پرداخت خلافی ماشین از گذشته جزیی از مهم‌ترین دغدغه‌های رانندگان بوده و هست. شما هم احتمالا به دنبال پرداخت خلافی به ساده‌ترین روش ممکن بوده‌اید که به این مقاله رسیده‌اید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید تا ببینیم که آیا امکان پرداخت خلافی خودرو با کدملی وجود دارد یا خیر؛ و اگر وجود دارد مراحل آن به چه صورتی است؟…

آیا به دنبال راهی برای استعلام خلافی خودرویتان با کد ملی هستید؟ به همین دلیل وقتی که عنوان مقاله را مشاهده کردید کلیک کردید؟
‍خب باید بگویم که به سراغ مقاله‌ی درستی آمده‌اید!
پرداخت خلافی ماشین از گذشته جزیی از مهم‌ترین دغدغه‌های رانندگان بوده و هست. شما هم احتمالا به دنبال پرداخت خلافی به ساده‌ترین روش ممکن بوده‌اید که به این مقاله رسیده‌اید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید تا ببینیم که آیا امکان پرداخت خلافی خودرو با کدملی وجود دارد یا خیر؛ و اگر وجود دارد مراحل آن به چه صورتی است؟

استعلام خلافی با کد ملی

استعلام خلافی ماشین با استفاده از کد ملی میسر نیست؛ پس اگر کسی به شما گفته که با استفاده از کد ملیتان می‌توانید خلافی خودرویتان را درآوریدِ اطلاعات اشتباه را به شما منتقل کرده است.
کد ملی کدی است که برای شناسایی هویت افراد از آن استفاده می‌شود و کاربردهای بسیاری دارد اما استعلام لیست خلافی‌های ماشین قطعا از جمله کاربردهای آن نیست.

شما با استفاده از کد ملی می٬توانید وضعیت حساب‌های بانکی، وضعیت املاک و دارایی‌هایتان را استعلام بگیرید چون این اطلاعات تماما مربوط به هویت فرد است و ربطی به خودروی شما ندارد.
بنابرای اگر کسی به شما گفته که می‌توانید لیست خلافی‌های ماشینتان را با استفاده از کد ملی استعلام بگیرید؛ اطلاعات اشتباه به شما ارائه داده است و چنین سرویسی در هیچ کجا به شما ارائه نمی‌شود.

استعلام خلافی با کد ملی و روش های دریافت جریمه و پرداخت خلافی خودرو با کارت هوشمند ملی

چرا استعلام خلافی با کد ملی امکان‌پذیر نیست؟

واقعا چرا نمی‌توانیم لیست خلافی خودرویمان را با استفاده از کد ملی استعلام بگیریم؟
بگذارید جوابش را به زبان ساده این گونه برایتان بگویم:
اساسا کد ملی نشان می‌دهد که مالک خودرو چه کسی است و چند خودرو در اختیار دارد اما برای استعلام خلافی‌های خودرو نیاز به اطلاعات خود کارت شناسایی خودرو از قبیل شماره بارکد 8 یا 9 رقمی پشت کارت ماشین یا شماره‌ی VIN احتیاج داریم در هیچ کجای اینترنت نمی‌توانیم سرویسی را پیدا کنیم که با دریافت کد ملی خلافی‌های خودرو را به ما تحویل دهد.آیا راهی برای استعلام خلافی خودرو با کد ملی وجود دارد؟

همان‌طور که در بالا هم خدمتتان عرض کردیم خلافی خودرو برای پلاک ماشین ثبت می‌شود نه برای فرد!
پس شما نمی‌توانید خلافی خودریتان را با کد ملی استعلام بگیرید.
بنابراین با استفاده از کد ملی نمی‌توانید خلافی خودریتان را استعلام بگیرید اما با در دست داشتن پلاک ماشین و کد VIN وسیله‌ی نقلیه با استفاده از روش‌های زیادی که در ادامه خدمتتان معرفی می‌کنیم؛ می‌توانید مبلغ خلافی خودرویتان را استعلام بگیرید.
اگر هنوز نمی‌دانید که شماره‌ی کد پستی و کد VIN وسیله‌ی نقلیه‌تان را باید از کجا بیاورید؛ به عکس زیر دقت کنید که محل دقیق کد را به شما نشان می‌دهد!
یکی دیگر از جاهایی که با کمک آن می‌توانید کد VIN ماشینتان را پیدا کنید؛ برگه‌ی سبز خودرو است.
به همین دلیل اگر به کارت ماشینتان دسترسی ندارید و یا به ر نحوی آن را گم کرده‌اید؛ با در دست داشتن برگه‌ی سبز خودرو به راحتی می‌توانید این کد دوست داشتنی را پیدا کنید و با کمک آن و روش٬هایی که در ادامه‌ی مقاله به شما معرفی خواهیم کرد؛ استعلام خلافی ماشین خود را بگیرید!

روش‌های استعلام خلافی

استعلام و پرداخت خلافی با پیشخوان 24

با استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24، می‌توانید به سادگی خلافی خودرو خود را استعلام بگیرید و با اطمینان پرداخت کنید. ابتدا پیشخوان 24 را از استورهای معتبر و یا سایت پیشخوان گوشی خود نصب کنید و مراحل ثبت نام را انجام دهید. حالا در صفحه اصلی، گزینه خدمات خودرو را انتخاب کنید.

استعلام و پرداخت خلافی با پیشخوان 24

پس از ورود به صفحه خدمات خودرو، گزینه خلافی خودرو را انتخاب کنید.

خدمات خودرو پیشخوان 24

در صفحه خلافی خودرو، شماره بارکد 8 یا 9 رقمی پشت کار ماشین خود را وارد کنید و یا همین بارکد را اسکن کنید. سپس گزینه پرداخت جرایم رانندگی را انتخاب کنید.

استعلام خلافی با پیشخوان 24

حالا می‌توانید لیست تمامی خلافی‌های خود را با جزئیات مشاهده کنید. جزئیات هر جزیمه شامل مکان تخلف، نوع جریمه و شرح تخلف برای شما نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید همه جرائم را انتخاب کنید و به صورت تجمیعی پرداخت را انجام دهید و یا فقط تعدادی از جرائم خود را برای تسویه انتخاب کنید. پس از انتخاب جرائم، کافیست گزینه سبز رنگ پرداخت را انتخاب کنید تا وارد درگاه بانک شوید و با اطمینان خلافی خود را پرداخت کنید.

استعلام و پرداخت خلافی با پیشخوان 24

با پیشخوان 24 می‌توانید به گسترده‌ترین و کاربردی‌ترین خدمات شهروندی دسترسی داشته باشید و دیگر نیازی به نصب چند برنامه مختلف روی موبایل خود نخواهید داشت.

استعلام و پرداخت خلافی از طریق سایت راهور

با مراجعه به سایت http://service.rahvar120.ir/ و صفحه خدمات الکترونیک پلیس راهور می‌توانید تخلفات رانندگی خود را استعلام بگیرید و در صورت تمایل پرداخت نمائید.

بهترین روش استعلام خلافی با کد ملی کدام است؟

خب با توجه با مطالبی که تا اینجای مقاله برایتان گفتیم؛ فهمیدیم که هیچ روشی برای استعلام خلافی با کد ملی وجود ندارد. اما منظورتان از بهترین روش در چیست؟ آیا بهترین روش را سریع‌ترین روش می‌دانید یا ارزانترین روش؟
شاید هم بهترین روش به نظرتان روشی باشد که به روزترین اطلاعات در اختیارتان قرار بگیرد؟

حالا چون دقیقا منظور و سلیقه‌ شما بیننده عزیز را از بهترین روش نمی‌دانم سعی می‌کنم بگویم که هر کدام از روش‌ها در چه موضوعی به نوع خودشان بهترین هستند تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید! این شما و این هم لیستی از بهترین‌ها:

خلاصه که شما می‌توانید با انتخاب هریک از روش‌های بالا یکی از بهترین‌ها را انتخاب کنید و با انتخاب یکی از همین بهترین‌ها عاقبت خود و خانواده‌تان را ختم به خیر کنید!

استعلام خلافی خودرو با کد ملی امکان پذیر است؟

جمع‌بندی پرداخت جریمه با کارت ملی 

ما با نوشتن این مقاله سعی کردیم حق انتخاب‌های زیادی را در اختیارتان قرار دهیم و این الان به انتخاب شما بستگی دارد که کی از همین روش‌ها را انتخاب کنید و با آن خلافی خودرویتان را پرداخت کنید یا همین الان این مقاله را ببندید و مجددا به دنبال مقاله‌هایی بگردید که روش‌های پرداخت خلافی با استفاده از کد ملی را به شما معرفی می‌کنند!
اما چه حرفمان را باور بکنید و چه نکنید؛ پرداخت خلافی با کد ملی اصلا میسر نیست و هرچقدر هم فضای اینترنت را جست و جو کنید و میزکار گوگل جان را به هم بریزید؛ هیچ مقاله‌ی درست و درمانی برای پرداخت خلافی با کمک کد ملی نخواهید یافت!
پس بیایید با پرداخت بدهیتان با یکی از همین روش‌ها هم خیال خودتان را راحت کنید و هم خیال ما را!
امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید!