تصویر نمونه از اپلیکیشن پیشخوان 24
سهام عدالت در پیشخوان 24
اپلیکیشن پیشخوان 24 امکان استعلام وضعیت واریز سود سهام عدالت را برای کاربران عزیز فراهم کرده است تا با راحتی هر چه بیشتر به متنوع‌ترین امکانات دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید با وارد کردن کد ملی خود در بخش سهام عدالت پیشخوان 24 و پس از پاسخ به سوالات هویتی وضعیت واریز سود سهام عدالت خود را مشاهده کنید. پیشخوان 24 اطلاعاتی نظیر  مشاهده اخرین مبلغ واریزی سهام عدالت، مشاهده وضعیت تخصیص سود، مشاهده وضعیت شبای بانکی، تاریخ اختصاص سود، مبلغ سود علی الحساب، مرحله واریز سود، تاریخ واریز سودو توضیحات را در اختیار کاربران قرار می دهد.
سرویس‌های پیشخوان 24
 • بیمه تامین اجتماعی بیمه تامین اجتماعی مشاهده آخرین مبلغ واریزی بیمه تامین اجتماعی و امکان دانلود لیست سوابق بیمه
 • سهام عدالت و یارانه سهام عدالت و یارانه مشاهده وضعیت آخرین مبلغ واریزی یارانه و سود سهام عدالت
 • استعلام و پرداخت قبوض استعلام و پرداخت قبوض مشاهده جزئیات قبوض و استعلام انواع قبوض بدون نیاز به قبض کاغذی
تصویر نمونه از اپلیکیشن پیشخوان 24
 • خدمات خودرو خدمات خودرو مشاهده خلافی خودرو، نمره منفی، طرح ترافیک خودرو، بیمه شخص ثالث و ...
 • شارژ و بسته های اینترنتی شارژ و بسته های اینترنتی امکان خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی برای انواع اپراتورها و سیم کارت‌ها
 • پیگیری مرسولات پستی پیگیری مرسولات پستی امکان استعلام وضعیت انواع مرسولات پستی نظیر کارت سوخت خودرو و نظام وظیفه و ...

سهام عدالت چیست؟

سهام عدالت در حقیقت نوعی یارانه است که در زمان دولت نهم و در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد طرح آن تصویب شد و در اختیار مردم قرار گرفت. بنا بر طرح این سهام، قرار بر آن شد که بخشی از سهام تعدادی از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی معین، در اختیار قشر ضعیف جامعه قرار بگیرد تا آن‌ها هم بتوانند از سهام این شرکت‌ها سود مناسبی برای خودشان دریافت کنند. هدف از پیاده‌سازی این طرح، گسترش سهم تعاون و مشارکت بیشتر مردم عادی در درآمدهای دولتی بود. با پیاده‌سازی طرح این سهام، شرکت‌های دولتی بنابر تصمیمی که دولت برایشان گرفته، موظف‌اند بخشی از سهام خود را به مردم اختصاص دهند و این کار آن‌ها باعث می‌شود که تمامی افراد جامعه در سود سازمان‌های دولتی شریک شوند و افراد قشر ضعیف هم از آن بهره ببرند.

روش‌های پیگیری وضعیت سهام عدالت

پیگیری سهام عدالت با کد ملی از طریق سایت سهام عدالت

یکی از راه‌های پیگیری سهام عدالت، مراجعه به سایت آن و استفاده از کد ملی است. وارد آدرس اینترنتی سامانه سهام عدالت به آدرس www.samanese.ir شوید و پس از ورود به پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت، بر روی لینک مشخص شده کلیک کنید. پس از مطالعه‌ی کامل قوانین سایت، مطابق شکل گزینه‌ی "می‌پذیرم" را فعال کنید. در صورت فعال کردن این گزینه، ادامه فعالیت در سایت برای شما امکان‌پذیر می‌شود. سپس باید کد ملی خود را در سایت وارد کنید و سوالاتی را جهت تائید هویت خود پاسخ دهید. توجه داشته باشید که اگر بیشتر از سه بار اطلاعات هویتی نادرست وارد شود، تا 72 ساعت (سه روز) دسترسی به سامانه مسدود می‌شود.

اطلاعات نمایش داده شده در سایت سهام عدالت: تاریخ اختصاص سود، مبلغ سود علی الحساب، مرحله واریز سود، تاریخ واریز سود، بانک، شماره شبا، مبلغ واریزی، توضیحات

مقررات استعلام سهام عدالت

برای استعلام سهام عدالت توجه به یکسری از نکات لازم و ضروری است که در ادامه شرح می دهیم؛

توجه داشته باشید که سامانه https://samanese.ir/ فقط برای مشاهده خلاصه وضعیت مشمولین است. آدرس سایت اطلاع رسانی سهام عدالت http://news.samanese.ir/ است.

برای استعلام سهام عدالت باید اطلاعات لازم توسط توسط شخص مشمول، بازماندگان و یا ولی، وکیل، قیم قانونی او وارد شود.

درج شماره تلفن همراه معتبر در سامانه استعلام سهام عدالت برای ثبت شماره شبای بانکی الزامی است تا در مواقع ضروری جهت اطلاع رسانی از شماره تلفن همراه اعلام شده استفاده شود.

حداكثر زمان در نظر گرفته شده برای استعلام سهام عدالت در هر بار استفاده از سامانه 10 دقیقه است. پس از پایان زمان مذكور، مراجعه کننده باید از ابتدا به سامانه وارد شود.

چنانچه بیشتر از سه بار اطلاعات هویتی نادرست وارد شود، تا 72 ساعت (سه روز) دسترسی به سامانه مسدود می شود.

فعالیت مراجعین در این سامانه ثبت شده و قابل پیگیری است.

استعلام سهام عدالت با استفاده از اپلیکیشن

برای استعلام سهام عدالت می‌توانید از برنامه‌های موجود در کافه بازار و دیگر استورهای معتبر نیز استفاده کنید و وضعیت سهام خود را مشاهده کنید. ما به شما استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24 را پیشنهاد می کنیم.

هدف از اجرای طرح سهام عدالت چیست؟

هدف دولت از ارائه و پیاده‌سازی این طرح، توسعه و افزایش خصوصی‌سازی و افزایش مشارکت‌های مردمی در پیش‌برد فعالیت‌های اقتصادی و البته بهره‌مند شدن آنها از درآمدهای دولتی، بوده است. حال این که توانسته در این زمینه‌ها موفقیتی به دست بیاورد نیازمند بررسی و تجزیه و تحلیل دقیقی است که زمان بسیار می‌طلبد. از جمله دیگر اهداف دولت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثروت و درآمد در کشور به طور عادلانه تقسیم شود
 • خانوارهای نیازمند تا حدودی مستقل شوند و از کمک‌های مستقیم دولت به آن‌ها کاهیده شود
 • سهم تعاون در کشور گسترش یابد
 • از طریق واگذاری سهام‌های دولتی، روند خصوصی‌سازی تسریع شود
 • از روش‌هایی سالم و شفاف برای واگذاری شرکت‌ها استفاده شود

ثبت‌نام افراد جامانده از سهام عدالت

در حال حاضر ثبت‌نام جدیدی برای این سهام، انجام نمی‌پذیرد و مشمولان این سهام همان کسانی هستند که طی سال‌های گذشته ثبت‌نام کرده‌اند. اما اگر قرار باشد ثبت‌نام جدیدی برای افراد صورت بگیرد حتما از طریق رسانه‌های عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پرداخت سود سهام عدالت فوت شدگان

بر طبق قانون تصویب شده در قانون اساسی درباره‌ی سهام تغییر وضعیت خانواده‌ها بعد از ثبت‌نام در سایت سهام، تغییری در وضعیت پرداخت آن ایجاد نمی‌کند. برای مثال اگر خانواده‌ای بعد از ثبت‌نام در طرح سهام دارای فرزند شود؛ فرزند جدید آن‌ها شامل سود این سهام نخواهد شد. در مورد افراد متوفی نیز این قانون به همین شکل برقرار است؛ یعنی پرداخت سود سهام فوت شدگان پس از فوت آن‌ها ادامه می‌یابد و وارثان هم پس از معرفی می‌توانند از این سود بهره ببرند. البته دانستن این نکته نیز ضروری است که تا زمانی که همه‌ وارثان حقوقی و قانونی، نسبت به تهیه‌ی مدارک لازم و امضای تقسیم‌نامه اقدام نکنند به درخواست آنها برای تقسیم سود ترتیب اثر داده نخواهد شد. در واقع، در صورتی به تقسیم سهام میان وارثان رسیدگی می‌شود که همه آنها به دفاتر مراجعه و مدارک لازم را ارائه کنند.

برای دریافت سود افراد متوفی، شما باید با در دست داشتن مدارک زیر به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک دولت مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید. مدارک لازم برای ارائه به دفتر پیشخوان:

 • شماره شبای بانکی یکی از وارثان
 • اصل کارت ملی وارثان قانونی
 • نشانی و کد پستی یکی از وارثان
 • کد ملی و تاریخ تولد فرد فوت شده
 • اصل گواهی حصر وراثت شخص فوت شده

سوالات و نظرات کاربران پیشخوان 24
نام پیام دهنده وارد نشده است
پست الکترونیک را وارد نشده است
شماره تماس وارد نشده است
متن پیام وارد نشده است