استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

👁

ویژگی‌های استعلام اعتبار دفترچه بیمه با پیشخوان 24

مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

با استفاده از پیشخوان24 به سادگی می‌توانید استعلام دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را انجام دهید. برای این استعلام کافیست کد ملی و کلمه عبوری را که زمان ثبت‌نام در سایت تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید، در بخش مربوطه وارد کنید و به سادگی اعتبار دفترچه بیمه خود را مشاهده کنید.

ذخیره‌سازی و نام‌گذاری کد ملی و کلمه عبور تامین اجتماعی

کد ملی‌ و کلمه عبوری که زمان ثبت‌نام در سایت تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید، در پروفایل شما ذخیره می‌شود و می‌توانید برای راحتی بیشتر هر یک از آن‌ها را نامگذاری کنید تا دیگر نیازی به وارد کردن هر باره اطلاعات و به خاطر سپردن اطلاعات نیز نداشته باشید.

امکان استعلام وضعیت اعتبار دفترچه بیمه بدون محدودیت تعداد

در پیشخوان24 محدودیتی برای تعداد اطلاعاتی که جهت استعلام اعتبار دفترچه بیمه خود در سایت وارد می‌کنید وجود ندارد و با یک بار مراجعه به بخش دفترچه بیمه تامین اجتماعی می‌توانید چندین استعلام را بدون محدودیت انجام دهید.

سوالات متداول در مورد اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

برای مشاهده اعتبار دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی با پیشخوان24 تنها به کد ملی و کلمه عبوری که زمان ثبت‌نام در سایت تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید، نیاز دارید.

تاریخ اعتبار دفترچه بیمه درمانی چه اهمیتی دارد؟

اعتبار دفترچه درمانی به منزله میزان استحقاق درمان بیمه شده و ملزم به داشتن رابطه بیمه پردازی در دوره مربوطه جهت بهره‌مندی از مزایای درمانی تعیین شده در قانون می‌باشد. بنابراین اگر دفترچه درمانی بیمه‌شدگان فاقد اعتبار باشد و یا ارتباط بیمه‌ای فعال با سازمان نداشته باشد حق برخورداری از خدمات درمانی تامین اجتماعی را نیز نخواهد داشت.

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی به چه صورت است؟

دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی به صورت خودکار تمدید می‌شوند و دیگر نیازی به تمدید مجدد آن‌ها پس از اتمام تاریخ اعتبار نیست.

اگر اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی به اتمام رسیده باشد وضعیت استفاده از خدمات درمانی به چه صورت خواهد بود؟

پس از اینکه اعتبار این دفترچه ها تمام شد، فرد نمی تواند از این دفترچه استفاده کند. به طور مثال اگر فرد بدون اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی قصد داشته باشد که به دکتر برود، باید هزینه ویزیت را به صورت آزاد پرداخت کند

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام اعتبار دفترچه درمان

ما در پیشخوان24 در کنار مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، استعلام فیش حقوقی و مشاهده حکم بازنشستگی امکان مشاهده اعتبار دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی را نیز برای بیمه شدگان تامین اجتماعی فراهم کرده‌ایم تا به راحتی به خدمات غیرحضوری این سازمان دسترسی داشته باشید و در کنار دیگر امکانات سایت و اپلیکیشن از این خدمت نیز استفاده کنید. دیگر نیازی نیست نگران اتمام اعتبار دفترچه درمان خود باشید و با وارد کردن کد ملی و کلمه عبوری که زمان ثبت‌نام در سایت تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید، می‌توانید وضعیت اعتبار دفترچه بیمه خود را به سادگی مشاهده کنید.

روش‌های استعلام اعتبار دفترچه درمان تامین اجتماعی

علاوه بر اپلیکیشن و سایت پیشخوان24، سازمان تامین اجتماعی نیز 4 راه را پیش روی بیمه شدگان عزیز قرار داده است تا به راحتی بتوانند وضعیت اعتبار دفترچه خود را پیگیری کنند.

 • از طریق سایت medical.tamin.ir
 • از طریق سایت eservices.tamin.ir
 • وب اپلیکیشن https://pwa.tamin.ir
 • استفاده از کد استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

مشاهده اعتبار از طریق سامانه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی

برای مشاهده اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی از طریق سایت ابتدا به آدرس medical.tamin.ir مراجعه کنید و کدملی خود را در بخش مربوطه وارد کنید و سپس روی گزینه استعلام کلیک کنید. وضعیت اعتبار دفترچه بیمه شما در همین صفحه و کادری سبز رنگ برای شما نمایش داده می‌شود.

مشاهده اعتبار از طریق سایت eservices.tamin.ir

یکی دیگر از روش‌های مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی، از طریق آدرس اینترنتی https://eservices.tamin.ir است.

 • برای مشاهده اعتبار کافیست وارد این سایت شوید و ابتدا گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید.
 • برای ورود به سامانه باید کد ملی و رمز عبور خود را در بخش زیر وارد کنید و سپس گزینه ورود را انتخاب کنید.
 • پس از ورود به سامانه به ترتیب روی بخش‌های زیر کلیک کنید:
  بیمه شدگان --> خدمات درمانی و دفترچه بیمه --> استعلام برخورداری از حمایت درمانی
 • حالا به راحتی می‌توانید وضعیت اعتبار دفترچه بیمه خود را مشاهده کنید. علاوه بر اعلام وضعیت اعتبار، شماره بیمه و شعبه بیمه پردازی نیز برای شما نمایش داده می‌شود.

مشاهده اعتبار از طریق وب اپلیکیشن تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

مراحل انجام کار به شرح زیر می‌باشد:

 • برای مشاهده اعتبار دفترچه بیمه خود می‌توانید به آدرس اینترنتی https://pwa.tamin.ir مراجعه کنید و این وب اپلیکیشن را روی موبایل خود نصب کنید. برای این کار کافیست گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید.
 • پس از این مرحله می‌توانید از طریق انتخاب آیکون این برنامه در موبایل خود، وارد سایت شوید و وضعیت اعتبار را مشاهده کنید. این سایت امکان مشاهده وضعیت تاریخ اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی را از طریق کد ملی و اسکن بارکد دفترچه بیمه در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاهده اعتبار با استفاده از کد دستوری اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

برای استعلام تاریخ اعتبار دفترچه بیمه خود می‌توانید از این کدهای دستوری نیز استفاده کنید. کافیست ابتدا یکی از این کدها را شماره‌گیری کنید.

 • *4*1420#
 • *1666#
 • *4*1420*1#
 • حالا از بین خدمات ارائه شده، عدد 1 را جهت مشاهده اعتبار دفترچه بیمه درمان وارد کنید.
 • کد ملی یا شناسه اتباع خارجی خود را وارد کنید.
 • حالا به راحتی می‌توانید وضعیت اعتبار دفترچه درمانی تامین اجتماعی خود را مشاهده کنید.

مدارک لازم جهت صدور دفترچه بیمه المثنی

اگر به هر دلیلی دفترچه درمانی بیمه شده و مستمری بگیر (اصلی / تبعی) مفقود شود، بیمه‌شده می‌تواند با مراجعه به شعبه مربوطه و ارائه مدارک لازم نسبت به درخواست دفترچه المثنی اقدام کند.

مدارک مورد نیاز:

 • یک قطعه عکس جدید 4*3
 • مدارک هویتی (شناسنامه یا کارت ملی)
 • تکمیل فرم درخواست صدور دفترچه المثنی دریافت فایل فرم درخواست صدور دفترچه المثنی
 • ارائه برگ پرداخت جریمه دفترچه المثنی (مرتبه اول معادل 50% حداقل دستمزد روزانه و مرتبه دوم و به بعد معادل یک روز حداقل دستمزد روزانه همان سال)

لازم به ذکر است در صورتی که دفترچه درمانی بر اثر حوادث قهری و غیرمترقبه و یا سرقت (به استناد گزارش نیروی انتظامی) مفقود شده باشد نیازی به پرداخت جریمه دفترچه المثنی نیست.

اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی در کرونا

دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا یک زمان مشخصی اعتبار دارد و پس از اتمام تاریخ اعتبار باید تعویض شوند. در دوران شیوع کرونا دیگر نیازی به تمدید اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی نیست. طبق گفته سازمان تامین اجتماعی، دفترچه تامین اجتماعی تا قبل از اتمام برگه‌های دفترچه، اعتبار دارد.

بنابراین، بازنشستگان و بیمه‌شدگانی که زیر نظر بیمه تامین اجتماعی هستند نباید بعد از اتمام تاریخ اعتبار دفترچه تامین اجتماعی برای تمدید اعتبار و تعویض دفترچه اقدام کنند؛ زیرا تمدید دفترچه‌ها به صورت خودکار انجام می‌شود و نیازی به پیگیری حضوری نیست.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
علی انصاری راد

اعتباردفترچه

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود وقت بخیر
برای اطلاع از اعتبار دفترچه بیمه و سایر اطلاعات آن باید کد ملی خود را وارد کرده و گزینه مشاهده اعتبار را بزنید. در صفحه جدید اطلاعات درخواستی قابل مشاهده خواهد بود.
پایدار باشید و سبز.

پاسخ