به جای اینکه به دنبال بهترین کارگزاری سهام عدالت باشید، بهتر است کارگزاری‌ها را به‌ همراه خدمات آنها بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پشتیبانی عالی، ارائه خدمات متنوع، احراز هویت آنلاین و … از جمله مزایایی هستند که باعث می‌شود کاربران تمایل بیشتری داشته باشند تا از خدمات کارگزاری استفاده کنند….

احتمالا می‌دانید که بعد از آزادسازی سهام عدالت، اولین کاری که باید توسط هر سهام‌دار انجام شود، انتخاب کارگزاری‌ است. آیا برای شما هم پیش‌‌آمده که یک کارگزاری را انتخاب کنید و در میانه راه متوجه شوید که عملکرد خوبی ندارد و بقیه کارگزاری‌ها خدمات بهتری را ارائه می‌دهند؟ انتخاب بهترین کارگزاری برای فروش سهام عدالت کمی سخت است. شاید از ترس اشتباه هیچ‌وقت تصمیم خود را عملی نکنید و کارگزاری خود را عوض نکنید: اما به‌هرحال اگر دغدغه شما هم پیدا کردن بهترین کارگزاری سهام عدالت است؛ پیشنهاد می‌کنیم در این مطلب از وبلاگ پیشخوان ۲۴ همراه ما باشید؛ چراکه در ابتدا لیست کاملی از کارگزاری‌ های سهام عدالت را به شما معرفی می‌کنیم. هم‌چنین در ادامه به شما یاد می‌دهیم که بتوانید در کوتاه‌ترین زمان نام کارگزاری خود را تغییر دهید؛ پس همراه ما باشید.

کارگزار ناظر کیست؟

تمام افرادی که قصد فروش سهام عدالت خود را دارند؛ باید حتما از طریق کارگزاری‌ها اقدام کنند. کارگزار سهام عدالت به فرد یا شرکتی گفته می‌شود که به عنوان واسط یا نماینده در بین خریدار و فروشنده حضور دارد تا خرید و فروش سهام عدالت انجام شود. درنهایت بابت انجام کار حق کمیسیون خود را دریافت می‌کند.

شاید به این فکر کنید که پس وظیفه شرکت‌های کارگزاری چیست؟ این شرکت‌ها از تعدادی سهام‌دار با تجربه و با اطلاعات کافی در زمینه مسائل مالی تشکیل شده‌اند. این شرکت‌ها در کنار سرمایه‌گذار حضور پیدا می‌کنند تا بتوانند بهترین کار برای خرید و فروش سهام را انجام دهند و بتوانند سهام خود را با کمترین ضرر به فروش برساند.

 کارگزاری‌ های سهام عدالت کدامند؟

فرقی ندارد که قصد فروش سهام عدالت به روش مستقیم را دارید یا می‌خواهید سهام خود را با تغییر نام کارگزار به شیوه غیر مستقیم به فروش برسانید؛ در هر دو حالت نیاز است بعد از دریافت کد بورسی، شرکت‌های بورسی و غیر بورسی را بشناسید تا بتوانید بهترین کارگزاری را انتخاب کنید. به همین دلیل در ادامه به لیست کاملی از کارگزاری‌ های سهام عدالت اشاره می‌کنیم.

نام شرکت کارگزاری آدرس سایت آدرس مشاهده سهام عدالت
امید سهم se-omidsahm.rayanbroker.ir
ایمن بورس se-imen.rayanbroker.ir
آپادانا apadanabroker.ir se-apadana.rayanbroker.ir
آتی ساز بازار atisazbroker.com se-atisaz.rayanbroker.ir
آراد ایرانیان se-arad.rayanbroker.ir
آرمون بورس armoonbourse.com se-armoon.rayanbroker.ir
آگاه agah.com se.agah.com
بانک پاسارگاد pasargadbroker.ir samanese.dttsonline.com
بانک تجارت tejaratbankbrk.ir se-tejarat.rayanbroker.ir
بانک خاورمیانه mebbco.com se-mebbco.rayanbroker.ir
بانک صنعت و معدن smbroker.ir se-sm.rayanbroker.ir
بانک صادرات saderatbourse.com se-saderat.rayanbroker.ir
بانک کشاورزی bkisecurities.com se-agribourse.rayanbroker.ir
بورس بیمه ایران bimehiranbroker.com se-boursebimeh.rayanbroker.ir
بورسیران boursiran.ir se-boursiran.rayanbroker.ir
پارسیان parsianbroker.com se-parsian.rayanbroker.ir
تدبیرگر سرمایه tadbirgar.irbrokersite.ir se-tadbirgar.rayanbroker.ir
توسعه فردا fardabroker.ir se-tsstock.rayanbroker.ir
توسعه معاملات کیان kian.trade se.kian.trade
خبرگان سهام khobregan.com se-khobregan.rayanbroker.ir
راهنمای سرمایه‌گذاران rahnamabroker.ir se-rahnama.rayanbroker.ir
رضوی rbc.ir se-razavi.rayanbroker.ir
سرمایه و دانش sdbroker.ir sahmam.ir
سهم آذین azinbroker.ir se-sahmazin.rayanbroker.ir
سینا sinabroker.ir se-sina.rayanbroker.ir
فارابی irfarabi.com edalat.farabixo.com
کارآفرین karafarinbrokerage.com se-karafarin.rayanbroker.ir/index
کارآمد karamadbrokerage.com se-kbc.rayanbroker.ir
کالای خاورمیانه mecb.co.ir se-mec.rayanbroker.ir
مفید emofid.com mofidse.etadbir.com/login.html
نو اندیشگان بازار سرمایه noandishan.ir se-noandishan.rayanbroker.ir
نهایت‌نگر nahayatnegar.com samanese.nahayatnegar.com
پیشگامان بهپرور ebehparvar.ir se-behbourse.rayanbroker.ir
تدبیرگران فردا tadbirbroker.ir se-tadbir.rayanbroker.ir
تامین سرمایه تمدن tamadonbroker.ir se-edbi.rayanbroker.ir
اقتصاد بیدار ebidar.com se-ebb.rayanbroker.ir
سهام بارز barez.ir se-sahambarez.rayanbroker.ir
توسعه صادرات tamadonbroker.ir se-edbi.rayanbroker.ir
امین آوید aminavid.com se-aminbc.rayanbroker.ir
بانک آینده babc.ir se-tat.rayanbroker.ir
آتیه atieh-broker.ir
بانک اقتصاد نوین enovinbourse.ir
بانک مسکن online.maskanbrokerage.ir
بانک سپه sepahbroker.ir
بانک ملت mellatbroker.ir
بهمن online.bahmanbroker.ir
حافظ hafezbroker.ir
دانیان پارس danayan.broker
ساو آفرین online.savbroker.ir
سهم آشنا abco.ir

نکته: در حال حاضر امکان دسترسی به سامانه سهام عدالت حافظ، بانک ملت، آبان، بانک دی و … وجود ندارد. به همین دلیل در جدول بالا به مواردی اشاره کردیم که دسترسی به آن راحت است.

کارگزار سهام عدالت من کیست؟

بسیاری از سرمایه‌گذاران بعد از ثبت‌نام در سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir و انتخاب کارگزار، نام آن را به مرور زمان فراموش می‌کنند. احتمالا می‌دانید که اولین قدم برای فروش سهام عدالت وارد شدن به سامانه کارگزاری خودتان است؛ اما اطلاع نداشتن از آن می‌تواند شما را در این مرحله متوقف کند و اجازه پیش بردن مراحل و فروش سهام عدالت را به شما ندهد. پس راه‌حل چیست؟ برای اطلاع از نام کارگزار خود باید روند زیر را دنبال کنید.

کارگزار سهام عدالت من کیست؟

چه زمانی نیاز است کارگزار ناظر را تغییر بدهیم؟

یکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود مشغول کرده، این است که چه زمانی باید کارگزار خود را تغییر دهیم. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر در شرایط زیر قرار گرفتید تعویض کارگزار ناظر بهترین راهکار پیش روی شما است و بهتر است پیش از ایجاد مشکل، این کار را انجام دهید

آیا امکان تغییر ناظر کارگزاری سهام عدالت وجود دارد؟

بله؛ در ابتدا، تمام سرمایه‌گذاران کارگزار سهام عدالت خود را انتخاب می‌کنند و از طریق آن می‌توانند سهام خود را بفروشند؛ اما به این معنا هم نیست که اگر به هر دلیل از فعالیت یا خدمات کارگزاری راضی نبودند، نمی‌توانند شرکت کارگزاری خود را عوض کنند. ولی نکته مهم این‌جا است که تنها قبل از فروش سهام عدالت خود می‌توانید نام کارگزاری را تغییر دهید و بعد از آن این امکان وجود ندارد. در ادامه نحوه تغییر نام کارگزار را توضیح می‌دهیم.

برای تغییر نام کارگزاری سهام عدالت خود نیاز است همراه با مدارک شناسایی خود به یکی از شعب کارگزاری مورد نظر خود مراجعه کنید. سپس باید فرم «درخواست تغییر ناظر» را پر کنید. معمولا یک تا دو روز زمان می‌برد تا نام کارگزاری عوض شود.

تمام سامانه‌های کارگزاری گزینه تغییر کارگزار را دارند؛ برای تغییر نام کارگزار می‌توانید وارد سامانه سهام عدالت کارگزاری مدنظرتان شوید و درخواست خود را با انتخاب گزینه «تغییر نام کارگزاری سهام عدالت» ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: مشمولان و جاماندگان سهام عدالت بخوانند!

آیا امکان تغییر ناظر کارگزاری سهام عدالت وجود دارد؟

نکته: توجه داشته باشید که نمی‌توانید تغییر نام کارگزار را در نیمه راه تغییر دهید. اگر بخشی از سهام خود را در یک کارگزاری فروختید؛ باید مابقی سهام خود را هم در همان کارگزاری بفروشید و امکان فروش آن در سایر کارگزاری‌ها وجود ندارد.

چطور یک کارگزاری سهام عدالت خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک شرکت کارگزاری خوب کار چندان ساده‌ای نیست؛ چرا که بحث سود و ضرر سهام شما درمیان است، اما همانطور که می‌دانید تمام شرکت‌های کارگزاری بر اساس فعالیتی که دارند، رتبه‌بندی می‌شوند. رتبه الف به شرکت‌هایی اختصاص داده می‌شود که بهترین خدمات را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. به همین دلیل در ادامه چند مورد از شرکت‌های کارگزاری شناخته‌شده را بررسی کردیم و نتیجه را با شما در میان می‌گذاریم؛ پس همراه ما باشید.

کارگزاری هوشمند رابین

اولین کارگزاری که در طی این سال‌ها توانسته محبوبیت زیادی در بین کاربران پیدا کند، کارگزاری هوشمند رابین (مدبر آسیا) است. این کارگزاری فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده است. از اصلی‌ترین اهداف این سامانه می‌توانیم به مشتری مداری و ارائه خدمات متنوع به مشتریان اشاره کنیم. شما می‌توانید بدون محدودیت در هر ساعت از شبانه‌روز از این سامانه استفاده کنید. در نهایت می‌توانید به صورت کاملا رایگان به گزارشات و تحلیل‌های بازار دست پیدا کنید. اگر به خاطر داشته باشید یکی از مزایای خوب کارگزاری‌ها را افزایش آگاهی کاربران دانستیم. این کارگزاری در طی این چند سال با برگزاری کلاس‌های آموزشی تلاش کرده اطلاعات مشتریان خود را افزایش دهد تا بتوانند به بازدهی خوبی برسند.

کارگزاری مفید

کارگزاری مفید یکی از قدیمی‌ترین کارگزاری‌های بازار بورس و سهام عدالت است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۳ آغاز کرده است.  در طی چند سال اخیر به دلیل آسان کردن فرآیند سرمایه‌گذاری و پشتیبانی ۷ روزه توانسته رضایت کاربران زیادی را به دست آورد. از عمده فعالیت این شرکت می‌توانیم به انجام معاملات اوراق بهادار، انجام معاملات آنلاین دارای مجوز، بورس کالا، آتی سکه و بورس انرژی اشاره کنیم.

کارگزاری مفید سهام عدالت

کارگزاری آگاه

کارگزاری آگاه از سال ۱۳۷۳ آغاز به کار کرده است. در طی این سال‌ها با برگزاری دوره‌های آموزشی، پشتیبانی ۲۴ ساعته، اعطای اعتبار، باشگاه مشتریان، آموزش رایگان روش‌های سرمایه‌گذاری و … توانسته رضایت مشتریان زیادی را به خود جلب کند. شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن نوع نسخه گوشی خود از خدمات این کارگزاری استفاده کنید.

کارگزاری فارابی

در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری، رتبه چهارم به کارگزاری فارابی اختصاص دارد. این کارگزاری در اواخر سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرد. با ارائه خدمات متنوع و پشتیبانی ۲۴ ساعته توانسته رضایت کاربران زیادی را به دست آورد.

کارگزاری مبین سرمایه

در سال ۱۳۸۷ کارگزاری مبین سرمایه با نام شرکت کارگزاری راهبرد کالای خاورمیانه تاسیس شد. بعد از یک سال توانست در بین شرکت‌های ثبت‌شده توسط سازمان بورس قرار بگیرد. با برگزاری کلاس‌های آموزشی آشنایی با بورس و معاملات آن توانسته در مدت زمان کوتاه رضایت کابربان زیادی را به دست آورد. شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره در زمینه بورس و سهام عدالت با پشتیبانی آن در هر ساعت از شبانه‌روز در تماس باشید.

کارگزاری ملل پویا

شرکت کارگزاری ملل پویا در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد. در ابتدای شروع فعالیت خود تنها ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه داشته است. یکی از شرکت‌های کارگزاری فعال در زمینه‌هایی مانند معاملات اوراق بهادار، مشاوره عرضه، پذیرش و درج، مشاوره سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود که خدمات زیادی را به کاربران ارائه می‌دهد.

کارگزاری ملل پویا

کارگزاری اقتصاد بیدار

بیش از ۱۵ سال است که از تاسیس کارگزاری اقتصاد بیدار می‌گذرد. این شرکت توانسته رتبه الف را از سازمان بورس دریافت کند. هم‌چنین از مزایای این شرکت می‌توانیم به مواردی هم‌چون مشاوره سرمایه‌گذاری، آموزش بورس، باشگاه مشتریان، ثبت‌نام در سامانه سجام به صورت رایگان، اعطای اعتبار و ارائه خدمات متنوع اشاره کنیم.

کارگزاری سهم آشنا

کارگزاری سهم آشنا از سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز کرده است. در طی این مدت توانسته رتبه الف را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کند. برخلاف سایر کارگزاری‌ها مدیریت سهام و کار با سامانه اینترنتی آن ساده است و می‌توانید در هر بهه زمانی از آن استفاده کنید.

نکته: هیچ‌ شخصی به اندازه خودتان نمی‌تواند براساس نیاز و علایق شما بهترین شرکت کارگزاری برای فروش سهام عدالت را به شما معرفی کند. با این حال برای انتخاب کارگزاری نیاز است به ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی خوب، برگزاری دوره‌های آموزشی و مجوزهای سامانه‌ها را در نظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید سود و سرمایه خود را افزایش دهید.

برای تغییر کارگزاری سهام عدالت باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر از عملکرد کارگزار سهام عدالت آگاه، مفید یا هر شرکت کارگزاری دیگر راضی نیستید؛ باید پیش از تغییر نام کارگزاری خود روند زیر را انجام دهید.

در قدم اول نیاز است با بررسی فعالیت، خدمات، ابزار و میزان رضایت کاربران یک کارگزاری خوب را انتخاب کنید. بهتر است کارگزاری را انتخاب کنید که امکانات و خدمات زیادی را در اختیار شما قرار دهد تا در زمان فروش سهام با مشکل یا چالش جدید روبه‌رو نشوید.

پیش از فروش سهام عدالت کارگزاری مفید یا هر شرکت دیگر نیاز است در سامانه سجام ثبت‌نام کنید و به صورت اینترنتی یا حضوری احراز هویت شوید. سپس بعد از ورود به سایت کارگزاری باید مراحل ثبت‌نام را انجام دهید. بعد از گذشت ۲ الی ۳ روز از زمان ثبت‌نام، کد بورسی برای شما ارسال می‌شود.

در این مرحله نیاز است سهام خود را از کارگزاری فعلی به جدید انتقال دهید. برای تغییر نام کارگزار می‌توانید هم به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید و هم به صورت اینترنتی از سامانه کارگزاری مدنظر خود انتقال سهام را انجام دهید.

سخن آخر

در این مطلب از وبلاگ پیشخوان در مورد سهام عدالت کارگزاری آگاه، مفید، اقتصاد بیدار و سهم آشنا صحبت کردیم. در ابتدای مطلب لیست کاملی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری را به شما معرفی کردیم. در نهایت گفتیم که چطور می‌توانید بهترین کارگزاری را انتخاب کنید. کارگزاری مفید، آگاه، مبین سرمایه و فارابی جزء بهترین کارگزاری‌های سهام عدالت ۱۴۰۱ شناخته شده‌اند که می‌توانید با خیال راحت سهام خود را به آنان بسپارید.