محتوی اصلی صفحه

استعلام و مشاهده واریز یارانه

پیشخوان 24 امکان استعلام وضعیت واریز یارانه را برای کاربران عزیز فراهم کرده است تا با راحتی هر چه بیشتر به متنوع‌ترین امکانات دسترسی داشته باشند. شما می‌توانید با وارد کردن کد ملی خود در بخش یارانه پیشخوان 24 وضعیت واریز یارانه خود را مشاهده نمایید.

استعلام وضعیت واریز یارانه

ویژگی‌های استعلام یارانه با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد واریز یارانه

چگونه می‌توان از واریز یا عدم واریز یارانه به حساب افراد مطلع شد؟

کافیست وارد بخش یارانه در پیشخوان 24 شوید و با وارد کردن کد ملی خود، وضعیت واریز یارانه خانواده خود را بررسی کنید.

رسیدگی به درخواست یارانه معیشتی خانوارها از طریق کدام سازمان انجام می‌شود؟

رسیدگی به درخواست یارانه حمایت معیشتی خانوار، منحصراً از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یا ادارات کل تابعه آن وزارتخانه در استان‌ها امکان پذیر و قابل پیگیری می‌باشد.

آیا سرپرستان خانوار می‌توانند شماره حساب دریافت یارانه معیشتی خود را تغییر دهند؟

سرپرستان خانوار درصورت نیاز به تغییر شماره حساب بانکی و یا بانک عامل دریافت یارانه نقدی (به شرط عدم دریافت وام یک میلیون تومانی مربوط به خانوارهای متاثر از بیماری کرونا) می‌توانند از یکم تا پنجم هر ماه به بانک‌های عامل قدیم و جدید خود مراجعه نمایند.

وضعیت واریز یارانه خانواده‌هایی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند به چه صورت است؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول انجام بررسی‌های قانونی و تایید نوزادان متولد شده در هر ماه می‌باشد. لازم به توضیح است، از تیر ماه سال 1397 تاکنون، یارانه نقدی کلیه نوزادانی که مورد تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واقع شده اند، در سامانه رفاهی برقرار گردیده است.

اعتراض به حذف یارانه و پیگیری آن از چه طریقی انجام می‌شود؟

ثبت اعتراض نسبت به حذف یارانه نقدی، فقط در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس www.yaraneh10.ir و پیگیری نتیجه اعتراض نیز منحصراً از طریق همان وزارتخانه و یا ادارات کل تابعه آن در استان‌ها امکان پذیر و قابل پیگیری می‌باشد.

آیا امکان ثبت نام جدید برای دریافت یارانه معیشتی وجود دارد؟

در حال حاضر ثبت نام جدید افرادی که تاکنون یارانه نقدی دریافت نکرده‌اند و یا به دلیل انصراف از دریافت یارانه نقدی و یا عدم مراجعه در زمان قانونی تعیین شده جهت ثبت نام، موفق به ثبت اطلاعات خود در فروردین ماه سال 1393 نشده‌اند، امکان پذیر نمی‌باشد.

بررسی وضعیت واریز یارانه با پیشخوان 24

پیشخوان 24 در کنار تمامی خدمات، امکان استعلام وضعیت واریز یارانه را نیز برای شما کاربران عزیز فراهم کرده است. با استفاده از کد ملی و شماره حساب خود می‌توانید به راحتی استعلام یارانه را انجام دهید و از وضعیت واریز یارانه خود مطلع شوید.

علاوه بر این امکان، دسترسی به ده‌ها خدمت کاربردی دیگر نیز در پیشخوان24 برای شما کاربران عزیز فراهم شده است تا به سرعت و با اطمینان کامل مهم‌ترین دغدغه‌های خود را برطرف کنید.

استعلام وضعیت واریز یارانه

روش‌های استعلام یارانه معیشتی

استعلام وضعیت واریز یارانه با شماری گیری # 6369 *

طبق اعلام معاون رفاه وزارت کار شماری گیری *6369# آماده ارائه خدمات است و هموطنان با شماره‌گیری این کد می‌توانند از وضعیت خود در طرح معیشت باخبر شوند.

استعلام از طریق سایت www.refahi.ir

شما می‌توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.refahi.ir با ارائه شماره ملی و شماره سریال شناسنامه، میزان یارانه نقدی واریز شده به حساب خود را مشاهده کنید. همچنین در این سامانه نام بانک، تعداد اعضای خانوار اعلام شده از مرکز آمار، چهار رقم آخر شماره کارت و چهار رقم آخر شماره حسابی که یارانه نقدی به آن واریز شده، قابل مشاهده است.

استعلام وضعیت واریز یارانه از طریق بانک‌ها

بانک سپه

پیگیری وضعیت واریز مبلغ طرح هدفمند کردن یارانه‌ها برای معرفی شدگان حساب‌های بانک سپه از طریق آدرس yaraneh.ebanksepah.ir امکان پذیر است. کافیست کد ملی و شماره حساب خود را در این صفحه وارد کنید تا وضعیت یارانه خود را مشاهده نمایید.

بانک اقتصاد نوین

اگر که بانک اقتصاد نوین را به عنوان بانک عامل خود انتخاب کرده باشید جهت اطلاع از مبالغ مذكور مي‌توانید از طريق اينترنت بانك، تلفن بانك و يا مراجعه به شعب بانک اقتصاد نوین اقدام نمايید.

بانک صادرات

افرادی که می‌خواهند از واریز وجه یارانه دولتی به حساب‌های‌ خود در این بانک اطمینان حاصل کنند می‌توانند از طریق دستگاه‌های خود پرداز این بانک اقدام نمایند.

بانک سرمایه

بانک سرمایه شماره پیامک 30008877 را جهت پیگیری وضعیت واریز یارانه دولتی درنظر گرفته‌ است.

بانک کشاورزی

این بانک سامانه‌های را جهت اطلاع‌رسانی از هدفمند کردن یارانه‌ها آماده کرده که برای ورود به آن می‌توانید از لینک http://yaraneh.agri-bank.com استفاده نمایید.

بانک ملی

برای اطلاع از وضعیت واریز وجه به حساب بانک ملی خود می‌توانید با شماره 0216414  تماس بگیرید و ضمن اعلام شماره ملی و شماره سریال شناسنامه سرپرست خانوار از واریز وجه اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به آدرس اینترنتی http://yaraneh.bmi.ir نیز می‌توانید وضعیت واریز یارانه خود را پیگیری کنید.

دارندگان حساب در سایر بانک‌ها نیز می‌توانند با مراجعه حضوری به شعب و یا از طریق تلفن بانک، اینترنت بانک و دستگاه‌های خود پرداز از واریز وجه به حساب‌های خود اطمینان حاصل نمایند.

سامانه اهداء یارانه

بنابر مصوبه مجلس یارانه‌بگیران می‌توانند نسبت به اهدای یارانه ماهانه خود به اموری که تعیین شده برای شهر یا روستای مشخص مبادرت کنند یارانه آنها به بخش مورد نظر اهدا خواهد شد. برای این کار کافیست به سایت http://www.refahi.ir/kernel/gaw مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات لازم یعنی شماره ملی سرپرست، شماره حساب یارانه و سال تولد چهار رقمی، یارانه خود را اهدا نمایید.

انصراف از دریافت یارانه

برای انصراف از دریافت یارانه دو راه وجود دارد:
در روش نخست هموطنان می‌توانند با ورود به سامانه http://www.refahi.ir/kernel/deny انصراف خود را اعلام نمایند و در روش دوم سرپرست خانوار بایستی شماره یکی از گزینه‌های ذیل را به انتهای کد ملی خود اضافه نموده و به شماره ۳۰۰۰۲۵ ارسال کند.

  1. انصراف از دریافت کل مبلغ یارانه
  2. انصراف از دریافت نیمی از مبلغ یارانه
  3. انصراف از مابه التفاوت فاز اول و دوم یارانه نقدی

جزئیات چگونگی ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدی

برای تمام خانوارهایی که یارانه نقدی آنها قطع می‌شود، پیامک قطع یارانه نقدی با سرشماره YARANEH ارسال می‌شود. برای اعتراض به قطع یارانه سرپرست خانوار باید به همراه یک مدرک شناسایی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و کد رهگیری دریافت کند.

بعد از دریافت پیامک کد رهگیری، فرد باید به سامانه https://yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری دریافتی از دفتر پیشخوان، تمام اطلاعات و تراکنش‌های بانکی خانوار را مشاهده کند.

پیامک یارانه

گاهی پیامک‌هایی با مضمون پیگیری یارانه برای هموطنان ارسال می‌شود. به گفته مسئولان مربوطه تمامی پیامک‌هایی که تحت عنوان پیگیری یارانه‌ها اقدام به گرفتن اطلاعات کارت بانکی از مردم می‌کنند جعلی است و بهتر است مردم نسبت‌ به این پیامک‌ها هشیار باشند.

اخبار و مقالات مرتبط