سوابق بیمه تامین اجتماعی را در کنار سایر خدمات خود فراهم کرده است؛ کافیست، کد ملی خود را به همراه کلمه عبور ورود به سامانه تامین اجتماعی‌تان وارد کنید.

نمایش جزئیات سوابق بیمه تامین اجتماعی

شما می‌توانید آخرین جزئیات سوابق بیمه تامین اجتماعی خود مانند کد بیمه، آخرین مبلغ واریزی بیمه، کل سوابق بیمه و ... را در پیشخوان۲۴ مشاهده کنید؛ همچنین، امکان دانلود سوابق تامین اجتماعی را دارید.

نام‌گذاری سوابق بیمه تامین اجتماعی

پیشخوان۲۴ امکان ذخیره اطلاعات ورود با نام اختصاصی را فراهم کرده است؛ کافیست، یک بار اطلاعات ورود خود شامل کد ملی و کلمه عبور ورود به سامانه تامین اجتماعی‌تان را نام‌گذاری کنید تا استعلام‌های بعدی را سریع‌تر و ساده‌تر مشاهده کنید.

سوالات متداول در مورد سوابق تامین اجتماعی

چگونه کلمه عبور تامین اجتماعی را بازیابی کنم؟

شما باید برای بازیابی کلمه عبور به نشانی eservices.tamin.ir مراجعه کنید، گزینه «ورود به سامانه» را انتخاب کنید و در ادامه، روی گزینه «کلمه عبور را فراموش کرده‌ام» کلیک کنید.

اگر اطلاعات سوابق بیمه اشتباه باشد، چکار کنیم؟

شما باید به صورت حضوری به آخرین شعبه بیمه مراجعه و برای اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی اقدام کنید.

نحوه ورود به سامانه تامین اجتماعی چگونه است؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت تامین اجتماعی به آدرس account.tamin.ir/auth/login، مراحل ثبت‌نام و ورود به سامانه بیمه تامین اجتماعی را کامل کنید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟

اگر به‌دنبال مشاهده جمع کل سوابق بیمه تامین اجتماعی می‌گردید، باید یک بار مراحل ثبت‌نام و ورود به سامانه تامین اجتماعی را برای دریافت کلمه عبور طی کنید؛ سپس، با کد ملی و کلمه عبور دریافت‌شده به سامانه پیشخوان۲۴ مراجعه کنید تا سریع و ساده از خدمت سوابق بیمه، استفاده کنید.

آیا امکان دانلود سوابق بیمه در پیشخوان۲۴ وجود دارد؟

بله؛ امکان دانلود کلیه سوابق، سوابق تجمیعی بعد از ۸۶ و سوابق تلفیقی به صورت مجزا در پیشخوان۲۴ فراهم شده است.

چگونه در سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کنم؟

کافیست به نشانی eservices.tamin.ir مراجعه کنید؛ سپس، گزینه «ثبت‌نام» را انتخاب و مراحل آن را طی کنید.

آیا جزئیات سوابق بیمه تامین اجتماعی در پیشخوان۲۴ به‌روز است؟

بله؛ تمامی سوابق نمایش‌داده‌شده در پیشخوان۲۴ کاملا منطبق بر آخرین به‌روزرسانی‌های سایت سازمان تامین اجتماعی است.

اطلاعات مورد نیاز برای استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی چیست؟

کد ملی به همراه کلمه عبور تنها اطلاعات مورد نیاز برای مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی است.

«کلمه عبور» در فرآیند مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی چیست؟

کلمه عبور همان کلمه عبور‌ای است که به هنگام ثبت‌نام در سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید.

آیا استعلام بیمه تامین اجتماعی در بخش سوابق پیشخوان۲۴ ذخیره می‌شود؟

بله؛ نتیجه استعلام بیمه تامین اجتماعی در بخش سوابق پیشخوان۲۴ ذخیره می‌شود؛ اما، از آنجایی که این نتیجه، تنها سابقه تا زمان استعلام را نمایش می‌دهد، پیشنهاد ما این است که برای مشاهده سوابق بیمه با کد ملی به‌روز، حتما مجدد استعلام بگیرید.

چه جزئیاتی از سوابق بیمه تامین اجتماعی در پیشخوان24 نمایش داده می‌شود؟

نام بیمه شده، کد بیمه، نام پدر، آخرین مبلغ واریزی بیمه، سابقه بیمه به تفکیک و ... به همراه امکان دانلود سوابق در پیشخوان۲۴ مشاهده می‌شود.

چرا هنگام استعلام سوابق تامین اجتماعی خطای «نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه است» می‌دهد؟

اگر کد ملی یا کلمه عبور خود را اشتباه وارد کنید، خطای «نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه است» را مشاهده می‌کنید. حواستان باشد که کلمه عبور به حروف کوچک و بزرگ حساس است؛ بنابراین، یک بار دیگر با دقت به نکته بیان شده، کلمه عبور خود را وارد کنید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

مشاهده سوابق تامین اجتماعی یک دغدغه مهم برای بیمه‌شدگان این سازمان است. تا چندی پیش تنها روش برای مشاهده سوابق بیمه مراجعه حضوری بود؛ اما، در حال حاضر روش‌های مشاهده سوابق بیمه از طریق اینترنت به‌صورت آنلاین فراهم شده است که دردسرهای روش حضوری مانند اتلاف وقت و معطلی‌هایش را ندارد.

مشاهده جمع کل سوابق بیمه تامین اجتماعی چه ضرورتی دارد؟

هنگامی که شما در محلی مشغول به کار می‌شوید، کارفرما وظیفه دارد که شما را بیمه کند؛ اما، گاهی کارفرما در زمینه پرداخت حق بیمه کوتاهی می‌کند. این موضوع مشکلاتی مانند عدم ثبت سابقه را برای شما ایجاد می‌کند؛ بنابراین، مهم‌ترین ضرورت مشاهده سوابق تامین اجتماعی به‌خصوص مشاهده جمع کل سوابق بیمه تامین اجتماعی کسب اطمینان از پرداخت مداوم حق بیمه به دست کارفرما است.

مراحل دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی

مراحل دریافت سابقه بیمه شامل ورود به سامانه تامین اجتماعی، ثبت نام در سایت بیمه تامین اجتماعی، دریافت کلمه عبور و در نهایت آشنایی با روش‌های دریافت سابقه بیمه است.

ورود به سامانه تامین اجتماعی

شما می‌توانید از طریق آدرس account.tamin.ir/auth/login برای ورود به سامانه تامین اجتماعی اقدام کنید؛ سپس، باید مراحل ثبت نام را برای دریافت کلمه عبور و مشاهده جمع کل سوابق بیمه تامین اجتماعی دنبال کنید.

ثبت نام در سایت تامین اجتماعی و دریافت کلمه عبور

در این مرحله، شما باید در سامانه تامین اجتماعی ثبت‌نام کنید؛ برای این کار می‌توانید راهنمای ورود به سامانه تامین اجتماعی را مطالعه کنید یا مراحل زیر را دنبال کنید:

1. گزینه ثبت‌نام با رنگ آبی را برگزینید.

2. گزینه «اشخاص حقیقی» را انتخاب کنید.

3. کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی را وارد کنید.

4.نام، نام‌خانوادگی، جنسیت، شماره شناسنامه و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

5. کلمه عبور خود را برگزینید که ثبت نام سوابق بیمه تامین اجتماعی به پایان برسد.

آشنایی با روش‌های استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

روش‌های مشاهده سریع سوابق بیمه شامل ۶ مورد است. در ادامه، همه روش‌ها بررسی می‌شود؛ سپس، بهترین روش استعلام بیمه با کد ملی و کلمه عبور معرفی می‌شود. در نتیجه، همراه پیشخوان۲۴ بمانید.

 • استعلام سوابق تامین اجتماعی با پیشخوان۲۴
 • اپلیکیشن سوابق بیمه تامین اجتماعی من
 • سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • کد استعلام بیمه تامین اجتماعی
 • استعلام سوابق تامین اجتماعی با مراجعه حضوری

استعلام سوابق تامین اجتماعی با پیشخوان۲۴

پیشخوان۲۴ سامانه هوشمند استعلام و پرداخت دوره‌ای است که بیش از ۳۰ خدمت را برای شما فراهم کرده است.

این سامانه سوابق تامین اجتماعی ، امکان مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و کلمه عبور را در کنار سایر خدمات خود فراهم کرده است که بیش از پیش رضایت شما را جلب کند.

در ادامه، ویژگی‌های خدمت مشاهده سوابق بیمه با موبایل با کد ملی و کلمه عبور در سامانه مشاهده سوابق بیمه پیشخوان۲۴ را شرح داده‌ایم:

 • اطلاعات به‌روز سوابق
 • نمایش جزئیات سوابق
 • امکان دانلود انواع سوابق
 • ذخیره و نام‌گذاری اطلاعات ورود
 • ارائه سایر خدمات مرتبط با تامین اجتماعی
 • ارائه سایر خدمات حوزه‌ی استعلام و پرداخت

کافیست از منوی خدمات گزینه خدمات اجتماعی را انتخاب کنید؛ سپس، گزینه سوابق تامین اجتماعی را برگزینید. در ادامه، کد ملی و کلمه عبور را وارد کنید؛ سپس، استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی را بزنید.

اپلیکیشن سوابق بیمه تامین اجتماعی من

اپلیکیشن تامین اجتماعی من امکان استعلام بیمه با کد ملی و کلمه عبور را برای شما فراهم کرده است؛ اما، باید بدانید که این اپلیکیشن تنها بر روی دستگاه‌هایی با سیستم عامل اندروید نصب می‌شود.

در ضمن، این اپلیکیشن تنها خدمات تامین اجتماعی را ارائه می‌دهد؛ یعنی، سایر نیازهای استعلام و پرداخت شما را رفع نمی‌کند.

سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی

دسترسی به سوابق تامین اجتماعی از طریق مراجعه به سایت eservices.tamin.ir فراهم شده است. شما می‌توانید گزینه ورود به سامانه با رنگ نارنجی را بزنید؛ سپس، کد ملی و کلمه عبور را وارد کنید. در ادامه، گزینه «بیمه شدگان» را از نوار ابزار بالای صفحه انتخاب کنید؛ سپس، گزینه «خدمات سابقه» را بزنید.

در نهایت، شما می‌توانید از میان گزینه‌های کلیه سوابق، سوابق تلفیقی بیمه تامین اجتماعی ، سوابق پس از سال ۸۶، اعتراض به سوابق و ... گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ضمن، سایر خدمات تامین اجتماعی مانند درخواست حمایت‌های کوتاه مدت، درخواست بازنشستگی و ... از طریق این سامانه در دسترس است.

کد استعلام بیمه تامین اجتماعی

امکان دریافت سوابق بیمه از طریق کد دستوری نیز برای بیمه‌شدگان فراهم شده است. شما می‌توانید با شماره‌گیری #4* بر روی شماره‌گیر تلفن همراه خود استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی را انجام دهید؛ کافیست، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

استعلام سوابق تامین اجتماعی با مراجعه حضوری

همانطور که پیش از این گفته شد، تا چندی پیش تنها روش استعلام سوابق تامین اجتماعی مراجعه حضوری به شعب بود؛ اما، باید بدانید که همچنان این امکان پابرجاست. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی درخواست دریافت سوابق بیمه خود را ثبت کنید.

بهترین روش مشاهده سریع سوابق بیمه

بهترین روش مشاهده سوابق تامین اجتماعی و دریافت سابقه بیمه روشی است که مزیت‌های بیشتر و بهتری برای شما داشته باشد. پیشخوان۲۴ مزیت‌های فراوانی در کنار ارائه خدمت مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی دارد؛ مثلاً، امکان استفاده از سایر خدمات استعلام و پرداخت را فراهم کرده است.

در نتیجه، شما با نصب یک اپلیکیشن تمام نیازهای استعلام و پرداخت دوره‌ای خود را رفع خواهید کرد. در ضمن، امکان مشاهده جزئیات سوابق بیمه‌ای خود را خواهید داشت که در اغلب روش‌ها فراهم نشده است.

چگونه کلمه عبور سایت تامین اجتماعی را بازیابی کنیم؟

اگر کلمه عبور سامانه تامین اجتماعی را فراموش کرده‌اید، نگران نباشید؛ چون، امکان بازیابی گذرواژه تامین اجتماعی از سایت account.tamin.ir/auth/login فراهم شده است. فقط باید مراحل بازیابی کلمه عبور سایت تامین اجتماعی را دنبال کنید:

1.گزینه «ورود به سامانه» را بزنید.

2.گزینه «کلمه عبور را فراموش کرده‌ام» را انتخاب کنید.

3.کد ملی خود را وارد کنید تا کلمه عبور جدید با یک پیامک برای شما ارسال شود.

4.کلمه عبور جدید را برای ورود به سامانه به کار ببرید؛ سپس، کلمه عبور جدید برای خود انتخاب کنید.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
حلاف زاده

یزد

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و درود
برای استعلام سوابق بیمه خود لطفا در کادرهای بالای همین صفحه، کد ملی و رمز عبور ثبت‌شده‌ی خود در سامانه تامین اجتماعی را وارد کرده و روی گزینه «مشاهده سوابق» کلیک کنید.
برقرار باشید

پاسخ
کاربر
شکور. محممدزاده

سوابق

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود بر شما همراه گرامی
برای دریافت سوابق لطفا در کادرهای بالای همین صفحه، کد ملی و کلمه عبور ثبت‌شده‌ی خود در سامانه تامین اجتماعی را وارد کرده و روی گزینه «مشاهده سوابق» کلیک کنید.
تندرست باشید

پاسخ
کاربر
عباس پورقربان

مشاهده سوابق

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

وقت بخیر جناب پورقربان گرامی
برای مشاهده سوابق بیمه خود لطفا در کادر بالای همین صفحه، کد ملی و کلمه عبور ثبت‌شده‌ی خود در سامانه تامین اجتماعی را وارد کرده و روی دکمه «مشاهده سوابق» کلیک کنید.
موفق و برقرار باشید

پاسخ
کاربر
حسن افشر

استعلام سابقه بیمه خود

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و وقت بخیر
برای دریافت سابقه بیمه خود لطفا در کادرهای بالای همین صفحه، کد ملی و کلمه‌عبور ثبت‌شده‌ی خود در سامانه تامین اجتماعی را وارد کرده و روی دکمه «استعلام» کلیک کنید.
برقرار و مانا باشید

پاسخ
کاربر
سجاداژدری

سلام سوابق بیمه غیرحضوری چجوری دربیاریم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و احترام جناب اژدری
برای دریافت سوابق خود لطفا در کادرهای بالای همین صفحه، کد ملی و رمز عبور ثبت‌شده‌ی خود در سامانه تامین اجتماعی را وارد کرده و روی گزینه «مشاهده سوابق» کلیک کنید.
موفق باشید

پاسخ
کاربر
گلپا دامچین

کل سوابق

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و درود
برای مشاهده سوابق تامین اجتماعی لطفا در کادرهای بالای همین صفحه، کد ملی و کلمه عبور ثبت‌شده در سامانه تامین اجتماعی را وارد کرده و در آخر، روی دکمه مشاهده سوابق کلیک کنید.
تندرست و برقرار باشید

پاسخ
کاربر
ایناز قوجق دردی

دانشجو

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام و وقت بخیر
برای مشاهده سوابق بیمه خود لطفا در بالای همین صفحه، کد ملی و کلمه عبور ثبت‌شده در سامانه تامین اجتماعی را وارد کرده و روی دکمه «مشاهده سوابق تامین اجتماعی» کلیک کنید.
سربلند باشید

پاسخ
کاربر
علی عطائی

با سلام و درود .زمانی که میخواهم واردشوم و سوابق بیمه ای خودم را استعلام کنم یک پیام برایم میاد که شما مستمری بگیر هستید و امکان دریافت سوافق بیمه برای شما مقدور نمیباشد!چرا؟منکه بازنشسته و یا مستمری بگیر نیستم ،لطفا این مسئله پیگیری شود ،با تشکر ویژه

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و سلام بر شما
لطفا برای پیگیری این موضوع با واحد پشتیبانی پیشخوان ۲۴ تماس بگیرید. اطلاعات تماس در صفحه «تماس با ما» قابل مشاهده است.
پایدار و سلامت باشید

پاسخ
کاربر
نورالدین احدی شیران

میخوام بدونم چندسال سابقه دارم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام بر شما
برای دریافت سوابق تامین اجتماعی کدملی و رمزعبوری که هنگام ثبت‌نام در سامانه تاین اجتماعی تعیین کرده‌اید را در قسمت‌های مشخص‌شده وارد کرده و دکمه مشاهده سوابق را بزنید.
پایدار باشید.

پاسخ
کاربر
رمضان بائی

سن ۶۰سال وسابفه بالای ۲۰سال بازنشست میشم وحقوق یکماه کامل میدن

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت بخیر
بله طبق قوانین مربوط به وزارت کار داشتن حداقل 20 سال سابقه برای بازنشستگی مردانی که به 60 سالگی رسیده‌اند، کافی است.
سبز و پیروز باشید.

پاسخ
کاربر
رمضان بائی

۲۳سال سابقه بیمه دارم کارت ایثارگری دارم ایا برای بازنشستگی تاثیری داره

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود وقت بخیر
برای اطلاع دقیق از این مساله بهتر است با پشتیبانی تامین اجتماعی به شماره 1420 تماس بگیرید یا به‌صورت حضوری به یکی از ادارات تامین اجتماعی مراجعه کنید.
پاینده باشید.

پاسخ
کاربر
سجاد بهرام پور

با سلام
می خواستم شماره بیمه فرزندم رو برای ثبت نام بیمه تکمیلی داشته باشم راه حلی ارائه بدید ممنون

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام آقای بهرام پور
با ورود به سامانه تامین اجتماعی یا استفاده از اپلیکیشن تامین من می‌توانید به اطلاعات بیمه دسترسی داشته باشید.
شاد و سلامت باشید

پاسخ
کاربر
صیدی عباسی

صیدی عباسی چندسال بیمه دارم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام جناب عباسی
لطفا پس از ثبت‌نام در سامانه پیشخوان 24، برای دریافت سابقه بیمه خود کد ملی و رمزعبوری که تعیین کرده‌اید را در قسمت های مشخص شده درج کنید. با زدن دکمه استعلام می‌توانید از سوابق بیمه خود مطلع شوید.
پایدار باشید.

پاسخ
کاربر
محمدرضاشریعتی زفره ای

چند سال بیمه دارم

کاربر
محمدرضاشریعتی زفره ای

من ازسال 74 پلایشگاه نفت کار کردم چرابیمه نریختن

کاربر
محمدرضاشریعتی زفره ای

سابقه بیمهه

کاربر
برات سروری

من از سال 95 تاکسی دارم ولی تاکنون بیمه نشدم لطفا خواهش میکنم پیگر باشین ممنونم زنده باشین