محتوی اصلی صفحه

استعلام و پرداخت طرح ترافیک

ایران
شماره پلاک وارد شده اشتباه است.
شماره موبایل وارد شده اشتباه است.
کد وارد شده اشتباه است.
استعلام‌های قبلی

ویژگی‌های استعلام و پرداخت طرح ترافیک با پیشخوان 24

سوالات متداول در مورد طرح ترافیک

برای مشاهده و پرداخت عوارض طرح ترافیک شهر تهران با پیشخوان24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده عوارض تردد در محدوده ترافیکی شهر تهران با جزئیات کافیست شماره پلاک خود را در سایت یا اپلیکیشن پیشخوان24 وارد و گزینه استعلام را انتخاب کنید.

محدوده طرح ترافیک تهران کجاست؟

محدوده طرح ترافیک از سمت شمال به خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان شریعتی و هفده شهریور محدود می‌شود.

آیا پرداخت بدهی تردد در طرح ترافیک با پیشخوان24 رایگان است؟

بله؛ پرداخت بدهی تردد در طرح ترافیک تهران با پیشخوان24 هزینه‌ای برای کاربران ندارد.

نرخ طرح ترافیک تهران به چه صورت است؟

نرخ تردد در محدوده طرح ترافیک تهران با توجه به نوع معاینه فنی خودرو تعیین می‌شود: • خودرو با معاینه فنی عادی: 630,000 ریال • خودرو با معاینه فنی برتر: 441,000 ریال• خودرو برقی یا هیبریدی: 7,000 ریال

آیا امکان جابجایی رزرو طرح ترافیک از یک خودرو به خودرو دیگر وجود دارد؟

خیر؛ امکان جابه‏‌جایی رزرو از یک خودرو به خودرو دیگر وجود ندارد و باید رزرو خودرو اول را لغو و در صورت وجود ظرفیت برای خودرو دیگری نسبت به رزرو اقدام کنید.

جریمه تردد بدون رزرو یا غیرمجاز در محدوده طرح ترافیک چقدر است؟

در صورت تردد غیرمجاز در این محدوده، بیشترین میزان عوارض برای خودرو شما در نظر گرفته می‌شود و مبلغ 787.500 ريال از کیف پول شهروندی شما کسر و یا به حساب بدهی شما منظور خواهد شد.

استعلام و پرداخت طرح ترافیک با پیشخوان 24 

با توجه به حجم ترددها در شهر تهران، برقراری نظم و جلوگیری از ترافیک و شلوغی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان‌های مربوطه است. در راستای همین هدف طرح ترافیک سال هاست که در تهران به اجرا در می‌آید و همواره دستخوش تغییرات بسیاری شده است. پیشخوان24 نیز مطابق با آخرین تغییرات قوانین تردد در محدوده طرح ترافیک امکان تسویه این بدهی را فراهم کرده است و می‌توانید با وارد کردن شماره پلاک خود در این بخش نسبت به تسویه تکی یا موردی عوارض خود اقدام کنید.

استعلام و مشاهده طرح ترافیک

پرداخت عوارض تردد در طرح ترافیک شهر تهران از طریق سایت تهران من

شهروندان با مراجعه به سایت تهران من به آدرس https://myservices.tehran.ir و ورود به بخش حمل و نقل می‌توانند نسبت به رزرو مجوز تردد در طرح ترافیک اقدام کنند. پس از رزرو نیز باید مبلغ تعیین شده را پرداخت کنید.

پرداخت عوارض تردد در طرح ترافیک شهر تهران با اپلیکیشن تهران من

با استفاده از اپلیکیشن تهران من نیز می‌توانید تسویه تردد در طرح ترافیک را انجام دهید. برای این کار کافیست از قبل در سامانه تهران من ثبت نام و خودرو خود را نیز در این سامانه ثبت کرده باشید.

پرداخت عوارض طرح ترافیک از طریق سامانه قبضینو

سامانه قبضینو در راستای ایجاد امکان تسویه کلیه پرداخت‌های دوره‌ای، پرداخت بدهی طرح ترافیک را نیز از طریق سایت و اپلیکیشن خود در اختیار کاربران قرار داده است. علاوه بر این، امکان استعلام و پرداخت تکی یا تجمیعی تمامی قبوض، خلافی و عوارض مربوط به خودرو نیز وجود دارد. برای استفاده از خدمات این سامانه کافیست به سایت www.ghabzino.com مراجعه کنید و یا از طریق استورهای معتبر اپلیکیشن را روی گوشی موبایل خود نصب کنید.
دیگر خدمات قبضینو عبارتند از:

ثبت نام در سامانه تهران من

برای ثبت نام در سامانه تهران من کافیست پس از مراجعه به سایت my.tehran.ir مراحل زیر را طی کنید:

رزرو طرح ترافیک

برای تردد در محدوده طرح ترافیک حتما باید از قبل نسبت به رزرو طرح از طریق روش‌های اعلام‌شده اقدام کنید. رزرو این طرح از طریق سامانه تهران من انجام می‌شود:

نرخ تردد در محدوده طرح ترافیک

نرخ تردد در محدوده طرح ترافیک با توجه به نوع معاینه فنی خودرو تعیین می‌شود. خودروهای با معاینه فنی برتر کمترین میزان عوارض را پرداخت می‌کنند.

نوع خودرو مبلغ به ریال
خودرو دارای معاینه فنی عادی 630,000
خودرو دارای معاینه فنی برتر 441,000
خودرو برقی یا هیبریدی 70,000

تردد بدون مجوز (غیرمجاز) در محدوده طرح ترافیک تهران

تردد روزانه در طرح ترافیک ظرفیت مشخص دارد. در صورتی که ظرفیت مجاز روزانه‌ رزرو طرح به پایان برسد، امکان رزرو وجود نخواهد داشت و شما مجاز به تردد در محدوده‌ طرح ترافیک نخواهید بود. در صورت تردد غیرمجاز در این محدوده، بیشترین میزان عوارض برای خودرو شما در نظر گرفته شده و مبلغ 787.500 ريال از کیف پول شهروندی شما کسر و یا به حساب بدهی شما منظور خواهد شد.

رزرو مجوز روزانه طرح ترافیک 1400

قوانین رزرو طرح ترافیک در سال 1400 به شرح زیر است. توجه داشته باشید که به منظور ثبت رزرو مجوز روزانه طرح برای ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک، شما باید یک خودرو تحت پوشش دارای معاینه فنی معتبر در حساب کاربری تهران من داشته باشید.

تردد پلاک شهرستان در طرح ترافیک تهران

برای تردد با پلاک شهرستان نیز، درست مانند پلاک تهران، باید نسبت به رزرو در سامانه تهران من اقدام کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که محاسبه هزینه عوارض تردد در طرح ترافیک، بر اساس نوع معاینه فنی خودروها انجام می‌شود. معاینه فنی که در شهرستان‌ها ارائه می‌شود معاینه فنی عادی است و تردد با این معاینه فنی بر اساس تعرفه‌های تعیین شده گران‌تر است. تهیه معاینه فنی برتر فقط با مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران امکان پذیر است.

محدوده طرح ترافیک شهر تهران

مرز محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و هفده شهریور است.
مطابق نقشه طرح ترافیک تهران، میدان ولی‌عصر، بخشی از بزرگراه مدرس، لاله‌زار، دروازه شمیران، آذربایجان، منیریه، حسن آباد، پامنار، آبشار، آبمنگل، بازار تهران، پانزده خرداد، امام خمینی، مولوی، خانی آباد، امیر بهادر، انقلاب، کارگر، فردوسی، کریمخان زند، بلوار کشاورز، مفتح، مطهری، شریعتی، دروازه دولت، خیابان بهار، باغ صبا، بهار، ایران شهر، بهجت آباد، سازمان آب، پارک لاله، و تمام خیابان‌ها و کوچه‌های متصل به این مناطق جز محدوده طرح ترافیک هستند.

جریمه ورود به طرح ترافیک

برای جلوگیری از ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و رعایت قوانین، جریمه‌ای در نظر گرفته شده است. جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک در سال 1400 مبلغ 787.500 ريال تعیین شده است و از کیف پول شهروندی شما کسر و یا به حساب بدهی شما منظور خواهد شد.

ساعت طرح ترافیک 1400

هم‌زمان با تغییر ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی و ادارات تهران از تیر 1400 ساعت اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا تغییر کرده ‌است. جهت تسهیل در تردد شهروندان تهرانی آغاز اجرای طرح ترافیک ۸:۳۰ صبح است و از ساعت ۱۳ خروج خودروها از طرح رایگان و آزاد خواهد بود. طرح ترافیک پنجشنبه‌ها نیز حذف شده است و دیگر هزینه‌ای برای تردد در این روز در نظر گرفته نمی‌شود.
همچنین ساکنین محدوده‌های طرح ترافیک یا طرح کنترل آلودگی هوا می توانند بعد از ساعت ۱۳ یک ورود رایگان به محدوده طرح ترافیک یا کنترل آلودگی هوا داشته باشند.

تخفیف ساکنین محدوده طرح ترافیک

ساکنین محدوده طرح ترافیک می‌توانند از تخفیفات مخصوص به این طرح بهره‌مند شوند. یک بار خروج از محدوده قبل از ساعت تعیین شده و یک بار ورود به طرح قبل از ساعت پایان طرح، رایگان در نظر گرفته می‌شود و عوارض تردد در محدوده در ساعات طرح ترافیک نیز به صورت نیم بها برای این دست از شهروندان محاسبه می‌شود. برای استفاده از این تخفیف باید از طریق سایت تهران من اقدام کنید.

طرح ترافیک در کرونا

انتظار می‌رفت که به دلیل گسترش بیماری کرونا و محدودیت‌های تردد، طرح ترافیک لغو شود اما این اتفاق عملی نشد و تنها ساعات طرح کمی دستخوش تغییر شد. جهت تسهیل در تردد شهروندان تهرانی آغاز اجرای طرح ترافیک ۸:۳۰ صبح است و از ساعت ۱۳ خروج خودروها از طرح رایگان و آزاد خواهد بود. طرح ترافیک پنجشنبه‌ها نیز حذف شده است.
همچنین ساکنین محدوده‌های طرح ترافیک یا طرح کنترل آلودگی هوا می‌توانند بعد از ساعت ۱۳ یک ورود رایگان به محدوده طرح ترافیک یا کنترل آلودگی هوا داشته باشند.

انواع دیگر عوارض خودرو

علاوه بر بدهی مربوط به طرح ترافیک، دو نوع عوارض دیگر نیز از مالکین خودروها دریافت می‌شود: عوارض آزادراهی و عوارض سالیانه خودرو. امکان استعلام و پرداخت هر دو این عوارض از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 در اختیار شما قرار دارد.

عوارض سالیانه خودرو

مانند تمامی عوارض‌، شهروندان باید در ازای استفاده از خدماتی که به آن‌ها ارائه می‌شود مبلغی را به عنوان مالیات پرداخت کنند. شهرداری برای سهولت تردد سالیانه مبلغی را به عنوان متولی این طرح از مالکین خودروها دریافت می‌کند. در صورت عدم پرداخت این عوارض مشمول جریمه خواهید شد.

عوارض آزادراهی خودرو

منظور از عوارض آزادراهی عوارضی است که مالکین خودروها در ازای تردد از آزادراه‌های کشور پرداخت می‌کنند. تا پیش از الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی باید در صف‌های طولانی در جاده‌ها منتظر می‌ماندیم تا عوارض را پرداخت کنیم اما حالا تردد در برخی از آزادراه‌ها توسط دوربین‌های مستقر در این آزادراه‌ها ثبت می‌شود و ترددکنندگان ملزم به پرداخت این عوارض از روش‌های تعیین شده هستند.

اخبار و مقالات مرتبط