فراموشی گذرواژه یا رمزعبور برای هر یک از ما ممکن است پیش بیاید و جای نگرانی نیست. ما در ادامه همین مقاله روش بازیابی رمز عبور را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم تا این مشکل را برطرف کنید و مجددا به سوابق بیمه خود در سایت تامین اجتماعی دسترسی داشته باشید….

سازمان تامین اجتماعی جهت ارائه بهتر خدمات به بیمه‌شدگان خود، امکان استفاده از خدمات غیرحضوری را از طریق سایت خود به آدرس www.tamin.ir در اختیار شما عزیزان قرار داده است. یکی از کاربردی‌ترین خدمات این سازمان، مشاهده سوابق بیمه است. برای مشاهده سوابق بیمه باید با کد ملی خود به عنوان نام کاربری و گذرواژه‌ای که زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اید، وارد سامانه شوید تا بتوانید از امکانات آن استفاده کنید. فراموشی گذرواژه یا رمزعبور برای هر یک از ما ممکن است پیش بیاید و اصلا جای نگرانی نیست. ما در ادامه همین مقاله از پیشخوان 24 روش بازیابی رمز عبور را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم تا این مشکل را برطرف کنید و مجددا به سوابق بیمه خود در سایت تامین اجتماعی دسترسی داشته باشید.

بازیابی گذرواژه برای سوابق بیمه تامین اجتماعی

اگر پس از ورود به سامانه تامین اجتماعی به آدرس https://sabeghe.tamin.ir/view/#/main و در فرایند استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی متوجه شدید که گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید کافیست مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا به راحتی گذرواژه خود را بازیابی کنید.

1 ) در صفحه زیر گزینه بازیابی گذرواژه را انتخاب کنید.

بازیابی گذرواژه برای سوابق بیمه تامین اجتماعی

2 ) پس از انتخاب این گزینه، وارد صفحه زیر می‌شوید. کد ملی خود را در بخش مورد نظر وارد کنید و سپس گزینه گام بعدی را انتخاب کنید.

بازیابی گذرواژه تامین اجتماعی - گام اول

3 ) حالا باید روش بازیابی گذرواژه را تعیین کنید. دو راه برای بازیابی رمز عبور شما وجود دارد:

بازیابی گذرواژه تامین اجتماعی - گام دوم

4 ) در صورت انتخاب بازیابی گذرواژه با استفاده از شناسه ارسال شده با پیامک؛ یک پیام حاوی شناسه ( 6 رقمی)، به شماره تلفن همراهی که با آن ثبت نام خود را انجام داده اید، ارسال خواهد شد. شناسه را در بخش موردنظر وارد کنید و سپس گزینه گام بعدی را انتخاب کنید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که مدت زمان اعتبار شناسه 20 دقیقه است و بعد از گذشت این زمان، شناسه باطل شده و باید تمامی مراحل را از ابتدا آغاز کنید.

بازیابی گذرواژه تامین اجتماعی - گام سوم

5 ) چنانچه گزینه بازیابی با استفاده از سوالات امنیتی را انتخاب کردید، باید به 3 سوال امنیتی که در زمان ثبت نام به آن ها پاسخ داده‌اید، جواب دهید. سپس درخواست بازیابی گذرواژه را ثبت کنید (در زمان ثبت نام در سامانه تأمین اجتماعی چندین سوال امنیتی از شما پرسیده می شود که می توانید به دلخواه به تعدادی از سوالات پاسخ دهید).

بازیابی گذرواژه تامین اجتماعی - گام سوم

در مرحله آخر شما باید گذرواژه جدید خود را انتخاب کنید. رمز عبور را در هر دو کادر وارد کنید و گزینه ثبت را فشار دهید. درباره انتخاب گذرواژه خود حتما به این چند نکته توجه داشته باشید:

بازیابی گذرواژه تامین اجتماعی - گام چهارم

نام کاربری ورود به سامانه تامین اجتماعی

نام کاربری شما برای استفاده از خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی، همان کد ملی شماست.خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی جهت ارائه بهتر خدمات به بیمه‌شدگان خود، امکان استفاده از خدمات غیرحضوری را از طریق سایت خود به آدرس www.tamin.ir در اختیار شما عزیزان قرار داده است. از جمله این خدمات کاربردی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی

ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

1 ) برای ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی و مشاهده سوابق بیمه و استفاده از دیگر امکانات این درگاه خدمات الکترونیکی، ابتدا باید به آدرس اینترنتی www.sabeghe.tamin.ir مراجعه کنید.

ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

2 ) روی گزینه ثبت نام در این صفحه کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. در این صفحه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید. لازم به ذکر است که در مرحله اول ثبت نام حتما به این نکات توجه داشته باشید:

وارد کردن اطلاعات کد ملی و شماره تلفن همراه

3 ) حالا وارد مرحله دوم ثبت نام، ثبت اطلاعات سجلی، می‌شوید. در این مرحله نیز به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعات شناسنامه‌ای که در سامانه وارد می‌کنید با شناسنامه شما منطبق باشد. این اطلاعات با سازمان ثبت احوال کنترل خواهند شد. پس از وارد کردن اطلاعات لازم مجددا روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای

4 ) با انتخاب مرحله بعد، وارد مرحله سوم ثبت نام تامین اجتماعی می‌شوید. این بخش مربوط به اطلاعات ایمیل، گذرواژه و سوالات امنیتی است. ابتدا ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کنید. سپس در قسمت گذرواژه، رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. درباره گذرواژه خود حتما به این چند نکته توجه داشته باشید:

وارد کردن ایمیل، تعیین رمز عبور و پساخ به سوالات مروبط به بازیابی رمزعبور

5 ) پس از انتخاب گذرواژه، باید به 3 پرسش امنیتی پاسخ دهید. در صورت فراموشی گذرواژه، جهت ایجاد گذرواژه جدید، سوالات امنیتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. نیازی نیست پاسخ به این سوالات امنیتی حتما مطابق واقعیت باشد، فقط کافیست پاسخی را که برای هر یک از سوالات ثبت کرده‌اید بعدا به یاد آورید. پس از پاسخ به سوالات روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

پاسخ به پرسش‌های امنیتی

6 ) در مرحله چهارم ثبت نام، تمامی اطلاعات ثبت شده در مراحل قبلی به شما نمایش داده می‌شوند و با انتخاب گزینه تائید و ارسال درخواست در پایین و سمت راست صفحه پیام زیر برای شما نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه تائید در این پیام، مراحل ثبت نام شما نهایی می‌شوند.

تائید اطلاعات وارد شده در سامانه تامین اجتماعی

7 ) نتیجه ثبت نام، پس از تکمیل مراحل کاری از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیامک تائید ثبت نام در سایت تامین اجتماعی

مشاهده سوابق بیمه با کد ملی

1 ) برای ورود به سامانه سوابق تامین اجتماعی ابتدا وارد سایت www.sabeghe.tamin.ir و یا www.eservices.tamin.ir شوید و روی گزینه ورود به سامانه در بالا و سمت چپ صفحه و یا گزینه نارنجی رنگ در صفحه نخست کلیک کنید.

ورود به سامانه مشاهده سوابق تامین اجتماعی

2 ) حالا در صفحه ورود به سیستم باید کد ملی و گذرواژه‌ای را که زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اید در بخش مورد نظر وارد کنید.

3 ) پس از وارد کردن اطلاعات مورد نظر وارد صفحه کاربری خود می‌شوید و می‌توانید از امکانات درگاه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی از جمله مشاهده سوابق بیمه بهره‌مند شوید.

امکانات درگاه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

1 ) پس از نصب اپلیکیشن پیشخوان 24 و فعالسازی آن، از طریق صفحه اصلی وارد قسمت تامین اجتماعی و سایر خدمات شوید.

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

2 ) پس از ورود به این صفحه، گزینه بیمه تامین اجتماعی را انتخاب کنید.

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

3 ) در این صفحه باید کد ملی و رمز عبوری را که هنگام ثبت نام در سایت تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز گزینه استعلام سوابق تامین اجتماعی را انتخاب کنید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

4 ) پس از وارد کردن اطلاعات و انتخاب گزینه استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی می‌توانید اطلاعات بیمه‌ای خود را به سادگی در اپلیکیشن پیشخوان 24 مشاهده کنید. نام کاربری، شماره بیمه، مجموع سابقه بیمه به تفکیک، آخرین مبلغ واریزی و جزئیات تمامی سوابق شما در سازمان تامین اجتماعی در اپلیکیشن پیشخوان 24 به راحتی قابل مشاهده است.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن پیشخوان 24

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

1 ) برای استعلام اطلاعات بیمه‌ای خود با استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی من، کافیست کد ملی و گذرواژه‌ای را که با استفاده از آن در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کردید وارد کنید و سپس گزینه استعلام را انتخاب کنید. مشاهده سوابق بیمه کار 

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

2 ) کلیه سوابق بیمه‌ای شما به تفکیک سال در این بخش قابل مشاهده هستند. برای مشاهده جزئیات بیشتر کافیست بخش مربوط به هر سال را انتخاب کنید تا نوع سابقه، نام شعبه تامین احتماعی و سوابق بیمه‌ای به تفکیک ماه به شما نمایش داده شوند.

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

3 ) اپلیکیشن تامین اجتماعی من، علاوه بر امکان استعلام اطلاعات بیمه‌ای، امکان استعلام آخرین فیش بازنشستگان و استعلام بدهی کارفرمایان را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است.

استعلام سوابق بیمه با اپلیکیشن my tamin

بازنشته تامین اجتماعی