استعلام و مشاهده ارزش به‌روز سهام عدالت

استعلام و مشاهده ارزش به‌روز سهام عدالت

ویژگی‌های استعلام سهام عدالت با پیشخوان 24

استعلام وضعیت واریز سهام عدالت با پیشخوان 24

با وارد کردن کد ملی خود در سایت پیشخوان 24 می‌توانید به سادگی آخرین وضعیت واریز سهام عدالت خود را استعلام بگیرید. کافیست یکبار اطلاعات خود را وارد کنید تا هر دوره به راحتی سوابق خود را مشاهده کنید. امکان این استعلام از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان24 در اختیار شما قرار دارد.

نمایش جزئیات وضعیت واریز سهام عدالت

جزئیات مربوط به واریز سهام عدالت به سادگی از طریق پیشخوان 24 قابل مشاهده است. مشاهده اخرین مبلغ واریزی سهام عدالت، مشاهده وضعیت تخصیص سود، مشاهده وضعیت شبای بانکی، تاریخ اختصاص سود، مبلغ سود علی الحساب، مرحله واریز سود، تاریخ واریز سود همگی از جمله اطلاعاتی هستند که در پیشخوان24 برای شما نمایش داده می‌شود.

نام‌گذاری وضعیت سهام عدالت

اطلاعات مربوط به سهام عدالت، در پیشخوان 24 ذخیره می‌شود و می‌توانید با نام‌گذاری هر یک از آن‌ها دسترسی ساده‌تری به وضعیت واریز سهام عدالت خود داشته باشید. فقط کافیست یکبار اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید، تا همه جزئیات به آسانی در اختیار شما قرار گیرد.

سوالات متداول در مورد سهام عدالت

چگونه می‌توان از واریز یا عدم واریز سود به حساب افراد مطلع شد؟

کافیست وارد بخش سهام عدالت در اپلیکیشن یا سایت پیشخوان 24 شوید و با وارد کردن کد ملی خود، وضعیت واریز سهام خود را بررسی کنید

برای مشاهده وضعیت واریز سود سهام عدالت با پیشخوان 24 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای مشاهده وضعیت سهام عدالت کافیست کد ملی خود را در بخش مربوطه وارد کنید و استعلام را انجام دهید.

آیا امکان تغییر شماره شبای ثبت شده در سامانه وجود دارد؟

در شرایط عادی امکان تغییر شماره شبای بانکی مشمولین وجود ندارد. صرفاً در صورت بستن حساب بانکی قبلی، ارسال یک دوره پرداخت سود به حساب مذکور و اعلام بانک عامل مبنی بر عدم امکان واریز وجه به حساب مذکور، سامانه امکان ثبت شماره شبای جدید را فراهم می‌‌نماید

فردي که به تازگي ازدواج کرده است چگونه مي‌تواند سهام خود را از خانواده جدا نمايد؟

با توجه به اينكه سهام به صورت انفرادی صادر شده است و برخورداري از مزاياي آن با ارائه اصل برگه سهام عدالت و مشخصات شناسنامه اي فرد امكان پذير است نیاز به اقدام خاصي نیست. كافي است برگه سهام عدالت خود را از خانواده گرفته و نزد خود نگه داريد و همچنان مزاياي آن را دريافت نمایید.

وضعیت واریز سهام عدالت فوت شدگان به چه صورت است؟

ورّاث قانونی متوفیانی که مشمول سهام عدالت هستند، می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان خدمات الکترونیک دولت، ارائه مدارک لازم و امضای تقسیم‌نامه سهام عدالت، نسبت به تقسیم سهام عدالت و منافع آن اقدام نمایید.

دانلود اپلیکیشن پیشخوان 24

پیشخوان 24 اپلیکیشن چند منظوره است که تمام خدمات و سرویس‌های شهروندی و نیازهای الکترونیکی را به صورت تجمیعی در اختیار شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشن دستیار شما در انجام امور اداری و شهروندی است. سرویس‌های پیشخوان شامل خدمات استعلام بیمه تامین اجتماعی، مشاهده سهام عدالت، خدمات خودرو، پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، قیمت ارز و سکه، قیمت طلا، خدمات پیگیری مرسولات پستی و .... است.

استعلام وضعیت واریز سود سهام عدالت در پیشخوان 24

اپلیکیشن پیشخوان 24 امکان استعلام وضعیت واریز سود سهام عدالت را برای کاربران عزیز فراهم کرده است تا با راحتی هر چه بیشتر به متنوع‌ترین امکانات دسترسی داشته باشند. شما می‌توانید با وارد کردن کد ملی خود در بخش سهام عدالت پیشخوان 24 و پاسخ به سوالات هویتی، وضعیت واریز سود سهام عدالت خود را مشاهده کنید. پیشخوان 24 اطلاعاتی نظیر  مشاهده اخرین مبلغ واریزی سهام عدالت، مشاهده وضعیت تخصیص سود، مشاهده وضعیت شبای بانکی، تاریخ اختصاص سود، مبلغ سود علی الحساب، مرحله واریز سود، تاریخ واریز سود و توضیحات را در اختیار کاربران قرار می دهد.

سهام عدالت چیست؟

سهام عدالت در حقیقت نوعی یارانه است که در دولت نهم و در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد طرح آن تصویب شد و در اختیار مردم قرار گرفت. بنا بر این طرح، قرار بر آن شد که بخشی از سهام تعدادی از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی معین، در اختیار اقشار ضعیف جامعه قرار بگیرد تا آن‌ها هم بتوانند از سهام این شرکت‌ها سود مناسبی برای خودشان دریافت کنند.

مشمولان سهام عدالت چه کسانی هستند؟

طبق اظهارات رئیس کل سازمان خصوصی سازی کشور: افرادی از نظر این سازمان مشمول نهایی سهام عدالت هستند که در سالیان گذشته فرم‌های مربوط به ثبت نام سهام عدالت را پر کرده باشند و کاغذی را دریافت کرده‌اند که به منزله ثبت نام نهایی سهام عدالت است.

 • روستاییان و عشایر
 • مددجویان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی
 • کارگران فصلی ساختمانی
 • گروه‌های کم‌جمعیت مانند خبرنگاران، زنان سرپرست خانوار، طلاب، خادمان مساجد
 • گروه کارمندان و بازنشستگان دولتی، دستگاه‌های عمومی و بازنشستگان کشوری و لشکری

روش‌های پیگیری وضعیت سهام عدالت

1. پیگیری سهام عدالت با کد ملی از طریق سایت سهام عدالت

یکی از راه‌های پیگیری سهام عدالت، مراجعه به سایت آن و استفاده از کد ملی است. برای این کار وارد آدرس اینترنتی سامانه سهام عدالت به آدرس https://samanese.ir شوید و پس از ورود به پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت، بر روی لینک مشخص شده کلیک کنید. پس از مطالعه‌ی کامل قوانین سایت، گزینه‌ی "می‌پذیرم" را فعال کنید. در صورت فعال کردن این گزینه، ادامه فعالیت در سایت برای شما امکان‌پذیر می‌شود. سپس باید کد ملی خود را در سایت وارد کنید و سوالاتی را جهت تائید هویت خود پاسخ دهید. توجه داشته باشید که اگر بیشتر از سه بار اطلاعات هویتی را نادرست وارد کنید، تا 72 ساعت (سه روز) دسترسی شما به سامانه مسدود خواهد شد.

اطلاعات نمایش داده شده در سایت سهام عدالت به شرح زیر می‌باشد:

 • تاریخ اختصاص سود
 • مبلغ سود علی الحساب
 • مرحله واریز سود
 • تاریخ واریز سود
 • بانک
 • شماره شبا
 • مبلغ واریزی
 • توضیحات

تمامی این اطلاعات از طریق اپلیکیشن پیشخوان 24 نیز قابل مشاهده است.

مقررات استعلام سهام عدالت از سایت

برای استعلام سهام عدالت توجه به تعدادی از نکات لازم و ضروری است که در ادامه شرح می دهیم؛

 • توجه داشته باشید که سامانه https://samanese.ir فقط برای مشاهده خلاصه وضعیت مشمولین است.
 • برای استعلام سهام عدالت باید اطلاعات لازم توسط توسط شخص مشمول، بازماندگان و یا ولی، وکیل، قیم قانونی او وارد شود.
 • درج شماره تلفن همراه معتبر در سامانه استعلام سهام عدالت برای ثبت شماره شبای بانکی الزامی است تا در مواقع ضروری جهت اطلاع رسانی از شماره تلفن همراه اعلام شده استفاده شود.
 • حداكثر زمان در نظر گرفته شده برای استعلام سهام عدالت در هر بار استفاده از سامانه 10 دقیقه است. پس از پایان این زمان، باید از ابتدا به سامانه وارد شوید.
 • اگر بیشتر از سه بار اطلاعات هویتی خود را نادرست وارد کنید، دسترسی شما تا 72 ساعت (سه روز) به سامانه مسدود می‌شود.
 • فعالیت مراجعین در این سامانه ثبت شده و قابل پیگیری است.

2. استعلام سهام عدالت با استفاده از اپلیکیشن‌

برای استعلام سهام عدالت می‌توانید از برنامه‌های موجود در کافه بازار و دیگر استورهای معتبر نیز استفاده کنید و وضعیت سهام خود را مشاهده کنید. ما به شما استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24 را پیشنهاد می کنیم تا علاوه بر این امکان، از دیگر خدمات اپلیکیشن نیز بهره‌مند شوید.

ارزش سهام عدالت

ارزش اولیه سهام متعلق به هر شخص مطابق مقررات مربوط تخصیص پیدا کرده و مشمولان می توانند صورت حساب خود را از طریق نشانی  https://samanese.ir مشاهده نمایند. بدیهی است قیمت روز سهام عدالت در حال حاضر بیش از میزان ارزش اولیه می باشد. این سهام نیز مانند انواع دیگر سهام‌ها با تغییرات بازار، تغییراتی در ارزش و قیمت خواهد داشت.

هدف از اجرای طرح سهام عدالت چیست؟

هدف دولت از ارائه و پیاده‌سازی این طرح، توسعه و افزایش خصوصی‌سازی و افزایش مشارکت‌های مردمی در پیش‌برد فعالیت‌های اقتصادی و البته بهره‌مند شدن آن‌ها از درآمدهای دولتی، بوده است. اگر بخواهیم اشاره دقیق‌تری به این اهداف داشته باشیم می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • تقسیم عادلانه ثروت و درآمد در کشور
 • مستقل شدن خانوارهای نیازمند و کاهش کمک‌های مستقیم دولت به آن‌ها
 • گسترش سهم تعاون در کشور
 • تسریع روند خصوصی‌سازی از طریق واگذاری سهام‌های دولتی
 • استفاده از روش‌های سالم و شفاف برای واگذاری شرکت‌ها

ثبت‌نام افراد جامانده از سهام عدالت

در حال حاضر ثبت‌نام جدیدی برای این سهام، انجام نمی‌پذیرد و مشمولان این سهام همان کسانی هستند که طی سال‌های گذشته ثبت‌نام کرده‌اند. اما اگر قرار باشد ثبت‌نام جدیدی برای افراد صورت بگیرد حتما از طریق رسانه‌های عمومی یا سایت‌های معتبر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پرداخت سود سهام عدالت فوت شدگان

پرداخت سود سهام فوت شدگان پس از فوت آن‌ها ادامه می‌یابد و وارثان هم پس از معرفی می‌توانند از این سود بهره ببرند. البته دانستن این نکته نیز ضروری است که تا زمانی که همه‌ وارثان حقوقی و قانونی، نسبت به تهیه‌ی مدارک لازم و امضای تقسیم‌نامه اقدام نکنند به درخواست آنها برای تقسیم سود ترتیب اثر داده نخواهد شد. در واقع، در صورتی به تقسیم سهام میان وارثان رسیدگی می‌شود که همه آنها به دفاتر مراجعه و مدارک لازم را ارائه کنند.

برای دریافت سود سهام افراد متوفی، وراث باید با در دست داشتن مدارک زیر به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک دولت مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.
مدارک لازم برای ارائه به دفتر پیشخوان:

 • شماره شبای بانکی یکی از وارثان
 • اصل کارت ملی وارثان قانونی
 • نشانی و کد پستی یکی از وارثان
 • کد ملی و تاریخ تولد فرد فوت شده
 • اصل گواهی حصر وراثت شخص فوت شده

فروش و آزادسازی سهام عدالت

در حال حاضر سهام عدالت به مرحله آزادسازی رسیده و به‌زودی دارندگان این سهام می‌توانند از سود و منافع فروش آن بهره‌مند شوند. دو راه برای مالکیت سهام عدالت پیش روی سهام‌داران قرار دارد:

 • سهامداری مستقیم
 • سهامداری غیر مستقیم

روش سهامداری مستقیم در سهام عدالت به چه معناست؟

مسئولیت سهام عدالت طی چند سال گذشته به عهده سازمان خصوصی‌سازی بوده، اما از این پس اگر سهام‌داران در سامانه سهام عدالت روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده باشند، می‌توانند خودشان مدیریت سهام خود را بر عهده بگیرند. در این روش مالکیت و مدیریت سهام عدالت به صورت مستقیم و بدون واسطه به خود فرد منتقل می‌شود. توجه داشته باشید که در روش سهامداری مستقیم، مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام بر عهده سهامدار است.

روش سهامداری غیرمستقیم در سهام عدالت به چه معناست؟

در روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت، از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و سهامدار حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهد داشت. در این روش سود یا زیان قابل تخصیص به سهامدار براساس نحوه عملکرد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تعیین و تخصیص پیدا خواهد کرد. افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی خواهند بود.

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
کاربر
ام البنین فرح بخش

بندسجام ثبت نام کردم سرپرست خانوار هستم یک فرزند دارم سهام عدالت جاماندم وتحت پوشش کمیته امداد می باشم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود و وقت بخیر
در حال حاضر اطلاعات دقیقی از جزئیات ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت ۱۴۰۳ وجود ندارد.
پایدار و سلامت باشید

پاسخ
کاربر
مریم رنجبر

من برا انتقال سهام عدالت شوهرم که فوت کرده اقدام کردم ی دختر دارم که صغیره
آیا لازمه قیم نامه داشته باشم؟
پدر شوهرم نیز فوت شده

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام بر شما
برای انتقال سهام عدالت متوفی و تشکیل پرونده نیاز به برگه انحصار وراثت دارید. اگر فرزندشما به سن قانونی نرسیده باشد شما حق کفالت دارید و با داشتن وکالتنامه می‌توانید اقدامات مربوط به آن را انجام دهید در غیر اینصورت امکان دریافت سهام با وکالتنامه وجود ندارد. همچنین اگر پدر همسرتان هم دارای سهام عدالت بوده باشد و همسر شما در بین وراث معرفی شذه باشد، تقسیم سهام ایشان هم قابل انجام است. برای اطلاع دقیق از شرایط این کار بهتر است به یکی از کارگزاری‌های رسمی دولت مراجعه کرده و از مدارک مورد نیاز اطلاع پیدا کنید.
سبز و پایدار باشید.

پاسخ
کاربر
محمدرضا شعله

با سلام من سهام عدالتم از ابتداء یک میلیون بود اما چرا کمتر منظور شده و چگونه باید پیگیری کنم .ممنون

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود وقت بخیر
واریر سهام عدالت بر اساس سوددهی سالانه سهام خریداری‌شده انجام می‌شود و ممکن است میزان سود امسال کمتر از سال قبل بوده باشد. برای اطلاع دقیق‌تر می‌توانید با شماره تلفن 1569 تماس بگیرید.
سربلند و سبز باشید.

پاسخ
کاربر
عباسعلي رداني بور

سلام اينجانب ب سهام يك ميليوني دارم ولي سودواريزي براي من ٥٠٠ توماني هستش جرا دليل جيه

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام وقت بخیر
سود سهام عدالتی که در این دوره واریز شد برا اساس سود سالیانه شرکتی است که سهام آن برای شما درنظر گرفته شده است. این امکان وجود دارد که سود واریزی کمتر از دوره‌های قبل بوده باشد. برای اطمینان بیشتر می‌توانید به سامانه سهام عدالت مراجعه کنید.
پایدار و برقرار باشید.

پاسخ
کاربر
شیدا حکمت

سلام وقت بخیر سهام من یک میلیون تومان هست ولی واریزی هفتصد و سی و پنج هزار تومان بود دلیلش رو میخواستم بدونم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام دوست گرامی
سهام واریزی بر اساس سود سالانه شرکتی است که سهامتان را خریداری کرده‌اید. مبلغ اعلام شده حداکثر میزان سود قابل دریافت به‌عنوان سهام عدالت است. برای استعلام اطلاعات مربوط به سهام عدالت خود می‌توانید از طریق سرویس ارائه‌شده در همین صفحه اقدام کنید.
برقرار و مانا باشید.

پاسخ
کاربر
م ح

هرچه زودتر واریز کنید سود سهام عدالت و اونایی که سال ۹۹ فروخته بودن لطفاً پیگیری کنید ممنونم اونا هم واریز کنید در ضمن ۱۰سهام عدالت بهزیستی فرزندان‌شان حساب سرپرستان خانوار واریز کنید بهتره مثل سال قبل دردسرش کمتره میشود معلومه از اداره بهزیستی کیا هستند سهام عدالت ندارند اصلا فرزندان‌شان

کاربر
سهراب حاجی وندالیاسی

ازجاماندگان سهام عدالت هستمودخترم تهت پوشش بهزیستی هستیم چکارکنیم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام آقای الیاسی وقت بخیر
متاسفانه درحال حاضر امکان ثبت‌نام سهام عدالت وجود ندارد و تاریخ دقیقی هم برای آن اعلام نشده است. در صورت اعلام اطلاع رسانی شده و مراحل ثبت‌نام در سامانه ارائه می‌شود.
سبز و برقرار باشید.

پاسخ
کاربر
سهراب حاجیوندالیاسی

باسلام بنداز جاماندگان سهام عدالت هستم وتهت پوشش بهزیستی هستم خودم ودخترم درسامانه سجام ثبت نام کردهایم چکار بایدکرد برای دریافت سودسهام من متولد ۱۳۶۱ هستم وهیچ گونه سودی نگرفتم ممنونم راهنمایم کنین

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام جناب الیاسی
درحال حاضر امکان ثبت‌نام سهام عدالت برای جاماندگان وجود ندارد و شما باید تا اعلام مجدد دولت برای ثبت‌نام صبر کنید. سودی دوره‌های پرداخت شده برای شما ذخیره شده و بعد از ثبت نام در حسابتان واریز می‌شود.
برقرار باشید و سبز.

پاسخ
کاربر
سعید قاسمی

سلام؛من سهام عدالت دارم ولی تاکنون نتوانستم سودی دریافت کنم.حتی چند باری به کافی نت رفتم مبلغی هم دادم و به من گفتن که اسم من را ثبت کرده اند در سیستم وآخرسال به حساب واریز میشود.ولی نشده.اگردراینباره مرا راهنمایی کنید ممنون میشم.

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

درود جناب قاسمی وقت بخیر
مراحل تکمیلی و احراز هویت ثبت‌نام سهام عدالت پس از ثبت‌نام در سایت سجا و دریافت کد بورسی، در دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود. برای اطمینان از ثبت‌نام خود می‌توانید از طریق همین سرویس اقدام کنید. لطفا کد ملی خود را در کادر نشخص شده درج کرده و دکمه مشاهده ارزش سهام عدالت را فاشر دهید. در مرحله بعد شماره تلفنی که به نام خودتان است و در سامانه سهام عدالت ثبت شده است را وارد کرده و گزینه تایید و ادامه را بزنید تا کد اعتبارسنجی برای شما ارسال شود. در آخر کد پیامک شده را در قسمت مشخص شده وارد کرده و استعلام بگیرید.
در صورتی که با پیامی شبیه به این که اطلاعات شما در سامانه سهام عدالت موجود نیست مواجه شدُ مستقیما از طریق سایت سهام عدالت به آدرس http://www.samanese.ir اقدام کنید.
برقرار باشید.

پاسخ
کاربر
اکرم پوراحمدیان

سلام من می خواستم سهام خودم بفروشم می خوام بدونم ارزش سهام چقدر برگه ۱ملیونی دارم

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام خانم پوراحمدیان وقت بخیر
برای اطلاع از این موضوع باید به سامانه آنلاین وضعیت دارایی سهامداران به آدرس csdiran.ir مراجعه کرده و گزینه درگاه یکپارچه ذینفعان را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید.
پایدار باشید.

پاسخ
کاربر
قربان قاسمی

با عرض سلام بنده کارگر هستم و سهام بنده تو برگه نوشته شده یک میلیون ولی پرداختی ۵۳۰ هستش و در ضمن یکی پسرم سهام ثبت نام کردم ولی پرداخت نشده و هنوز چیزی به من نمیگن لطفا رسیدگی بفرمائد با سپاس فراوان

کاربر
حسن بابازاده

میخوام بدونم کی واریز میشه

پشتیبانی پیشخوان ۲۴

سلام آقای بابازاده
لطفا سوال خود را به شکل دقیق‌تری مطرح کنید تا بتوانیم پاسخ کاملی به شما ارائه کنیم.

پاسخ
کاربر
وحیده متوقع

میخوام سهام عدالت ثبت نام کنم

کاربر
جواد

تمام مراحل سهام عدالتم راانجام داده ام چراسودسهامم واریز نشده باسپاس فراوان ازمحصولین

کاربر
وحیدباقری نیک

من جز طبقات بسیار ضعیف هستم چگونه سهام500تومانی به من تعلق گرفته وبسیاری با ضعیت بهتر سهام 1میلیونی

کاربر
الهام عزتپور دره گزی

سود سهام متوفیان کی واریز میشود

کاربر
محمدمرادی

بنده ازجامانده سهام عدالت هستم نه سهام دارم ونه یارانه چکارکنم

کاربر
هاشم شبیبی

بنده تاحالا سهام عدالت دریافت نکردم ازجاماندها هستم