محتوی اصلی صفحه

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

در کنار تمامی خدمات پیشخوان24 برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی امکان مشاهده اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی نیز برای کاربران عزیز فراهم شده است تا تنها با وارد کردن کد ملی خود وضعیت اعتبار دفترچه درمان خود را مشاهده کنند.

استعلام دفترچه بیمه تامین اجتماعی

ویژگی‌های استعلام اعتبار دفترچه بیمه با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

برای مشاهده اعتبار دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی با پیشخوان24 تنها به کد ملی خود نیاز دارید.

تاریخ اعتبار دفترچه بیمه درمانی چه اهمیتی دارد؟

اعتبار دفترچه درمانی به منزله میزان استحقاق درمان بیمه شده و ملزم به داشتن رابطه بیمه پردازی در دوره مربوطه جهت بهره‌مندی از مزایای درمانی تعیین شده در قانون می‌باشد. بنابراین اگر دفترچه درمانی بیمه‌شدگان فاقد اعتبار باشد و یا ارتباط بیمه‌ای فعال با سازمان نداشته باشد حق برخورداری از خدمات درمانی تامین اجتماعی را نیز نخواهد داشت.

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی به چه صورت است؟

دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی به صورت خودکار تمدید می‌شوند و دیگر نیازی به تمدید مجدد آن‌ها پس از اتمام تاریخ اعتبار نیست.

اگر اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی به اتمام رسیده باشد وضعیت استفاده از خدمات درمانی به چه صورت خواهد بود؟

پس از اینکه اعتبار این دفترچه ها تمام شد، فرد نمی تواند از این دفترچه استفاده کند. به طور مثال اگر فرد بدون اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی قصد داشته باشد که به دکتر برود، باید هزینه ویزیت را به صورت آزاد پرداخت کند

استعلام اعتبار دفترچه درمان

ما در پیشخوان24 در کنار مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، استعلام فیش حقوقی و مشاهده حکم بازنشستگی امکان مشاهده اعتبار دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی را نیز برای بیمه شدگان تامین اجتماعی فراهم کرده‌ایم تا به راحتی به خدمات غیرحضوری این سازمان دسترسی داشته باشند و در کنار دیگر امکانات سایت و اپلیکیشن از این خدمت نیز استفاده کنند. دیگر نیازی نیست نگران اتمام اعتبار دفترچه درمان خود باشید و با وارد کردن کدملی در این بخش می‌توانید وضعیت اعتبار دفترچه بیمه خود را به سادگی مشاهده کنید.

استعلام دفترچه بیمه تامین اجتماعی

روش‌های استعلام اعتبار دفترچه درمان تامین اجتماعی

علاوه بر اپلیکیشن و سایت پیشخوان24، سازمان تامین اجتماعی نیز 4 راه را پیش روی بیمه شدگان عزیز قرار داده است تا به راحتی بتوانند وضعیت اعتبار دفترچه خود را پیگیری کنند.

مشاهده اعتبار از طریق سامانه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی

برای مشاهده اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی از طریق سایت ابتدا به آدرس medical.tamin.ir مراجعه کنید و کدملی خود را در بخش مربوطه وارد کنید و سپس روی گزینه استعلام کلیک کنید. وضعیت اعتبار دفترچه بیمه شما در همین صفحه و کادری سبز رنگ برای شما نمایش داده می‌شود.

مشاهده اعتبار از طریق سایت eservices.tamin.ir

یکی دیگر از روش‌های مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی، از طریق آدرس اینترنتی https://eservices.tamin.ir است.

مشاهده اعتبار از طریق وب اپلیکیشن تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

مراحل انجام کار به شرح زیر می‌باشد:

مشاهده اعتبار با استفاده از کد دستوری اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

برای استعلام تاریخ اعتبار دفترچه بیمه خود می‌توانید از این کدهای دستوری نیز استفاده کنید. کافیست ابتدا یکی از این کدها را شماره‌گیری کنید.

مدارک لازم جهت صدور دفترچه بیمه المثنی

اگر به هر دلیلی دفترچه درمانی بیمه شده و مستمری بگیر (اصلی / تبعی) مفقود شود، بیمه‌شده می‌تواند با مراجعه به شعبه مربوطه و ارائه مدارک لازم نسبت به درخواست دفترچه المثنی اقدام کند.

مدارک مورد نیاز:

لازم به ذکر است در صورتی که دفترچه درمانی بر اثر حوادث قهری و غیرمترقبه و یا سرقت (به استناد گزارش نیروی انتظامی) مفقود شده باشد نیازی به پرداخت جریمه دفترچه المثنی نیست.

اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی در کرونا

دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا یک زمان مشخصی اعتبار دارد و پس از اتمام تاریخ اعتبار باید تعویض شوند. در دوران شیوع کرونا دیگر نیازی به تمدید اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی نیست. طبق گفته سازمان تامین اجتماعی، دفترچه تامین اجتماعی تا قبل از اتمام برگه‌های دفترچه، اعتبار دارد.

بنابراین، بازنشستگان و بیمه‌شدگانی که زیر نظر بیمه تامین اجتماعی هستند نباید بعد از اتمام تاریخ اعتبار دفترچه تامین اجتماعی برای تمدید اعتبار و تعویض دفترچه اقدام کنند؛ زیرا تمدید دفترچه‌ها به صورت خودکار انجام می‌شود و نیازی به پیگیری حضوری نیست.

اخبار و مقالات مرتبط