مشاهده و دریافت نسخه الکترونیک تامین اجتماعی

مشاهده و دریافت نسخه الکترونیک تامین اجتماعی

👁

ویژگی‌های مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی با پیشخوان24

اگر بیمه تامین اجتماعی داشته باشید، حتما می‌دانید چند وقتی است که نسخه الکترونیکی بیمه تامین اجتماعی جایگزین نسخه کاغذی آن شده است. پیشخوان۲۴ نیز به‌عنوان سامانه ارائه‌دهنده خدمات اجتماعی و شهروندی، این خدمت را که با نام «نسخه من» نیز شناخته می‌شود به خدماتش افزوده است. شما می‌توانید ویژگی‌های خدمت مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار پیشخوان۲۴ را در ادامه بخوانید:

استعلام نسخه الکترونیک تامین اجتماعی با کد ملی و کلمه عبور

شما می‌توانید تنها با وارد کردن کد ملی و کلمه عبور تامین اجتماعی در پیشخوان۲۴، پیگیری نسخه الکترونیک تامین اجتماعی را برای آگاهی از جزئیات آن انجام دهید. کلمه عبور تامین اجتماعی همان گذرواژه‌ای است که به‌هنگام ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی برای خود انتخاب کرده‌اید.

نمایش جزئیات نسخه الکترونیک بیمه تامین اجتماعی

اگر از سامانه پیشخوان۲۴ برای رویت نسخه الکترونیکی استفاده کنید، می‌توانید به جزئیات نسخه پزشک شامل نام پزشک، تخصص پزشک، تاریخ ویزیت، نام خدمت یا دارو، تعداد تجویزی و دریافتی از خدمت یا دارو، دستور پزشک، سهم بیمار و سهم بیمه از هزینه خدمت یا دارو و … دسترسی داشته باشید.

ذخیره‌سازی کد ملی و کلمه عبور تامین اجتماعی

شما می‌توانید برای استعلام سریع‌تر و ساده‌تر نسخه دکتر، پس از یک بار استعلام از پیشخوان۲۴، کد ملی و کلمه عبور تامین اجتماعی را ذخیره‌سازی کنید. در ضمن، شما می‌توانید پس از ذخیره‌سازی اطلاعات، آنها را نام‌گذاری کنید. این ویژگی زمانی به کار می‌آید که تعداد اطلاعات ذخیره‌شده بیش از ۱ مورد باشد.

سوالات متداول خدمت نسخه من تامین اجتماعی

چرا هنگام مشاهده نسخه الکترونیک خطای «نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه است» می‌دهد؟

اگر کد ملی یا کلمه عبور را اشتباه وارد کنید، خطای «نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه است» را مشاهده می‌کنید. نکته مهم در مورد وارد کردن کلمه عبور این است که کلمه عبور تامین اجتماعی به حروف کوچک و بزرگ حساس است.

آیا نتیجه استعلام نسخه آنلاین تامین اجتماعی در پیشخوان۲۴ حفظ و نگهداری می‌شود؟

بله؛ نتیجه استعلام نسخ الکترونیک تامین اجتماعی در بخش سوابق حساب کاربری حفظ و نگهداری می‌شود. شما می‌توانید در صورت نیاز، با مراجعه به بخش مذکور برای مشاهده مجدد نسخه الکترونیک اقدام کنید.

آیا نتیجه استعلام نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی از پیشخوان۲۴ به‌روز است؟

بله؛ نتیجه استعلام نسخه‌های الکترونیکی پیشخوان۲۴ مطابق با نتیجه استعلام سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی tamin.ir است. این موضوع به‌معنای به‌روز بودن نتیجه استعلام نسخه من از پیشخوان۲۴ است.

آیا مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار بدون کلمه عبور امکان‌پذیر است؟

خیر؛ مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیمار بدون کلمه عبور امکان‌پذیر نیست؛ چراکه، مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی هم به کد ملی و هم به کلمه عبور تامین اجتماعی نیاز دارد.

کلمه عبور برای دریافت نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی چیست؟

کلمه عبور برای دریافت نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی همان گذرواژه‌ای است که به‌هنگام ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی انتخاب کرده‌اید. شما می‌توانید در صورت فراموشی کلمه عبور برای بازیابی آن اقدام کنید.

چگونه کلمه عبور را برای دیدن نسخه الکترونیک بازیابی کنیم؟

شما باید برای بازیابی کلمه عبور تامین اجتماعی به نشانی account.tamin.ir/auth/login مراجعه کنید؛ سپس، مراحل احراز هویت را پس از انتخاب گزینه «بازیابی گذرواژه» طی کرده تا کلمه عبور را برای مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی بازیابی کنید.

آیا امکان دانلود نسخه من از پیشخوان۲۴ وجود دارد؟

بله؛ امکان دانلود نسخه الکترونیک تامین اجتماعی از پیشخوان۲۴ پس از مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیمار وجود دارد. فقط باید دکمه «دریافت نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی» را انتخاب کنید.

آیا مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیمار تامین اجتماعی هزینه دارد؟

بله؛ بیمار باید برای دیدن نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی خود از طریق پیشخوان۲۴، مبلغ ۲۶۰۰ تومان پرداخت کند؛ البته، با تسویه این هزینه، به نسخه تامین اجتماعی الکترونیک دسترسی دائمی و همیشگی از طریق بخش سوابق خواهد داشت.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

نسخه الکترونیک تامین اجتماعی (نسخه من)

نسخه الکترونیک تامین اجتماعی، خدمت جدید سازمان تامین اجتماعی برای دسترسی ساده و سریع به نسخه پزشک است. در ضمن، این خدمت جدید با نام «نسخه من» نیز شناخته می‌شود.

سازمان تامین اجتماعی، نسخه الکترونیک را به‌عنوان جایگزینی برای نسخه کاغذی در نظر گرفته است تا دردسرهای استفاده از دفترچه بیمه مانند مفقود شدن نسخه دکتر، خوانا نبودن نسخه دکتر و … را از میان بردارد. شما می‌توانید در ادامه سایر فواید و معایب نسخه نویسی آنلاین را بخوانید.

فواید و معایب نسخه نویسی الکترونیک تامین اجتماعی

فواید نسخه نویسی الکترونیک تامین اجتماعی به حل و فصل دردسرهایی مانند مفقود شدن نسخه پزشک، خوانا نبودن نسخه پزشک و … ختم نمی‌شود؛ بلکه، این فواید را دارد:

 • آگاهی از تعداد تجویزی و دریافتی از خدمت یا دارو
 • آگاهی از سهم بیمار و سهم بیمه از هزینه خدمت یا دارو
 • دانلود و دریافت نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی به‌صورت فایل
 • دسترسی ساده و سریع به دستور پزشک برای استفاده از خدمت یا دارو
 • و …

لازم به ذکر است که نسخه نویسی الکترونیک علاوه‌بر فواید، معایبی نیز دارد؛ اما، این عیب‌ها در برابر فایده‌ها ناچیز و قابل‌چشم‌پوشی است. مهم‌ترین عیب نسخه نویسی آنلاین، نیاز به آموزش جامع و کامل برای تمام افراد و اقشار تحت پوشش بیمه است؛ البته، این عیب با کمک پیشخوان۲۴ و آموزش مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیمار تامین اجتماعی رفع خواهد شد.

ضرورت مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار

دیدن نسخه الکترونیک تامین اجتماعی از سوی بیمار واجب است؛ چراکه، می‌تواند جزئیات مهم و کاربردی در مورد نسخه دارو یا خدمت تجویز‌شده دکتر به بیمار بدهد که روند پیشگیری یا درمان بیماری‌اش را ساده‌تر و سریع‌تر کند. این جزئیات شامل نام خدمت یا دارو، تعداد تجویزی و دریافتی از خدمت یا دارو، دستور پزشک، داروخانه یا کلینیک ارائه‌دهنده دارو یا خدمت و … است.

مراحل مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار

مراحل مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار شامل ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی برای دریافت کلمه عبور سپس آشنایی با روش‌های مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی است که در نهایت به استعلام نسخه الکترونیکی از روش منتخب ختم می‌شود.

ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی

اولین مرحله برای پیگیری نسخه الکترونیک تامین اجتماعی، ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی برای به‌دست آوردن کلمه عبور است. شما می‌توانید برای این کار، مراحل ثبت‌نام را دنبال کنید:

1. وارد نشانی account.tamin.ir/auth/login شوید.

2. گزینه ثبت‌نام را در صورت نداشتن کلمه عبور انتخاب کنید.

3. گزینه «اشخاص حقیقی» را انتخاب کنید. گزینه اتباع خارجی غیرفعال است.

4. کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی را به‌همراه سایر اطلاعات درخواستی وارد کنید.

5. کلمه عبور خود را انتخاب کنید تا ورود به سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی برایتان امکان‌پذیر باشد.

آشنایی با انواع سامانه نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی

شما پس از ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی و به‌دست آوردن کلمه عبور، باید انواع روش‌های رویت نسخه الکترونیکی را بشناسید تا بتوانید از میان آنها بهترین روش دیدن نسخه الکترونیکی توسط بیمار را انتخاب کنید. در نتیجه، ما در ادامه انواع روش‌های دیدن نسخه الکترونیک تامین اجتماعی را معرفی و بررسی کرده‌ایم.

 • مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار از سامانه پیشخوان۲۴
 • مشاهده نسخه الکترونیک از سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی من

مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار از سامانه پیشخوان۲۴

پیشخوان۲۴ سامانه استعلام و پرداخت است که علاوه‌بر خدمات قبوض همچنین خودرو و موتور، خدمات مربوط به حوزه بیمه تامین اجتماعی شامل استعلام سوابق بیمه، استعلام فیش و حکم بازنشستگان، استعلام اعتبار دفترچه بیمه و … را فراهم کرده است.

«نسخه الکترونیک تامین اجتماعی» یا «نسخه من» نیز جدیدترین خدمت از خدمات حوزه بیمه‌ای پیشخوان۲۴ است. تمام افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نسخه الکترونیک قرار دارند، می‌توانند با دنبال کردن مراحلی که آورده شده است، به نسخه دارو یا خدمت تجویزشده از سوی پزشک دسترسی سریع و ساده داشته باشند.

1. مراجعه به سایت یا اپلیکیشن پیشخوان۲۴

2. انتخاب «مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی» از فهرست خدمات

3. ورود کد ملی و کلمه عبور تامین اجتماعی سپس انتخاب گزینه استعلام نسخه الکترونیکی

مشاهده نسخه الکترونیک توسط بیمار از سامانه تامین اجتماعی من

اگر می‌خواهید به نسخه آنلاین تامین اجتماعی دسترسی داشته باشید، علاوه‌بر سامانه پیشخوان۲۴، می‌توانید از سامانه نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی tamin.ir نیز استفاده کنید. این سامانه مجهز به نسخه وب و اپ است؛ بنابراین، مشاهده نسخ الکترونیک تامین اجتماعی توسط بیمار از هر دو روش امکان‌پذیر است.

نکته مهم درمورد سامانه سامانه نسخه الکترونیک tamin.ir این است که نسخه اپ تنها بر روی گوشی‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید نصب می‌شود یعنی کاربران سایر سیستم‌عامل‌ها قادر به نصب اپلیکیشن تامین من نخواهند بود.

بهترین روش مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی

بهترین روش مشاهده نسخه الکترونیک تامین اجتماعی، روشی است که علاوه‌بر ارائه خدمت استعلام نسخه الکترونیکی، سایر خدمات تامین اجتماعی همچنین سایر خدمات استعلام و پرداخت را پوشش دهد. این موضوع موجب سادگی و سرعت در حل و فصل امور استعلام و پرداخت برای کاربران می‌شود؛ چراکه، با استفاده از یک سامانه، تمام نیازهای استعلامی و پرداختی را برطرف می‌کنند.

پیشخوان۲۴، همان سامانه‌ای است که تمام ویژگی‌های گفته‌شده را دارد؛ یعنی، علاوه‌بر ارائه خدمات حوزه تامین اجتماعی شامل مشاهده نسخه آنلاین تامین اجتماعی، خدمات خودرویی و موتوری و خدمات قبوض و … را نیز ارائه می‌دهد. در ضمن، ویژگی‌های این سامانه به همین مورد ختم نمی‌شود؛ بنابراین، در ادامه سایر ویژگی‌های پیشخوان۲۴ به‌عنوان سامانه مشاهده نسخ الکترونیک تامین اجتماعی آورده شده است:

 • نمایش جزئیات به‌روز و کامل و جامع نسخه‌ها
 • دانلود و دریافت نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی
 • ذخیره و نام‌گذاری کد ملی و کلمه عبور تامین اجتماعی /li>
 • ارائه سایر خدمات مرتبط با تامین اجتماعی و سایر حوزه‌ها
 • و …

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.