استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

👁

ویژگی‌های استعلام سوابق تامین اجتماعی با پیشخوان 24

استعلام سوابق تامین اجتماعی با پیشخوان 24

با وارد کردن نام کاربری و گذرواژه خود در پیشخوان 24 می‌توانید به سادگی آخرین وضعیت بیمه تامین اجتماعی خود را استعلام بگیرید. کافیست یکبار اطلاعات خود را وارد کنید تا هر دوره به راحتی سوابق خود را مشاهده نمایید. امکان این استعلام از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 در اختیار شما قرار دارد.

نمایش جزئیات سوابق بیمه تامین اجتماعی

جزئیات مربوط به سوابق بیمه تامین اجتماعی به سادگی از طریق پیشخوان 24 قابل مشاهده است. نام کاربری، شماره بیمه، مجموع سابقه بیمه شما، آخرین مبلغ واریزی و جزئیات تمامی سوابق به تفکیک ماه و سال در پیشخوان 24 به راحتی قابل مشاهده است.

نام‌گذاری سوابق بیمه تامین اجتماعی

اطلاعات مربوط به سوابق، در پیشخوان 24 ذخیره می‌شود و می‌توانید با نام‌گذاری هر یک از آن‌ها دسترسی ساده‌تری به سوابق خود داشته باشید. همچنین امکان ویرایش و حذف سوابق ذخیره شده در پیشخوان 24 نیز در اختیار شما قرار دارد.

سوالات متداول در مورد سوابق تامین اجتماعی

برای مشاهده سوابق تامین اجتماعی با استفاده از پیشخوان 24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده سوابق تامین اجتماعی با استفاده از پیشخوان 24 به نام کاربری و گذرواژه‌ای که با آن در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده‌اید نیاز دارید.

در صورت فراموشی گذرواژه سوابق تامین اجتماعی چه باید کرد؟

اگر تاکنون در سایت www.sabeghe.tamin.ir و یا www.eservices.tamin.ir ثبت نام نموده‌اید، وارد یکی از این سایت‌ها شده و در قسمت ورود به سامانه، گزینه بازیابی رمزعبور را انتخاب کنید.

چگونه می‌توان در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کرد؟

برای ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی و استفاده از امکانات این درگاه خدمات الکترونیکی، باید به آدرس اینترنتی www.sabeghe.tamin.ir و یا www.eservices.tamin.ir مراجعه نموده و مراحل ثبت‌نام را تکمیل فرمایید.

چه جزئیاتی از سوابق بیمه تامین اجتماعی با استفاده از پیشخوان 24 قابل مشاهده است؟

با استفاده از پیشخوان 24 نام بیمه‌شده، شماره بیمه، سابقه به تفکیک و آخرین وضعیت واریزی قابل دسترسی هستند.

اگر اطلاعات سابقه بیمه نمایش داده شده اشتباه باشد، چه باید کرد؟

در صورت بروز این مشکل باید حضوری به شعبه تامین اجتماعی مراجعه نموده و پس از ثبت درخواست، فرآیند رفع مغایرت توسط شعبه انجام گیرد.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

روش‌های استعلام سوابق تامین اجتماعی

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

اپلیکیشن (نرم افزار) تامین اجتماعی من، امکان استعلام سوابق بیمه‌ای، استعلام آخرین فیش مستمری و استعلام بدهی کارفرمایان را برای کاربران فراهم کرده است. کافیست قبلا در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشید و با استفاده از نام کاربری و گذرواژه‌ای که انتخاب کرده‌اید از خدمات این اپلیکیشن استفاده نمایید.

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد USSD

با استفاده از کد دستوری #4* می‌توانید به راحتی استعلام سوابق بیمه‌ای خود را انجام دهید. با استفاده از این کد دستوری علاوه بر مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، امکان پیگیری رجیستری گوشی، امور مربوط به ثبت احوال، استانداری‌ها، وزارت کار و چندین خدمت دیگر نیز به راحتی در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای دسترسی به هر یک از خدمات در هر مرحله کافیست شماره مربوط به گزینه بعدی را ارسال کنید تا تمامی خدمات را مشاهده نمایید.

کد USSD اپراتورهای تلفن همراه برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

برای استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی با استقاده از کد دستوری هر یک اپراتورها نیز باید مراحل قبلی را تکرار کنید تا سوابق بیمه‌ خود را مشاهده نمایید.

 • کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای همراه اول: #۱۴۲*
 • کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای ایرانسل: #۱۴۲۰*۴*
 • کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای رایتل: #۱۴۲۰*۴*

دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری به شعب

با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی می‌توانید درخواست دریافت سوابق بیمه خود را به واحد مربوطه ارائه دهید و آن را دریافت نمایید. این روش دریافت سوابق در مقایسه با دیگر روش‌ها بسیار وقت‌گیر است که با استفاده از پیشخوان 24 بسیار ساده‌تر و سریع‌تر می‌توانید این کار را انجام دهید.

ثبت نام در سایت تامین اجتماعی

برای استفاده از کلیه خدمات غیرحضوری این سازمان قبل از هر چیز باید در سایت سازمان تامین اجتماعی به آدرس www.sabeghe.tamin.ir ثبت نام کنید. برای ثبت نام در سایت این سازمان فقط به کد ملی خود نیاز دارید و به سادگی می‌توانید روند ثبت نام را طی کنید. برای پیگیری وضعیت ثبت نام نیز می‌توانید از طریق همین آدرس اینترنتی و صفحه اصلی آن اقدام کنید.

دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی

این سازمان برای تسهیل دریافت فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران خود، امکان دریافت فیش حقوقی با کد ملی و به صورت آنلاین را فراهم کرده است. برای این کار کافیست مستمری‌بگیران به سایت اینترنتی سازمان تامین اجتماعی به آدرس https://www.tamin.ir مراجعه کنند و فیش حقوقی خود را به صورت آنلاین مشاهده کنند. مستمری بگیران می‌توانند با وارد کردن شماره ملی و شماره مستمری در این سامانه مبالغ پرداختی، کسورات و مانده وام‌های خود را مشاهده نمایند.

امکان مشاهده فیش حقوقی مستمری‌بگیران در پیشخوان 24 نیز به سادگی قابل دسترسی است. برای استعلام فیش حقوقی نیز کافیست اطاعاتی را که هنگام ثبت نام در سایت تامین اجتماعی ثبت کرده‌اید در بخش مربوطه وارد نمایید.

برای ثبت نام اینترتی کافیست به آدرس https://www.tamin.ir مراجعه کرده و مراحل زیر را طی فرمایید:

 • روی گزینه ثبت نام در این صفحه کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای جدید شوید. در این صفحه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.
 • در مرحله بعد اطلاعات شناسنامه‌ای خود را به دقت وارد نمایید.
 • ابتدا ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد نموده، سپس در قسمت گذرواژه، رمز عبور مورد نظر خود را وارد نماید.
 • تمامی اطلاعات ثبت شده در مراحل قبلی به شما نمایش داده می‌شوند و در صورت صحت باید آن‌ها را تائید نمایید.
 • نتیجه ثبت نام، پس از تکمیل مراحل کاری از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

نوبت دهی اینترنتی شعب سازمان تامین اجتماعی

برای استفاده از امکان نوبت دهی اینترنتی شعب سازمان باید به سایت reserve.tamin.ir مراجعه کنید. در این روش ابتدا شهر خود را انتخاب می‌کنید و سپس نوع نوبت دهی را تعیین می‌کنید. با مراجعه به این سایت 3 نوع نوبت دهی را می‌توانید انجام دهید:

 • نوبت دهی اداره کل / شعب
 • نوبت دهی کارگزاری
 • نوبت دهی قرار ملاقات با مدیران

نوبت دهی اینترنتی مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی

برای استفاده از امکان نوبت دهی اینترنتی بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی باید به سامانه اینترنتی nobat.tamin.ir مراجعه کنید. پس از انتخاب استان مورد نظر باید شهر، تخصص و نام مرکز درمانی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

انواع بیمه و خدمات سازمان تامین اجتماعی

تعهدات این سازمان برابر استانداردهای تعیین شده به وسیله سازمان بین‌المللی کار و سازمان‌های بین‌المللی تنظیم شده‌است. مهم‌ترین تعهدات و خدمات این سازمان بدین شرح است:

 • مستمری بازنشستگی
 • کمک هزینه ازدواج
 • بیمه زنان خانه‌دار
 • غرامت دستمزد ایام بارداری
 • مستمری از کار افتادگی
 • مستمری بازماندگان
 • مقرری بیمه بیکاری
 • غرامت دستمزد ایام بیماری
 • پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی
 • کمک هزینه کفن و دفن

بیمه اختیاری و بیمه اجباری سازمان تامین اجتماعی

بیمه اختیاری

همان‌طور که از نامش پیداست، بیمه‌ای است که شخص به‌صورت اختیاری، خود را بیمه می‌کند. افرادی که بیمه اجباری نیستند و کارفرما ندارند، می‌توانند خود را بیمه اختیاری یا بیمه خویش‌فرما کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. اگر هم قبلا شما سابقه بیمه اجباری داشتید و به هر دلیلی علاقه‌ای به کار کردن با کارفرماهای قبلی ندارید، می‌توانید بیمه خود را به‌صورت خویش‌فرما ادامه دهید.

بیمه اجباری

تمام کسانی که در قبال دریافت حقوق و دستمزد در شرکت‌ها، کارگاه‌ها و… کار می‌کنند و مشمول قانون کار می‌شوند.

انواع مختلف حق بیمه

 • براساس دستمزد و حقوق پرداختی توسط کارفرما
 • براساس ماده ۳۵ قانون این سازمان برای برخی از مشاغل
 • بر اساس دستمزد و حقوق اعلامی متقاضی و قرارداد بین بیمه‌شده و سازمان برای بیمه مشاغل آزاد و بیمه اختیاری یا خویش فرما (در این حالت میزان دستمزد اعلامی می‌بایست بین حداقل و حداکثر دستمزد سال مورد‌‌نظر باشد.

روش‌های پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

پرداخت حق بیمه از طریق اینترنت

برای پرداخت اینترنتی فیش حق بیمه ابتدا باید به سایت بانک ملت به آدرس www.bankmellat.ir مراجعه کنید. سپس از منوی بانکداری الکترونیک، گزینه سامانه واریز وجوه به حساب سازمان‌ها را انتخاب نمایید.

وارد کردن نام، نام خانوادگی، پست الکترونیک، شماره همراه و شرح واریز، اجباری نیست اما پس از پایان عملیات پرداخت، در رسیدی که برای شما صادر می شود استفاده می شود بنابرابن بهتر است تمامی اطلاعات را وارد کنید. در مرحله بعدی شناسه واریز بانک ملت خود را وارد کنید.  مبلغ را مطابق فیش وارد و گزینه تایید را انتخاب نمایید. (چنانچه شناسه یا مبلغ اشتباه باشد با پیغام خطای "شناسه واریز را به طور صحیح وارد کنید" مواجه می شوید.) گزینه "صحت اطلاعات تایید می گردد" را علامت زده و سپس تایید را انتخاب کنید. پس از این مرحله به صفحه پرداخت الکترونیکی بانک ملت هدایت می‌شوید.

پرداخت حق بیمه از طریق دستگاه خودپرداز

برای پرداخت فیش حق بیمه از طریق دستگاه عابر بانک، باید به یکی از دستگاه های عابر بانک ملت، ملی، صادرات، تجارت، سپه، رفاه و کشاورزی مراجعه نمایید. تمامی کارت های عضو شتاب در دستگاه خودپرداز بانک‌های ذکر شده قابل استفاده می‌باشند.

زمانی که شناسه پرداخت را وارد می کنید، توجه داشته باشید؛ از خط فاصله مابین اعداد صرفنظر کنید و فقط اعداد را وارد نمایید و همچنین شناسه برگ پرداخت (در خط اول) را وارد نمایید و شناسه بانک ملت را وارد نکنید. شناسه بانک ملت برای پرداخت از طریق دستگاه و سایت بانک ملت مورد استفاده قرار می گیرد.

پرداخت حق بیمه با استفاده از کد USSD

در این روش با شماره‌گیری کد #١٤٢٠*٤* می‌توانید وارد منوی پرداخت حق بیمه شوید و پس از ثبت اطلاعات مربوط به قبض، پرداخت را انجام دهید.

پرداخت حضوری حق بیمه با مراجعه حضوری به شعب

این روش نیز یکی دیگر از راه‌های پیش روی شما برای پرداخت حق بیمه است که به دلیل شلوغی شعب و وقت‌گیر بودن، چندان توصیه نمی‌شود.

جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

جمعیت تحت پوشش این سازمان بیش از ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مستمری بگیر می‌باشد؛ که با در نظر گرفتن خانواده بیمه شدگان نزدیک به ۴۲ میلیون نفر می‌رسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع بیمه می‌توانید بخشاخبار در پیشخوان 24را دنبال کنید و از آخرین اخبار در رابطه با بیمه و استعلام سوابق بیمه‌ای مطلع شوید.

راه‌های ارتباطی با مركز مشاوره تامین اجتماعی

ارتباط از طریق تماس تلفنی

در این روش كلیه اشخاص می‌توانند از طریق شماره‌های تماس زیر با كارشناسان این مركز تماس حاصل نمایند.
شماره تماس مركز مشاوره تامین اجتماعی :

 • ۰۲۱-۸۶۰۸۱۸۴۶
 • ۰۲۱-۸۶۰۸۵۲۶۴

ارتباط از طریق پست الکترونیک (ایمیل)

در این روش كلیه اشخاص می‌توانند سوالات خود را از طریق ایمیل زیر برای مركز ارسال فرمایند. در این روش مشاوره، اطلاعات تماس باید در ایمیل قید گردد تا در صورت نیاز كارشناسان مركز مشاوره تامین اجتماعی با شما تماس بگیرند. Info@tamin.info

ارتباط از طریق بخش پرسش و پاسخ

در این روش كلیه اشخاص می توانند سوالات خود را از طریق بخش پرسش و پاسخ در سایت مركز مشاوره، مطرح و جواب‌های خود را حداكثر ظرف مدت ۴۸ ساعت دریافت کنند. آدرس بخش پرسش و پاسخ: http://tamin.info/question

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
سجاد بهرام پور

با سلام
می خواستم شماره بیمه فرزندم رو برای ثبت نام بیمه تکمیلی داشته باشم راه حلی ارائه بدید ممنون

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام آقای بهرام پور
با ورود به سامانه تامین اجتماعی یا استفاده از اپلیکیشن تامین من می‌توانید به اطلاعات بیمه دسترسی داشته باشید.
شاد و سلامت باشید

پاسخ
کاربر
صیدی عباسی

صیدی عباسی چندسال بیمه دارم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام جناب عباسی
لطفا پس از ثبت‌نام در سامانه پیشخوان 24، برای دریافت سابقه بیمه خود به سرویس استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی پیشخوان 24 مراجعه کرده و کد ملی و رمزعبوری که تعیین کرده‌اید را در قسمت های مشخص شده درج کنید. با زدن دکمه استعلام می‌توانید از سوابق بیمه خود مطلع شوید.
پایدار باشید.

پاسخ
کاربر
محمدرضاشریعتی زفره ای

چند سال بیمه دارم

کاربر
محمدرضاشریعتی زفره ای

من ازسال 74 پلایشگاه نفت کار کردم چرابیمه نریختن

کاربر
محمدرضاشریعتی زفره ای

سابقه بیمهه

کاربر
برات سروری

من از سال 95 تاکسی دارم ولی تاکنون بیمه نشدم لطفا خواهش میکنم پیگر باشین ممنونم زنده باشین